Katalog for HØSTAUKSJONEN 2020

242
242
Karaffel, Nøstetangen/Hurdal 1780-1800. (H:21cm)
Vurdering: 3.000 kr - 4.000 kr
Tilslag: 4.800 kr
243
243
Et par vinglass med spiral i stetten, 1700-tallet. (H:16cm)
Vurdering: 2.000 kr - 3.000 kr
Tilslag: 6.000 kr
244
244
Sirupkanne i fajanse, ant. Herrebøe. (H:19cm)
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag: 5.000 kr
245
245
Enoch Axel BOMAN
(1875-1949)
Vase i overfangsglass, sign. 1911, No. 17, Hadeland glassverk. (H:42cm)
Vurdering: 30.000 kr
Tilslag: 44.000 kr
246
246
Fat i tinn med gravert dekor, eierinitialer og dat. 1677, muligens Iacob Rubbertsen, Bergen. (Ø:32,5cm)
Vurdering: 1.500 kr
Tilslag: 2.500 kr
247
247
Timeglass, trolig Nøstetangen. Ref. Weysekatalogen. (H:15cm)
Vurdering: 8.000 kr
Tilslag: 8.700 kr
248
248
Teppe, Kashgay ca. 1930, nomade. (290x220cm)
Vurdering: 15.000 kr - 20.000 kr
Tilslag: 10.000 kr
249
249
Sanjabi, ca. 1930, Iran. (265x122cm)
Vurdering: 8.000 kr
250
250
Konsollbord, skåret gjennombrutt dekor med marmorplate, gustaviansk. (93x93x42cm)
Vurdering: 12.000 kr
251
251
Lysestake i messing, sent 1600-tallet. (H:20cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag: 9.000 kr
252
252
Speil med forgylte detaljer, 1800-tallet. (159,5x84,5cm)
Tilslag: 3.400 kr
253
253
Kaminur i forgylt støpt bronse montert med porselen i Sevrè-stil, Frankrike 1800-tallet. (30x50x14cm)
Vurdering: 12.000 kr
Tilslag: 16.000 kr
254
254
Tebord i mahogni, England 1700-tallet. (73x76x50cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag: 4.900 kr
255
255
Kommode i valnøtt med bronsedetaljer, sort marmorplate (skadet), ca. 1750. (87x135x65cm)
Vurdering: 8.000 kr - 10.000 kr
Tilslag: 7.000 kr
256
256
Konsollbord med stenplate, rokokko-type. (H:72x86x54cm)
Tilslag: 5.000 kr
257
257
Kanape med skåret skjell i rygg sarg, 1700-tallet. (L:170cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag: 12.000 kr
258
258
Lysekrone med Theresiaprismer. (H:107cm)
Vurdering: 8.000 kr - 12.000 kr
Tilslag: 25.000 kr
259
259
Overskap med skåret og forgylt dekor, 1800-tallet. (150x114x39cm)
Vurdering: 4.000 kr - 6.000 kr
Tilslag: 3.000 kr
260
260
Kaminur, mrk. Adam Travers, London. (H:75cm)
Vurdering: 12.000 kr
Tilslag: 30.000 kr
261
261
Teppe, Bidjar, Iran (226x142cm)
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag: 5.000 kr
262
262
Teppe, Kazak, Kaukasus, datert 1914. (325x167cm)
Vurdering: 10.000 kr
Tilslag: 7.000 kr
263
263
Kubbestol med orig. maling og skåret dekor, 1800-tallet. (H:72cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag: 5.500 kr
264
264
Løvekrus i bjerk. (H:20cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag: 4.300 kr
265
265
Skatoll med malt dekor, Hallingdal 1800-tallet. (225x112x46cm)
Vurdering: 30.000 kr - 40.000 kr
Tilslag: 39.000 kr
266
266
Platestake i bronse, sent 1600-tallet. (H:19cm)
Tilslag: 8.500 kr
267
267
Sendingskurv med orig. rosemaling, utvendig tekst: "Min Gud Velsign vor Kurv med rundeligt Dagligt Brød Og nøjsomhed og Glæde Indtil min Død" malet i Aaret 1840. (37x46x46cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag: 5.000 kr
268
268
Mangletre med orig. skåret og malt dekor, eierinitialer, 1800-tallet. (L:75cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 1.900 kr
269
269
Endestykke fra stasslede, orig. malt dekor, Lars Fiske/Solem f. 1799, Surnadal. (73x58cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag: 3.000 kr
270
270
Kannestol, orig. malt og skåret dekor anno 1802, Telemark. (205x150x50,5cm)
Vurdering: 30.000 kr
Tilslag: 52.000 kr
271
271
Kornøse med skåret dekor, eierinitialer og dat. 1755 på undersiden. (L:40cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 2.200 kr
272
272
Balusterbord med oval plate, 1700-tallet. (77x163x98cm)
Vurdering: 12.000 kr
Tilslag: 15.500 kr
273
273
Kanne, lagget med skåret og malt dekor, eiernavn og dat. 1821. (H:45cm)
Vurdering: 1.500 kr
Tilslag: 3.000 kr
274
274
Mellaup med orig. skåret og malt dekor, dat. 1846. (46x33cm)
Vurdering: 8.000 kr
Tilslag: 6.000 kr
275
275
Kubbestol med orig. malt og skåret dekor, Telemark 1800-tallet.
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag: 19.000 kr
276
276
Klave i jern og messing, punslet dekor, tilhørende bjelle i messing, eierinitialer og dat. 1857. (45x22cm)
Tilslag: 2.800 kr
277
277
Dragkiste med orig. malt dekor, Agder 1800-tallet. (131x122x53cm)
Vurdering: 6.000 kr - 8.000 kr
Tilslag: 10.500 kr
278
278
2 stk. kåpestaker i messing, sent 1600-tallet. (H:21,5cm)
Vurdering: 12.000 kr - 15.000 kr
Tilslag: 36.000 kr
279
279
Et par lysestaker i messing, England 1700-tallet. (H:21cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 1.600 kr
280
280
Karaffel med bringebær og zirater, Gjøvik 1830-1840. (H:20cm)
Tilslag: 5.200 kr
281
281
Klunkeflaske, Norge ca. 1790-1820. (H:24cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag: 1.700 kr
282
282
Sukkerskål i grått glass, tidl. 1800-tallet. (H:9cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag: 4.400 kr
283
283
Karaffel med slepet dekor, Hurdal. (H:23cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag: 1.500 kr
284
284
10 stk ."Nøgen Jomfru", Nøstetangen/Hurdal/Gjøvik. (H:16,5cm)
Vurdering: 25.000 kr
Tilslag: 25.000 kr
285
285
"Trumeau", forgylt med malt motiv i oppstykke, ant. 1700-tallet. (160x88cm)
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag: 7.000 kr
286
286
Ikon, St. Dimitry dreper den onde. (32x28cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 4.200 kr
287
287
Helgenfigur skåret i tre, 1700-tallet. (H:75cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag: 30.000 kr
288
288
Lysestake i messing, sent 1600-tallet. (H:16cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag: 4.200 kr
289
289
Et par lysestaker i messing, 1600/1700-tallet. (H:59cm)
Vurdering: 12.000 kr
290
290
Framskap med orig. malt dekor, dat. 1853, Valdres. (210x151,5x53cm)
Tilslag: 36.000 kr
291
291
Skrin med orig. malt dekor, 1600/1700-tallet. (39,5x57x42,5cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 2.800 kr
292
292
Åkle. (164x120cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 2.600 kr
293
293
Åkle. (230x124cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 2.000 kr
294
294
Åkle. (160x125cm)
Vurdering: 1.500 kr
Tilslag: 1.100 kr
295
295
Stettefat i dreiet tre med orig. maling, utvendig tekst og dat. 1828. (H:18,3cm/Ø:31,5cm)
Vurdering: 4.000 kr
296
296
Klaffebord med rester av orig. maling, 1800-tallet. (75x90x50+60+60cm)
Tilslag: 3.000 kr
297
297
Rosekelim, Moldova 1950-60. (290x211cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag: 4.600 kr
298
298
Teppe, Tabriz, Iran ca. 1950, ull på silkerenning. (206x145cm)
Vurdering: 10.000 kr - 12.000 kr
299
299
Kabinettskap, skuffeinnredning med skilpaddeskall, detaljer i forgylt bronse, ant. Italia 1800-tallet. (111x116x40cm)
Tilslag: 24.000 kr
300
300
Speil i valnøtt med forgylt detalj i oppstykket, England ca. 1740. (138x48cm)
Tilslag: 16.000 kr
301
301
Snuseske i bjerk med skåret akantusdekor, 1800-tallet. (L:16cm)
Tilslag: 11.000 kr
302
302
Snusdåse i bjerk, oval form med skåret dekor, 1800-tallet. (L:10cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 4.000 kr
303
303
Snusflaske i bjerk med montering i sølv, gravert dekor, eierinitialer og dat. 1823. (H:8cm)
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag: 6.000 kr
304
304
Snusflaske i bjerk montert med sølv, eiernavn og dat. 1771. (H:6,2cm)
Tilslag: 2.000 kr
305
305
Snusflaske, eierinitialer og dat. 1730. (H:6,5cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag: 2.500 kr
306
306
Snusflaske, pæreformet med detaljer i ben, 1700-tallet. (H:9,5cm)
Tilslag: 2.000 kr
307
307
Snusdåse i bjerk med skåret dekor. (H:8cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag: 4.000 kr
308
308
Hengelås, 1700/1800-tallet. (H:15cm)
Vurdering: 600 kr
Tilslag: 1.600 kr
309
309
Billedvev, ant. Norge, 1600-tallet. (53x55cm)
Tilslag: 12.500 kr
310
310
Fat og 7 tallerkener i fajanse, Delft, 1700-tallet. (Ø:23/35cm)
Tilslag: 10.500 kr
311
311
Sendingskurv med orig. malt dekor, dat. 1852, Telemark. (36x35x35cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag: 2.000 kr
312
312
Stettefat i blått glass med hvit munningsrand, Gjøvik. (Ø:20cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag: 3.400 kr
313
313
Mangletre med skåret dekor, 1700-tallet. (L:66cm)
Vurdering: 1.500 kr
314
314
Hengeskap i rotbjerk, midten av 1800-tallet. (70x67x23cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag: 9.500 kr
315
315
Armstol, malt, 1700-tallet.
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag: 8.000 kr
316
316
Et par stoler, gustavianske.
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 1.600 kr
317
317
5 stoler, senbarokk, 1700-tallet.
Tilslag: 10.000 kr
319
319
Hereke, sign. (113x86cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag: 2.400 kr
320
320
Afghan, Ersari ca. 1920. (245x133cm)
Vurdering: 5.000 kr
Tilslag: 2.500 kr
321
321
"Secretaire bookcase" i eik, England 1800-tallet. (104+142x113x55cm)
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag: 9.000 kr
322
322
Gulvur i mahogni med intarsia, skive i messing med "Gyngende skip", mrk. Geo Miller, Gateshead. (H:240cm)
323
323
Pidestallskap i rosentre. (141x60x40cm)
Vurdering: 5.000 kr
Tilslag: 4.000 kr
324
324
Kiste med orig. rosemaling, dat. 1852. (76x113x57cm)
Tilslag: 3.500 kr
325
325
Veggur i skåret og forgylt tre, Peter Strengberg (1770-1831), Stockholm.
Vurdering: 8.000 kr
326
326
Natthus i mahogni og messing. (100x51x36cm)
Vurdering: 12.000 kr
Tilslag: 17.000 kr
327
327
Verdenskart, "A map of the World" by Iohn Senex and Iohn Boyd", London 1711. (59x108cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag: 12.500 kr
328
328
Maritimt navneskilt, "Brighton". (L:300cm)
Vurdering: 5.000 kr - 7.000 kr
329
329
Urne i porselen med lokk, Kina sent 1700-tallet. (H:64cm)
Tilslag: 58.000 kr
330
330
Vase i porselen merket Ming, sent 1800-tallet. (H:17cm)
Vurdering: 3.000 kr - 5.000 kr
Tilslag: 5.100 kr
331
331
Et par skåler i blå/hvit porselen, 1900-tallet. (H:8cm/Ø:17cm)
Tilslag: 100.000 kr
332
332
Frikantskål, Chieng Lung, 1736-1796. (13x26x26cm)
Vurdering: 4.000 kr - 5.000 kr
Tilslag: 8.000 kr
333
333
Bolle i porselen, Kang-Xi (1662-1722), "Famille verte". (10x20cm)
Tilslag: 4.800 kr
334
334
Vippebord i mahogni, England slutten av 1700-tallet. (69x75cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag: 4.400 kr
335
335
Dragkiste, knekket front, 1700-tallet. (85x93x50cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag: 12.500 kr
336
336
Aubusson. (306x200cm)
Vurdering: 12.000 kr
Tilslag: 10.000 kr
337
337
Teppe, Tyrkia (338x105cm)
338
338
Skrivebord i mahogni med skårne detaljer, "Ball and claw"-ben, tilhørende stol. (80x130x88cm)
Tilslag: 8.000 kr
339
339
Gobelin, vevd tapet, oppspent. (174x279cm)
Vurdering: 25.000 kr - 30.000 kr
Tilslag: 20.000 kr
340
340
Buddhahode med vismannfigur i kronen, skåret i elfenben, stående på stand i rosentre, Kina ca. 1900. (H:27cm)
Tilslag: 9.000 kr
341
341
Guanyin-hode med vismannfigur i kronen, skåret i elfenben, stående på stand i rosentre, Kina ca. 1900. (H:26,5cm)
Tilslag: 10.000 kr
342
342
2 stk. buddhahoder i elfenben, Kina ca. 1900. (H:11cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 5.000 kr