Katalog for VÅRAUKSJONEN 2020

253
253
Van Rijn REMBRANDT
(1606-1669)
Radering "Das Kolf-Spiel", sign. i platen 1654. (93x134mm)
Vurdering: 12.000 kr
254
254
Marc CHAGALL
(1887-1985)
Bøker "Lithographe", bind I-III.
Vurdering: 12.000 kr
255
255
KONTINENTAL SKOLE (1700-tallet)
Opp. "Charles I Stuart", usign. (30,5x26cm)
Vurdering: 2.000 kr - 3.000 kr
256
256
Morten MÜLLER
(1828-1911)
Opl. "Landskap", sign. 1869. (38x51cm)
Vurdering: 20.000 kr
257
257
Axel Hjalmar ENDER
(1853-1920)
Opl. "Kvinne ved grind", sign. (70x52cm)
Vurdering: 35.000 kr - 40.000 kr
258
258
Arne EKELAND
(1908-1994)
Opl. "Terrengløp", sign. (38x46cm)
Vurdering: 25.000 kr - 30.000 kr
259
259
Hans Fredrik GUDE
(1825-1903)
Opl. (dublert) "Sommerdag over Ringerike", sign. 1870. (50x72cm)
Vurdering: 20.000 kr - 30.000 kr
260
260
Jakob WEIDEMANN
(1923-2001)
Opp. "Høst", sign. -60. (30x40cm)
Vurdering: 15.000 kr - 20.000 kr
261
261
Sigurd WINGE
(1909-1970)
Relieff i emalje og metal "Fugl", sign. (22x15cm)
Vurdering: 4.000 kr - 6.000 kr
262
262
Kaare Espolin JOHNSON
(1907-1994)
Lito. "Petter Dass I", sign. uinrammet(41x66,5cm)
Vurdering: 12.000 kr
263
263
Morten MÜLLER
(1828-1911)
Opl. "Vevlungsnæss-Romsdalen", sign. (69x103cm)
Vurdering: 30.000 kr
264
264
Jim DINE
(1935-)
Blandingsteknikk "Komposisjon", sign. 1983. (120x176cm)
Vurdering: 150.000 kr
265
265
Kjartan SLETTEMARK
(1932-2008)
Opl. "Figurkomposisjon", sign. (70x50cm)
Vurdering: 12.000 kr - 15.000 kr
266
266
Joan MIRO
(1893-1983)
Lito. 23/75 "Komposisjon", sign. (35x68cm)
267
267
Marc CHAGALL
(1887-1985)
F.lito. håndkolorert 86/200 "Figur", sign. (51x43cm)
Vurdering: 30.000 kr - 40.000 kr
268
268
Per DEBERITZ
Opl. "Fra Seinen i Paris, 1924", sign. (36x44,5cm)
269
269
Max ERNST
(1891-1976)
F.lito. 69/69 "Pork-chops and plumpudding - 1969", sign. (32,5x24,5cm)
Vurdering: 1.500 kr
270
270
Gunnvor ADVOCAAT
(1912-1997)
F.lito. 61775 "Gult", sign. -84. (49x50cm)
271
271
Reidar AULIE
(1904-1977)
Opl. "Kanalbåten", sign. (72x91cm)
Vurdering: 6.000 kr
272
272
Knud Larsen BERGSLIEN
(1827-1908)
Opp. "Stilleben med konkylie", sign. 1846. (25x30cm)
Vurdering: 8.000 kr - 10.000 kr
273
273
Nils Nielsen BERGSLIEN
(1853-1928)
Opl. "En historie", sign. (34x25cm)
Vurdering: 20.000 kr
274
274
Christian KROHG
(1852-1925)
Opl. "Se forut, Bergens våg", sign. (30x40cm)
Vurdering: 150.000 kr
275
275
Arne DURBAN
(1912-1993)
Skulptur i bronse "Sittende ung kvinne", sign. (H:31cm)
276
276
Ørnulf BAST
(1907-1974)
Skulptur i bronse "Folen", sign. (H:34cm)
Vurdering: 6.000 kr
277
277
Nina SUNDBYE
(1944-)
Skulptur i bronse "Klovn", sign. -78. (H:42cm)
Vurdering: 10.000 kr - 12.000 kr
278
278
Skule WAKSVIK
(1927-2018)
Skulptur i bronse nr. 11 "Travel bjørnunge II", sign. (20x32cm)
279
279
Per Palle STORM
(1910-1994)
Skulptur i bronse "Sittende løvinne", sign. -71. (H:31cm)
280
280
Per Palle STORM
(1910-1994)
Skulptur i bronse "Arbeideren", sign. (H:24cm)
Vurdering: 6.000 kr - 8.000 kr