Katalog for Høstens kvalitetsauksjon 2019

Lensmannspisk med detaljer i messing, eierinitialer og dat. 1855. (L:49,5cm)
Vurdering: 2.000 kr - 3.000 kr
Tilslag: 2.200 kr
Kanapé med skåret skjell i rygg og sarg, rokokko. (L:181cm)
Vurdering: 12.000 kr
Tilslag: 12.000 kr
Hengeskap med skåret og malt dekor, 1700-tallet. (49x59x37cm)
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag: 6.000 kr
Skrin med orig. malt dekor, dat. 1808. (17x32x32cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 2.600 kr
Englefigur, malt med delvis forgylling, barokk. (H:75cm)
Vurdering: 20.000 kr
Vurdering: 20.000 kr
Et par speillampetter i mahogni, dekor med malte seilskuter på glass, 1700-tallet. (89x39,5cm)
Vurdering: 3.000 kr - 4.000 kr
Tilslag: 15.000 kr
Drikkekanne med skåret løve og akantusdekor, 1800-tallet. (H:24,5cm)
Vurdering: 15.000 kr
Tilslag: 15.000 kr
Ferdaskrin med orig. malt dekor. (31x61x46cm)
Tilslag: 4.800 kr
Bidjar, Iran, senere produksjon. (188x119cm)
Vurdering: 4.000 kr
Kashan, Iran 1930-1940. (205x130cm)
Vurdering: 8.000 kr
Kannestol med orig. malt dekor, 1700-tallet. (190x127x50cm)
Vurdering: 12.000 kr
Tilslag: 9.000 kr
Skjenkekanne i tinn, L.E. Tøndern, Bergen 1600-tallet. (H:25cm)
Vurdering: 8.000 kr - 12.000 kr
Tilslag: 18.000 kr
Stol med rester av orig. maling, eierinitaler og dat. 1823.
Tilslag: 6.000 kr
Hengeskap med orig. malt dekor, eiernavn Anne Reijersdatter 1773. (90x77x34cm)
Tilslag: 11.000 kr
Bondebord med grønnmalt understell, 1700/1800-tallet. (75x122x80,5cm)
Vurdering: 4.000 kr
Riksvåpen skåret i tre, orig. maling, 1700-tallet. (126x105cm)
Vurdering: 12.000 kr
Tilslag: 21.000 kr
Tallerkenhylle med orig. maling, 1800-tallet. (78x126x18cm)
Vurdering: 2.500 kr
Tilslag: 4.200 kr
Sarouk, Iran 1910-1920. (Hull.) (280x340cm)
Vurdering: 15.000 kr
Tilslag: 9.000 kr
Sarouk, Iran ca. 1940. (140x135cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 1.400 kr
Krutthorn med skåret dekor, Egen Han Halvor Olssøn. (H:20cm)
Vurdering: 20.000 kr - 30.000 kr
Tilslag: 33.000 kr
Hjullåspistol, gravert dekor og innlagte detaljer i ben. Stemplet med bystempel for Nürnberg 1560-1570. Løpet er stemplet PD (Peder Dauser). (L:42cm)
Vurdering: 120.000 kr
Krutthorn med beninnlegg, 1600-tallet. (H:12,2cm)
Vurdering: 10.000 kr
Tilslag: 8.000 kr
Snusflaske i bjerkerot med montering i sølv, gravert dekor, eierinitialer J.G, 1700-tallet. (H:8cm)
Vurdering: 3.000 kr
Vitrineskap i eik, Holland 1700-tallet. (100x100x24cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag: 6.500 kr
Hengeskap med orig. maling, 1800-tallet. (72x72x29,5cm)
Tilslag: 4.200 kr
Ølbolle med orig. malt dekor, innvendig og utvendig drikkevers, dat. 1754. (Ø:37cm)
Vurdering: 12.000 kr
Tilslag: 31.000 kr
Fallbord med malt dekor. (67x91cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag: 3.000 kr