Katalog for VÅRAUKSJONEN 2020

141
141
Grøtskje i sølv, utydl. mesterstempel, 1700-tallet. (L:39cm/181g)
Vurdering: 4.000 kr
142
142
Tekanne i sølv med drevet og støpt dekor, Daniel & Charles Houle, London 1854. (H:22cm/843g)
Vurdering: 2.000 kr
143
143
Beger i 925s med innvendig forgylling, kopi etter orig. Hans Nicmand 1692, David-Andersen. (H:12cm/522g)
Vurdering: 1.500 kr
144
144
Beger med løv mesterstemplet Abraham Messing, Bergen ca. 1730. (H:11,5cm/98g)
Vurdering: 10.000 kr - 12.000 kr
145
145
Drikkekanne i sølv med innlagt mynt i lokket, Sverige ca. 1900. (H:16cm/580g)
Vurdering: 6.000 kr
146
146
Kaffeservise i 830s bestående av kaffekanne (H:18cm), sukkerkopp og fløtemugge (H:6,2cm), J. Tostrup 1922. (710g)
Vurdering: 2.000 kr - 3.000 kr
147
147
Rokokko luktevannshus i sølv med fugl på lokket, rokokko, mesterstemplet IS. (H:7cm/35g)
Vurdering: 8.000 kr
148
148
Bolle i sterling sølv, mesterstemplet, orientalsk. (H:12cm/Ø:22cm/860g)
Vurdering: 2.000 kr
149
149
Skål i sølv formet som musling i 916s, Titulu, Portugal. (H:6cm/Ø:11cm/195g)
Vurdering: 600 kr - 800 kr
150
150
Tedåse med lokk i hamret kobber med dekor i sølv, Gorham ca. 1900. (H:10cm)
151
151
Mangletre med karveskurd, orig. maling og dat. 1829. (L:74cm)
Vurdering: 1.500 kr
152
152
Skap i eik med rikt skåret dekor, 1700-tallet. (148x124x43cm)
Vurdering: 6.000 kr
153
153
Framskap med orig. malt dekor, eiernavn og dat. 1848.
Vurdering: 14.000 kr - 16.000 kr
154
154
Reisekiste med orig malt dekor, Telemark 16/1700-tallet. (36x45,5x35,5cm)
Vurdering: 6.000 kr - 8.000 kr
155
155
Bunad fra Sunnmøre bestående av stakk, skjorte, kappe med sølvspenne, forkle samt 2 søljer og mansjettknapper. Str. 38-40.
Vurdering: 12.000 kr - 15.000 kr
156
156
Blekkhus i blått glass, ant. Gjøvik 1790-1830. (H:6,3cm)
Vurdering: 2.000 kr
157
157
Blekkhus i blått glass, ant. Gjøvik 1790-1830. (H:4,2cm)
Vurdering: 2.000 kr
158
158
Speil i mahogni med forgylte detaljer, empire. (162x65cm)
Vurdering: 4.000 kr
159
159
Ikon med rizza, "Guds mor". Proveniens: Gave fra Thv. Erichsen til Henrik Sørensen. (36x26cm)
Vurdering: 4.000 kr
160
160
Konfektskål i 830s, lokknapp med fot av sittende marabu, Tostrup 1947. (H:15,5cm)
Vurdering: 2.500 kr
161
161
Sukkerdrysse i sølv, urneformet med gravert guirlander-dekor, Louis XVI, sent 1700-tallet. (H:20,5cm/202g)
Vurdering: 4.000 kr - 5.000 kr
162
162
Barokkbeger på kuleben datert 1730, mester Lars Qvist, Kristiansand. (H:7cm/49g)
163
163
Gustav GAUDERNACK
(1865-1914)
Kaffe-/teservise i 830s bestående av 2 kanner (H:21/29cm), sukkerkopp, fløtemugge samt konfektbolle, drevet dekor i dragestil, David-Andersen 1899. (2.700g)
Vurdering: 25.000 kr
164
164
Beger i sølv fra ca. 1730, Jørgen Jørgensen Egelsdorf d.e., mester i Bergen 1704- 1737. (H:8cm/68g)
Vurdering: 5.000 kr
165
165
Sukkerdrysse i sølv, rokokko, 1768. Høyst trolig Daniel Jusen Kellinghousen, Bragenes 1768/69-1801.(H:20cm/181g)
Vurdering: 20.000 kr
166
166
Kaffeservise i 830s bestående av kanne (H:24cm), sukkerkopp og fløtemugge, David-Andersen. (1.288g)
Vurdering: 3.000 kr
167
167
Brett i 830s "Dragestil", David-Andersen. (Ø:31cm/700g)
Vurdering: 3.000 kr
168
168
Øse i sølv dat. 1821, Peter Jonsen, mester i Strømsø 1810-1821. (L:37cm/221g)
Vurdering: 3.000 kr