Katalog for HØSTAUKSJONEN 2021

200
200
Nikolai ASTRUP
(1880-1928)
Fiskaren
F. tresnitt, "Den gamle fiskermanden", sign. (39x24cm) Litt: Nikolai Astrup, Loge, Gjessing, Greve #29 Proveniens: Grieg, Hop Bergen.
Vurdering: 30.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
201
201
Nils Gustav WENTZEL
(1859-1927)
Tvekamp i måneskinn
Blt. "Tvekamp i måneskinn", sign. -93. (17x24cm)
Vurdering: 30.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
202
202
Marc CHAGALL
(1887-1985)
Clock
Lito. 224/300 "Klokke", sign. (31x23cm) Proveniens: Grieg, Hop Bergen.
Vurdering: 30.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
203
203
Gerhard MUNTHE
(1849-1929)
Stuen på Markerud
Blt. "Stuen på Markerud", sign. 1919. (34x23cm) Proveniens: Grieg, Hop Bergen.
Vurdering: 6.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
204
204
Juliane LANGBERG
(1856-1930)
En ung Italiener
Pastell "En ung italiener", sign. verso. (44x35cm) Proveniens: Grieg, Hop Bergen.
Vurdering: 2.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
205
205
Frants Diderik BØE
(1820-1891)
Nordnorsk fuglefjell
Opp. "Nordnorsk fuglefjell", usign. (33x30cm)
Vurdering: 6.000 kr - 8.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
206
206
Kitty Christine KIELLAND
(1843-1914)
Myrlandskap
Akv. "Myrlandskap", sign. (14x24cm)
Vurdering: 10.000 kr - 12.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
207
207
Pablo PICASSO
(1881-1973)
Le Faune - Faunen
F.etsn. 264/300 "Faunen", sign. Fra 1958. Crommelynk, Paris. (30x25cm)
Vurdering: 40.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
208
208
Anna Eva BERGMAN
(1909-1987)
Komposisjon
Opp. "Komposisjon" sign. (11,6x15,5cm)
Vurdering: 8.000 kr - 12.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
209
209
Kai FJELL
(1907-1989)
Pike og tre
Akv. "Pike og tre", sign. (26x32cm)
Vurdering: 20.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
210
210
Jakob WEIDEMANN
(1923-2001)
Komposisjon
Opl. "Komposisjon", dedikasjon verso: "Til Lydia og Knut fra Anne og Jakob Ringsveen 13/8 75." (60,5x50,5cm)
Vurdering: 50.000 kr - 70.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
211
211
Victor LIND
(1940-)
USA-71
Seri. 19/45 "USA-71", sign. (49,8x75,5cm)
Vurdering: 12.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
212
212
Kåre TVETER
(1922-2012)
Morgenlys over breene - Svalbard
Opl. "Morgenlys over breene - Svalbard", sign. (101x115cm)
Vurdering: 80.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
213
213
Xan KROHN
(1882-1959)
Mor og barn
Opl. "Mor og barn", sign. (68x60cm)
Vurdering: 15.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
214
214
Henrik SØRENSEN
(1882-1962)
Landskap
Opp. "Landskap", sign. (46x38cm)
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
215
215
Halvdan LJØSNE
(1929-)
Morgen i havn
Opl. "Morgen i havn", sign. verso -93. (76x111cm)
Vurdering: 20.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
216
216
Hans Fredrik GUDE
(1825-1903)
Fra Drøbak 1876
Opl. "Fra Drøbak" sign. 1876 (52x93cm) Litt: Dietrichson 649 Utstillet: Universitetet i Kristiania 1877 kat. 1895 #236
Vurdering: 1.000.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
217
217
Søren ONSAGER
(1878-1946)
Vinterlandskap med hus
Opl. "Vinterlandskap med hus", sign. (34x30cm)
Vurdering: 6.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
218
218
Johan Jacob BENNETTER
(1822-1904)
Marine
Op. "Marine" sign. 1870 (42x60cm)
Vurdering: 4.000 kr - 6.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
219
219
TRUKKET
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
220
220
Christian SKREDSVIG
(1854-1924)
Grøten smakes
Opl. "Grøten smakes", sign. (87x112cm) Proveniens: Grieg, Hop Bergen. En akvarell med tilsvarende motiv se GWPA 07.06.2011 #84
Vurdering: 250.000 kr - 300.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
221
221
Karl Edvard DIRIKS
(1855-1930)
Kvinne med fruktkurv
Opl. "Kvinne med fruktkurv", sign. (62x59cm)
Vurdering: 50.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
222
222
Per LASSON KROHG
(1889-1965)
Hønsetyven
Opl. "Hønsetyven", sign. (61x73cm)
Vurdering: 12.000 kr - 15.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
223
223
Xan KROHN
(1882-1959)
Fra Rosenborggaten
Opl. "Fra Rosenborggaten", sign. (51x64cm)
Vurdering: 20.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
224
224
Erik Theodor WERENSKIOLD
(1855-1938)
Fra Lysaker
Opl. "Fra Lysaker", sign. (83x93cm) Utstillet: Norges Jubileumsutstilling 1914. Proveniens: Grieg, Hop Bergen.
Vurdering: 50.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
225
225
Andreas DISEN
(1845-1923)
Fjellandskap
Opp. "Fjellandskap", sign. -11. (38x60cm)
Vurdering: 3.000 kr - 5.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
226
226
Sigurd DANIFER
(1894-1958)
Badende kvinner
Opp. "Badende kvinner", sign. (50x60cm)
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
227
227
Lars TILLER
(1924-1994)
Komposisjon
Linosnitt V/X "Komposisjon" sign. (79x62cm)
Vurdering: 8.000 kr - 10.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
228
228
Danae
Opl. "Danae", usign. In the manner of Daniel Mijtens the Younger. (87x117cm)
Vurdering: 120.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
229
229
Carl NIELSEN
(1848-1904)
Fjordlandskap
Opl. "Fjordlandskap", sign. 1884. (53x93cm)
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
230
230
Frits THAULOW
(1847-1906)
Fransk elvelandskap
Opl. "Fransk elvelandskap", sign. (66,5x81cm)
Vurdering: 800.000 kr - 1.000.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
231
231
Henrik LUND
(1879-1935)
Mannsportrett
Opl. "Mannsportrett", sign. (51x41cm)
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
232
232
Frans WIDERBERG
(1934-2017)
Svevere
Akv. "Svevere", sign. (56x75cm)
Vurdering: 15.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
233
233
Kåre TVETER
(1922-2012)
Landskap
Opl. "Landskap", sign. (80x58cm)
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
234
234
Tom SANDBERG
(1953-2014)
John Cage
Fotografi "John Cage" sign. (33x22cm)
Vurdering: 8.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
235
235
Kjell Erik KILLI OLSEN
(1952-)
Døden i Venedig
Opl. "Døden i Venedig", sign. verso. (60x50cm)
Vurdering: 20.000 kr - 25.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
236
236
Thorvald ERICHSEN
(1868-1939)
Skjærgårdslandskap
Opp. "Skjærgårdslandskap", sign. -15. (29x36cm)
Vurdering: 15.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
237
237
Jacob BRATLAND
(1859-1906)
Kvinne i robåt
Opl. "Kvinne i robåt", sign. (47x37cm)
Vurdering: 20.000 kr - 30.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
238
238
Frits THAULOW
(1847-1906)
Strandmotiv fra Ambleteuse
Opl. " Strandmotiv fra Ambleteuse", sign. 1893. (30x58cm)
Vurdering: 120.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
239
239
Johan Fredrik ECKERSBERG
(1822-1870)
Haugfoss på Modum
Opl. "Haug Fos paa Modum", sign. 1847. (45x55cm)
Vurdering: 40.000 kr - 60.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
240
240
Carl LARSSON
(1853-1919)
Pike med hatt under blomstrende tre
Opl. "Pike med hatt under blomstrende tre", monogramsign. C.L. i en sirkel. (53x40cm) Proveniens: Gave fra Anna Westfal-Larsen (1872-1967) til sitt barnebarn Karen Grieg (f. Westfal-Larsen), Hop Bergen.
Vurdering: 1.000.000 kr - 1.500.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
241
241
Paul Louis Narcisse GROLLERON
(1848-1901)
Lesende kvinne
Opl. "Lesende kvinne", sign. (30x22cm)
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
242
242
Bernt Wilhelm TUNOLD
(1877-1946)
Fra Nordnes mot Skansen
Opl. "Fra Nordnes mot Skansen", sign. (95x70cm)
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
243
243
Lars LERIN
(1954-)
Vinterlandskap
Akv. "Vinterlandskap", sign. -84. (71x98cm)
Vurdering: 150.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
244
244
Delphin ENJOLRAS
(1857-1945)
Brevet
Opl. "Brevet" sign. (72x55cm)
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
245
245
Edvard MUNCH
(1863-1944)
Norsk landskap
Rad. "Norsk Landskap", usign. (10,5x15cm) Woll 298 III. Originalradering fra boken "Die Kunst des Radierens" av Hermann Struck. Fra 1908 (plate).
Vurdering: 6.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
246
246
Henrik LUND
(1879-1935)
Ida
Opl. "Ida", sign. verso. (130x94cm) Proveniens: Grieg, Hop Bergen.
Vurdering: 60.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
247
247
Hans Jørgen NICOLAYSEN
(1830-1907)
Fanabrud
Opl, "Fanabrud", sign. (93x76cm) Proveniens: Grieg Hop Bergen.
Vurdering: 25.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
248
248
Frederik COLLET
(1839-1914)
Fra torvet i Bergen
Opl. "Torvet i Bergen med Nykirken i bakgrunnen", sign. -77. (48x73cm) Proveniens: Grieg, Hop Bergen.
Vurdering: 100.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
249
249
Henrik SØRENSEN
(1882-1962)
Solvegg
Opl. "Solvegg", sign. 1949. (61x71cm)
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
250
250
Edvard MUNCH
(1863-1944)
August Strindberg (1896)
Lito. trykket i svart "August Strindberg (1896)", sign. Edv. Munch (Papirmål:634x430mm/Trykkmål:505x362mm) Woll 66 V.
Vurdering: 300.000 kr - 400.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
251
251
Sverre SCHYBERG OLSEN
(1971-)
Edvard Munch
Opl. "Edvard Munch", sign. (90x90cm) Signert, datert og påtegnet av kunstneren på baksiden av lerretet: "Sverre Schyberg Olsen 2013 Edvard Munch".
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
252
252
Reidar FRITZVOLD
(1920-1997)
Foss, Jordalsbø, Byggland
Opl. "Foss, Jordalsbø, Byggland", sign. (67x150cm)
Vurdering: 10.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
253
253
Alexander SCHULTZ
(1901-1981)
Blått landskap
Opl. "Blått landskap", sign. (73x92cm)
Vurdering: 30.000 kr - 40.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
254
254
Bjørn Øivind CARLSEN
(1945-)
Hode
Opl. "Hode", sign. (127x81cm)
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
255
255
Frits THAULOW
(1847-1906)
Efter regn, motiv fra Vestlandet
Opl. "Efter regn, motiv fra Vestlandet", sign. -88. (55x69cm) Utstillet: Høstutstillingen 1888, kat.nr. 169, tittel: "Efter Regnveir" (Valdres). Det ble her solgt til Bergens Kunstforening. Proveniens: Grieg, Hop Bergen.
Vurdering: 250.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
256
256
TRUKKET
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
257
257
Olivier DEBRE
(1920-1999)
Paysage vertical
Opl. "Paysage vertical", sign. verso -93. (81x60cm)
Vurdering: 150.000 kr - 200.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
258
258
Knud Larsen BERGSLIEN
(1827-1908)
Bondeinteriør med mennesker
Opl. "Bondeinteriør med mennesker" sekunder sign. over gammel sign. 1868. (59x79cm)
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
259
259
CARRIER-BELLEUSE
(1824-1887)
Tre figurer
Skulptur i bronse "Tre figurer" sign. (72cm)
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
260
260
Nina SUNDBYE
(1944-)
Den nye kjolen
Skulptur i bronse "Den nye kjolen", sign. (100cm)
Vurdering: 60.000 kr - 80.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
261
261
Per UNG
(1933-2013)
Kentaur
Skulptur i bronse "Kentaur", sign. (50x63cm)
Vurdering: 60.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
262
262
Per Palle STORM
(1910-1994)
Hest
Skulptur i bronse, "Hest", sign. (52x55x23cm)
Vurdering: 60.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
263
263
Nina SUNDBYE
(1944-)
Henrik Ibsen
Skulptur i bronse, "Henrik Ibsen", sign. (H:24,5cm)
Vurdering: 20.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
264
264
Stephan Abel SINDING
(1846-1922)
Atlet
Skulptur i bronse, "Atlet" sign. (H:21cm)
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
265
265
Rolf NERLI
(1951-)
Interiør med mennesker
Opl. "Interiør med mennesker", sign. -82. (100x90cm)
Vurdering: 4.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
266
266
Xan KROHN
(1882-1959)
Lesende kvinneakt
Opl. "Lesende kvinneakt", sign. (87x67cm)
Vurdering: 15.000 kr - 20.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
267
267
Halfdan GRAN
(1869-1930)
Hare i vinterdrakt
Opl. "Hare i vinterdrakt", sign. (64x64cm)
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
268
268
Christian Delphin WEXELSEN
(1830-1883)
Landskap
Opl. "Landskap", sign. 1880. (42x62cm)
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
269
269
Anne-Lise KNOFF
(1937-2005)
Komposisjon
Opl. "Komposisjon", sign. -74. (99x85cm)
Vurdering: 15.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
270
270
Aftenstemning med skarver
Opl. "Aftenstemning med skarver", sign. (100x110cm)
Vurdering: 20.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
271
271
Christian Delphin WEXELSEN
(1830-1883)
Landskap
Opl. "Landskap", sign. (53x74cm)
Vurdering: 15.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
272
272
Odd NERDRUM
(1944-)
Lito.håndkolorert 57/105 "Solen vender tilbake" sign. (56.5x79.5cm)
Vurdering: 50.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
273
273
Arne KAVLI
(1878-1970)
To kvinner
Opl. "Ved hagebordet", sign. (46x64cm)
Vurdering: 300.000 kr - 500.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
274
274
Bjørn Øivind CARLSEN
(1945-)
Portrett av 4 personer
Blt. "Portrett av 4 personer", sign. (47x63cm) Proveniens: Grieg, Hop Bergen.
Vurdering: 30.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
275
275
Adolph TIDEMAND
(1814-1876)
De første dansetrinn
Opl. "De første dansetrinn", sign. 1855. (38x48cm)
Vurdering: 800.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
276
276
André CLUYSENAAR
(1872-1939)
Mann i stol
Opl. "Portrett av Albert Baertsoen", sign. (103x56cm) Proveniens: Grieg, Hop Bergen.
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
277
277
Kai FJELL
(1907-1989)
Sittende kvinneak
Akv. "Sittende kvinneakt", sign. (28x41cm)
Vurdering: 20.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
278
278
Kai FJELL
(1907-1989)
Kvinne på kjøkkenet
Akv. "Kvinne på kjøkkenet", sign. (26x32cm)
Vurdering: 20.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
279
279
Kai FJELL
(1907-1989)
Sittende akt med blomstervase
Pastell "Sittende akt med blomstervase", sign. (46x63cm)
Vurdering: 50.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
280
280
Niels MØLLER BJØRNSON
(1827-1887)
Folkeliv ved fossestryk
Opl. "Folkeliv ved fossestryk", sign. 1882. (116x97cm)
Vurdering: 40.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
281
281
Arne KAVLI
(1878-1970)
Mannsportrett
Opl. "Mannsportrett", sign. (68x48cm)
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
282
282
Erling ENGER
(1899-1990)
Vinterlandskap
Opl. "Vinterlandskap", sign. -62. (65x81cm)
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
283
283
Frits THAULOW
(1847-1906)
Hus i måneskinn
Opl. "Hus i måneskinn", sign. -94. (46x60cm)
Vurdering: 80.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
284
284
NORSK SKOLE 1800-tallet
Seljord kirke
Opp. "Seljord Kirke", sign. EW? -1846. (20x25,5cm)
Vurdering: 2.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
285
285
Kai FJELL
(1907-1989)
Generasjoner
Opl. "Generasjoner", sign. -40. (110x160cm)
Vurdering: 600.000 kr - 800.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
286
286
Lars OSA
(1860-1958)
Gårdstun med mennesker
Opl. "Gårdstun med mennesker", sign. (56x68cm)
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
287
287
Johan Fredrik ECKERSBERG
(1822-1870)
Fra Nordmarka
Opl. "Fra Nordmarka", sign. 1863. (30,5x45cm)
Vurdering: 60.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
288
288
Bendik RIIS
(1911-1988)
Vinterflora
Opp. "Vinterflora", sign.(31x33cm)
Vurdering: 8.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
289
289
Gustav Adolf MORDT
(1826-1856)
Fjellandskap med seter
Opl. "Fjellandskap med seter" sign. 1848. (33x48cm)
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
290
290
Ludvig KARSTEN
(1876-1926)
Dobbeltportrett
Opl. "Dobbeltportrett", sign. 1917. (59x72cm) Olaf og Jeanette Storm f. Salvesen, var et norsk journalist ektepar som under 1. verdenskrig bodde i København og som i likhet med Karsten var glad i et lille glass. "Stormfylla" er Pola Gauguin noe uærbødige omtale av de to. Litteratur: Nils Messel, Karsten 1995, ill. s. 140. Utstillet: Kunstnerforbundet 1917, Blomqvist 1919 #33, Liljevalchs, Stockholm1922 #92, Kunstnerforbundet/Kunstforeningen 1922 #52, Kunsternes Hus 1937 #138, Oslo Kunstforening 1956 #36, Nasjonalgalleriet 1976 #43. Proveniens: Henrik Lund, P M Røwde, Ragna Røwde, Christian Langaard.
Vurdering: 500.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
291
291
Jacob Mathias CALMEYER
(1802-1883)
Fjordlandskap med naust og oselver
Opl. "Fjordlandskap med naust og oselver", monogramsign. J.M.C. 1832. (57x57cm)
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
292
292
Gudrun ANKER
(1875-1958)
Veggteppe
Veggteppe, sign. (190x112cm)
Vurdering: 6.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
293
293
Bjarne MELGAARD
(1967-)
Selvportrett
Opp. "Selvportrett", sign. 1995. (50x39cm) Proveniens: Grieg, Hop, Bergen.
Vurdering: 80.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
294
294
Leon AURDAL
(1890-1949)
Komposisjon
Opp. "Komposisjon", sign. (44x51cm)
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
295
295
Leon AURDAL
(1890-1949)
Kvinner ved bordet
Opp. "Kvinner ved bordet", sign. (28x39cm)
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
296
296
Leon AURDAL
(1890-1949)
Komposisjon
Opp. "Komposisjon", usign. (44x28cm)
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
297
297
Jacques GERMAIN
(1915-2001)
Komposisjon
Opl. "Komposisjon", sign. -55. (49x60cm)
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
298
298
Håkon BLEKEN
(1929-)
Figurkomposisjon
Akv. "Figurkomposisjon", sign. -84 (74x107cm)
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
299
299
Per KLEIVA
(1933-2017)
Kyss
Opl. "Kyss", sign. -65. (125x150cm) Proveniens: Forfatteren Axel Jensen (1932-2003)
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
300
300
Bård BREIVIK
(1948-2016)
Komposisjon
Konstruksjon i oksidert metalltrådråd, usign. (65x30x35cm) Proveniens: Grieg, Hop, Bergen.
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
301
301
Bjørn RANSVE
(1944-)
Komposisjon
Opl. "Komposisjon", sign. (47x122cm)
Vurdering: 80.000 kr - 100.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
302
302
Komposisjon
Seri. 21/100 "Harpen", sign. (78x64cm)
Vurdering: 6.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
304
304
Hariton PUSHWAGNER
(1940-2018)
Bogeyman
D.G.A. 156/250 "Bogeyman" sign. (51x51cm)
Vurdering: 12.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
305
305
Komposisjon
Seri. 102/170 "Komposisjon", sign. (50x46cm)
Vurdering: 12.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
306
306
Rolf NESCH
(1893-1975)
Komposisjon
Fargemetalltrykk, selvtrykk "Komposisjon", sign. (42x57cm)
Vurdering: 60.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
307
307
Inger SITTER
(1929-2015)
Komposisjon
Lito. 87/265 "Komposisjon", sign. -68. (64x48cm)
Vurdering: 4.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
308
308
Per KLEIVA
(1933-2017)
Dans, dans Olav Åsteson, stig av hesten og dans.
Seri. 167/200 "Dans, dans Olav Åsteson, stig av hesten og dans" sign. -84 (52x52cm)
Vurdering: 6.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
309
309
Richard MORTENSEN
(1910-1993)
Komposisjon
Seri. 62/75 "Komposisjon", sign. (48x31cm)
Vurdering: 3.000 kr - 4.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
310
310
Tamás KONOK
(1930-2020)
Komposisjon
Seri. "Komposisjon", sign. (59x59cm)
Vurdering: 5.000 kr - 7.000 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
311
311
Frits THAULOW
(1847-1906)
Møllen i Overschie
F. rad. "Møllen i Overschie", stempelsign. Frits Thaulow og sign. Alexandra Thaulow. (66x53cm)
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
312
312
Frits THAULOW
(1847-1906)
Inntrykk fra sne
F. rad. "Inntrykk fra sne/Effet de neige" sign. (42x61cm)
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
313
313
Frits THAULOW
(1847-1906)
Gammel fabrikk
F. rad. "Gammel fabrikk/Vieille fabrique" stempelsign. Frits Thaulow og sign. Alexandra Thaulow (46x59cm)
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
314
314
Frits THAULOW
(1847-1906)
Broen i Amiens
F. rad. "Broen i Amiens/Pont d'Amiens" sign. (59x47cm)
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
315
315
Frits THAULOW
(1847-1906)
Tøvær (c.1901)
F. rad. "Tøvær/Dégel", sign. (61x49cm)
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
316
316
Frits THAULOW
(1847-1906)
Marmorporten
F. rad. "Marmorporten/Porte de marbre" sign. (47x58cm)
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
317
317
Rino HARVEG
(1918-2004)
Havblikk
Opl. "Havblikk", sign. -67. (73x92cm)
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
318
318
Tore JUELL
(1942-)
Reflekser
Opp. "Reflekser", sign. (25x20cm)
Vurdering: 1.200 kr - 1.500 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
319
319
Nello JOVINE
(1936-)
Portrett av gutt
Opl. "Portrett av gutt", sign. (78x58cm)
Vurdering: 1.500 kr
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt
320
320
Andreas DISEN
(1845-1923)
Landskap med figur
Opl. "Landskap med figur", sign.
Bud registrert
Tidligere bud erstattet
Budgiving er nå stengt