Katalog for VÅRAUKSJONEN 2021

201
201
Synnøve Anker AURDAL
(1908-2000)
Komposisjon
Billedvev, "Komposisjon", sign. (137x71cm)
Vurdering: 20.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
202
202
Olav STRØMME
(1909-1978)
Maria Stuart
Opp. "Maria Stuart", sign. -62. (65x79cm)
Vurdering: 12.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
203
203
Carl Ludwig JESSEN
(1833-1917)
Bedene kvinner
Opl. "Bedene kvinner, Rocca de papa", sign. 1868. (50x65cm)
Vurdering: 20.000 kr - 30.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
204
204
Sebastian BOURDON
(1616-1671)
Landeveisrøvere
Opl. "Landeveisrøvere", usign. (60x76cm)
Vurdering: 25.000 kr - 30.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
205
205
Paul Léon JAZET
(1848-1918)
The battle of Junkermann
Opl. "The battle of Junkermann", sign. Paris 1884. (74x100cm)
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
206
206
Ludovico MAZZOLINO
(1480-1528)
St. Hieronimus
Opp. Stil av "St. Hieronimus", usign. (55x29cm)
Vurdering: 6.000 kr - 8.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
207
207
KONTINENTAL SKOLE (1700-tallet)
Kristus
Opp. (kobberplate) "Kristus", usign. (22,5x17cm)
Vurdering: 3.000 kr - 5.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
208
208
Pieter Janz. QUAST
(1606-1647)
Et lystig lag
Opp. atelier av "Et lystig lag", usign. (42x35cm)
Vurdering: 15.000 kr - 20.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
209
209
"Allegorisk scene"
Opp. (kobberplate) "Allegorisk scene", usign. (24x19cm)
Vurdering: 3.000 kr - 4.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
210
210
Olivier DEBRE
(1920-1999)
Fra Svanøy
Opl. "Fra Svanøy", sign. -74. (20x25cm)
Vurdering: 30.000 kr - 40.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
211
211
Henrik SØRENSEN
(1882-1962)
Hera stupte Tarjei
Opp. "Hera stupte Tarjei", sign. 1950-51. (52x72cm)
Vurdering: 12.000 kr - 15.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
212
212
Kai FJELL
(1907-1989)
Mor og barn
Opl. "Mor og barn", sign. (50x60cm)
Vurdering: 120.000 kr - 150.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
213
213
Frits CHRIST
(1887-1978)
Skål med frukt
Opl. "Skål med frukt", usign. Proveniens: Frits Christs dødsbo. (55x66cm)
Vurdering: 6.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
214
214
Pieter Wouvermann
(1623-1682)
Hvilepause
Opp. Tilskrevet "Ved drikkefontenen" usign. Proveniens: Konow, Bergen. (46x55cm)
Vurdering: 10.000 kr - 15.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
215
215
Simon NICHOLAS
(1954-)
Folk i bevegelse
Opl. "Folk i bevegelse", usign. (52x30cm)
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
216
216
Mathias STOLTENBERG
(1799-1871)
Portrett av Gustav Heiberg
Tilskrevet Opl. "Portrett av Gustav Heiberg", usign. (38x33cm)
Vurdering: 6.500 kr - 7.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
217
217
Edvard MUNCH
(1863-1944)
Ung kvinne i blått
Pastell "Ung kvinne i blått", sign. 1891. (76,5x56,5cm) Woll 229. Litt.: Hansen, Dorothee, "Die Munch-Ausstellung im Februar/März 1909 in Bremen", Edvard Munch- Rätsel hinter der Leinwand, utst. kat. Kunsthalle Bremen 1911, s. 212. Proveniens: Dr. Roede (ca. 1910; Fru Becker Foss (-1956) Ohana Gallery, London ca. 1956; Arild Wahlstrøm 1956-2002, Galleri K (2002) Tulle og Kaare R Norum Oslo. Utstillet: 1904 Wien , Secession #48, Junge Mädchen, 1904 Kristiania, Dioramalokalet #87 Ung Pike, 1905 Praha,Manes #91, 1906 Dresden, Sächsischer Kunstverein, "17 Junge Mädchen in Blau. Hintergrund ist nur angefangen. 1906 Chemnitz, Kunsthütte Chemnitz #17 Hintergrund ist nur angefangen. 1906 Hagen, Museum Folkwang, 1906 Weimar Grossherzoglisches Museum für Kunst und Kunstgewerbe #22 Junges Mädchen, 1907 Bielefeld, Fischer #27 Junges Mädchen, 1908 Breslau, Hanche, 1910 Kristiania Dioramalokalet #83, Portrettav en ung pike, 1971 Oslo, Munch-museet #91, 2007 Basel, Fondation Beyeler "17, Munch Museet 2008 #129.
Vurdering: 4.000.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
218
218
Carl Anton SAABYE
(1807-1878)
Parti fra Hallingdal
Opl. "Parti fra Hallingdal", sign. 1864. (43x61cm)
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
219
219
Maria Magdalena
Opl. "Maria Magdalena", usign. Attribuert til Lorenzo de Caro (1719-1777). (48x41cm)
Vurdering: 3.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
220
220
Pablo PICASSO
(1881-1973)
Two Men with Minotaur and Sculptured Bird
Etsn. "Two Men with Minotaur and Sculptured Bird", sign. Vollard Suite, B.227. (24x34cm)
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
221
221
Joan MIRO
(1893-1983)
Antilopes
Lito. 43/100 "Antilopes", sign. (39x48cm)
Vurdering: 8.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
222
222
Marc CHAGALL
(1887-1985)
Salmon is proclaimed a King of Israel
Etsn. håndkolorert 11/100 "Salmon is proclaimed a King of Israel, 1956", sign. (30x22cm)
Vurdering: 15.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
223
223
Nikolai ASTRUP
(1880-1928)
Stor kornstaur
Tresn. håndkolorert "Stor kornstaur", sign. i platen. Litt.: Nikolai Astrup tresnitt, Loge/Gjessing/Greve #41. (30,5x37cm)
Vurdering: 350.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
224
224
Nikolai ASTRUP
(1880-1928)
Liten kornstaur
Tresn. håndkolorert "Liten kornstaur", sign. i platen. Litt.: Nikolai Astrup tresnitt, Loge/Gjessing/Greve #2. (17x19cm)
Vurdering: 40.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
225
225
Xan KROHN
(1882-1959)
Place de la République, Alger
Opl. "Place de la République, Alger", sign. (73x90cm)
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
226
226
Kjell NUPEN
(1955-2014)
Parallell
Etsn. "Parallell", sign. (59x88cm)
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
227
227
Håvard VIKHAGEN
(1952-)
Uten tittel
Opl. "Uten tittel", sign. 1999. (78x88cm)
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
228
228
Even ULVING
(1863-1952)
Fra Rosendal
Opl. "Fra Rosendal", sign. 1911. (50x77cm)
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
229
229
Abraham JANSSENS
(1575-1632)
Heraklites
Opp. atelier av "Heraklites", usign. (46x36,5cm)
Vurdering: 10.000 kr - 12.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
230
230
Frits THAULOW
(1847-1906)
Fra Kragerø
Opp. "Fra Kragerø", sign. 1882. (66x45cm)
Vurdering: 300.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
231
231
Gudrun ANKER
(1875-1958)
Komposisjon
Billedvev "Komposisjon", usign. (184x123cm)
Vurdering: 6.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
232
232
Francesco SOLIMENA
(1657-1747)
St. Peter
Opl. atelier av "St. Peter", usign. (64x51cm)
Vurdering: 8.000 kr - 10.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
233
233
Frank BRUNNER
(1971-)
Waterfall
Opl. "Waterfall", sign. 2004. (80x40cm)
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
234
234
Per BARCLAY
(1955-)
Armløft
Mixed Media "Armløft", sign. 94-95 verso. (25x18cm)
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
235
235
Tone Thiis SCHJETNE
(1928-2015)
Akrobaten
Skulptur i polykromert bronse "Akrobaten", sign. Litt.: Kristofer Leirdal og Arne Gunnatsjaa "Billedhuggeren Tone Thiis Schjetne", avbildet s.83. (H:74cm)
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
236
236
Skule WAKSVIK
(1927-2018)
Bjørnebinne med unger
Skulptur i bronse "Bjørnebinne med unger", sign. (H:30cm/B:30cm)
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
237
237
Gunnar TORVUND
(1948-2019)
Hode
Skulptur i bronse 4/8 "Hode", sign. 1987. (H:36cm)
Vurdering: 15.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
238
238
Nils AAS
(1933-2004)
Henrik Ibsen
Skulptur i bronse "Henrik Ibsen", usign. (H:46cm)
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
239
239
Ludvig KARSTEN
(1876-1926)
Operasangerinne Borghild Langaard
Opl. "Operasangerinne Borghild Langaard", sign. 1915. Proveniens: Erik Strøyberg. (101x87cm)
Vurdering: 100.000 kr - 120.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
240
240
Harald KIHLE
(1905-1997)
Rauland kirke
Opp. "Rauland kirke", sign. -41. (33x40cm)
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
241
241
Thore HERAMB
(1916-2014)
Uten tittel
Opl. "Uten tittel", sign. 1987. (83x120cm)
Vurdering: 40.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
242
242
Franz Wilhelm SCHIERTZ
(1813-1887)
Hilland i Hardanger
Akvarell "Fra Hilland i Hardanger", sign. -54. (19x27cm)
Vurdering: 6.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
243
243
Jacob Mathias CALMEYER
(1802-1883)
Fosselandskap med sag
Gouache "Fosselandskap med sag", sign. 1833. (22,5x28cm)
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
244
244
Otto SINDING
(1842-1909)
Vinter Lofoten
Opl. "Vinter Lofoten", sign. (20x30cm)
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
245
245
Kitty Christine KIELLAND
(1843-1914)
Landskap fra Jæren
Opl. "Landskap fra Jæren", utydl. sign. (38x82,5cm)
Vurdering: 40.000 kr - 60.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
246
246
TRANAAS, FERDINAN KJERULF
(1877-1932)
Vinternatt
Opl. "Vinternatt", sign. 1923. (84x124cm)
Vurdering: 5.000 kr - 7.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
247
247
KONTINENTAL SKOLE (1600-tallet)
Gatescene
Opl. "Gatescene", usign. (45x59cm)
Vurdering: 4.000 kr - 6.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
248
248
Christian KROHG
(1852-1925)
Til havs
Opl. "Til havs", sign. (40x58cm)
Vurdering: 60.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
249
249
Håkon GULLVÅG
(1959-)
Forlater hjemmet
Pastell "Forlater hjemmet", sign. 1997. (64x49cm)
Vurdering: 20.000 kr - 25.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt