Katalog for Juleauksjonen 2019

Hjørneskap med fyllinger i dør og sidefelt, trehvitt, 1700-tallet. (86x47cm)
Vurdering: 4.000 kr - 6.000 kr
Tilslag: 6.000 kr
Kanne med orig. malt malt og skåret dekor, eiernavn og dat. 1840, Trøndelag. (H:55cm)
Vurdering: 8.000 kr - 12.000 kr
Tilslag: 15.500 kr
Kirkelysekrone i messing med 6 lysarmer, barokk-stil. (45x50cm)
Vurdering: 2.000 kr - 3.000 kr
Tilslag: 2.200 kr
Et par lyskjold i drevet messing, 1800-tallet. (45x50cm)
Tilslag: 14.000 kr
Lyskrone i forgylt metall med prismer, 24 lysarmer, tidl. 1900-tallet. el. montert. (H:117cm)
Tilslag: 5.500 kr
Fat i fajanse, sign. Maurgard, Rouen ca. 1720. (L:46cm)
Vurdering: 3.000 kr - 4.000 kr
Tilslag: 2.500 kr
Prismelysekrone, Belle Époque. Proveniens: Restaurant Wivex tilknyttet Tivoli i København. (145x85cm)
Vurdering: 20.000 kr
Tilslag: 20.000 kr
8 stk. høyryggede stoler, barokk.
Vurdering: 15.000 kr
Kashan, Iran 1930-1940. (205x130cm)
Vurdering: 6.000 kr
Kelim, ca. 1920. (312x150cm)
Tilslag: 4.400 kr
Sendingskurv med orig. rosemaling, eierinitialer og dat. 1818. (H:37cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag: 4.000 kr
Ølbolle med orig. malt dekor, innvendig og utvendig drikkevers, dat. 1741. (Ø:49,5cm)
Vurdering: 40.000 kr - 60.000 kr
Tilslag: 165.000 kr
Servise i porselen "Saksisk blomst" bestående av 11 suppeasjetter (23cm), 13 suppeasjetter (25,5cm), 17 sideasjetter (17,5cm), 8 middagsasjetter (23cm), 18 middagsasjetter (25,5cm), 2 serveringsboller (20,5cm), 3 terriner med lokk (28cm, 2x28,5cm), fiskefat (60cm), 2 ovale serveringsfat (50cm) og sausenebb (22cm), Royal Copenhagen.
Vurdering: 8.000 kr
Tilslag: 8.000 kr
Speil med forgylte detaljer, sent 1700-tallet. Proveniens: Moer gård i Ås. (136x55,5cm)
Vurdering: 8.000 kr
Tilslag: 7.000 kr
Karaffel, Hurdal eller Nøstetangen 1780-1800. (H:18cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag: 7.000 kr
Et par armstoler med skåret skjell i rygg og sarg, sen-barokk. Proveniens: prestegården i Vågå.
Vurdering: 5.000 kr
Tilslag: 15.500 kr
Spillebord, 1700-tallet. Proveniens: prestegården i Vågå (70x94cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag: 3.800 kr
Hengeskap med origmalt dekor, Peder Aadnes skole.(H:101x84x29cm)
Vurdering: 6.000 kr - 8.000 kr
Tilslag: 7.000 kr
Turkamansk teppe, "Chowal" (200x165cm)
Shireki Afshar. (243x148cm)
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag: 6.000 kr
Speil, skåret og forgylt, rokokko, Danmark 1700-tallet. (137x61cm)
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag: 10.000 kr
Et par lysestaker i messing, barokk, 1600-tallet. (H:21cm)
Vurdering: 15.000 kr - 20.000 kr
Tilslag: 42.000 kr
Laup med orig. malt dekor, eierinitialer og dat. 1849. (H:45cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 6.500 kr
Ølbolle med orig. malt dekor, eierinitialer og dat. 1822. (Ø:33cm)
Tilslag: 2.700 kr
Butelje i grønt glass, 1700-tallet. (H:20cm)
Vurdering: 1.500 kr - 2.000 kr
Tilslag: 3.400 kr
Kjenge med skåret dekor, dat. 1744. (L:35cm)
Vurdering: 8.000 kr
Tilslag: 10.500 kr
Vippespeil med kineserier, 1750-60. Proveniens: Trondhjem (72x44cm)
Vurdering: 8.000 kr
Tilslag: 8.000 kr
Lommeurstativ med skåret og malt, dat. 1829. (H:23cm)
Tilslag: 8.000 kr