Katalog for VÅRAUKSJONEN 2021

301
301
Nils Mikal Hyld KRANTZ
(1886-1954)
Fra Geiranger
Opl. "Fra Geiranger", sign. (50x65cm)
Vurdering: 10.000 kr - 12.000 kr
302
302
Nils Mikal Hyld KRANTZ
(1886-1954)
Fra Stolmen i Nordhordaland
Opp. "Fra Stolmen i Nordhordaland", sign. (39x49cm)
303
303
Nils Mikal Hyld KRANTZ
(1886-1954)
Fra Nestun
Opp. "Fra Nestun", usign. 1943. Proveniens: Familien Krantz. (49x60cm)
Tilslag: 33.000 kr
304
304
Xan KROHN
(1882-1959)
Skjærgårdslandskap med furutrær
Opp. "Skjærgårdslandskap med furutrær", sign. (59x49cm)
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag: 6.500 kr
305
305
Harald KIHLE
(1905-1997)
Akt i døren
Tresn. 3/4 "Akt i døren", sign. -48. (17x6cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag: 2.200 kr
306
306
Harald KIHLE
(1905-1997)
Speilbilde
Tresn. PT nr. 1 "Speilbilde", sign. 1949. (20x11cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag: 3.000 kr
307
307
Kjell AUKRUST
(1920-2003)
Vinterlanskap med bygging
F.lito. 181/345 "Vinterlandskap med bygging", sign. (29x20cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 4.200 kr
308
308
James COIGNARD
(1928-)
Uten tittel
Carborundum 13/45 "Uten tittel", sign. (17x33cm)
Vurdering: 2.000 kr - 3.000 kr
309
309
Landskap
Akv. "Landskap", sign. (23,5x16cm)
Tilslag: 3.400 kr
310
310
Harald KIHLE
(1905-1997)
Stamgjester
Tresn. 2/8 "Stamgjester", sign. -43. (20x16cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag: 2.800 kr
311
311
Kjell AUKRUST
(1920-2003)
Sparkstøtting på isen
F.lito. 89/250 "Sparkstøtting på isen", sign. (25x36cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 7.500 kr
312
312
Ludvig EIKAAS
(1920-2010)
Fra Sopphaugen...
Tusj "Fra Sopphaugen...", sign. (33x25cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 1.500 kr
313
313
Johannes RIAN
(1891-1981)
Akt
Tusjtegn. "Akt", sign. (46x35cm)
Vurdering: 2.500 kr - 3.000 kr
Tilslag: 2.000 kr
314
314
Ada MADSEN
(1917-2009)
Inger
Skulptur i gips "Inger", usign. (H:42cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 2.800 kr
315
315
Ada MADSEN
(1917-2009)
Inger
Opl. "Inger", sign. -41. (65x50cm)
Tilslag: 2.000 kr
316
316
Salvador DALI
(1904-1989)
Hommage à Dürer
Lito. 197/250 "Hommage à Dürer", sign. (60x56cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag: 3.800 kr
317
317
Francesco PELUSO
(1836-1916)
Glade piker
Opl. "Glade piker", sign. (55x38cm)
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag: 10.000 kr
318
318
James COIGNARD
(1928-)
Komposisjon
Carborundum HC 11/15 "Komposisjon", sign. (56x44cm)
Vurdering: 3.000 kr
319
319
Inger SITTER
(1929-2015)
Komposisjon
F.lito. 2/50. "Komposisjon", sign.(53x42cm)
Vurdering: 5.000 kr
Tilslag: 6.500 kr
320
320
Sven JØRGENSEN
(1861-1940)
Mot Bastøy
Opl. "Mot Bastøy", sign. -94. (60x45cm)
Vurdering: 8.000 kr - 10.000 kr
321
321
Frans WIDERBERG
(1934-2017)
To mennesker
F.lito. 27/100 "To mennesker", sign. (44x33cm)
Vurdering: 3.000 kr - 4.000 kr
Tilslag: 5.500 kr
322
322
James HOLLAND
(1799-1870)
The Thames at Twickenham
Opp. "The Thames at Twickenham", usign. (29x39cm)
Tilslag: 11.500 kr
323
323
Bjørn RANSVE
(1944-)
Kvinnehode
Lito. 163/260 "Kvinnehode", sign. (40x30cm)
Vurdering: 3.000 kr
324
324
Komposisjon
Blt. "Komposisjon", sign. -93. (27x38cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 3.000 kr
325
325
Bruno KRAUSKOPF
(1892-1960)
Samer
Opl. "Samer", sign. (62x80cm)
Vurdering: 15.000 kr
Tilslag: 21.000 kr
326
326
Frants Diderik BØE
(1820-1891)
Portrett av Konow
Tegn. "Portrett av Wollert Konow", sign. (31x27cm)
Vurdering: 1.500 kr - 2.000 kr
Tilslag: 1.700 kr
327
327
Philip BARLAG
(1840-1913)
Fjellandskap
Opp. "Fjellandskap", sign. (22x34cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 2.600 kr
328
328
Bjarne BRUNSVIK
(1918-)
Liggende kvinne
Opl. "Liggende kvinne", sign. -87. (33x41cm)
Vurdering: 2.500 kr
Tilslag: 4.500 kr
329
329
Johannes Martin GRIMELUND
(1842-1917)
"Havneparti fra Antwerpen"
Opl. "Havneparti fra Antwerpen", sign. Anvers 15/9-85. (51x40cm)
Tilslag: 7.000 kr
330
330
Ola ABRAHAMSSON
(1883-1980)
Landskap med hus
Opl. "Landskap med hus", sign. 1920. (44,5x55,5cm)
Tilslag: 2.400 kr
331
331
KONTINENTAL SKOLE (1700-tallet)
Mannshode
Opl. "Mannshode", usign. (42x34cm)
Tilslag: 15.000 kr
332
332
Knut JØRGENSEN
(1937-1991)
Skyggespill hos Madame B
Rad. "Skyggespill hos Madame B", sign. 1965. (17x25cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 2.400 kr
333
333
Marine
Opl. "Marine", sign. Wihelm W. (34,5x48cm)
Tilslag: 3.000 kr
334
334
Wedel PRAHL
(1789-1889)
Prospekter over Bergen
Lito. 2 stk. "Prospekt over Bergen", sign. i plate. (20x29cm)
Vurdering: 3.000 kr - 5.000 kr
Tilslag: 7.500 kr
335
335
James COIGNARD
(1928-)
Komposisjon
Carborundum HC 1/10 "Komposisjon", sign. (56x44cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag: 3.600 kr
336
336
Johannes von DITTEN
(1848-1924)
Fjordlandskap
Opl. "Fjordlandskap", sign. (44x64cm)
Tilslag: 4.000 kr
337
337
Ulf Valde JENSEN
(1945-)
Komposisjon
Akv. "Komposisjon", sign. (20,5x13,5cm)
Vurdering: 1.500 kr
Tilslag: 1.600 kr
338
338
Kaare Espolin JOHNSON
(1907-1994)
Fra den siste viking
Seri. 107/500 "Fra den siste viking", sign. (14,5x10,5cm)
Vurdering: 1.500 kr
Tilslag: 2.000 kr
339
339
Kristen HOLBØ
(1869-1953)
Landskap
Opl. "Landskap", sign. (65x54cm)
Vurdering: 5.000 kr - 7.000 kr
Tilslag: 12.000 kr
340
340
Johannes VINJUM
(1930-1991)
Figurer
Blt. "Figurer", sign. (15,5x12cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag: 2.800 kr
341
341
Alf LUNDEBY
(1870-1961)
Landskap med kyr
Opp. "Landskap med kyr", sign. (32x40cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag: 8.000 kr
342
342
Trygve TORKILDSEN
(1899-1984)
Landskap
Opp. "Landskap", sign. Utstilt: Kunstnernes hus 1934 #34. (38x46cm)
Tilslag: 4.400 kr
343
343
Jean HEIBERG
(1884-1976)
Gårdstun med stabbur
Opl. "Gårdstun med stabbur", sign. (48x60cm)
Vurdering: 4.000 kr
344
344
TEGNER, CHRISTIAN MARTIN
(1803-1881)
Landskap med figurer
Opl. "Landskap med figurer", sign. 1864. (45x64cm)
Tilslag: 8.000 kr
345
345
Rudolf THYGESEN
(1880-1953)
Vinterlandskap
Opl. "Vinterlandskap", sign. -41. (64x80cm)
Tilslag: 8.000 kr
346
346
Hans Fredrik GUDE
(1825-1903)
Landskap med bro og elv
Opl. Kopi etter "Eføybroen Nord-Wales", usign. Bekreftet verso. (45x57cm). Bildet er en gammel kopi av bildet i Nasjonalgalleriet.
Vurdering: 7.000 kr - 9.000 kr
Tilslag: 26.000 kr
347
347
Odd TANDBERG
(1924-2017)
Kirken
Opp. "Kirken", sign. (137x114cm)
Vurdering: 20.000 kr - 25.000 kr
Tilslag: 18.000 kr
348
348
Henrik LUND
(1879-1935)
Portrett av Kittelsen
Opl. "Portrett av Kittelsen", sign. Eva Kittelsen ble også brukt som modell av Edv. Munch. (99x74cm)
Tilslag: 8.000 kr
349
349
Ludvig EIKAAS
(1920-2010)
Hester i vind
F.lito 245/250 "Hester i vind", sign. Uinnrammet. (53x64cm)
Tilslag: 2.400 kr
350
350
Odd TANDBERG
(1924-2017)
Komposisjon
F.seri. PT "Komposisjon", sign. -76. Uinnrammet. (51x40cm)
Tilslag: 3.200 kr
351
351
Morten KROGVOLD
(1950-)
3 stk. foto
Foto 3 stk. "Gammel mann tukter ung gutt", "Monolitten", "Fontenen", sign. 1994. (34x60cm)
Tilslag: 3.200 kr
352
352
Christopher RÅDLUND
(1970-)
Stetind
Lito. "Stetind", sign. 2015. (52x61cm)
Vurdering: 2.500 kr
Tilslag: 3.200 kr
353
353
Christopher RÅDLUND
(1970-)
Nemåne
Lito. 8/30 "Nemåne", sign. (41x56cm)
Tilslag: 2.600 kr
354
354
Christopher RÅDLUND
(1970-)
Fjorddrøm
Lito. "Fjorddrøm", sign. 2017. (38x53cm)
Tilslag: 2.600 kr
355
355
Hans Fredrik GUDE
(1825-1903)
Landskap
Akv. "Landskap", sign. (26x51cm)
Tilslag: 9.500 kr
356
356
Knut JØRGENSEN
(1937-1991)
Drøm
Opp. "Drøm", sign. 1982 (38x42cm)
Tilslag: 7.500 kr
357
357
Synnøve Anker AURDAL
(1908-2000)
Smil
Billedvev "Smil", Verkstedboken Danbolt nr. 181, Smil 2 1977. (166x22,5cm)
Vurdering: 6.000 kr - 8.000 kr
Tilslag: 9.000 kr
358
358
Fernand LÉGER
(1881-1955)
Dessin pour la femme en rouge et vert
Lito. 206/250 "Dessin pour la femme en rouge et vert", sign. (63x47cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 7.000 kr
359
359
Bernard BUFFET
(1928-1999)
Stormlampe
Lito. "Stormlampe", sign. i platen -49. (43x55cm)
Vurdering: 2.500 kr
Tilslag: 3.800 kr
360
360
Portrett
Opp. "Portrett", usign. (81x57cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag: 4.800 kr
361
361
Morten MÜLLER
(1828-1911)
Opl. "Barskog"
Opl. "Barskog", sign. (68x100cm)
Vurdering: 40.000 kr - 50.000 kr
Tilslag: 35.000 kr
362
362
Oscar WERGELAND
(1844-1910)
Hjemkomst
Opl. "Hjemkomst", sign. (53x37cm)
Vurdering: 5.000 kr
Tilslag: 5.500 kr
363
363
Arent CHRISTENSEN
Septemberdag ved Hallingskarvet
F.etsn. "Septemberdag ved Hallingskarvet", sign. (27x49cm)
Tilslag: 2.000 kr
365
365
John Andreas SAVIO
(1902-1938)
Ulv og rein
Tusjtegn. "Ulv og rein", sign. (9x11cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag: 4.800 kr
366
366
Nils Gustav WENTZEL
(1859-1927)
Landskap med innsjø og gårdstun
Opl."Landskap med innsjø og gårdstun", sign. (57x89cm)
Tilslag: 11.000 kr
368
368
Alexander SCHULTZ
(1901-1981)
Ved epletreet
Opl. "Ved epletreet", sign. -73. (89x127cm)
Vurdering: 30.000 kr - 40.000 kr
369
369
Heinrich Ludwig FRISCHE
(1831-1901)
Budbringeren
Opl. "Budbringeren", sign. (127x103cm)
Vurdering: 15.000 kr - 20.000 kr
Tilslag: 21.000 kr
370
370
Jens JOHANNESSEN
(1934-)
Komposisjon
Bltk. "Komposisjon", sign. 76. (74x54cm)
Vurdering: 5.000 kr
Tilslag: 12.000 kr
371
371
Knut Johannes STEEN
(1924-2011)
Barneportrett av Lars Christensen
Skulptur i bronse "Barneportrett av Lars Christensen". (H:26cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag: 8.000 kr
372
372
Charles MÉYRON
(1821-1868)
Entrée du Couvent des Capucins français à Athenes
Etsn. 3. tilstand "Entrée du Couvent des Capucins français à Athenes". Proveniens: Solgt på Swann Galleries, New York 7. mars 2002. (19,1x12,5cm)
Tilslag: 2.200 kr
373
373
Oscar WERGELAND
(1844-1910)
Hjemkomst
Opl. "Hjemkomst", sign. 1872. (78x100cm)
Vurdering: 40.000 kr
374
374
Bjarne RØTTERUD
(1929-2011)
Komposisjon
Opp. "Komposisjon", sign. (20x14cm)
Tilslag: 1.900 kr
375
375
Bjarne RØTTERUD
(1929-2011)
Komposisjon
Opp. "Komposisjon", sign. (20x15cm)
Tilslag: 2.800 kr
376
376
Bjarne RØTTERUD
(1929-2011)
Le Cygne Songeur
Lito. 7/70 "Le Cygne Songeur", sign. -01.
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag: 2.600 kr
377
377
Lluis Jorda
Kvinne med due
Skulptur i kompositt "Kvinne med due", usign. (H:29cm)
Tilslag: 1.200 kr
378
378
Arne MÆLAND
(1950-)
Kvinne
Skulptur i bronse "Kvinne", sign. (H:17cm)
379
379
Hilde MÆLUM
(1945-)
Maskebærer
Skulptur i bronse "Maskebærer", sign. 1986. (H:33cm)
Tilslag: 11.500 kr
380
380
Bernt LUND
(1812-1885)
Landskap
Opl. "Landskap", sign. (36x52cm)
Vurdering: 4.500 kr - 5.000 kr
Tilslag: 11.500 kr
381
381
Niels BJØRNSON MÖLLER
(1827-1887)
Fjordlandskap med båter og figurer
Opl. "Fjordlandskap med båter og figurer", sign. (55x80cm)
Tilslag: 7.500 kr
382
382
Johan Christoffer BOKLUND
(1817-1880)
Kurtise
Opl. "Kurtise", sign. (46x37cm)
Tilslag: 6.000 kr
383
383
Herman BENDIXEN
(1919-1977)
Arktisk vår, Å i Lofoten
Opp. "Arktisk vår, Å i Lofoten", sign. 1974.(56x64cm)
Tilslag: 3.200 kr
384
384
NORSK SKOLE
Skien - 1848 sett fra Follestad
(1800-tallet) Opl. "Skien - 1848 sett fra Follestad", sign. B.S. Baar 1855. (46x65cm)
Tilslag: 10.700 kr