Menu

Catalog for HØSTAUKSJONEN 2021

Lysekrone
Lysekrone i bronse med prismer, Belle Époque, Frankrike tidl. 1900-tallet. (H:120cm)
Estimate: 12,000 kr
Sent
Replaced
Not sent
Englefigur
Englefigur i skåret og malt tre, barokk.(L:55cm)
Estimate: 4,000 kr
Sent
Replaced
Not sent
Englefigur
Englefigur i skåret og malt tre, barokk. (H:40cm)
Estimate: 4,000 kr - 3,200 kr
Sent
Replaced
Not sent
Karaffel
Karaffel i glass med zirater og bringebær, Gjøvik. (H:21cm)
Estimate: 5,000 kr
Sent
Replaced
Not sent
Lanterne
Lanterne i klart glass, oppheng i jernblikk, Nøstetangen el. Hurdal. 1750-1770. (H:55cm) Proveniens: Grieg, Hop, Bergen.
Estimate: 20,000 kr - 30,000 kr
Sent
Replaced
Not sent
Chrystal Dessert
Vinglass "Chrystal Dessert", gravert dekor med våpenskjold, klar spiral i stetten, ant. Nøstetangen 1700-tallet. (H:20cm) Proveniens: Grieg, Hop, Bergen.
Estimate: 30,000 kr
Sent
Replaced
Not sent
Snusdåse
Snusdåse i bjerk, likeknekket form med skåret dekor i akantus, 1700-tallet. (L:12,5cm)
Estimate: 2,000 kr - 3,000 kr
Sent
Replaced
Not sent
Einskilsbolle
Einskilsbolle med orig. malt dekor, utvendig drikke vers og dat. 1884. (Ø:11,5cm)
Estimate: 2,000 kr
Sent
Replaced
Not sent
Pengekiste
Pengekiste i eik, rikt jernbeslått, 1700-tallet. (34x51x36cm)
Estimate: 4,000 kr
Sent
Replaced
Not sent
Bokskap
Bokskap "Boulle-stil" med støpte detaljer i forgylt bronse. Frankrike sent 1800-tallet. (106x79x35cm)
Estimate: 8,000 kr
Sent
Replaced
Not sent
Skrivebord
Skrivebord i valnøtt med skinninnlegg i platen. (80x109x67cm) Messingplakett i en av skuffene med påskriften: "To IDA BJORN-HANSEN, A Symbolic Tribute For Six Months of Devotion and Compassion For A Tribal Singer, Love YELLOW ROSE, 9 October 1969". Norske Ida Bjørn-Hansen var forlovet med den amerikanske sangeren og skuespilleren Eddie Fisher, nr 4 i rekkefølgen av Elizabeth Taylors ektemenn. Gitt i gave fra Fisher til Bjørn-Hansen. Proveniens: Ida Bjørn-Hansen.
Estimate: 8,000 kr
Sent
Replaced
Not sent
Bolle "Trønderkeramikk" dat. 1851. (Ø:33cm)
Estimate: 1,500 kr
Sent
Replaced
Not sent
Vanntank 1693
Vanntank i kobber, drevet dekor med eierinitialer og dat. 1693. (H:50cm)
Estimate: 4,000 kr
Sent
Replaced
Not sent
Båndvev
Båndvev med skåret og malt dekor, 1800-tallet. (H:18,3cm)
Estimate: 1,500 kr
Sent
Replaced
Not sent
Drikkekanne/løvekrus
Drikkekanne/løvekrus i bjerkerot, 1700-tallet. (H:22cm) Proveniens: Grieg, Hop, Bergen.
Estimate: 4,000 kr - 6,000 kr
Sent
Replaced
Not sent
Stoler
6 stoler i mahogni,Georg III.
Estimate: 6,000 kr
Sent
Replaced
Not sent
Hjørneskap/hylle
Hjørneskap/hylle med gjennombrutt front, orig. maling, 1800-tallet. (117x50x36cm)
Estimate: 3,000 kr
Sent
Replaced
Not sent
Tallerkener
3 stk Tallerkener, "Flora Danica", Royal Copenhagen (Ø:29cm)
Estimate: 6,000 kr - 8,000 kr
Sent
Replaced
Not sent
Champagnekjøler
Champagnekjøler i porselen, "Flora Danica", Royal Copenhagen. (H:17,5/Ø:18,5cm) Proveniens: Grieg, Hop, Bergen.
Estimate: 6,000 kr - 8,000 kr
Sent
Replaced
Not sent
Mathias ORTMANN
(1692-1757)
Kommode
Kommode i valnøtt med forgylte detaljer, kobberstukket orig. etikett med følgende tekst: "Hos Sr M. Orthmann boende udi Gotters Gaden bliver alle Sorter Cabinet og Snedker Arbeide forfærdiget for en Civiel Pris i København" (93x110x60cm) Proveniens: Grieg, Hop Bergen.
Sent
Replaced
Not sent
Lysekrone
Lysekrone i bronse med prismer, Belle Époque, Frankrike tidl. 1900-tallet. (H:125cm)
Estimate: 12,000 kr
Sent
Replaced
Not sent
Tallboy
"Tallboy" i mahogny, George III, England ca. 1780. (188x105x50cm)
Estimate: 7,000 kr - 9,000 kr
Sent
Replaced
Not sent
Kåpestake
Kåpestake i messing, barokk. (H:21cm)
Estimate: 6,000 kr
Sent
Replaced
Not sent
Kåpestake
Estimate: 6,000 kr
Sent
Replaced
Not sent
Speil i valnøtt, skåret og forgylt, rokokko. (54x25,5cm)
Estimate: 2,000 kr - 3,000 kr
Sent
Replaced
Not sent
Kaminur
Kaminur i brennforgylt bronse, Devaulx, Paris 1800-tallet.(45x30x13cm)
Estimate: 12,000 kr
Sent
Replaced
Not sent
Kommode
Kommode i mahogni, 1700-tallet. (81x106,5x57cm)
Estimate: 4,000 kr
Sent
Replaced
Not sent
Gulvur
Gulvur i mahogni, skive i messing med månefase, Edward Billington, Leeds.
Estimate: 3,000 kr
Sent
Replaced
Not sent
Spisebord
Spisebord i mahogni, Irland tidl. 1900-tallet. (H:75cm/Ø:182+75cm)
Estimate: 20,000 kr
Sent
Replaced
Not sent
Ølbolle med orig. maling og vers, datering 1786. (Ø:49cm)
Estimate: 30,000 kr
Sent
Replaced
Not sent
Butt
Butt med skåret akantus dekor, 1800-tallet. (H:18cm)
Estimate: 3,000 kr
Sent
Replaced
Not sent
Kelimteppe
Teppe, Kelim, Tyrkia ca. 1930 (221x148cm)
Estimate: 4,000 kr
Sent
Replaced
Not sent
Orientalsk teppe
Teppe, Kashan Kourk, Iran tidlig 1900-tallet restaurert, slitasje (199x132cm)
Estimate: 12,000 kr
Sent
Replaced
Not sent
Tebord
Tebord, 1700-tallet. (73x97,5x57,5cm)
Estimate: 3,000 kr
Sent
Replaced
Not sent
Kiste med orig. malt dekor, eierinitialer og dat. 1835, ant. Torkjell Knutson Svarteberg Gåsterud, Hallingdal. (29x56x34cm)
Estimate: 8,000 kr - 12,000 kr
Sent
Replaced
Not sent
Tutkanne
Tutkanne, lagget med orig. maling, 1800-tallet. (H:28cm)
Estimate: 3,000 kr
Sent
Replaced
Not sent
Stor premieku
Stor premieku i skåret og malt tre, tidl. 1900-tallet. (H:29cm)
Estimate: 6,000 kr - 8,000 kr
Sent
Replaced
Not sent
Premieku
Premieku i skåret og bemalt tre, tidl. 1900-tallet. (H:18cm)
Estimate: 3,000 kr
Sent
Replaced
Not sent
Portalhylle
Portalhylle med orig. maling, 1800-tallet. (88x80x25cm)
Estimate: 4,000 kr
Sent
Replaced
Not sent
Kaminur
Kaminur i mahogni, Samuel Marsh (1761-1818). (53x32x16cm)
Estimate: 5,000 kr
Sent
Replaced
Not sent
Speil, rokokko
Speil, skåret og forgylt, rokokko, Danmark 1700-tallet. (H:92cm)
Estimate: 6,000 kr
Sent
Replaced
Not sent
Ovnskrakk
Ovnskrakk med skåret dekor, rokokko, 1700-tallet. (34,5x65x33cm)
Estimate: 6,000 kr - 8,000 kr
Sent
Replaced
Not sent
Huseske
Huseske med karveskurd, orig. maling, Vestlandet 1800-tallet. (L:15,5cm)
Estimate: 1,200 kr
Sent
Replaced
Not sent
Stoler
4 stoler, sengustaviansk.
Estimate: 6,000 kr - 8,000 kr
Sent
Replaced
Not sent
Trøys
Trøys i bjerk, 1700-tallet. (L:22cm) Proveniens: Grieg, Hop Bergen.
Estimate: 4,000 kr - 6,000 kr
Sent
Replaced
Not sent
Kelimteppe
Teppe, Kelim, Tyrkia ca. 1940 (325x195cm)
Estimate: 4,000 kr
Sent
Replaced
Not sent
Kelimteppe
Teppe, Kelim, bønneteppe Tyrkia ca. 1920-30 (160x116cm)
Estimate: 5,000 kr
Sent
Replaced
Not sent
Ølhøne
Ølhøne, skåret fjærdrakt og innvendig rosemaling, 1700-tallet. (L:25cm) Proveniens: Arne Gurholt.
Estimate: 30,000 kr
Sent
Replaced
Not sent
Ølbolle med orig. malt dekor, utvendig drikkevers og dat. 1818. (Ø:25cm)
Estimate: 2,000 kr
Sent
Replaced
Not sent
Ølbolle med orig. malt dekor, utvendig drikkevers og dat. 1833, Vestlandet. (H:15/Ø:25cm)
Estimate: 2,000 kr - 3,000 kr
Sent
Replaced
Not sent
Bord, renessanse
Bord i eik med skåret dekor, renessanse, 1600-tallet. (77x136x77cm)
Estimate: 6,000 kr - 8,000 kr
Sent
Replaced
Not sent
Bolle
Bolle i porselen med gul glasur, utvendig og innvendig dragedekor, GuangXu (1875-1908) (H:15/Ø:27,5cm)
Estimate: 6,000 kr - 8,000 kr
Sent
Replaced
Not sent
Terrakottafigur
Polospillerske i terrakotta, trolig Han dynastiet. (H:23/L:33/H.m.plint:30cm)
Estimate: 3,000 kr - 4,000 kr
Sent
Replaced
Not sent
Buddha
Buddha på en trone, brennforgylt, China ca. 1900. (H:30cm)
Estimate: 2,500 kr - 3,000 kr
Sent
Replaced
Not sent
Vase
Vase "Famille-verte" Guangxu (1880-1909). (H:43cm) Skader.
Estimate: 2,000 kr - 3,000 kr
Sent
Replaced
Not sent
Bord
Sidebord i rosentre med skåret dekor, Kina sent 1800-tallet. (95x188x47cm)
Estimate: 6,000 kr - 8,000 kr
Sent
Replaced
Not sent
Servise
Kaffe og teservise i porselen bestående av, kaffekanne, 2 tekanner, vannkanne, fløtemugge, 2 tedåser, 2 kandisskåler med lokk, 6 fat, 20 kopper med underskåler. Kina Chieng Lung 1736-1796. (H:24cm) Proveniens: Grieg, Hop, Bergen.
Estimate: 15,000 kr
Sent
Replaced
Not sent
Stort lysskjold
Stort lysskjold i drevet messingblikk, 1700-tallet.
Estimate: 4,000 kr - 6,000 kr
Sent
Replaced
Not sent
Kannestol
Kannestol med skåret dekor med tekst og dat. 1814. (183x120x46cm)
Estimate: 20,000 kr
Sent
Replaced
Not sent
Kommode
Kommode i mahogni, 1700-tallet. (82x108x55cm)
Estimate: 6,000 kr - 8,000 kr
Sent
Replaced
Not sent
Ovnskrakk
Ovnskrakk med skåret dekor, sent 1700-tallet. (45x77x41cm)
Estimate: 4,000 kr - 6,000 kr
Sent
Replaced
Not sent
Bergens stoler
Et par høyryggede stoler i bøk, rokokko, Bergen 1700-tallet.
Estimate: 12,000 kr - 15,000 kr
Sent
Replaced
Not sent
Silver table
"Silver table" i mahogni, England ca. 1760. (77x77x51cm)
Estimate: 12,000 kr
Sent
Replaced
Not sent
Chaise longue
Chaise longue i bøk med rikt skåret dekor og rotting i setet, Frankrike ca. 1750, Louis XV. (101x135x68cm)
Estimate: 20,000 kr
Sent
Replaced
Not sent
Enjelas teppe
Teppe, Enjelas Iran, ca. 1930 (198x137cm)
Estimate: 5,000 kr
Sent
Replaced
Not sent
Hjørneskap
Hjørneskap med fyllinger i dør og sidefelt, trehvitt, 1700-tallet. (115x81x55cm)
Estimate: 4,000 kr - 6,000 kr
Sent
Replaced
Not sent
Ovn 1793
Ovn med krakk, Hassel Wærk 1793. (116x61x33cm)
Estimate: 25,000 kr
Sent
Replaced
Not sent
Kongeovnen
"Kongeovnen" tegnet av Henrik Bull, relieff av Kong Haakon VII og dronning Maud utført av Lars Utne, Kværner Brug 1905/06. (146x62x41cm)
Estimate: 20,000 kr
Sent
Replaced
Not sent
Salongbord
Salongbord i mahogni med rik intarsia, Holland 1800-tallet. (H:67/Ø:97cm)
Estimate: 4,000 kr - 6,000 kr
Sent
Replaced
Not sent
Langbord
Langbord, 1800-tallet. (74x228x82cm)
Estimate: 8,000 kr
Sent
Replaced
Not sent
Balusterbord
Balusterbord, barokk, Toten 1700-tallet. (73x132x85cm)
Estimate: 4,000 kr - 6,000 kr
Sent
Replaced
Not sent
Stoler
Et par høyryggede stoler, skåret skjell i rygg og sarg, sen-barokk.
Estimate: 3,000 kr
Sent
Replaced
Not sent
Potteskjuler
Potteskjuler i porselen, sign. Porsgrunn Porselesfabrik (H:27cm)
Estimate: 4,000 kr - 6,000 kr
Sent
Replaced
Not sent
Tablet
Tablet med skåret og malt akantusdekor, Orkdal 1800-tallet. (100x62x16cm)
Estimate: 6,000 kr
Sent
Replaced
Not sent
LOUIS VUITTON Koffert
Koffert, Louis Vuitton Alzer 80, Monogram Canvas med skinn og messingdetaljer. No 927256 (52x80x26cm) Bruksslitasje, mangler innerbrett, bagasjetag og nøkler. Påmontert filtknotter.
Estimate: 15,000 kr
Sent
Replaced
Not sent
LOUIS VUITTON Koffert
Koffert, Louis Vuitton Alzer 80, Monogram Canvas med skinn og messingdetaljer, 3 nøkler. No. 982594. (52x80x26cm) Bruksslitasje, mangler innerbrett og bagasjetag. Påmontert filtknotter.
Estimate: 15,000 kr
Sent
Replaced
Not sent
Arne JACOBSEN
(1902-1971)
Stoler
'Syveren', model 3107, Et sett på seks stoler i cognacfarget anilinlær.
Estimate: 20,000 kr
Sent
Replaced
Not sent
Hermann BONGARD
(1921-1998)
Vase
Vase i grønt glass, sign.-55, Hadeland. (H:11cm)
Estimate: 4,000 kr - 6,000 kr
Sent
Replaced
Not sent
Erik PLØEN
(1925-2004)
Vase
Vase i keramikk, sign. (H:34cm)
Estimate: 6,000 kr
Sent
Replaced
Not sent
Vase
Vase, sign. -79. (H:15cm)
Estimate: 2,000 kr
Sent
Replaced
Not sent
Vase
Vase, sign. -76. (H:24cm)
Estimate: 3,000 kr - 4,000 kr
Sent
Replaced
Not sent
Simon GATE JONSSON
(1883-1945)
Jardiniere
Jardiniere i klart glass med slepet dekor, "Paradis", sign. (L:24cm)
Estimate: 6,000 kr - 8,000 kr
Sent
Replaced
Not sent
Sverre PETTERSEN
(1884-1959)
Bolle
Bolle i klart glass med etset dekor "Stiliserte dansende figurer" sign. 1931, Hadeland. (H:21cm) Litt: Art Deco, Funkis, Scandinavian Design, Widar Hallén (red), 1977, Illustrert side 31.
Sent
Replaced
Not sent
Hans HEDBERG
(1917-2007)
Egg
Egg i keramikk, sign. (H:9cm)
Estimate: 3,000 kr
Sent
Replaced
Not sent
Hans HEDBERG
(1917-2007)
Egg
Egg i keramikk, sign. (H:11cm)
Estimate: 4,000 kr
Sent
Replaced
Not sent
Hans HEDBERG
(1917-2007)
Smykkeskrin
Smykkeskrin i keramikk, sign. (11x12,5x8cm)
Estimate: 4,000 kr
Sent
Replaced
Not sent
Erik PLØEN
(1925-2004)
Vase
Vase i keramikk, sign. (H:28cm)
Estimate: 2,000 kr - 3,000 kr
Sent
Replaced
Not sent
Erik PLØEN
(1925-2004)
Vase
Vase i keramikk, sign. (H:27cm)
Estimate: 2,000 kr
Sent
Replaced
Not sent
PATEK PHILIPPE
PATEK PHILIPPE Dobbelkapslet lommeur i 14K gult gull, No. 182000. Mrk. m. forhandler på urskiven: Alf Lie. (Ø:51mm) Original eske. Mangler sekundviser og glass.
Estimate: 10,000 kr
Sent
Replaced
Not sent
OMEGA
OMEGA "Automatic" herre-armbåndsur i gult gull og stål, svart lærrem. (Ø:35mm)
Estimate: 4,000 kr - 6,000 kr
Sent
Replaced
Not sent
LONGINES
LONGINES, herre-armbåndsur i stål, manuelt opptrekk, brun lærrem, 1948. Type 23715/102 Serie 7618382 (Ø:33mm)
Estimate: 10,000 kr
Sent
Replaced
Not sent
MAURICE LACROIX
MAURICE LACROIX "Pontos, Petite Second" stål, manuelt opptrekk, svart lærrem. AP-74458. (Ø:43mm) Original eske og garantikort. Som ny.
Estimate: 10,000 kr
Sent
Replaced
Not sent
BREITLING
BREITLING "Aventure Seawolf", titan, automatikk. Ref. E.1737018/B640. (Ø:44mm) Original eske og dokumenter.
Estimate: 25,000 kr
Sent
Replaced
Not sent
JOE RODEO
JOE RODEO "Rodeo Master", Model JJM80 Sceleton diamond watch, stål med 2.2ct diamanter, automatic, tre remmer. (Ø:455mm) Original eske og dokumenter.
Estimate: 10,000 kr
Sent
Replaced
Not sent
GRAHAM
GRAHAM "Chronofighter", stål, automatikk, med brun lærrem. Ref. 2CFAS No. 0026. (Ø:42mm) Originale dokumenter.
Estimate: 35,000 kr
Sent
Replaced
Not sent
CHAUMET
CHAUMET "Class One", stål, date, automatic, gummi lenke (ny). Serie. 626-5021. (Ø:38mm)
Estimate: 12,000 kr
Sent
Replaced
Not sent
ROLEX
ROLEX "Precision", stål, manuelt opptrekk, med svart lærrem og spenne i hvitt gull, 1944. Type 4367, Serie 287256. (Ø:34mm)
Estimate: 40,000 kr
Sent
Replaced
Not sent
ANONIMO
ANONIMO "Militare Automatico", stål, svart urskive, first edition. Serie. 8150. (Ø:43mm) Original eske og garantikort.
Estimate: 20,000 kr
Sent
Replaced
Not sent
BULGARI
BULGARI ring i 18K hvitt gull "Zero 1/4 band" (53/12,5g)
Estimate: 12,000 kr
Sent
Replaced
Not sent
Karaffeloppsats
Karaffeloppsats i sterling sølv, innsatser i klart glass med skjærslepet dekor, fullstemplet London 1869. (H:43cm)
Sent
Replaced
Not sent