Katalog for VÅRAUKSJONEN 2021

250
250
Tor HOFF
(1925-1976)
Komposisjon
F.seri. 98/100 "Komposisjon", sign. 1972. (60x60cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 3.400 kr
251
251
Lars LERIN
(1954-)
Seilas
F.tresn. ET "Seilas", sign. -94. (20x14cm)
Vurdering: 3.000 kr - 4.000 kr
Tilslag: 3.400 kr
252
252
Karl DØRNBERGER
(1864-1940)
Mann med to kvinner og spillende narr
Akv. "Mann med to kvinner og spillende narr", sign. 1921. (19x22cm)
Tilslag: 3.050 kr
253
253
Ørnulf OPDAHL
(1944-)
Gjenskinn
F.lito. 5/50 "Gjenskinn", sign. (40x39cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 7.000 kr
254
254
Ludvig EIKAAS
(1920-2010)
November
Opl. "November", sign. (48x61cm)
Vurdering: 4.000 kr - 6.000 kr
Tilslag: 3.000 kr
255
255
Henrik SØRENSEN
(1882-1962)
Landskap
Opp. "Landskap", sign. (45x55cm)
Tilslag: 13.000 kr
256
256
Tore HAMSUN
(1912-1995)
Stilleben
Opl. "Stilleben", sign. (49x62cm)
Vurdering: 4.000 kr
257
257
Anders KJÆR
(1940-)
Kvinne VI
F.seri. 25/150 "Kvinne VI", sign. (52x42cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag: 4.400 kr
258
258
Inger SITTER
(1929-2015)
Komposisjon
F.lito. 68/250 "Komposisjon", sign-69. (53x52cm)
Tilslag: 6.500 kr
259
259
Inger SITTER
(1929-2015)
Komposisjon
F.lito. 92/165 "Komposisjon", sign. (70x55cm)
Tilslag: 6.000 kr
260
260
Alf ERTSLAND
(1946-)
Komposisjon
F.lito. "Komposisjon", sign. (74x53cm)
Vurdering: 1.500 kr - 2.000 kr
Tilslag: 1.900 kr
261
261
FIORINI MARCEL
(1922-2008)
La plage au crabe
Opp. "La plage au crabe", sign. (77x105cm)
Vurdering: 2.000 kr - 3.000 kr
262
262
Frants Diderik BØE
(1820-1891)
Måneskinn mot Bergen
Opp. "Måneskinn mot Bergen", sign. (8,5x13,5cm)
Tilslag: 2.200 kr
263
263
KONTINENTAL SKOLE (1700-tallet)
Mannsportrett
Opp. (treplate) "Mannsportrett", usign. (18x15cm)
Tilslag: 1.800 kr
264
264
Hjalmar JOHNSEN
(1852-1901)
Marine
Opl. "Marine", sign. (22x32cm)
Tilslag: 3.600 kr
266
266
SKANDINAVISK SKOLE
Måneskinnslandskap
Opl. "Måneskinnslandskap", usign. (34x46cm)
Tilslag: 1.400 kr
267
267
Karl DØRNBERGER
(1864-1940)
Prostitutionen
Blt. "Prostitutionen", sign. 1905-10 Soon. (31x41,5cm)
Vurdering: 6.000 kr - 8.000 kr
Tilslag: 5.000 kr
268
268
Thorbjørn LIE- JØRGENSEN
(1900-1961)
Sommerdag
Opl. "Sommerdag", sign. -54. (60x74cm)
Vurdering: 7.000 kr - 9.000 kr
Tilslag: 13.000 kr
269
269
Stein MEHREN
(1935-2017)
Mosaikk
Opl. "Mosaikk", sign. (80x68cm)
Tilslag: 4.000 kr
270
270
Olaf MEJDELL
(1897-1964)
Flørt i Spikersuppen
Blt. "Flørt i Spikersuppen", sign. -28. (23x32cm)
Tilslag: 1.700 kr
271
271
Stella
Seri. 45/125 "Stella", sign. (59x56cm)
Vurdering: 15.000 kr
272
272
Erik Theodor WERENSKIOLD
(1855-1938)
Figurer
Kulltegn. "Figurer", sign. 1924. (51x40cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 1.700 kr
273
273
Komposisjon
Seri. 73/225 "Fisk", sign. -68. (40x50cm)
274
274
Svein Olav MAMEN
(1955-)
Komposisjon
Gouache "Komposisjon", sign. (62x46cm)
Vurdering: 3.000 kr - 5.000 kr
275
275
Rudolf THYGESEN
(1880-1953)
Hage med benk
Opl. "Hage med benk", sign. (39x31cm)
Tilslag: 3.400 kr
276
276
Johannes RIAN
(1891-1981)
Gutt
Fargetresn. 2 trykk "Gutt", sign. 1940. (40x36cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag: 4.000 kr
277
277
Axel REVOLD
(1887-1962)
Bylandskap med båthavn
Opp. "Bylandskap med båthavn", sign. (31x25cm)
Tilslag: 4.600 kr
278
278
Magnus Thulstrup BAGGE
(1825-1894)
Landskap
Opl. "Landskap", sign. (25x35cm)
Tilslag: 4.800 kr
279
279
Ole PALLESEN
Stavanger havn
Opp. "Stavanger havn", sign. (21x27cm)
Tilslag: 5.500 kr
280
280
Hans DAHL
(1849-1937)
"Kvinne" og "Sittende kvinne"
2 stk. akvareller "Kvinne" og "Sittende kvinne", en usign. (27x13cm/23x30cm/21x14cm)
Tilslag: 3.200 kr
281
281
Henrik Fredrik STABEL
(1914-2001)
Rad. 13/100 "Det er kjedelig hvis barn blir dummere enn sine foreldre .......", sign. (20x14cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 3.900 kr
282
282
Kaare Espolin JOHNSON
(1907-1994)
Silkefangst
Silketrykk 57/75 "Silkefangst", sign. (24x14,5cm)
Vurdering: 5.500 kr
283
283
Kaare Espolin JOHNSON
(1907-1994)
Lofotfiske
Silketrykk 59/75 "Lofotfiske", sign. (24x14,5cm)
Tilslag: 3.000 kr
284
284
Finn GRAFF
(1938-)
Styring må til
Akv. "Styring må til", sign. (27x19cm)
Vurdering: 1.500 kr
Tilslag: 2.200 kr
285
285
Rolf JUELL GLEDITCH
(1892-1984)
Fra Østerdalen
Opp. "Fra Østerdalen", sign. (30x67cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 5.500 kr
286
286
Kåre TVETER
(1922-2012)
Landskap
Akv. "Landskap", sign. (14x18cm)
Vurdering: 2.500 kr
Tilslag: 3.800 kr
287
287
NORSK SKOLE
Norsk landskap
(1800-tallet) Akv. "Norsk landskap", usign. (29x42cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 1.900 kr
288
288
Adolph TIDEMAND
(1814-1876)
Landskap med hus
Tusj/akv. "Landskap med hus", sign. 24. januar 1827. (11x16cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 5.500 kr
289
289
Theodor KOTCH
(1818-1884)
Fra Carlsruhe
Opp. "Fra Carlsruhe", sign. verso. Proveniens: Wedel Jarlsberg Inv. #132. (19x27cm)
Tilslag: 3.200 kr
290
290
Reidar AULIE
(1904-1977)
Svaberg
Opp. "Svaberg", sign. (29x37cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 2.600 kr
291
291
Philip BARLAG
(1840-1913)
Landskap med figur
Opp. "Landskap med figur", sign. (24x32,5cm)
Tilslag: 2.600 kr
292
292
Per KLEIVA
(1933-2017)
Lang avskjed
Seri. PT "Lang avskjed", sign. -85. (49,5x65cm)
Tilslag: 6.500 kr
293
293
Louis Joseph ANTHONISSEN
(1849-1913)
Interiør med sittende kvinne
Opp. (treplate) "Interiør med sittende kvinne", sign. (32x42,5cm)
Tilslag: 5.000 kr
294
294
Joseph HECHT
(1891-1951)
Fra Bærum
Opl. "Fra Bærum", sign. (52x59cm)
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag: 24.000 kr
295
295
Philips WOUWERMAN
(1619-1668)
Slagscene
(efter) Opl. "Slagscene", usign. (74x100cm)
296
296
Kvinne med sigar
Opp. "Kvinne med sigar", usign. (62x49cm)
Vurdering: 5.000 kr - 7.000 kr
Tilslag: 17.000 kr
297
297
Kaare Espolin JOHNSON
(1907-1994)
Lofotskøyter
Lito. 102/265 "Lofotskøyter", sign. 1955. (33x54cm)
Tilslag: 5.500 kr
298
298
Albert ANDERSSON
(1881-1960)
Ved orgelet
Opp. "Ved orgelet", sign. 1918. (32x40cm)
Tilslag: 2.800 kr
299
299
Morten MÜLLER
(1828-1911)
Landfald østre Slidre
Opl. "Landfald østre Slidre ", sign. (28,5x46,5cm)
Vurdering: 12.000 kr - 15.000 kr
300
300
Nils Mikal Hyld KRANTZ
(1886-1954)
Landskap med hus
Opp. "Landskap med hus", sign. -54. (45x54cm)
Tilslag: 30.000 kr