Katalog for Høstens kvalitetsauksjon 2019

113
113
Ingefærkrukke i porselen "One thousand flowers", merket Yongzheng (1723-1735). (H:19cm)
Vurdering: 3.000 kr - 5.000 kr
Tilslag: 3.200 kr
114
114
Tekanne i porselen "Famille rose", Chien Lung, 1736-1795. (H:17cm)
Vurdering: 1.000 kr - 2.000 kr
Tilslag: 1.100 kr
115
115
Vase i porselen "Blanc de Chine", Kina 16/1700-tallet. (H:32cm)
Vurdering: 3.000 kr - 4.000 kr
Tilslag: 11.000 kr
116
116
Kannestol med orig. rosemaling, ca. 1800. (206x131x44cm) (Sekundær overdel)
Vurdering: 8.000 kr - 12.000 kr
Tilslag: 34.000 kr
117
117
Et par vaser, Kina ca. 1900. (H:62cm)
Vurdering: 30.000 kr
Tilslag: 30.000 kr
118
118
Stempel i "jade" formet som "Foodog". (H:10cm)
Vurdering: 2.000 kr - 3.000 kr
Tilslag: 3.600 kr
119
119
Vase i opalinglass, Lalique "Domrémy", sign. (H:20cm)
Vurdering: 5.000 kr
Tilslag: 7.000 kr
120
120
Vase med innlegg av jernnetting, sign. -75. (H:20cm)
Tilslag: 5.200 kr
121
121
Vase i gult glass, sign. -79. (H:10cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag: 800 kr
122
122
Wilhelm KÅGE
(1889-1960)
Vase i keramikk, Argenta, Gustavsberg. (H:26cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 2.000 kr
123
123
Fredrik A. KAYSER
(1918-2009)
Stol i teak "Krysstolen", tegnet for Rastad og Relling tegnekontor og produsert av Gustav Bahus fra 1956.
Vurdering: 4.000 kr - 6.000 kr
Tilslag: 14.500 kr
124
124
Børge MOGENSEN
(1914-1972)
3-seter sofa i sort skinn. (L:202cm)
Vurdering: 12.000 kr
Tilslag: 10.000 kr
125
125
Johannes ANDERSEN
(1903-1997)
Trillebord/serveringsvogn i palisander, fremstilt hos CFC, Silkeborg. (70x72x46cm)
Tilslag: 7.500 kr
126
126
Gulvlampe i teak, Tr & Co. (H:141cm)
Tilslag: 1.200 kr
127
127
Gunnar NYLUND
(1904-1997)
Figur i keramikk, unikat, "St. Georg og dragen", sign. (H:35cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag: 4.800 kr
128
128
Pierre FORSSELL (1925-2004)
(1925-2004)
Lysestake i messing, modell "Variabel", sign. (H:17cm)
Vurdering: 2.000 kr
129
129
Vase i porselen, jugend, Porsgrund Porselænsfabrik, sign. (H:23,5cm)
Tilslag: 6.500 kr
130
130
Øltrøys med orig. malt dekor, Valdres 1800-tallet. (L:38,5cm)
Vurdering: 8.000 kr
Tilslag: 7.000 kr
131
131
Hankestaup med svidekor, dat. 1739, Vestlandet. (H:24cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag: 7.000 kr
132
132
Ølbolle med orig. malt dekor, innvendig tekst og dat. 1614. (Ø:35cm)
Vurdering: 15.000 kr
Tilslag: 87.000 kr
133
133
Smørstaup med orig. malt dekor, eierinitialer og dat. 1857. (H:28cm)
Vurdering: 8.000 kr
134
134
Tutkanne med orig. malt dekor og eiernavn. (H:36cm)
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag: 6.500 kr
135
135
Sponeske med orig. malt dekor, eiernavn og dat. 1782. (Ø:32,5cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 1.900 kr
136
136
Mangletre med orig. maling og karveskurd, 1800-tallet. (L:69cm)
Vurdering: 2.000 kr
137
137
Vinglass, "Kreppede", Nøstetangen. (H:13,5cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag: 5.500 kr
138
138
Klaffebord, trehvitt, 1800-tallet. (75,5x94x75+2x59cm)
Vurdering: 4.000 kr
139
139
Kiste i eik, England 16/1700-tallet. (63x154x51cm)
Tilslag: 4.200 kr
140
140
8 stoler hvorav et par armstoler, skåret skjell i rygg og sarg, bonet med delvis forgylling, rokokko.
Vurdering: 12.000 kr
Tilslag: 23.000 kr