Katalog for VÅRAUKSJONEN 2020

Ørelappstol med skåret dekor, trukket i skinn, 1700-tallet.
Vurdering: 3.000 kr - 4.000 kr
Stor oval brosje i 18k hvitt gull fattet med 3 store brillianter og 35 brillianslipte diamanter i varierende størrelse, Paris ca. 1930, mesterstemplet. (L:4,8cm/15g)
Vurdering: 12.000 kr - 15.000 kr
Collier i 3 rader med 227 kulturperler på 6-6,5mm og lås i 18k hvitt gull fattet med en brilliant og 16 fasettslipte smaragder. (L:47cm)
Vurdering: 7.000 kr - 8.000 kr
Kjede med sløyfeformet anheng med nål i 14k gull med en stor og 54 mindre diamanter, dråpeformet anheng med 16 brilliantslipte diamanter i gradert størrelse og perle i senter, innfatning i platina, totalt 71 diamanter, 1920-tallet. (L:39cm/H:3cm/9g)
Vurdering: 8.000 kr - 9.000 kr
Anheng i 14k gult gull med safirer Klave i 925s David-Andersen ca. 11g (H:5,3cm) samt ring med safirer og diamanter (justerbar) og ørepynt for hull i ørene med safirer og diamanter (H:2,8cm). (70g)
Vurdering: 25.000 kr - 30.000 kr
Ring i 18k hvitt gull med diamant sentersten på 0,82ct, farge J/SII. (Ø:17,25mm/5g)
Vurdering: 35.000 kr
Art Deco kjede og anheng i 14k hvitt gull med 2 større brillianter og 9 mindre diamanter, ca. 1920. (L:39cm/H:2,5cm/5g)
Vurdering: 5.000 kr - 6.000 kr
Ring i 18k hvitt gull med diamant på 0,7ct. (Ø:16,5cm/3,7g)
Vurdering: 8.000 kr - 10.000 kr
Et par ørepynt i 18k gult gull, amphoraformet, med 12 brilliantslipte og 6 fasettslipte diamanter, totalt 36 stk. Paris 1970-tallet, stemplet. For hull i ørene. (H:2,9cm/12g)
Vurdering: 10.000 kr - 12.000 kr
Ring i 18k hvitt gull fattet med 8 brilliantslipte diamanter og en brilliantslipt smaragd, mesterstemplet av juveler Cederstrøm 1975, med karatangivelse. (Ø:17,25mm/5g)
Et par ørepynt i 14k gult gull med 16 brilliantslipte diamanter og to kulturperler på 8,5mm, stemplet 585. For hull i ørene. (H:3cm)
Vurdering: 6.000 kr - 8.000 kr
Ring i 18k hvitt gull med diamant på 1,34ct, I/I1. (Ø:17,25mm/6g)
Vurdering: 40.000 kr - 45.000 kr
Colliere i hvitt gull og platina med ca. 2,65ct diamanter. (L:36cm/B:4,5cm)
Vurdering: 25.000 kr
Tvillingring i 14k hvitt gull med to brillianter à 1,2ct. Takst 2019: Kr. 190.000. (Ø:17,5mm/6,6g)
Vurdering: 60.000 kr
Globus, Anders Åkerman 1759, Stockholm. (H:40cm)
Vurdering: 6.000 kr
Globus, "PHILLIPS`30-inch" på stativ i mahogni, George Phillips & Son Ltd. Globe Maker. (H:115cm)
Vurdering: 30.000 kr
Skipsmodell i monter "Camacari", bygget ved Ankerløkken verft Glommen as, Fredrikstad. (54,5x151X25,5cm)
Vurdering: 12.000 kr
Barneskatoll med skåret og malt dekor, Nørsnes i Skjåk. (83x53x22cm)
Vurdering: 12.000 kr
Bord med oppslagslem, skuff under plate med rester av skrift, 1800-tallet. (79x178x94+72cm)
Vurdering: 5.000 kr
Dragkiste i eik, knekket front med "ball and claw-ben", 1700-tallet. (123x123x83cm)
Vurdering: 4.000 kr - 6.000 kr
Skap i eik med rikt skåret dekor, dørfelt med malt bibelsk motiv, "Esaias", Renessanse-type. (219x94x53cm)
Bedestol i eik, England 1600/1700-tallet. (88x66x52cm)
Vurdering: 2.000 kr - 3.000 kr
Korstol i eik, nygotisk. (247x80x50cm)
Servise i porselen bestående av kanne (H:18,5cm), 5 stk. kopper (Ø:7,5cm) og 6 underskåler.Fürstenberg 1760
Vurdering: 2.500 kr - 3.000 kr
8 stk. kaffekopper med underskåler i porselen, empire-type, Meissen. (Ø:7cm)
Vurdering: 3.000 kr
Et par serveringsfat i porselen, Meissen, ca. 1750. (L:35cm)
Vurdering: 3.000 kr
Kaffekanne og sukkerskål i porselen, Berlin ca. 1760. (H:19,5/10cm)
Vurdering: 1.500 kr
Tekanne i porselen, Meissen ca. 1730. (Liten skade på hank.) (H:11cm)
Vurdering: 1.500 kr