Menu

Catalog for Juleauksjonen 2019

Fransk konsollur i hvit og sort marmor med ornamenter i forgylt bronse, signert P. Lesperut & Fils a `Paris`. (H:46/B:30)
Estimate: 3,000 kr - 4,000 kr
Final bid: 3,200 kr
Bartmannskrukke i saltglasert steingods, 1700-tallet. (H:31cm)
Estimate: 2,000 kr
Final bid: 2,800 kr
Et par barokk alterstaker, forsølvet, 1700-tallet. (H:53cm)
Estimate: 8,000 kr - 12,000 kr
Final bid: 6,500 kr
Speil i valnøtt, 1700-tallet. (166x75cm)
Estimate: 6,000 kr
Final bid: 6,000 kr
Speil med konsollbord, 1800-tallet. (237/84cm)
Estimate: 3,000 kr - 4,000 kr
Final bid: 11,000 kr
Kirkeskulptur i eik forstillende kardinal, Frankrike 1600/1700-tallet. (H:92cm)
Estimate: 12,000 kr
Final bid: 11,500 kr
Spillebord i valnøtt med brodert innlegg i platen, Chippendale-stil. (70x90cm)
Estimate: 2,000 kr - 3,000 kr
Final bid: 5,000 kr
Vase, Porsgrunds Porselænsfabrik, sign. (H:46cm)
Estimate: 4,000 kr
Final bid: 7,000 kr
Ølbolle med orig. malt dekor, eiernavn og dat. 1826. (Ø:15cm)
Estimate: 1,200 kr
Final bid: 1,700 kr
Drikkekanne/løvekrus i bjerk, 1700-tallet. (Ø:16cm)
Estimate: 3,000 kr
Final bid: 4,000 kr
Ølbolle med orig. malt dekor, utvendig drikkevers og dat. 1774. (Ø:27cm)
Estimate: 2,000 kr
Final bid: 8,000 kr
Et par kandelabre i messing. (H:54,5cm)
Estimate: 2,000 kr - 3,000 kr
Final bid: 2,200 kr
Øløse i bjekerot med sølvmontering, utydl. stemplet, 1700-tallet.Tilh.: Frøise, Ole Frøise f. 1730, Gausdal. (Ø:24)
Estimate: 4,000 kr - 5,000 kr
Final bid: 5,500 kr
Morter i messing, 1700/1800-tallet. (H:17cm)
Estimate: 1,200 kr
Final bid: 1,000 kr
Et par glass "Nøgen jomfru", Nøstetangen. (H:18,5cm)
Estimate: 5,000 kr
Klunkeflaske, Norge. (Sprekk.) (H:29,5cm)
Estimate: 2,000 kr - 3,000 kr
Final bid: 2,000 kr
Brennevinsanker i glass formet som tønne, 1800-tallet. (L:19cm).
Estimate: 2,000 kr
Final bid: 1,600 kr
Saltkar i lyseblått glass med hvit munningsrand, Gjøvik. (Ø:6,5cm H:5cm)
Estimate: 3,000 kr
Final bid: 13,000 kr
Karaffel blått glass med benhvit spiral, Gjøvik. (H:19cm)
Estimate: 4,000 kr
Final bid: 5,000 kr
Herrebøe tedåse, riflet korpus, blåmalt dekor, malersignatur Albert Lobech, virksom perioden 1758-63. Proveniens: Stubljan Herregård, Porselensrommet, Ingier slekten. (H:12cm)
Estimate: 30,000 kr - 40,000 kr
Final bid: 60,000 kr
Drikkekanne i tinn med gravert dekor, Søren Christian Kahn, Drammen ca. 1760. (H:22cm)
Estimate: 4,000 kr - 6,000 kr
Final bid: 9,000 kr
Drikkekanne i tinn, Berent Grønning, Bergen 1787. (H:19cm)
Estimate: 4,000 kr - 6,000 kr
Final bid: 5,500 kr
Drikkekanne i tinn, Torstein Bendiksen Lund, Christiania 1759-1786. (H:20cm)
Estimate: 4,000 kr
Ferahan, Iran ca. 1920. (Slitasje.) (300x155cm)
Estimate: 5,000 kr
Final bid: 4,000 kr
Kerman, Iran 1930-1940. (216x137cm)
Estimate: 4,000 kr
Final bid: 3,800 kr
Eske med orig. rosemaling, eierinitialer og dat. 1832. (L:30cm)
Estimate: 2,000 kr - 3,000 kr
Final bid: 10,000 kr
Stettefat, trehvitt med svidekor, 1700-tallet. (H:13cm/Ø:24,5cm)
Estimate: 2,000 kr
Final bid: 4,900 kr
Ullkurv, trehvit med svidekor, Telemark 1800-tallet. (62x49cmx49cm)
Estimate: 2,500 kr
Final bid: 4,600 kr