Katalog for Høstens kvalitetsauksjon 2019

Gedigen ølbolle, orig. malt dekor med rytter i bunnfelt, innvendig og utvendig drikkevers. (Ø:53cm)
Vurdering: 80.000 kr - 120.000 kr
Tilslag: 130.000 kr
Afghan, ca. 1940. (333x234cm)
Vurdering: 8.000 kr - 10.000 kr
Indo-Sarouk. (273x176cm)
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag: 5.000 kr
Lysestake i messing, gotisk type. (H:17cm)
Vurdering: 4.000 kr - 6.000 kr
Tilslag: 4.200 kr
Hengeskap med orig. malt dekor, eiernavn Lars Olssen, dat. 1833. Påskrift over døren: "Et og to kom døden i hu". (90x98x35cm)
Vurdering: 40.000 kr - 60.000 kr
Tilslag: 46.000 kr
Hjørneskap med sprang, orig. malt dekor, malt av Flaaten. (156x54cm)
Vurdering: 30.000 kr
Tilslag: 38.000 kr
Konsollbord forgylt med marmorert plate, pseudorokokko. (79x93x45cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag: 2.600 kr
Prismekrone, tidl. 1900-tallet. (Nyrestaurert.)
Vurdering: 6.000 kr - 8.000 kr
Tilslag: 12.500 kr
Speil, skåret og forgylt, rokokko, Danmark 1700-tallet. (137x61cm)
Vurdering: 6.000 kr
Gobelin 1800-tallet. (292x414cm)
Vurdering: 30.000 kr
Tilslag: 35.000 kr
Et par kirkefigurer skåret i tre, 1700-tallet. (H:76cm)
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag: 11.000 kr
Oljelampe i kleberstein og jern. (l:21.5cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag: 1.100 kr
Spinnestol, trehvit med skåret dekor, 1700-tallet.
Vurdering: 2.000 kr - 3.000 kr
Tilslag: 4.000 kr
Tutkanne med orig. malt dekor, eiernavn: Ole Knudsen d.y., dat. 1859. Nils Bæra, Hallingdal. (H:39cm)
Vurdering: 15.000 kr - 20.000 kr
Tilslag: 41.000 kr
Kanne med skåret dekor, Gudbrandsdalen, 1700-tallet. (H:22,5cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag: 3.800 kr
Kjenge med orig. malt dekor, utvendig tekst og dat. 1841. (L:31,5cm)
Vurdering: 12.000 kr
Tilslag: 24.000 kr
Drikkekanne/løvekrus i bjerk, 1800-tallet. (H:23cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag: 3.000 kr
Vase i fajanse, Delft, 16/1700-tallet. (H:41cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 2.600 kr
Kåpestake i messing, barokk. (H:20,5cm)
Tilslag: 6.800 kr
14 mokkakopper med 13 underskåler, ulike mønstre, Meissen porselen. (H:5cm)
Tilslag: 4.000 kr
Afghan Hatschlou, ca. 1950. (198x166cm)
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag: 3.000 kr
Shireki Afshar. (243x148cm)
Vurdering: 6.000 kr
Trunk, mrk. E. Goyard Ainé. Paris, Monte-Carlo, Biarritz. #523 (Skader.) (33x108x57cm)
Vurdering: 10.000 kr
Et par lysestaker i forgylt bronse, Frankrike 1800-tallet. (H:29,5cm)
Vurdering: 3.000 kr - 4.000 kr
Tilslag: 5.000 kr
Speil med konsollbord, forgylt med sort stenplate, sent 1800-tallet. (79+237x110cm)
Tilslag: 7.500 kr
Vase, speilblank sort, merket Kang Hsi. Proveniens: Gustav Kristoffer Wilse. (H:36cm)
Vurdering: 8.000 kr - 12.000 kr
Tilslag: 8.500 kr
Bolle i agatsten, Kina 1500-tallet. (H:5cm/Ø:9cm)
Vurdering: 5.000 kr
Tilslag: 11.000 kr
Vase i porselen med celadon-glasur, Kina, 1800-tallet. (H:10cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag: 5.000 kr