Katalog for Høstens kvalitetsauksjon 2019

Kerman, Iran 1930-1940. (216x137cm)
Vurdering: 5.000 kr
Jozan, Iran, nyere. (150x103cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag: 2.000 kr
Tutkanne med orig. maling, eiernavn og dat. 1804. (H:40cm)
Vurdering: 12.000 kr - 15.000 kr
Tilslag: 68.000 kr
6 stk. høyryggede stoler med skåret skjell i rygg og sarg, rokokko.
Vurdering: 20.000 kr
Tilslag: 39.000 kr
Kjenge med svidekor, 1700/1800-tallet. (L:34cm)
Vurdering: 8.000 kr
Tilslag: 9.500 kr
Drikkekanne med skåret dekor, rester av orig. maling, eierinitialer og dat. 1734, Gudbrandsdalen. (H:23cm)
Vurdering: 6.000 kr - 8.000 kr
Tilslag: 13.500 kr
Drikkekanne i bjerk med skåret løve, 1700-tallet. (H:24cm)
Vurdering: 4.000 kr - 6.000 kr
Tilslag: 5.000 kr
Mangletre med skåret og malt akantusdekor, eierinitialer og dat. Støllen 1813. (L:70cm)
Vurdering: 2.000 kr - 3.000 kr
Tilslag: 2.600 kr
Ølbolle med orig. laugsmaling, innvendig drikkevers og dat. 1563. (Ø:37cm)
Vurdering: 12.000 kr
Tilslag: 17.500 kr
Kiste med orig. rosemaling, dat. 1857, Thomas Luraas. (59x119x60cm)
Tilslag: 15.000 kr
Kaminur i brennforgylt bronse, figur forestillende Diana samt frise med puttier som jakter villsvin, emaljert skive mrk. "Paris" Louis XVI. (H:39cm)
Vurdering: 8.000 kr
Tilslag: 6.000 kr
Et par figurer i porselen, Meissen. (H:18/17cm)
Vurdering: 1.500 kr
Tilslag: 3.000 kr
Platte med et par tilhørende tallerkener, Sèvres 1844, Louis Phillippe. (Ø:50/24cm)
Vurdering: 3.000 kr - 5.000 kr
Tilslag: 3.000 kr
Kommode i valnøtt, England tidl. 1700-tallet. (88x97x53cm)
Tilslag: 15.500 kr
Skap i lønnetre med forgylte bronser, ny-empire, E. Brunet Paris, ca. 1880. Brunet was a fine French ébéniste who was established at 20 rue de la Perle and was later associated with Roux. He exhibited in the Exposition Universal of 1889, mainly in Louis XVI and Empire Styles. (175x100x40cm)
Vurdering: 15.000 kr - 20.000 kr
Tilslag: 12.500 kr
Puderstol i mahogni, 1700-tallet.
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 1.800 kr
Jean-Baptiste SLOODTS
(1843-)
Brett i bronse, art nouveau, sign., ca. 1900. (45x35cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag: 3.200 kr
Skulptur i bronse, sign. (36x40x26cm)
Vurdering: 5.000 kr
Tabriz, Iran ca. 1950. (210x144cm)
Vurdering: 8.000 kr
Tilslag: 7.000 kr
Isfahan Kourk, 1950-tallet, Iran. (Flekker.) (235x150cm)
Vurdering: 10.000 kr
Tilslag: 7.000 kr
Kommode i valnøtt med intarsia og marmorplate, Frankrike/Tyskland 1700-tallet. (86,5x133x63,5cm)
Vurdering: 20.000 kr
Tilslag: 19.500 kr
Kaminur i forgylt bronse, mrk. Ch. Gautier & B. Graulot. (H:54cm)
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag: 5.000 kr
Skulptur i elfenben på messingsokkel. (H:23cm)
Vurdering: 2.500 kr - 3.000 kr
Tilslag: 5.000 kr
Konsollbord, skåret og forgylt, Italia 1700-tallet, sekundær plate i marmor. (84x185x62cm)
Vurdering: 20.000 kr - 30.000 kr
Tilslag: 38.000 kr
Bondebord med skuff, trehvit plate med orig. maling på understell, 1800-tallet. (80x84x204cm)
Vurdering: 4.000 kr
Kiste med orig. malt dekor, eierinitialer og dat. 1819. (59,5x77,5x53,5cm)
Vurdering: 2.500 kr
Tilslag: 3.600 kr
Grøtambar med skåret og malt akatusdekor, 1800-tallet. (H:31cm)
Tilslag: 12.800 kr
Krakk med orig. maling, 1800-tallet. (H:48cm)
Vurdering: 2.500 kr
Tilslag: 1.800 kr