Katalog for Juleauksjonen 2019

Fransk konsollur i hvit og sort marmor med ornamenter i forgylt bronse, signert P. Lesperut & Fils a `Paris`. (H:46/B:30)
Vurdering: 3.000 kr - 4.000 kr
Tilslag: 3.200 kr
Bartmannskrukke i saltglasert steingods, 1700-tallet. (H:31cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 2.800 kr
Et par barokk alterstaker, forsølvet, 1700-tallet. (H:53cm)
Vurdering: 8.000 kr - 12.000 kr
Tilslag: 6.500 kr
Speil i valnøtt, 1700-tallet. (166x75cm)
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag: 6.000 kr
Speil med konsollbord, 1800-tallet. (237/84cm)
Tilslag: 11.000 kr
Kirkeskulptur i eik forstillende kardinal, Frankrike 1600/1700-tallet. (H:92cm)
Vurdering: 12.000 kr
Tilslag: 11.500 kr
Spillebord i valnøtt med brodert innlegg i platen, Chippendale-stil. (70x90cm)
Vurdering: 2.000 kr - 3.000 kr
Tilslag: 5.000 kr
Vase, Porsgrunds Porselænsfabrik, sign. (H:46cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag: 7.000 kr
Ølbolle med orig. malt dekor, eiernavn og dat. 1826. (Ø:15cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag: 1.700 kr
Drikkekanne/løvekrus i bjerk, 1700-tallet. (Ø:16cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag: 4.000 kr
Ølbolle med orig. malt dekor, utvendig drikkevers og dat. 1774. (Ø:27cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 8.000 kr
Et par kandelabre i messing. (H:54,5cm)
Tilslag: 2.200 kr
Øløse i bjekerot med sølvmontering, utydl. stemplet, 1700-tallet.Tilh.: Frøise, Ole Frøise f. 1730, Gausdal. (Ø:24)
Vurdering: 4.000 kr - 5.000 kr
Tilslag: 5.500 kr
Morter i messing, 1700/1800-tallet. (H:17cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag: 1.000 kr
Et par glass "Nøgen jomfru", Nøstetangen. (H:18,5cm)
Vurdering: 5.000 kr
Klunkeflaske, Norge. (Sprekk.) (H:29,5cm)
Tilslag: 2.000 kr
Brennevinsanker i glass formet som tønne, 1800-tallet. (L:19cm).
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 1.600 kr
Saltkar i lyseblått glass med hvit munningsrand, Gjøvik. (Ø:6,5cm H:5cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag: 13.000 kr
Karaffel blått glass med benhvit spiral, Gjøvik. (H:19cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag: 5.000 kr
Herrebøe tedåse, riflet korpus, blåmalt dekor, malersignatur Albert Lobech, virksom perioden 1758-63. Proveniens: Stubljan Herregård, Porselensrommet, Ingier slekten. (H:12cm)
Vurdering: 30.000 kr - 40.000 kr
Tilslag: 60.000 kr
Drikkekanne i tinn med gravert dekor, Søren Christian Kahn, Drammen ca. 1760. (H:22cm)
Vurdering: 4.000 kr - 6.000 kr
Tilslag: 9.000 kr
Drikkekanne i tinn, Berent Grønning, Bergen 1787. (H:19cm)
Tilslag: 5.500 kr
Drikkekanne i tinn, Torstein Bendiksen Lund, Christiania 1759-1786. (H:20cm)
Vurdering: 4.000 kr
Ferahan, Iran ca. 1920. (Slitasje.) (300x155cm)
Vurdering: 5.000 kr
Tilslag: 4.000 kr
Kerman, Iran 1930-1940. (216x137cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag: 3.800 kr
Eske med orig. rosemaling, eierinitialer og dat. 1832. (L:30cm)
Tilslag: 10.000 kr
Stettefat, trehvitt med svidekor, 1700-tallet. (H:13cm/Ø:24,5cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 4.900 kr
Ullkurv, trehvit med svidekor, Telemark 1800-tallet. (62x49cmx49cm)
Vurdering: 2.500 kr
Tilslag: 4.600 kr