Katalog for Høstens kvalitetsauksjon 2019

392
392
Fyrstikketui i 9k gult gull, innskr. (H:5,5cm/41g)
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag: 5.000 kr
393
393
Ring i gult gull besatt med en rund onyx og 5 bevegelige sorte diamanter. Takst 1995: Kr 4.900. (Ø:16,75mm/9,5g)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag: 3.000 kr
394
394
Vifteformet brosje i 14k gult gull fattet med 7 større diamanter og 28 diamanter i forskjellige størrelser, mesterstemplet "SL", Odessa guardein-stempel 1908-1917, Russland. (L:5,7cm)
Vurdering: 10.000 kr - 12.000 kr
Tilslag: 12.000 kr
395
395
Dråpeformet anheng med kjede i 18k hvitt gull fattet med ca. 1,00ct briljantslepet diamant, samt 1 mindre og 31 små 8/8-slepne diamanter (tot. ca. 1,80ct). (L:35,5cm/9,7g)
Vurdering: 25.000 kr - 30.000 kr
396
396
Brosje i gult gull med bergkrystall og perler. Takst 1995: Kr 11.000. (L:3,5cm/12,8g)
Vurdering: 2.500 kr
Tilslag: 3.600 kr
397
397
Ring i 14k hvitt gull med safirer og diamanter, senterstenen er ca. 0,80ct old cut diamant. Takst David-Andersen 2018: Kr 25.000. (Ø:17mm)
Vurdering: 12.000 kr
Tilslag: 10.500 kr
398
398
Art Deco stangnål i 18k gult gull og platina, fattet med 3 større og 22 mindre diamanter, stemplet. (L:8cm)
Vurdering: 6.000 kr - 8.000 kr
Tilslag: 7.500 kr
399
399
Ring i 18k hvitt gull fattet med 1,00ct rubin omkranset av 10 briljantslepne diamanter på tot. 0,71ct, mester- og årsstempel, Stockholm 1985, inngravert caratangivelse. (Ø:17cm)
Tilslag: 15.500 kr
400
400
Praktpokal med lokk, sølv med gullioche speilemalje, rikt drevet dekor i dragestil, symbolmotiv fra Haraldskvadet, vikingskip Midgardsormen. Bestilt av Norge/Sveriges kronprins til internasjonale kappseilas i 1904, ant. utført hos David-Andersen av Holm/Gaudernak for K. Anderson, fullstemplet, medfølgende orig. sokkel med inskripsjon på sølvplate, tilhørende orig. etui. (H:42cm)
Vurdering: 15.000 kr - 18.000 kr
Tilslag: 18.000 kr
401
401
Tumling i sølv med drevet dekor, regence, ant. Trøndelag 1700-tallet. (H:4cm/33g)
Vurdering: 2.000 kr - 2.500 kr
Tilslag: 2.800 kr
402
402
Luktevannshus i sølv med innvendig forgylling, drevet dekor, mesterstemplet: IAM, rokokko, 1700-tallet. (H:7,5cm/32g)
Tilslag: 2.400 kr
403
403
Rokokko sukkerdrysse i sølv, Michael Blytt, mester i Bergen 1742-1794, guardein Jens og Dithmark Kahrs 1765. 1781., månedstempel Jomfruen. (H:21cm)
Vurdering: 15.000 kr - 20.000 kr
Tilslag: 10.000 kr
404
404
Drikkekanne i sølv med innlagt mynt i lokket, eiernavn: Thiman Rogstad. Jacob Jensen Smidt, mester i Drammen 1741. (H:15cm/499g)
Vurdering: 20.000 kr - 30.000 kr
Tilslag: 48.000 kr
405
405
4 saltkar i sølv med 3 skjeer, drevet og gjennombrutt dekor, tilhørende orig. etui i haiskinn, mester: Martin Co. Cheltenham 1877. (H:5cm/265g)
Vurdering: 1.500 kr - 2.000 kr
Tilslag: 3.400 kr
406
406
Eske i sterling sølv med emalje, Tostrup, Olberg 1958.(L:15,5cm/626g)
Vurdering: 4.000 kr - 6.000 kr
Tilslag: 8.500 kr
407
407
Thorbjørn LIE- JØRGENSEN
(1900-1961)
Fat i 925s og emalje, David-Andersen. (Ø:18cm/234g)
Vurdering: 3.000 kr - 4.000 kr
Tilslag: 2.800 kr
408
408
Thorbjørn LIE- JØRGENSEN
(1900-1961)
Fat i 925s og emalje, David-Andersen. (Ø:25,5cm/591g)
Tilslag: 3.600 kr
409
409
Stettefat i sølv. (H:22cm/Ø:32cm/1511g)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag: 7.000 kr
410
410
Sausepanne i sterling sølv, George Greenhill Jones, London 1736. (L:19,5cm/150g)
Vurdering: 2.000 kr - 3.000 kr
Tilslag: 2.200 kr
411
411
Et par forgylte skjeer i 925s med vindusemalje. (L:16cm/95g)
Vurdering: 1.500 kr
Tilslag: 3.600 kr
412
412
Et par sauseskjeer med innv. forgylling, Møller Trondhjem. (L:17cm/113g)
Vurdering: 1.000 kr - 1.200 kr
Tilslag: 2.600 kr
413
413
Melkemugge i 830s, Tostrup, 1949. (H:15cm/388g)
Vurdering: 1.500 kr
Tilslag: 1.700 kr
414
414
Skål i sølv, eiernavn: Anders Nielsen Ribe og Inger Rasmusdatter Belter, 1600-tallet. (Ø:17cm/154g)
Vurdering: 25.000 kr
Tilslag: 25.000 kr
415
415
Sukkerbøsse i sølv, A. Steffensen. (H:16cm/120g)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag: 1.500 kr
416
416
Figurer i sølv og elfenben, forestillende konge og dronning, Frankrike. (En hånd mangler.) (H:22cm/853g)
Tilslag: 6.500 kr
417
417
Drikkekanne med drevet og sisselert dekor, lokk montert med medalje "Christian IV, 1736", innvendig forgylt med perlemål, Peter Christian Dorenfeldt, mester i Trondheim 1749-1772, senere Bergen, forhandlerstempel. (H:18cm/678g)
Vurdering: 30.000 kr - 35.000 kr
418
418
Eske med lokk, sølv filigransarbeide, fullstemplet 1807. (Ø:8cm/109g)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag: 4.000 kr
419
419
Brudebelte i sølv, Jonas Andersen, mester i Bergen 1620-1661. (L:85cm/506g)
Vurdering: 60.000 kr
Tilslag: 46.000 kr