Katalog for Juleauksjonen 2019

Kashkai, ca. 100 år. (180x123cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 2.800 kr
Teppe, Bidjar kelim, ca. 100 år. (236x136cm)
Vurdering: 8.000 kr - 10.000 kr
Løvekrus i bjerk. (H:24cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag: 5.000 kr
Hengeskap med orig. malt dekor, Hallingdal 1800-tallet. (80x90cm)
Vurdering: 20.000 kr - 30.000 kr
Tilslag: 44.000 kr
Smørstaup med orig. malt dekor, 1800-tallet. (H:23cm)
Vurdering: 1.800 kr
Tilslag: 1.800 kr
Skrin med orig. rosemaling, eieirinitialer og dat. 1852. (19,5x37x19cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag: 11.500 kr
Uzbekistan, ca. 1850, restaurert. (156x106cm)
Vurdering: 6.000 kr - 8.000 kr
Tyrkisk bønneteppe, ca. 1930. (215x135cm)
Vurdering: 8.000 kr
Kittil O. HAUKJEM
(1774-1859)
Kiste med orig. rosemaling, eierinitialer og dat. 1808. (76x107x63cm)
Vurdering: 12.000 kr
Tilslag: 14.000 kr
Kiste med orig. maling, eiernavn Ole Hasen, dat. 1831. (40x61x38cm)
Vurdering: 1.500 kr
Tilslag: 2.200 kr
Gotisk lysestake i messing/bronse (H:15cm)
Vurdering: 10.000 kr - 12.000 kr
Tilslag: 20.000 kr
Gulvur med orig. skåret og malt dekor, Oppdal sent 1700-tallet. (H:195cm)
Vurdering: 20.000 kr
Tilslag: 18.000 kr
Åkle, Vestlandet 1700/1800-tallet (188x115cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag: 3.000 kr
Bjørn BJAALID
(1791-1859)
Kannestol med orig. malt dekor. (216x167,5x55cm)
Vurdering: 50.000 kr
Tilslag: 50.000 kr
Spinnestol med orig. maling, 1800-tallet.
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 2.600 kr
Fat I tinn, O. J. Holm Bergen 1770. (Ø:42cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 1.600 kr
Fat i tinn, T.B. Lund, Christiania 1759. (Ø:40cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 1.600 kr
Hengeskap med orig. malt dekor, eierinitialer og dat. 1846. (83x53x21cm)
Vurdering: 12.000 kr
Tilslag: 9.500 kr
Tutkanne med svidekor, 1700-tallet. (H:35cm)
Vurdering: 2.000 kr - 3.000 kr
Tilslag: 3.000 kr
Nahavand, Iran. (283x201cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag: 7.200 kr
Hamadan (277x216cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag: 3.800 kr
Sendingskurv med orig. rosemaling, 1800-tallet. (33x37,5x37,7cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag: 6.000 kr
Kanne i bjerk, skåret dekor med løve, 1700-tallet. (Tut mangler.) (H:22,5cm)
Vurdering: 4.000 kr - 6.000 kr
Tilslag: 4.800 kr
Embrik BÆRA
(1788-1876)
Hengeskap med orig. malt dekor, eiernavn: Christian MedchelSen dat. 1840. (118x87x36x37cm)
Vurdering: 80.000 kr
Tilslag: 78.000 kr
Sponeske med orig. malt dekor, eierinitialer og dat. 1860. (L:25cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 1.600 kr
Sendingskurv med orig. malt dekor, eierinitialer og dat. 1835. (Ø:46,5cm)
Vurdering: 5.000 kr
Tilslag: 4.000 kr
Brystmelktrøys i tre med skåret dekorert dekor, Nordheimsund, 1700-tallet. (L:14cm)
Tilslag: 5.500 kr
Lysestake i messing, sent 1600-tallet. (H:21cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag: 13.500 kr