Katalog for Dekorativ innbo-auksjon august 2019

169
169
Skåret nisse i tre. (H:19cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag: 5.500 kr
170
170
Forgylt speil med fasettslepet glass, Ny-Empire, Sverige 1900-tallet (170x80cm)
Vurdering: 3.000 kr
171
171
Lampebord i støpt forgylt metall, jugend. (H:135cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag: 950 kr
172
172
Tallerkenhylle, 1800-tallet. (114x85x18cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 2.400 kr
173
173
Amber med malt dekor, 1800-tallet. (H:26cm)
Vurdering: 800 kr - 1.200 kr
Tilslag: 600 kr
174
174
Taklampe i smijern, Sverige. (H:29cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag: 1.000 kr
175
175
Vitrineskap, tidl. 1900-tallet.
Vurdering: 2.000 kr - 3.000 kr
Tilslag: 175 kr
176
176
Frederik SØRVIG
(1823-1892)
Akvarell "Ellida af Bergen", sign. 1869. (54X71cm)
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag: 17.000 kr
177
177
Diorama med skipsmodell "Venus". (32x92x17cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag: 3.000 kr
178
178
Taljeblokk, 1800-tallet. (L:100cm med tauverk)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 3.100 kr
179
179
Taklampe/pendel i kobber og messing, opprinnelig skipslyskaster ombygget til taklampe. (H:68cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag: 2.800 kr
180
180
Langkikkert med orig. futteral, 1800-tallet. (Kikkert L:80cm/Futteral L:84cm)
Vurdering: 1.500 kr
Tilslag: 2.200 kr
181
181
Loskikkert i messing, ca. 1900. (L:57cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag: 1.000 kr
182
182
Diorama med halvmodell av fullriggeren "Dina". (42x60,5cm)
Vurdering: 1.500 kr
Tilslag: 1.300 kr
183
183
Olaf GULBRANDSEN
(1873-1958)
Opp. 3 stk. "Skipsportrett av Brüssel, Harvel & Bygdø", sign. Uinnrammet. (18x40cm/19,5x35,5cm/27,5x40,5cm)
Vurdering: 3.000 kr - 4.000 kr
Tilslag: 10.500 kr
184
184
NORSK SKOLE
Opl. "Frank af Porsgrund ført af Capt. Olsen, 1878, O. Fag for Norrig! stand evig saa", usign. (57x88cm)
Vurdering: 4.000 kr - 6.000 kr
Tilslag: 4.000 kr
185
185
KONTINENTAL SKOLE (1800-tallet)
Opl. "Uranus af Porsgrund capt. B.B. Berg", sign. Adams Le Havre 1897. (60x90cm)
Tilslag: 5.700 kr
186
186
NORSK SKOLE
Opp. "Tremastet Bark", usign. (30x43cm)
Vurdering: 1.500 kr - 2.000 kr
Tilslag: 1.500 kr
187
187
Gouache. "Bark Ronia af Bergen", usign. J L Mowinckel & Søn. (44x58cm)
Vurdering: 2.500 kr
Tilslag: 2.000 kr
188
188
Opl. "Espania af Bergen", usign. Første tørrfiskbåt for rederiet Mowinckel og Søn. (50x77cm)
Vurdering: 4.000 kr
189
189
Maskintelegraf, mrk. "Chadburd". (H:62cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag: 2.800 kr
190
190
Natthus i messing. (Skader). (H:87cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 1.500 kr
191
191
Natthus, Sverige ca. 1900. (H:20cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag: 2.000 kr
192
192
Skipsklokke i messing med veggoppheng, Jumbo Pioner, Monrovia 1970.
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag: 3.000 kr
193
193
Diorama med skipsmodell "Iris". (35x55x20cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag: 2.000 kr
194
194
Kapteinstol i eik.
Vurdering: 1.200 kr - 1.500 kr
Tilslag: 2.200 kr
195
195
Ullkurv med orig. rødmaling, 1800-tallet. (28x54x38cm)
Vurdering: 1.200 kr
196
196
Skrin med skåret dekor og dat. 1715. (14x30x18,5cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 2.800 kr