Katalog for Juleauksjonen 2019

Balusterbord med oval plate, trehvitt, 1700-tallet. (150x80x78cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag: 4.000 kr
Gobelin "Kongelig audiens" 1600-tallet (ca.280x200cm)
Vurdering: 25.000 kr - 30.000 kr
Staskniv i tre og sølv laget av Ragnar Johansen. (L:25cm for kniv i slire)
Vurdering: 12.000 kr
Tilslag: 11.000 kr
Framskap med orig. maling, 1800-tallet. (193x110cm)
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag: 4.000 kr
Et par dører med orig. malt dekor, 1800-tallet. (156x60cm)
Vurdering: 2.000 kr - 3.000 kr
Tilslag: 10.000 kr
Kommode i valnøtt, ca. 1780, trolig Lombardia, Louis XVI. (82x64x116cm)
Vurdering: 6.000 kr
Speil i mahogni med gjennombrutt dekor i oppstykke, England 1700-tallet. (96x45cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 3.400 kr
Speil, skåret dekor med forgylling, 1700-tallet. (80x49cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag: 4.200 kr
Dragkiste, 1700-tallet. (107x118x54cm)
Vurdering: 3.000 kr - 4.000 kr
Tilslag: 2.500 kr
Notestativ i mahogni, 1800-tallet. (H:131,5cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag: 4.400 kr
Kåpestake i messing, barokk.
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 9.500 kr
6 stk. stoler med orig. rødmaling, gustavianske.
Vurdering: 4.000 kr - 6.000 kr
Tilslag: 6.500 kr
Kiste med orig. rosemaling, eiernavn: Ragnhil Svens Datter og dat. 1886. (65,5x102x55cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 2.000 kr
Høyrygget stol med skåret skjell i rygg og sarg, rokokko.
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 2.400 kr
"Butler´s tray" i mahogni. (75,5x86x53,5cm)
Tilslag: 15.500 kr
Hengeskap med orig. rosemaling, eiernavn og dat. 1870. Tomas ØysteinssonLuraas (Moen), far til Ola Tomasson Moen. (108x75,5x24cm)
Vurdering: 30.000 kr
Tilslag: 44.000 kr
Grøtambar med orig. rosemaling, eierinitialer og dat.1848, ant. Thomas Luraas. (H:33cm)
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag: 12.000 kr
Ølbolle med orig. malt dekor, 1800-tallet. (Ø:19,5cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag: 1.200 kr
Hengeskap med orig. malt dekor, Østerdalen 1800-tallet. (76x77x32,5cm)
Vurdering: 20.000 kr
Bryggerøse, 1800-tallet. (L:117cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 5.500 kr
Sendingskurv med orig. maling, eiernavn: Sigri Johnsdatter Børseth og dat. 1872. (Ø:35cm)
Vurdering: 2.000 kr
Vedkjele i kobber med drevet dekor.(Ø:48cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag: 3.800 kr
Fantestake i jern, 1800-tallet. (H:19,5cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag: 2.600 kr
Vandrestav, holk i sølv med eiermonogram, opprinnelig eier: Jørgen Moe (Asbjørnsen og Moe). (L:84cm)
Vurdering: 5.000 kr
Tilslag: 26.000 kr
Hylle med skåret og malt dekor, Orkdal, 1800-tallet.
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag: 6.500 kr
Sylinderspilledåse, Sveits ca. 1870. (L:46,5cm)
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag: 5.500 kr
Lirekasse i mahogni med intarsia, 1800-tallet. (48x47x17cm)
Vurdering: 12.000 kr
"Kinesisk blekkhus" firkantet form i rødt glass med innslag av kobberoksyd, sign. -69. (H:11cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 3.000 kr