Katalog for VÅRAUKSJONEN 2020

197
197
SALVATORE FERRAGAMO dokumentveske i svart skinn. I god stand. (29x40cm)
Vurdering: 2.000 kr
198
198
CELINE vintage box bag med tilhørende speil i grønt skinn. Reimen har et fall på 22 cm. Tilhørende orig. støvpose. I god stand. (19x25,5x5,5cm)
Vurdering: 8.000 kr
199
199
LOUIS VUITTON Noe skulderveske i cognacfarget epilær med justerbar rem. Tilhørende støvpose. Bruksslitasje. (33x26x19cm)
Vurdering: 2.000 kr
200
200
F.seri. 26/150 "Komposisjon", sign. (71x59cm)
Vurdering: 8.000 kr
201
201
Kai FJELL
(1907-1989)
F.lito. 70/110 "14 år", sign. (37x45)
Vurdering: 15.000 kr
202
202
F.seri. 72/150 "Komposisjon", sign. (56x48cm)
Vurdering: 6.000 kr
203
203
Pola GAUGUIN
(1883-1961)
Opl. "Kvinne på sti", sign. -21. (56x68cm)
Vurdering: 5.000 kr - 7.000 kr
204
204
Amaldus Clarin NIELSEN
(1838-1932)
Opl. "Fjellandskap", sign. (17x22cm)
Vurdering: 12.000 kr
205
205
Kai FJELL
(1907-1989)
Blt. "Fossen", sign. -78. (20x29cm)
Vurdering: 4.000 kr
206
206
Andreas SCHELVEN SCHROETER BLOCH
(1860-1917)
Akv. og gouache "Haakon I Adelsteinfostres reise", sign. (26x38cm)
Vurdering: 4.000 kr
207
207
Themistokles von ECKENBRECHER
(1842-1921)
Gouache "Fjordlandskap med rødt hus, Digermulen", sign. 5/7-13. (17x23cm)
Vurdering: 3.000 kr
208
208
Themistokles von ECKENBRECHER
(1842-1921)
Gouache "Fjordlandskap med Nordlandsbåt, Digermulen", sign. 4/7-13. (22x30cm)
Vurdering: 3.000 kr
209
209
Richard WARSINSKI
(1937-1996)
Opl. "Figurer", sign. (26x34cm)
Vurdering: 4.000 kr - 6.000 kr
210
210
Gunnar BERG
(1863-1893)
Opp. "Vinterparti fra Lofoten", usign. Proveniens: Dr. Elling Holst malerisamling, solgt på auksjon 9. oktober 1916. (25x20cm)
Vurdering: 6.000 kr - 8.000 kr
211
211
Carl Wilhelm BARTH
(1847-1919)
Opp. "Solnedgang", sign. 1870. (18x22cm)
Vurdering: 3.000 kr
212
212
Asger JORN
(1914-1973)
Tusj "Kakkelakkenes dans", sign. -50. (20x25cm)
Vurdering: 8.000 kr
213
213
Halfdan EGEDIUS
(1877-1899)
Opp. "Vannliljer og humler", bærer sign. Litteratur: Parmann s. 47. (24x33cm)
Vurdering: 35.000 kr - 40.000 kr
214
214
Peter Nicolai ARBO
(1831-1892)
Opp. "Elveparti med hester, Numedal", usign. (23x30cm)
215
215
Roger-Edgar GILLET
(1924-2004)
Opl. "Komposisjon" sign. -57. (60x46cm)
Vurdering: 3.000 kr - 5.000 kr
216
216
Pola GAUGUIN
(1883-1961)
Opl. "Landskap", sign. (43x36)
Vurdering: 2.000 kr
217
217
Kai FJELL
(1907-1989)
Silketrykk XIII/XX "Vårkveld", sign. 1997. (27x38cm)
Vurdering: 8.000 kr - 12.000 kr
218
218
Arne KAVLI
(1878-1970)
Opl. "Interiør med blomster", sign. (35x28cm)
Vurdering: 30.000 kr
219
219
Nicolaes BERCHEM
(1620-1683)
Tilskrevet. Opl. "Landskap", usign. (38x47cm)
Vurdering: 8.000 kr - 10.000 kr
220
220
Knut JØRGENSEN
(1937-1991)
Opl. "Skyskraper", sign. 1969. (46x27cm)
Vurdering: 8.000 kr
221
221
Ludvig EIKAAS
(1920-2010)
Linosnitt 3/12 "Bygninger", sign. -47. (36x44cm)
Vurdering: 2.000 kr
222
222
Severin GRANDE
(1869-1934)
Opl. "Fra atlelieret, Trefoldighets kirken i bakgrunnen", sign. (87x98cm)
Vurdering: 8.000 kr
223
223
KONTINENTAL SKOLE (1700-tallet)
Opl. "Allegorisk scene", usign. (102x65cm)
Vurdering: 25.000 kr
224
224
Opl. "Kvinne", usign. (68x52cm)