Katalog for Høstens kvalitetsauksjon 2019

"Centerpiece" i forgylt bronse og skjærslepet klart glass, Napoleon III. (H:35/Ø:26cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 25.000 kr
Kaminur i rosa marmor med et par tilhørende lysestaker, sent 1800-tallet. (H:38,5cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 2.600 kr
Andreas OLLESTAD
(1857-1936)
Jardiniere i keramikk, Egersund. (L:52cm)
Vurdering: 6.000 kr - 8.000 kr
Tilslag : 7.000 kr
Kåpestake i messing, barokk. (H:18cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 8.500 kr
Fruktkurv med underskål, "Flora Danica", Royal Copenhagen. (Fat L:17,5cm)(sprekk)
Vurdering: 4.000 kr - 5.000 kr
Tilslag : 8.500 kr
Netsuke i skåret ben "Hodeskalle med slange", sign. (H:5,5cm)
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag : 14.000 kr
Plat-de-menage/oppsats i fajanse, ant. Heinrich Lorentzen Bech/Peter Hoffnagel, virket for Herrebøe fayanse fabrique og senere ved Østebrofabrikken. (H:47cm)
Vurdering: 20.000 kr - 30.000 kr
Tilslag : 15.500 kr
Ølbolle med orig. innvendig og utvendig rosemaling, 1700-tallet. (Ø:25cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 6.500 kr
Trøys med orig. malt dekor, eierinitialer og datering 1790. (L:34,5cm)
Tilslag : 8.000 kr
Snusdåse i bjerk med skåret dekor, empire. (L:14cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 8.500 kr
Einskilsbolle med orig. malt dekor, 1800-tallet. (Ø:12cm)
Vurdering: 1.500 kr
Tilslag : 1.700 kr
Ølbolle med orig. malt dekor, utvendig drikkevers: "Drik med made, bliv ei en Daare", 1800-tallet. (Ø:20cm)
Vurdering: 1.500 kr
Tilslag : 1.700 kr
Grøtambar med skåret akantusdekor, Gudbrandsdalen 1800-tallet. (H:29cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 6.000 kr
Ølbolle med orig. rosemaling, eiernavn: Anne Kittels Datter, dat. 1854. (Ø:28,5cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 3.600 kr
Karaffel, Hurdal el. Nøstetangen 1790-1800. (H:21,5cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 9.500 kr
Klunkflaske med bringebær og zirater, ant. Gjøvik ca. 1825-1840. (H:25,5cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 2.400 kr
Kiste med orig. rosemaling, eiernavn: Ragnhil Svens Datter og dat. 1886. (65,5x102x55cm)
Vurdering: 2.000 kr
Spinnestol med rester av orig. maling.
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 3.000 kr
Kommode med intarsia og forgylte bronser, plate i marmor, mrk. Envoi de E. Kahn & Cie. (94x53x119cm)
Vurdering: 3.000 kr - 4.000 kr
Tilslag : 3.000 kr
Prismelysekrone med forgylt bronse, tidl. 1900-tallet. (H:115cm)
Vurdering: 12.000 kr
Tilslag : 10.000 kr
Et par armstoler, Louis XV.
Tilslag : 4.400 kr
"Oliphant" jakthorn i elfenben med rikt skåret dekor, "Francois I", 1800-tallet. (L:81cm)
Vurdering: 12.000 kr
Tilslag : 160.000 kr
Et par lysestaker i messing, barokk. (H:20cm)
Vurdering: 5.000 kr - 7.000 kr
Tilslag : 5.000 kr
Teppe, Turkmenistan ca. 1960. (182x128cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 3.000 kr
Tabriz, Iran ca. 1920. (Restaurert, nye frynser). (166x120cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 1.500 kr
"Carriage clock" sign. Henri Jacob, Paris, tilhørende orig. skinnetui. (H:18cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 4.000 kr
Gulvur med spilleverk og månefase, sign. Winterhalder ca. 1910. (H:227cm)
Vurdering: 12.000 kr
Øland med orig. malt dekor, Telemark 1800-tallet. (L:20cm)
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag : 11.000 kr
Lensmannspisk med detaljer i messing, eierinitialer og dat. 1855. (L:49,5cm)
Vurdering: 2.000 kr - 3.000 kr
Tilslag : 2.200 kr
Kanapé med skåret skjell i rygg og sarg, rokokko. (L:181cm)
Vurdering: 12.000 kr
Tilslag : 12.000 kr
Hengeskap med skåret og malt dekor, 1700-tallet. (49x59x37cm)
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag : 6.000 kr
Skrin med orig. malt dekor, dat. 1808. (17x32x32cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 2.600 kr
Englefigur, malt med delvis forgylling, barokk. (H:75cm)
Englefigurer
Et par englefigurer, malt med delvis forgylling, barokk. (H:75cm)
Vurdering: 6.000 kr
Et par speillampetter i mahogni, dekor med malte seilskuter på glass, 1700-tallet. (89x39,5cm)
Tilslag : 15.000 kr
Drikkekanne med skåret løve og akantusdekor, 1800-tallet. (H:24,5cm)
Vurdering: 15.000 kr
Tilslag : 15.000 kr
Ferdaskrin med orig. malt dekor. (31x61x46cm)
Tilslag : 4.800 kr
Bidjar, Iran, senere produksjon. (188x119cm)
Vurdering: 4.000 kr
Kashan
Teppe, Kashan, Iran 1930-1940. (205x130cm)
Vurdering: 6.000 kr
Kannestol med orig. malt dekor, 1700-tallet. (190x127x50cm)
Vurdering: 12.000 kr
Tilslag : 9.000 kr
Skjenkekanne i tinn, L.E. Tøndern, Bergen 1600-tallet. (H:25cm)
Vurdering: 8.000 kr - 12.000 kr
Tilslag : 18.000 kr
Stol med rester av orig. maling, eierinitaler og dat. 1823.
Tilslag : 6.000 kr
Hengeskap med orig. malt dekor, eiernavn Anne Reijersdatter 1773. (90x77x34cm)
Tilslag : 11.000 kr
Bondebord med grønnmalt understell, 1700/1800-tallet. (75x122x80,5cm)
Vurdering: 4.000 kr
Riksvåpen skåret i tre, orig. maling, 1700-tallet. (126x105cm)
Vurdering: 12.000 kr
Tilslag : 21.000 kr
Tallerkenhylle med orig. maling, 1800-tallet. (78x126x18cm)
Vurdering: 2.500 kr
Tilslag : 4.200 kr
Sarouk, Iran 1910-1920. (Hull.) (280x340cm)
Vurdering: 15.000 kr
Tilslag : 9.000 kr
Sarouk, Iran ca. 1940. (140x135cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 1.400 kr
Krutthorn med skåret dekor, Egen Han Halvor Olssøn. (H:20cm)
Tilslag : 33.000 kr
Hjullåspistol, gravert dekor og innlagte detaljer i ben. Stemplet med bystempel for Nürnberg 1560-1570. Løpet er stemplet PD (Peder Dauser). (L:42cm)
Vurdering: 120.000 kr
Krutthorn med beninnlegg, 1600-tallet. (H:12,2cm)
Vurdering: 10.000 kr
Tilslag : 8.000 kr
Snusflaske i bjerkerot med montering i sølv, gravert dekor, eierinitialer J.G, 1700-tallet. (H:8cm)
Vurdering: 3.000 kr
Vitrineskap i eik, Holland 1700-tallet. (100x100x24cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 6.500 kr
Hengeskap med orig. maling, 1800-tallet. (72x72x29,5cm)
Tilslag : 4.200 kr
Ølbolle med orig. malt dekor, innvendig og utvendig drikkevers, dat. 1754. (Ø:37cm)
Vurdering: 12.000 kr
Tilslag : 31.000 kr
Fallbord med malt dekor. (67x91cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 3.000 kr
Kerman, Iran 1930-1940. (216x137cm)
Vurdering: 4.000 kr
Jozan, Iran, nyere. (150x103cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 2.000 kr
Tutkanne med orig. maling, eiernavn og dat. 1804. (H:40cm)
Vurdering: 12.000 kr - 15.000 kr
Tilslag : 68.000 kr
6 stk. høyryggede stoler med skåret skjell i rygg og sarg, rokokko.
Vurdering: 20.000 kr
Tilslag : 39.000 kr
Kjenge med svidekor, 1700/1800-tallet. (L:34cm)
Vurdering: 8.000 kr
Tilslag : 9.500 kr
Drikkekanne med skåret dekor, rester av orig. maling, eierinitialer og dat. 1734, Gudbrandsdalen. (H:23cm)
Tilslag : 13.500 kr
Drikkekanne i bjerk med skåret løve, 1700-tallet. (H:24cm)
Vurdering: 4.000 kr - 6.000 kr
Tilslag : 5.000 kr
Mangletre med skåret og malt akantusdekor, eierinitialer og dat. Støllen 1813. (L:70cm)
Tilslag : 2.600 kr
Ølbolle med orig. laugsmaling, innvendig drikkevers og dat. 1563. (Ø:37cm)
Vurdering: 12.000 kr
Tilslag : 17.500 kr
Kiste med orig. rosemaling, dat. 1857, Thomas Luraas. (59x119x60cm)
Tilslag : 15.000 kr
Kaminur i brennforgylt bronse, figur forestillende Diana samt frise med puttier som jakter villsvin, emaljert skive mrk. "Paris" Louis XVI. (H:39cm)
Vurdering: 8.000 kr
Tilslag : 6.000 kr
Et par figurer i porselen, Meissen. (H:18/17cm)
Vurdering: 1.500 kr
Tilslag : 3.000 kr
Platte med et par tilhørende tallerkener, Sèvres 1844, Louis Phillippe. (Ø:50/24cm)
Vurdering: 3.000 kr - 5.000 kr
Tilslag : 3.000 kr
Kommode i valnøtt, England tidl. 1700-tallet. (88x97x53cm)
Tilslag : 15.500 kr
Skap i lønnetre med forgylte bronser, ny-empire, E. Brunet Paris, ca. 1880. Brunet was a fine French ébéniste who was established at 20 rue de la Perle and was later associated with Roux. He exhibited in the Exposition Universal of 1889, mainly in Louis XVI and Empire Styles. (175x100x40cm)
Vurdering: 15.000 kr - 20.000 kr
Tilslag : 12.500 kr
Puderstol i mahogni, 1700-tallet.
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 1.800 kr
Jean-Baptiste SLOODTS
(1843-)
Brett i bronse, art nouveau, sign., ca. 1900. (45x35cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 3.200 kr
Skulptur i bronse, sign. (36x40x26cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tabriz, Iran ca. 1950. (210x144cm)
Vurdering: 8.000 kr
Tilslag : 7.000 kr
Isfahan Kourk, 1950-tallet, Iran. (Flekker.) (235x150cm)
Vurdering: 10.000 kr
Tilslag : 7.000 kr
Kommode i valnøtt med intarsia og marmorplate, Frankrike/Tyskland 1700-tallet. (86,5x133x63,5cm)
Vurdering: 20.000 kr
Tilslag : 19.500 kr
Kaminur i forgylt bronse, mrk. Ch. Gautier & B. Graulot. (H:54cm)
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag : 5.000 kr
Skulptur i elfenben på messingsokkel. (H:23cm)
Vurdering: 2.500 kr - 3.000 kr
Tilslag : 5.000 kr
Konsollbord, skåret og forgylt, Italia 1700-tallet, sekundær plate i marmor. (84x185x62cm)
Tilslag : 38.000 kr
Bondebord med skuff, trehvit plate med orig. maling på understell, 1800-tallet. (80x84x204cm)
Vurdering: 4.000 kr
Kiste med orig. malt dekor, eierinitialer og dat. 1819. (59,5x77,5x53,5cm)
Vurdering: 2.500 kr
Tilslag : 3.600 kr
Grøtambar med skåret og malt akatusdekor, 1800-tallet. (H:31cm)
Tilslag : 12.800 kr
Krakk med orig. maling, 1800-tallet. (H:48cm)
Vurdering: 2.500 kr
Tilslag : 1.800 kr
Gedigen ølbolle, orig. malt dekor med rytter i bunnfelt, innvendig og utvendig drikkevers. (Ø:53cm)
Vurdering: 80.000 kr - 120.000 kr
Tilslag : 130.000 kr
Afghan, ca. 1940. (333x234cm)
Vurdering: 8.000 kr - 10.000 kr
Indo-Sarouk. (273x176cm)
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag : 5.000 kr
Lysestake i messing, gotisk type. (H:17cm)
Tilslag : 4.200 kr
Hengeskap med orig. malt dekor, eiernavn Lars Olssen, dat. 1833. Påskrift over døren: "Et og to kom døden i hu". (90x98x35cm)
Vurdering: 40.000 kr - 60.000 kr
Tilslag : 46.000 kr
Hjørneskap med sprang, orig. malt dekor, malt av Flaaten. (156x54cm)
Vurdering: 30.000 kr
Tilslag : 38.000 kr
Konsollbord forgylt med marmorert plate, pseudorokokko. (79x93x45cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 2.600 kr
Prismekrone, tidl. 1900-tallet. (Nyrestaurert.)
Tilslag : 12.500 kr
Speil, skåret og forgylt, rokokko, Danmark 1700-tallet. (137x61cm)
Vurdering: 6.000 kr
Gobelin 1800-tallet. (292x414cm)
Vurdering: 30.000 kr
Tilslag : 35.000 kr
Et par kirkefigurer skåret i tre, 1700-tallet. (H:76cm)
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag : 11.000 kr
Oljelampe i kleberstein og jern. (l:21.5cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag : 1.100 kr
Spinnestol, trehvit med skåret dekor, 1700-tallet.
Tilslag : 4.000 kr
Tutkanne med orig. malt dekor, eiernavn: Ole Knudsen d.y., dat. 1859. Nils Bæra, Hallingdal. (H:39cm)
Tilslag : 41.000 kr
Kanne med skåret dekor, Gudbrandsdalen, 1700-tallet. (H:22,5cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 3.800 kr
Kjenge med orig. malt dekor, utvendig tekst og dat. 1841. (L:31,5cm)
Vurdering: 12.000 kr
Tilslag : 24.000 kr
Drikkekanne/løvekrus i bjerk, 1800-tallet. (H:23cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 3.000 kr
Vase i fajanse, Delft, 16/1700-tallet. (H:41cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 2.600 kr
Kåpestake i messing, barokk. (H:20,5cm)
Tilslag : 6.800 kr
14 mokkakopper med 13 underskåler, ulike mønstre, Meissen porselen. (H:5cm)
Tilslag : 4.000 kr
Afghan Hatschlou, ca. 1950. (198x166cm)
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag : 3.000 kr
Shireki Afshar. (243x148cm)
Vurdering: 6.000 kr
GOYARD
Trunk
Trunk, mrk. E. Goyard Ainé. Paris, Monte-Carlo, Biarritz. #523. (Skader.) (33x108x57cm)
Vurdering: 10.000 kr - 12.000 kr
Et par lysestaker i forgylt bronse, Frankrike 1800-tallet. (H:29,5cm)
Tilslag : 5.000 kr
Speil med konsollbord, forgylt med sort stenplate, sent 1800-tallet. (79+237x110cm)
Tilslag : 7.500 kr
Vase, speilblank sort, merket Kang Hsi. Proveniens: Gustav Kristoffer Wilse. (H:36cm)
Tilslag : 8.500 kr
Bolle i agatsten, Kina 1500-tallet. (H:5cm/Ø:9cm)
Vurdering: 5.000 kr
Tilslag : 11.000 kr
Vase i porselen med celadon-glasur, Kina, 1800-tallet. (H:10cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 5.000 kr
113
113
Ingefærkrukke i porselen "One thousand flowers", merket Yongzheng (1723-1735). (H:19cm)
Tilslag : 3.200 kr
114
114
Tekanne i porselen "Famille rose", Chien Lung, 1736-1795. (H:17cm)
Vurdering: 1.000 kr - 2.000 kr
Tilslag : 1.100 kr
115
115
Vase i porselen "Blanc de Chine", Kina 16/1700-tallet. (H:32cm)
Tilslag : 11.000 kr
116
116
Kannestol med orig. rosemaling, ca. 1800. (206x131x44cm) (Sekundær overdel)
Tilslag : 34.000 kr
117
117
Et par vaser, Kina ca. 1900. (H:62cm)
Vurdering: 30.000 kr
Tilslag : 30.000 kr
118
118
Stempel i "jade" formet som "Foodog". (H:10cm)
Tilslag : 3.600 kr
119
119
Vase i opalinglass, Lalique "Domrémy", sign. (H:20cm)
Vurdering: 5.000 kr
Tilslag : 7.000 kr
120
120
Vase med innlegg av jernnetting, sign. -75. (H:20cm)
Tilslag : 5.200 kr
121
121
Vase i gult glass, sign. -79. (H:10cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag : 800 kr
122
122
Wilhelm KÅGE
(1889-1960)
Vase i keramikk, Argenta, Gustavsberg. (H:26cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 2.000 kr
123
123
Fredrik A. KAYSER
(1924-1968)
Stol i teak "Krysstolen", tegnet for Rastad og Relling tegnekontor og produsert av Gustav Bahus fra 1956.
Tilslag : 14.500 kr
124
124
Børge MOGENSEN
(1914-1972)
3-seter sofa i sort skinn. (L:202cm)
Vurdering: 12.000 kr
Tilslag : 10.000 kr
125
125
Johannes ANDERSEN
(1903-1997)
Trillebord/serveringsvogn i palisander, fremstilt hos CFC, Silkeborg. (70x72x46cm)
Tilslag : 7.500 kr
126
126
Gulvlampe i teak, Tr & Co. (H:141cm)
Tilslag : 1.200 kr
127
127
Gunnar NYLUND
(1904-1997)
Figur i keramikk, unikat, "St. Georg og dragen", sign. (H:35cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 4.800 kr
128
128
Pierre FORSSELL (1925-2004)
(1925-2004)
Lysestake i messing, modell "Variabel", sign. (H:17cm)
Vurdering: 2.000 kr
129
129
Vase i porselen, jugend, Porsgrund Porselænsfabrik, sign. (H:23,5cm)
Tilslag : 6.500 kr
130
130
Øltrøys med orig. malt dekor, Valdres 1800-tallet. (L:38,5cm)
Vurdering: 8.000 kr
Tilslag : 7.000 kr
131
131
Hankestaup med svidekor, dat. 1739, Vestlandet. (H:24cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 7.000 kr
132
132
Ølbolle med orig. malt dekor, innvendig tekst og dat. 1614. (Ø:35cm)
Vurdering: 15.000 kr
Tilslag : 87.000 kr
133
133
Smørstaup med orig. malt dekor, eierinitialer og dat. 1857. (H:28cm)
Vurdering: 8.000 kr
134
134
Tutkanne med orig. malt dekor og eiernavn. (H:36cm)
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag : 6.500 kr
135
135
Sponeske med orig. malt dekor, eiernavn og dat. 1782. (Ø:32,5cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 1.900 kr
136
136
Mangletre med orig. maling og karveskurd, 1800-tallet. (L:69cm)
Vurdering: 2.000 kr
137
137
Vinglass, "Kreppede", Nøstetangen. (H:13,5cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 5.500 kr
138
138
Klaffebord, trehvitt, 1800-tallet. (75,5x94x75+2x59cm)
Vurdering: 2.000 kr
139
139
Kiste i eik, England 16/1700-tallet. (63x154x51cm)
Tilslag : 4.200 kr
140
140
110406
8 stoler hvorav et par armstoler, skåret skjell i rygg og sarg, bonet med delvis forgylling, rokokko.
Vurdering: 12.000 kr
Tilslag : 23.000 kr
141
141
4 høyryggede stoler med skåret skjell i rygg og sarg, åpnet med delvis forgylling, rokokko.
Tilslag : 4.000 kr
142
142
Baltzar HANSEN LINDEM
(1730-1805)
Gulvur med orig. malt dekor, messingskive mrk. Bøe. (H:233cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 11.000 kr
143
143
Mangletre med skåret og malt akantusdekor, 1800-tallet. (L:77cm)
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag : 6.000 kr
144
144
Vedkjele i kobber med drevet dekor, 1700-tallet. (32x50cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 5.500 kr
145
145
Sidebord i eik, 4 skuffer i sargen, England 1700-tallet. (75x160x50cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 5.500 kr
146
146
Sidebord i eik, England 1700-tallet. (72x92x52cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 2.500 kr
147
147
Anretningsfat i blå hvit porselen, Meissen. (60x46cm)
Tilslag : 3.000 kr
148
148
Speil, forgylt, 1700-tallet. (81x57cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 6.000 kr
149
149
Kaminur i eik, verk i messing med kjedetrekk og spilleverk, England ca. 1860. (H:40cm)
Vurdering: 5.000 kr
Tilslag : 12.000 kr
150
150
Skrin med orig. malt dekor, eiernavn og dat. 1805. (14x26x19cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 2.600 kr
151
151
Vurdering: 1.500 kr - 2.000 kr
Tilslag : 1.600 kr
152
152
Øltrøys med orig. malt og skåret dekor, Hallingdal 1700-tallet. (L:36cm)
Tilslag : 28.000 kr
153
153
Øltrøys med orig. malt dekor, eieirinitialer og dat. 1802. (L:50cm)
Vurdering: 20.000 kr
Tilslag : 20.000 kr
154
154
Kirkefigur i skåret og malt tre "Kristus stående på vannet", 1700-tallet. Proveniens: Jørgen Cappelen. (H:54cm)
Vurdering: 8.000 kr
Tilslag : 9.000 kr
155
155
Relieff skåret i elfenben "Concert a trois", 1700-tallet. (6x8cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag : 1.000 kr
156
156
Skatoll i valnøtt, nord-Europa 1700-tallet. (99x104x53cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 3.000 kr
157
157
Bordtelefon "Skelofon", 1884, L. M. "Ericsson". (H:35cm)
Vurdering: 12.000 kr
Tilslag : 37.000 kr
158
158
Oppsats i "creamware", 1700-tallet. (H:39,5cm)
Vurdering: 2.500 kr
Tilslag : 7.000 kr
159
159
Gedigen prismekrone med 30 lysarmer, 1800-tallet. (H:170cm)
Tilslag : 30.000 kr
160
160
Skrivebord "Carlton House desk" i rosetre med malte blomster. (96x122x60cm)
Vurdering: 10.000 kr
Tilslag : 8.000 kr
300
300
Smykkeskrin i sterling sølv, stmpl. London 1904. (13x24cm/1111g)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 5.500 kr
301
301
Marius HAMMER
(1847-1927)
Champagnekjøler i 830s. (H:23cm/1000g)
Tilslag : 7.000 kr
302
302
Fløtemugge i sølv, tidl. 1800-tallet. (H:16cm/246g)
Tilslag : 1.300 kr
303
303
Sukkerkopp og fløtemugge i forgylt sølv med grubeemalje, David-Andersen. (H:8cm/6cm/263g)
Tilslag : 5.000 kr
304
304
Et par lysestaker i 800s, jugend. (H:25cm/832g)
Tilslag : 12.000 kr
305
305
Georg Arthur JENSEN (1866-1935)
Marmeladerukke i keramikk med lokk i 925s, merket Saxbo - Denmark. (H:12cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 4.200 kr
306
306
Et par 6-armede kandelabrere i 800s. (H:60cm)
Vurdering: 20.000 kr - 25.000 kr
Tilslag : 28.000 kr
307
307
Gustaviansk lysestake i sølv, kannelert søyle på firkantet fotplate, drevet dekor, mester Lars Boyes enke, Stockholm 1784-1795. (H:29cm/527g)
Tilslag : 3.500 kr
308
308
Balansekjele i 830s med drevet dekor, ny-barokk, David-Andersen 1918. (H:33cm/2292g)
Tilslag : 9.000 kr
309
309
Et par sausenebb i sterling sølv, fullstemplet London. (H:16cm/680g)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 3.200 kr
310
310
Elefant i sterling sølv med støttenner i elfenben, stmpl. Birmingham 1937. (H:19,5cm/1040g)
Tilslag : 17.000 kr
311
311
Et par 2-armede lysestaker i 830s, David-Andersen. (H:26,5cm)
Tilslag : 6.000 kr
312
312
Drikkekanne i 830s, M. Aase. (H:29,5cm/1360g)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 8.500 kr
313
313
Punsjebolle i 830 med tilhørende øse og punsjebollekopper (12+4), Christiansen & Svendsen. (H:37cm/4800g)
Vurdering: 20.000 kr
Tilslag : 27.000 kr
314
314
Kaffeservise i 925s og speilemalje bestående av kanne, sukkerskål og fløtemugge, David-Andersen. (H:21cm)
Vurdering: 20.000 kr
Tilslag : 21.000 kr
315
315
Fat i sølv og emalje, David-Andersen. (Ø:35,5cm)
Vurdering: 7.000 kr - 9.000 kr
Tilslag : 24.000 kr
316
316
Barokk hankeskål i sølv, 1700-tallet, mesterstemplet MMB. (L:24cm/316g)
Vurdering: 8.000 kr
Tilslag : 15.500 kr
317
317
Regence sukkerdrysse i sølv, Niels Michelsen, mester i Arendal 1749-1789. (H:21cm/280g)
Tilslag : 18.500 kr
318
318
Et par lysestaker i sølv, rokokko, mester: Karl Magierski Torn 1763-1784. (H:18cm/540g)
Vurdering: 15.000 kr
Tilslag : 32.000 kr
319
319
Serveringsfat i 830s, Marius Hammer, Bergen. (56x29cm/1450g)
Tilslag : 6.500 kr
320
320
Stetteskål i 830s med drevet dekor. (H:15/Ø:23cm/590g)
Vurdering: 2.500 kr
Tilslag : 3.000 kr
321
321
Vase med sidehanker, sølv med innv. forgylling, Russland 1852. (H:13/Ø:18cm/390g)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 4.200 kr
322
322
Fløtemugge i sølv med innv. forgylling, Russland. (H:15cm/408g)
Vurdering: 1.800 kr - 2.000 kr
Tilslag : 2.400 kr
323
323
Sygarniture i 18k gult gull, empire, orig. etui. Proveniens: Sandviken gård. (2,7x13,3x8,8cm)
324
324
Draktsett i forgylt sølv og speilemalje bestående av beltespenne, 4 knapper og nål, David-Andersen, tidl. 1900-tallet. Samtidig etui. (Spenne L:7,7cm)
325
325
Et par lange øredobber i 18k hvitt gull, hver med 7 diamanter i gradert størrelse samt 2 perler, mesterstemplet "KEC", svenske kontrollstempler. (L:4,8cm)
Tilslag : 8.000 kr
326
326
Colliere, 2 rader, 98 ametyster, lås i 18k hvitt gull fattet med fasettslepet ametyst og 10 briljantslepne diamanter samt 8 perler, stmpl. (L:45cm)
Vurdering: 5.000 kr - 6.000 kr
Tilslag : 12.000 kr
327
327
Brosje i 18k gult gull formet som bukett med grener og bladverk, fattet med 1 stor diamant samt ca. 70 roseslepne diamanter i forskjellige størrelser montert i sølv, 1800-tallet. (L:5,8cm)
328
328
Brosje i platina fattet med diamant på ca. 0,60ct samt blader og grener fattet med i alt 37 diamanter i forskjellige størrelser, fransk mester og kontrollstempler. (L:4,8cm)
Tilslag : 11.500 kr
329
329
Art deco brosje i platina fattet med en stor og 58 briljantslepne diamanter i forskjellige størrelser, samtidig etui i skinn fra Hoffjuveler C.F. Carlman, Stockholm 1920-årene. (L:5cm)
Tilslag : 14.000 kr
330
330
Guttorm GAGNES
(1906-1964)
Kaffeservise i forgylt sølv og emalje, håndtak i elfenben.
Vurdering: 60.000 kr
Tilslag : 60.000 kr
331
331
Brosje i sølv med forgylling og innfattet turkis sten. (L:6,3cm)
Vurdering: 1.500 kr
Tilslag : 3.000 kr
332
332
Ring i hvitt gull med 3 diamanter, ca. 0,43ct. Takst: Kr 17.500. (Ø:18mm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 5.500 kr
333
333
Liten punchebolle i sterling sølv, Elkington & Co, Birmingham. (H:14/Ø:18cm/481g)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 3.200 kr
334
334
Serveringsbrett i sølv med drevet dekor, H. Møller, Trondheim. (L:58cm/1680g)
Vurdering: 20.000 kr
Tilslag : 35.000 kr
335
335
Stor brevåpner i hvaltann med montering i sølv, fullstemplet London 1874, inskripsjon: Kara See Expedition 1929. I 1929 og 1930 dro isbryteren "Sedoy" med forskere til Severnaya Zemlya, det siste uoppdagede territoriet av det russiske polområde. Dette område ble fullstendig kartlagt av Georgy Ushakov mellom 1930 og 1932. (L:46cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 2.800 kr
336
336
12 coctailbegre i sølv med speilemalje, Tostrup 1949. (H:10cm)
Vurdering: 15.000 kr
Tilslag : 28.000 kr
337
337
Brett i sølv, drevet dekor med jaktscene, fullstemplet. (L:46cm)
Tilslag : 3.400 kr
338
338
Sigarettetui i 9k gult gull. (L:10cm/128g)
Vurdering: 10.000 kr - 15.000 kr
Tilslag : 12.000 kr
339
339
Kopp med underskål i 930s og emalje, David-Andersen. (H:5cm)
Vurdering: 5.000 kr
Tilslag : 6.500 kr