Katalog for VÅRAUKSJONEN 2020

226
226
Hariton PUSHWAGNER
(1940-2018)
F.seri. 140/250 "Plingplong", sign. Utført 2008. (61x84cm)
Vurdering: 20.000 kr
Tilslag: 17.500 kr
227
227
Bjarne RØTTERUD
(1929-2011)
Opl. "Tenkeren III", sign. -01. (64x53cm)
Vurdering: 4.000 kr - 6.000 kr
Tilslag: 5.500 kr
228
228
F.seri. XI/XXX "Komposisjon", sign. -72. (64x47cm)
Vurdering: 10.000 kr
Tilslag: 15.500 kr
229
229
F.seri. "Komposisjon", sign. (60x49cm)
Vurdering: 8.000 kr - 10.000 kr
Tilslag: 13.000 kr
230
230
Kai FJELL
(1907-1989)
F.seri. 18/22 variant "Bruden", sign. (50x36cm)
Vurdering: 30.000 kr - 40.000 kr
Tilslag: 30.000 kr
231
231
Kai FJELL
(1907-1989)
Silketrykk 9/10 "Ung Pike", sign. (44x53cm)
Vurdering: 15.000 kr
Tilslag: 13.000 kr
232
232
Peder DEBERITZ
(1880-1945)
Opl. "Tordenskiolds Plass", sign. 1927. (59x70cm)
Vurdering: 20.000 kr - 30.000 kr
Tilslag: 18.000 kr
233
233
Karl K. UCHERMANN
(1855-1940)
Opl. "Elghund med valper", sign. -94. (48x64cm)
Vurdering: 12.000 kr
234
234
Kitty Christine KIELLAND
(1843-1914)
Opl. "Fra Jøttafjell, Høvingen", sign. Proveniens: Gitt i gave fra kunstneren til skolebestyrer, Sigurd Halling, deretter i arv. (47x90cm)
Vurdering: 50.000 kr - 60.000 kr
235
235
Christian SKREDSVIG
(1854-1924)
Opl. "Landskap med opptrekkende uvær", sign. (70x57cm)
Vurdering: 30.000 kr
236
236
Frederik COLLET
(1839-1914)
Opl. "Kystlandskap", sign. (45x73cm)
Vurdering: 10.000 kr - 12.000 kr
Tilslag: 12.500 kr
237
237
Johan Laurentz JENSEN
(1800-1856)
Tilskrevet. Opp. "Stilleben med kurv med Peoner, Roser og forglemmegei", sign. (38x49cm)
Tilslag: 14.500 kr
238
238
Frederik COLLET
(1839-1914)
Opl. "Fra Ogna på Jæren" usign. (40x61cm) Verso: F. Collett og våpenskjold. Tilsvarende segl finnes også på Nasjonalgalleriets "Båtnaust i Flatanger (NG inv. nr. 2418)
239
239
Marcus GRØNVOLD
(1845-1929)
Opl. "Kurtise", sign. (47x66cm)
Vurdering: 20.000 kr
Tilslag: 20.000 kr
240
240
Sigri WELHAVEN
(1894-1991)
Skulptur i komposittmateriale "Marabustork". (H:155cm)
Tilslag: 38.000 kr
241
241
Van Rijn REMBRANDT
(1606-1669)
Etsning "Portrett av apoteker Abraham Francen", usign. (16x21cm) 9. tilstand trykket 1700/1800-tallet. Litteratur: White & Boon 1969 273.X. Hind 1923 291.X. New Hollstein (Dutch & Flemish) 301.XII (Rembrandt)
Tilslag: 5.000 kr
242
242
Arne EKELAND
(1908-1994)
F.seri. 179/250 "Komposisjon", sign. Uinnrammet. (54x49cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag: 4.600 kr
243
243
Antoni TAPIES
(1923-)
Lito. 37/75 "Komposisjon", sign. (55x76cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag: 3.800 kr
244
244
Kai FJELL
(1907-1989)
Seri. nr. 41/100 "Pikehode", sign. Kai Fjell 1974. (46,5x38cm)
Vurdering: 6.000 kr - 8.000 kr
Tilslag: 7.500 kr
245
245
Rolf NESCH
(1893-1975)
Metalltrykk "Fantasifugler", sign. 1970. (60x45cm)
Vurdering: 40.000 kr
Tilslag: 44.000 kr
246
246
Kaare Espolin JOHNSON
(1907-1994)
Seri. "Juksafiske II", sign.
Tilslag: 8.000 kr
247
247
Anna Eva BERGMAN
(1909-1987)
F.tresn. E.A: "Pocher", sign. Uinnrammet. (34x51cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag: 5.500 kr
248
248
Bartus KORTELING
(1853-1930)
Opl. "Elvelandskap fra Deventer". (76x116cm)
Tilslag: 5.000 kr
249
249
Hieronymus SCHOLEUS Håndkolorert kobberstikk "Bergen", ca. 1580. Stikket stammer fra plansjeverket Civitas Orbis Terrarum utgitt i Köln i 1572-1618. (32,5x48cm)
Vurdering: 12.000 kr
Tilslag: 10.000 kr
250
250
Inger SITTER
(1929-2015)
Lito. 75/100 "Komposisjon", sign. (35x53cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag: 3.600 kr
251
251
Per KLEIVA
(1933-2017)
F.seri. ET "Ein annan", sign. Uinnrammet. (39x49cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag: 3.300 kr
252
252
Per KLEIVA
(1933-2017)
F.seri. 23/40 "Bilete II", sign. Uinnrammet. (54x49cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag: 3.700 kr
253
253
Van Rijn REMBRANDT
(1606-1669)
Radering "Das Kolf-Spiel", sign. i platen 1654. (93x134mm)
Vurdering: 12.000 kr
Tilslag: 13.500 kr