Menu

Catalog for Høstens kvalitetsauksjon 2019

"Centerpiece" i forgylt bronse og skjærslepet klart glass, Napoleon III. (H:35/Ø:26cm)
Estimate: 4,000 kr
Final bid: 25,000 kr
Kaminur i rosa marmor med et par tilhørende lysestaker, sent 1800-tallet. (H:38,5cm)
Estimate: 3,000 kr
Final bid: 2,600 kr
Andreas OLLESTAD
(1857-1936)
Jardiniere i keramikk, Egersund. (L:52cm)
Estimate: 6,000 kr - 8,000 kr
Final bid: 7,000 kr
Kåpestake i messing, barokk. (H:18cm)
Estimate: 4,000 kr
Final bid: 8,500 kr
Fruktkurv med underskål, "Flora Danica", Royal Copenhagen. (Fat L:17,5cm)(sprekk)
Estimate: 4,000 kr - 5,000 kr
Final bid: 8,500 kr
Netsuke i skåret ben "Hodeskalle med slange", sign. (H:5,5cm)
Estimate: 6,000 kr
Final bid: 14,000 kr
Plat-de-menage/oppsats i fajanse, ant. Heinrich Lorentzen Bech/Peter Hoffnagel, virket for Herrebøe fayanse fabrique og senere ved Østebrofabrikken. (H:47cm)
Estimate: 20,000 kr - 30,000 kr
Final bid: 15,500 kr
Ølbolle med orig. innvendig og utvendig rosemaling, 1700-tallet. (Ø:25cm)
Estimate: 4,000 kr
Final bid: 6,500 kr
Trøys med orig. malt dekor, eierinitialer og datering 1790. (L:34,5cm)
Estimate: 6,000 kr - 8,000 kr
Final bid: 8,000 kr
Snusdåse i bjerk med skåret dekor, empire. (L:14cm)
Estimate: 4,000 kr
Final bid: 8,500 kr
Einskilsbolle med orig. malt dekor, 1800-tallet. (Ø:12cm)
Estimate: 1,500 kr
Final bid: 1,700 kr
Ølbolle med orig. malt dekor, utvendig drikkevers: "Drik med made, bliv ei en Daare", 1800-tallet. (Ø:20cm)
Estimate: 1,500 kr
Final bid: 1,700 kr
Grøtambar med skåret akantusdekor, Gudbrandsdalen 1800-tallet. (H:29cm)
Estimate: 4,000 kr
Final bid: 6,000 kr
Ølbolle med orig. rosemaling, eiernavn: Anne Kittels Datter, dat. 1854. (Ø:28,5cm)
Estimate: 2,000 kr
Final bid: 3,600 kr
Karaffel, Hurdal el. Nøstetangen 1790-1800. (H:21,5cm)
Estimate: 4,000 kr
Final bid: 9,500 kr
Klunkflaske med bringebær og zirater, ant. Gjøvik ca. 1825-1840. (H:25,5cm)
Estimate: 3,000 kr
Final bid: 2,400 kr
Kiste med orig. rosemaling, eiernavn: Ragnhil Svens Datter og dat. 1886. (65,5x102x55cm)
Estimate: 4,000 kr
Spinnestol med rester av orig. maling.
Estimate: 2,000 kr
Final bid: 3,000 kr
Kommode med intarsia og forgylte bronser, plate i marmor, mrk. Envoi de E. Kahn & Cie. (94x53x119cm)
Estimate: 3,000 kr - 4,000 kr
Final bid: 3,000 kr
Prismelysekrone med forgylt bronse, tidl. 1900-tallet. (H:115cm)
Estimate: 12,000 kr
Final bid: 10,000 kr
Et par armstoler, Louis XV.
Estimate: 3,000 kr - 4,000 kr
Final bid: 4,400 kr
"Oliphant" jakthorn i elfenben med rikt skåret dekor, "Francois I", 1800-tallet. (L:81cm)
Estimate: 12,000 kr
Final bid: 160,000 kr
Et par lysestaker i messing, barokk. (H:20cm)
Estimate: 5,000 kr - 7,000 kr
Final bid: 5,000 kr
Teppe, Turkmenistan ca. 1960. (182x128cm)
Estimate: 4,000 kr
Final bid: 3,000 kr
Tabriz, Iran ca. 1920. (Restaurert, nye frynser). (166x120cm)
Estimate: 2,000 kr
Final bid: 1,500 kr
"Carriage clock" sign. Henri Jacob, Paris, tilhørende orig. skinnetui. (H:18cm)
Estimate: 3,000 kr
Final bid: 4,000 kr
Gulvur med spilleverk og månefase, sign. Winterhalder ca. 1910. (H:227cm)
Estimate: 12,000 kr
Øland med orig. malt dekor, Telemark 1800-tallet. (L:20cm)
Estimate: 6,000 kr
Final bid: 11,000 kr