Menu

Catalog for VÅRAUKSJONEN 2020

Vase "Måker", Porsgrunds Porselænsfabrik, sign. Proveniens: Arthur David-Andersen (1875-1970), deretter i arv. Blått ankerstempel. (H:60cm)
Estimate: 4,000 kr - 6,000 kr
Final bid: 22,000 kr
2 stk. terriner i porselen med lokk (H:21/29cm) samt 3 stk. serveringsfat (L:41cm/Ø:35/41cm), "Famille Rose", Chieng-Lung (1736-1796).
Estimate: 5,000 kr
Final bid: 9,000 kr
Speil med skåret dekor, forgylt, 1700-tallet. (105x57cm)
Estimate: 3,000 kr - 4,000 kr
Final bid: 6,500 kr
Englefigur, malt med delvis forgylling, barokk. (H:75cm)
Estimate: 6,000 kr - 8,000 kr
Estimate: 6,000 kr - 8,000 kr
Kommode med malt dekor, Amtmannen-type. (83x102x40cm)
Estimate: 6,000 kr
Final bid: 19,000 kr
Kommode i valnøtt, ca. 1780, trolig Lombardia, Louis XVI. (82x64x116cm)
Estimate: 6,000 kr
Final bid: 11,500 kr
Et par lysskjold i drevet messing, 1800-tallet. (H:100cm)
Estimate: 6,000 kr
Final bid: 8,500 kr
Et par serveringsskåler i porselen, "Flora Danica", Royal Copenhagen. (Lite nagg på den ene skålen.) (L:23cm)
Estimate: 4,000 kr - 5,000 kr
Final bid: 8,000 kr
Terrin/punsjbolle i porselen, "Flora Danica", Royal Copenhagen. (H:22cm)
Estimate: 20,000 kr
Final bid: 27,000 kr
4 stk. tallerkener i porselen, "Flora Danica", Royal Copenhagen. (Ø:25cm)
Estimate: 8,000 kr - 10,000 kr
Final bid: 14,000 kr
4 stk. tallerkener i porselen "Flora Danica", Royal Copenhagen. (Ø:25cm)
Estimate: 10,000 kr
Final bid: 15,000 kr
Speil med forgylling, rokokko, 1700-tallet. (55x33,5cm)
Estimate: 2,000 kr - 3,000 kr
Final bid: 2,800 kr
Kjenge med orig. malt dekor, utvendig drikkevers og dat. 1787. (L:32cm)
Estimate: 6,000 kr - 8,000 kr
Final bid: 12,000 kr
Kittil O. HAUKJEM
(1774-1859)
Kiste med orig. rosemaling, eierinitialer og dat. 1805. (66x120x63cm)
Estimate: 8,000 kr - 12,000 kr
Kubbestol med skåret og malt dekor, eiernavn: Knud Ellefsen Lien, dat. 1838, Hol i Hallingdal, 1700-tallet. (H:78cm)
Estimate: 4,000 kr - 6,000 kr
Final bid: 9,000 kr
Tablet med skåret akantusdekor, Orkdal, 1800-tallet. (124x75x20cm)
Estimate: 4,000 kr
Final bid: 8,000 kr
Hengeskap med skåret og malt dekor, Gudbrandsdalen, 1700-tallet. (50x38x17cm)
Estimate: 6,000 kr
Final bid: 10,500 kr
Tablet med orig. malt dekor, dat. 1782, Numedal. (74x51x19cm)
Estimate: 6,000 kr
Final bid: 6,500 kr
Tutkanne med orig. malt dekor, eiernavn: Ole Knudsen d.y., dat. 1859. Hallingdal. (H:39cm)
Estimate: 12,000 kr - 15,000 kr
Final bid: 22,500 kr
Stol med skåret gjennombrutt derfor, 1700-tallet.
Estimate: 5,000 kr
Final bid: 7,500 kr
Et par høyryggede stoler i eik, barokk.
Estimate: 3,000 kr
Final bid: 2,400 kr
Vinglass "Nøgen jomfru", 1760-1780. (H:15,5cm)
Estimate: 2,000 kr - 3,000 kr
Final bid: 1,600 kr
Stettefat i blått glass med benhvit rand, ant. Gjøvik. (H:7cm/Ø:21,5cm)
Estimate: 4,000 kr
Final bid: 3,000 kr
Terrin i mørkeblått glass, Gjøvik 1810-1820. (Ø:25,5cm)
Estimate: 4,000 kr - 6,000 kr
Final bid: 4,400 kr
Kåpestake i messing, barokk. (H:17,5cm)
Estimate: 3,000 kr
Final bid: 3,400 kr
Kåpestake i messing, barokk. (H:15,5cm)
Estimate: 2,000 kr
Final bid: 4,400 kr
Lysekrone med 6 lysarmer for stearinlys, forgylt messing med orig. prismer, empire, Stockholm. (H:103cm)
Estimate: 25,000 kr - 30,000 kr
Final bid: 38,000 kr