Katalog for VÅRAUKSJONEN 2021

150
150
Komposisjon
F.seri. 96/125 "Komposisjon", sign. (73,5x62cm)
Vurdering: 4.000 kr - 6.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
151
151
Harald SOHLBERG
(1869-1935)
Stillheten II
Etsn. "Stillheten II", sign. (17x22cm)
Vurdering: 12.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
152
152
Kjell PAHR-IVERSEN
(1937-)
Fane
Opl. "Fane", sign. -86. (63x32,5cm)
Vurdering: 7.000 kr - 9.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
153
153
Komposisjon
F. seri. 20/150 "Komposisjon", sign. (58x41cm)
Vurdering: 6.000 kr - 8.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
154
154
Odd NERDRUM
(1944-)
Profil i landskap
F.lito. "Profil i landskap", sign. (61x63cm)
Vurdering: 12.000 kr - 15.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
155
155
Henry MOORE
(1898-1986)
Figurer
Rad. 41/75. "Figurer", sign. (19x25cm)
Vurdering: 5.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
156
156
Ludvig EIKAAS
(1920-2010)
Hos galleristen
Rad. 4/30 "Hos galleristen", sign. (40x49cm)
Vurdering: 5.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
157
157
Komposisjon
F.seri. 21/265 "Komposisjon", sign.-70. (59x49,5cm)
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
158
158
Per KLEIVA
(1933-2017)
Sound of music
Lito. EA ¨Sound of music", sign. (57x41cm)
Vurdering: 30.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
159
159
Antonio CORPORA
(1909-2004)
Komposisjon
Opl. "Komposisjon", sign. -68. (60x73cm)
Vurdering: 50.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
160
160
Jakob WEIDEMANN
(1923-2001)
Dans la forêt
Opp. "Dans la forêt", sign. -64. (59x80cm)
Vurdering: 40.000 kr - 60.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
161
161
Tor HOFF
(1925-1976)
Kvinne i landskap
Opl. "Kvinne i landskap" sign. (64x80cm)
Vurdering: 5.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
162
162
Mario PRASSINOS
(1916-1985)
Komposisjon
Opl. "Komposisjon", sign. août-60. (35x27cm)
Vurdering: 20.000 kr - 25.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
163
163
Odd NERDRUM
(1944-)
Selvportrett
Litografi 80 eks, "Selvportrett" sign. (36x31cm)
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
164
164
Anna Eva BERGMAN
(1909-1987)
Komposisjon
Tresn. EA "Komposisjon", sign. Uinnrammet. (19,5x30cm)
Vurdering: 3.000 kr - 4.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
165
165
Anna Eva BERGMAN
(1909-1987)
Komposisjon
Tresn. EA 30/30 "Komposisjon", sign. Uinnrammet. (50x34,5cm)
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
166
166
Anna Eva BERGMAN
(1909-1987)
Komposisjon
Tresn. EA "Komposisjon", sign. Uinnrammet. (40x50cm)
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
167
167
Komposisjon
Seri. 70/265 "Komposisjon", sign. -69. (72x55cm)
Vurdering: 20.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
168
168
Edvard MUNCH
(1863-1944)
Nøytralien
Lito. "Nøytralien" / "Neutralia" 1915. (Bretter og rifter). Litografi trykket i fire farger. Papirmål 703 x 521 mm Trykkmål 550 x 510 mm Signert i stenen nede til høyre: EM Woll 527, Sch 459. Tittelen henspeiler på Norges nøytralitet under første verdenskrig, hvor Danmark og Norge var nøytrale. Dette ble brukt som plakat til "Den norske kunstudstilling Charlottenborg" i København 1915.
Vurdering: 60.000 kr - 80.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
169
169
Kjell NUPEN
(1955-2014)
Komposisjon
Opp. "Komposisjon", usign. (28x23cm)
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
170
170
Edvard MUNCH
(1863-1944)
August Strindberg
Lito. "August Strindberg", sign. 1896. Sch. 77 Woll 66. (50,6x37,5cm)
Vurdering: 350.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
171
171
Per KLEIVA
(1933-2017)
Flo og fjære
Seri. 300/333 "Flo og fjære", sign. -87. (52x64cm)
Vurdering: 4.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
172
172
Knut RUMOHR
(1916-2002)
Komposisjon
Opl. "Steinformer", sign. -80. (67x87cm)
Vurdering: 8.000 kr - 10.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
173
173
Arne KAVLI
(1878-1970)
Seilbåter
Opp. "Seilbåter", sign. (21x27,5cm)
Vurdering: 15.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
174
174
Knut RUMOHR
(1916-2002)
Hode
Opl. "Hode", sign. -66. (45x58cm)
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
175
175
Johannes RIAN
(1891-1981)
Interiør
Opl. "Interiør", sign. (48x48cm)
Vurdering: 80.000 kr - 100.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
176
176
Joan MIRO
(1893-1983)
Cahier
Lito. 6/200 "Cahier d'ombres 1971 HS", sign. (28x21cm lysmål)
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
177
177
Odd NERDRUM
(1944-)
Dawn
Etsn./akvatint AP 1/5 "Dawn", sign. (58x89cm)
Vurdering: 50.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
178
178
Henri MATISSE
(1869-1954)
L'homme endormi, 1936
Estn. 50/150 "L'homme endormi, 1936", sign. (25,5x17,2cm)
Vurdering: 50.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
179
179
Pablo PICASSO
(1881-1973)
Tête de jeune
lito. "Tête de jeune", sign. (63x48cm)
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
180
180
Yoshishige SAITO
(1904-2001)
Uten tittel
Opp. "Uten tittel", usign. Proveniens: Tokyo Gallery, Japan (54x45,5cm)
Vurdering: 100.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
181
181
Sort sol
Seri.120/150 "Sort sol", sign. (79x64cm)
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
182
182
Kai FJELL
(1907-1989)
Bruden
Seri. håndkolorert 17/125 "Bruden", sign. (33x24cm)
Vurdering: 20.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
183
183
Marc CHAGALL
(1887-1985)
Die beiden Profile
Litografi 7/90 "Die beiden Profile", sign. (1957) Litt: Mourlot 177. (35x25cm)
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
184
184
Harald SOHLBERG
(1869-1935)
Midnatt
Rad. #61 "Midnatt", sign. i platen og med blyant 1917.(45x64cm)
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
185
185
Julius von PAYER
(1841-1915)
Fra en polferd
Opl. "Fra en polferd", sign. 1893. (100x101cm) Payer var en østerriksk polarforsker og offiser i den østerrikske hæren. 1872–1874 ledet han den østerriksk-ungarske nordpolekspedisjonen sammen med Karl Weyprecht, hvor de blant annet i 1873 oppdaget arkipelet Frans Josefs land. (100x101cm)
Vurdering: 20.000 kr - 30.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
186
186
Morten MÛLLER
(1828-1911)
Skogslandskap med figurer
Opl. "Landskap med figurer", sign. 1875. (106x127cm)
Vurdering: 25.000 kr - 30.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
187
187
Alexander SCHULTZ
(1901-1981)
Blått landskap
Opl. "Blått landskap", sign. (73x92cm)
Vurdering: 30.000 kr - 40.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
188
188
Alexander SCHULTZ
(1901-1981)
Høstlandskap med hus
Opl. "Høstlandskap med hus", sign. (90x110cm)
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
189
189
Gerhard MUNTHE
(1849-1929)
Fra Ulvin/Vårløsning
Opl. "Fra Ulvin/Vårløsning", sign. 1910. (100x140cm)
Vurdering: 140.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
190
190
Harald SOHLBERG
(1869-1935)
Vinternatt i Rondane
Lito. #216 "Vinternatt i Rondane", sign. (52x59cm)
Vurdering: 300.000 kr - 350.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
191
191
Nils Mikal Hyld KRANTZ
(1886-1954)
Fra Blomstertorget i Bergen
Opl. "Blomstertorget i Bergen", sign. -37. (66x82cm)
Vurdering: 70.000 kr - 90.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
192
192
Nils Mikal Hyld KRANTZ
(1886-1954)
Utsikt fra mitt atelier
Opl. "Utsikt fra mitt atelier", usign. 1927 (93x65cm) Proveniens: Nils Krantz barnebarn av kunstneren, deretter privat eie. Litt.: Bekreftelse av Rune Krantz (brev).
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
193
193
Nils Mikal Hyld KRANTZ
(1886-1954)
Utkast til Café Clou
Opp. 2 stk. "Utkast til Café Clou", usign. Utstilt: Bergen Kunstforening 1936. (24x67cm/25x77cm)
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
194
194
Halfdan EGEDIUS
(1877-1899)
Telemarksgut
Tegn. "Telemarksgut", usign. 18.6.92. Proveniens: Auksjonert 23.2.1910 av kunstnerens mor. August Mohr. (30x9cm)
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
195
195
Jacques POLI
(1938-2002)
Boulons mauves
Opl. "Boulons mauves" sign. verso 21.1 1970. Utstilt: Gallerie Lucien Durand, Paris 1970 #1490. (130x97cm)
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
196
196
Komposisjon
F.seri. 72/300 "Komposisjon", sign. -74. Uinnrammet. (56x45,5cm)
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
197
197
Marc CHAGALL
(1887-1985)
Ruth at the feet of Boaz
Lito. 43/50 "Ruth aux pieds de Booz, 1960" sign. Litt.: Mourlot 248. (36x27cm)
Vurdering: 15.000 kr - 20.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
198
198
Kai FJELL
(1907-1989)
Menneske
Seri. 8/60, variant 3/8 "Menneske", sign. (50x65cm)
Vurdering: 12.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
199
199
Kai FJELL
(1907-1989)
14 år
Lito. 1/110 "14 år", sign. (37x45cm)
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
200
200
Ludvig KARSTEN
(1876-1926)
Fra Skagen
Opl. "Fra Skagen", sign. 1917. (65x56cm)
Vurdering: 400.000 kr - 600.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt