Katalog for VÅRAUKSJONEN 2020

Hjerteformet snusflaske i bjerkerot med montering i sølv. (H:8,5cm)
Vurdering: 3.000 kr - 4.000 kr
Nepeformet snusflaske i bjerkerot med notering i sølv, Michael Blytt 1828 Bergen, inngravert eiernavn: Biørensen Inbioe. (H:8,5cm)
Vurdering: 6.000 kr - 8.000 kr
8 høyryggede stoler med skåret skjell i rygg og sarg, rokokko.
Vurdering: 8.000 kr - 12.000 kr
Kaminur (H:50cm) med et par tilhørende kandelabre (H:68cm) i brennforgylt og patinert bronse, mrk. Deniere, Paris, Napoleon III, midten av 1800-tallet.
Vurdering: 40.000 kr - 60.000 kr
Sekretær, bronsebeslag og plate i marmor, Louis XVI, Frankrike 1700-tallet. (117x67x38,5cm)
Vurdering: 6.000 kr
Figur skåret i elfenben, "Happy Buddha", sign. (H:9cm)
Vurdering: 5.000 kr
Skap i rosentre med skåret dekor, detaljer i perlemor, ca. 1900-tallet. Proveniens: Einar Bjørnson (sønn av Bjørnstjerne Bjørnson og venn av General Johan Wilhelm Normann Munthe). (142x85x37cm)
Vurdering: 8.000 kr
Et par miniatyrstoler og en kiste i glassert keramikk, Ming, 1600-tallet. (H:14/23cm)
Vurdering: 2.000 kr
"Moonflask" i blå/hvit porselen, Kina 1800-tallet. (H:27cm)
Vurdering: 2.000 kr
5 stk. tallerkener i porselen, Samson, Frankrike. (Ø:22cm)
Vurdering: 2.000 kr
Fat i blå/hvit porselen, Kang Xi. (Ø:27cm)
Vurdering: 2.000 kr
Et par figurer i glassert keramikk, ant. Kina 1600/1700-tallet. (H:38cm)
Vurdering: 3.000 kr
Et par fat i porselen, "Famille verte", Chieng Lung (1736-1796), Kina. (Ø:37,5)
Vurdering: 2.500 kr
Vase i porselen, "Thousand flowers", Kina 1900-tallet. (H:33cm)
Vurdering: 1.500 kr
Bolle i porselen med montering i bronse, "Powder blue", Kina. (H:22cm)
Vurdering: 1.000 kr
Servise bestående av kaffekanne (H:26cm), mindre kaffekanne (H:16cm), 3+3 kopper, 9 underskåler samt bolle, Ludwiksburg 1890-1810.
Vurdering: 4.000 kr
Figur i glassert keramikk, Ming, Kina 1600-tallet. (H:43cm)
Vurdering: 3.000 kr
Ring i platina med diamanter, 1950-tallet, (Ø:16mm)
Vurdering: 22.000 kr
Ørepynt i 14k hvitt gull med 1,00ct brilliantslepne diamanter.
Vurdering: 10.000 kr
Ring i platina med diamanter, tot. 1,34ct, VS2 F. (Ø:15,25mm)
Vurdering: 45.000 kr
Speil i skåret forgylt tre med felter i "hinterglas-teknikk", barokk, Tyskland tidl. 1700-tallet. (70x38cm)
Vurdering: 4.000 kr - 6.000 kr
Speil i skåret forgylt tre med felter i "hinterglas-teknikk", barokk, Tyskland tidl. 1700-tallet. (113x58cm)
Kiste med orig. malt dekor, eierinitialer og dat. 1809, Ål i Hallingdal. (84x135x68cm)
Vurdering: 4.000 kr
Henge-framskap med orig. malt dekor, eiernavn: Kari Iversdatter, dat. 1870, Ål i Hallingdal. (135x104x29cm)
Vurdering: 15.000 kr - 20.000 kr
Tablet med orig. skåret og malt dekor, Orkdal 1800-tallet. (100,5x62x17cm)
Hengeskap med orig. malt dekor, eierinitialer og dat. 1796, Trøndelag. (118x78x29cm)
Vurdering: 12.000 kr
Vanntønne i kobber, 1800-tallet. (H:73cm)
Vurdering: 2.000 kr
Ammestol, Setersdal 1700-tallet. (H:110cm)
Vurdering: 30.000 kr