Katalog for Høstens dekorative auksjon 1. - 2. okt

601
601
Mikhail CHEMIAKIN
(1943-)
Karneval
1 par "Karneval" Signert nede t.h.: M. Chemiakin. Fra serien Karneval. Litografi. Begge nummerert nede t.v.: 37/275, 14x13,5 cm.
Vurdering: 2.000 kr - 3.000 kr
602
602
Leonhard Beck Etter
(1475-1542)
Helgener
8 stk trykk, "Helgener" Etter tresnitt av Leonhard Beck. Nummerert: 27, 36, 83, 85, 91, 92, 101, 102.
Vurdering: 2.000 kr
603
603
Georges MANZANA-PISSARRO
(1871-1961)
Påfugl
"Påfugl" Signert nede til venstre: Manzana Pissarro. Stensil, 77/100, lysmål 30,5x48,5 cm.
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 1.500 kr
604
604
Odd TANDBERG
(1924-2017)
Komposisjon
"Komposisjon" Signert og datert nede til høyre: Odd Tandberg -76 Serigrafi, 42/175, 48,5x38 cm.
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 4.200 kr
605
605
Per KLEIVA
(1933-2017)
Your silver smile is cracking on the screen now
"Your silver smile is cracking on the screen now" Signert og datert nede til høyre: Per Kleiva -76 Serigrafi, 42/172, 40x40 cm.
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 7.000 kr
606
606
Dampseileren S/S Sjofna
"Dampseileren S/S Sjofna 1893" Usignert Gouache, lysmål: 34x51 cm. Beskrivelse om båtens historikk på bildets bakside. Byggested Bergens Mekaniske Verksted.
Vurdering: 4.000 kr - 6.000 kr
607
607
Reidar AULIE
(1904-1977)
Fra Nydalen
"Fra Nydalen" Signert nede til venstre: Aulie Signert, datert og titulert verso: Reidar Aulie "Fra Nydalen" 32. Olje på plate, 35x45 cm.
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 6.500 kr
608
608
Knut RUMOHR
(1916-2002)
Komposisjon
"Komposisjon" Signert og datert nede til høyre: Knut Rumohr -85. Monotopi, 29x37,5 cm.
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 1.500 kr
609
609
Frank Ingvald WATHNE
(1902-)
Landskap med hus
"Landskap med hus" Signert og datert nede til høyre: Frank Wathne 39 Olje på lerret, 49,5x58 cm.
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 1.900 kr
610
610
Per GJEMRE
(1864-1928)
Fra Jæren
"Fra Jæren" Signert og datert nede til venstre: Peder Gjemre 08 Olje på lerret, 49x66 cm.
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 2.200 kr
611
611
Carl NESJAR
(1920-2015)
Komposisjon
"Komposisjon" Signert og datert nede til høyre: Nesjar. Paris. 88. Litografi, 87/100, 47x40 cm.
Vurdering: 800 kr - 1.200 kr
Tilslag : 1.500 kr
612
612
MARINEMALER
Ilos af Arendal Capt. T. Olsen
"Ilos af Arendal Capt. T. Olsen" Usignert. Goache på papir, 59x84 cm. Rifter i papiret.
Vurdering: 5.000 kr
Tilslag : 7.500 kr
613
613
Jakob WEIDEMANN
(1923-2001)
Komposisjon
"Komposisjon" Signert, datert, og påtegnet med dedikasjon nede til høyre: Weidemann Til Brita fra Jakob Ringsveen 9/5-88 Litografi, 55x41 cm.
Vurdering: 3.000 kr - 4.000 kr
Tilslag : 2.000 kr
615
615
Ørnulf BAST
(1907-1974)
Langsel mot havet
"Langsel mot havet" Signert og datert nede til høyre: Ørnulf Bast -71. Titulert nede på midten. Litografi, Epreuve d'artiste 28/70, 64x43 cm.
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag : 850 kr
616
616
Guillermo SILVA SANTAMARIA
(1921-2007)
Galerie de Arte / Kunstutstilling
"Galerie de Arte / Kunstutstilling" Signert ned på midten: G. Silva S. Radering med håndkolorering, 37x49 cm.
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag : 1.900 kr
617
617
Reidar FRITZVOLD
(1920-1997)
Natteskodde, Ravnejuv
"Natteskodde, Ravnejuv" Signert nede til høyre: Reidar Fritzvold -75. Titulert nede på midten. Litografi, 167/210, 57x72 cm.
Vurdering: 1.500 kr
Tilslag : 1.300 kr
618
618
Rolf NESCH
(1893-1975)
"Komposisjon"
"Komposisjon" Signert og datert til venstre: Rolf Nesch 1946. Gouache/fettstift, 50x66 cm.
Vurdering: 12.000 kr - 15.000 kr
619
619
"Komposisjon"
"Komposisjon" Signert nede til høyre: Gunnar S. Serigrafi, 21/265, 71x58 cm.
Vurdering: 8.000 kr - 10.000 kr
Tilslag : 9.000 kr
620
620
Alexander SCHULTZ
(1901-1981)
Hus i landskap
"Hus i landskap" Signert og datert nede til høyre: A. Schultz 1978. Akvarell på papir, 35x54 cm.
Vurdering: 1.000 kr
621
621
Bjørn RANSVE
(1944-)
Liggende hest
"Liggende hest" Signert nede til høyre: Bjørn Ransve 1983 Litografi, 85/85, 46x30 cm.
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 1.600 kr
622
622
Otto HENNIG
(1871-1920)
Landskap med elv
"Landskap med elv" Signert nede til venstre: O. Hennig. Olje på plate, 43x60 cm.
Tilslag : 1.700 kr
623
623
Joy
Innocence
"Innocence" Signert og datert nede til venstre: Joy 2015 Serigrafi, K.E. II, 69,5x43,5 cm.
Vurdering: 3.000 kr - 5.000 kr
Tilslag : 4.000 kr
624
624
Patrick BRISSAUD
(1947-)
Alkymisten
"L'alchimiste / Alkymisten" Signert nede til høyre: Patrick Brissaud Litografi, 85/175, 46x65 cm.
Vurdering: 1.500 kr
625
625
Kåre TVETER
(1922-2012)
Spitsbergen
"Spitsbergen" Signert nede til høyre: Kåre Tveter Serigrafi, 82/150, 49x65 cm.
Vurdering: 5.000 kr - 7.000 kr
Tilslag : 6.500 kr
626
626
Terje YTHJALL
(1943-)
Vaktpost-Utsiktsplassen
"Vaktpost-Utsiktsplassen" Signert og datert nede til høyre: T. Ythjall 1983 Litografi, 6/200, 42x50 cm.
Vurdering: 1.500 kr - 2.000 kr
Tilslag : 1.000 kr
627
627
MMK
(1985-)
Touching red/yellow heart / Gutt, hjerte og Tingeling
"Touching red/yellow heart / Gutt, hjerte og Tingeling" Signert nede til venstre: MMK Titulert verso. Stensil, 1/1, 61x50 cm.
Vurdering: 6.000 kr
628
628
Ba DEDEKAM
(1914-2010)
Skulptur
"To mynder" Signert: Ba Dedekam Bronse. H:18 cm.
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 1.900 kr
629
629
Sigurd WINGE
(1909-1970)
Fiskeflåte
"Fiskeflåte" Signert og datert nede til høyre: Winge -68 Litografi, 144/225, 34x48 cm.
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 1.700 kr
630
630
Paul Renè GAUGUIN
(1911-1976)
Fiske fra båt
"Fiske fra båt" Signert og datert nede til høyre: Paul R. Gauguin 1949. Litografi, No 120/200, 70x50 cm.
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 1.500 kr
631
631
Ferdinand FINNE
(1910-1999)
Ammende Jomfru Maria
"Ammende Jomfru Maria" Signert og datert nede til høyre: Ferdinand Finne -1983. Påtegnet med tittel nede til venstre på arket. Blandingsteknikk, 2/5, 60x46 cm.
Vurdering: 1.000 kr
Tilslag : 1.000 kr
632
632
Fabeldyr
"Fabeldyr" Signert nede til høyre: Serigrafi, 110/200, 86x60 cm.
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 2.600 kr
633
633
Odd SKULLERUD
(1943-)
Utsikt fra Rødfjell
"Utsikt fra Rødfjell" Signert og datert nede til høyre: Odd Skullerud 1981. Signert, datert og titulert verso. Olje på lerret, 81x93 cm.
Vurdering: 5.000 kr
Tilslag : 4.000 kr
634
634
Horst JANSSEN
(1929-1995)
Hunden
"Hunden" Signert og datert nede til høyre: HJ -61 Titulert verso: "Der Hünd". Tresnitt med håndkolorering, 4/40 og 40/40, 49x75 cm.
Vurdering: 6.000 kr - 8.000 kr
Tilslag : 4.000 kr
635
635
Unni LUND
(1914-2007)
Vase og frukt på atelierbordet
"Vase og frukt på atelierbordet" Signert nede til høyre: Unni Lund Titulert og signert verso. Olje på plate, 61x80 cm.
Vurdering: 8.000 kr
Tilslag : 7.000 kr
636
636
Gunnar DIETRICHSON
(1933-2014)
Utsyn over landskap med hus
"Utsyn over landskap med hus" Antagelig utsyn fra kunstnerens hjem, Oslo. Signert nede til venstre: G. Dietrichson Olje på lerret, 56x72 cm.
637
637
Axel REVOLD
(1887-1962)
Våren 1940 (fra Telemark)
"Våren 1940 (fra Telemark)" Signert nede til høyre: A Revold Titulert verso. Olje på lerret, 81x65 cm.
Tilslag : 3.800 kr
638
638
Lauritz HAALAND
(1855-1938)
Opprørt hav
"Opprørt hav" Signert nede til høyre: L.H. Olje på lerret, 25x36 cm.
Tilslag : 3.400 kr
639
639
Pablo PICASSO
(1881-1973)
Dansere og musikanter
"Dansere og musikanter" / "Mère, Danseur et Musicien; Baccanale avec une femme assise tenant un bébé". Signert med blyant nede til høyre: Picasso Linosnitt. Trykkmål: 27x22,3 cm. Papirmål: 31,5x26,5 cm. Fra Pablo Picasso Linogravures – Éditions Cercle d’Art, 1962.
Vurdering: 4.000 kr
640
640
ITALIENSK SKOLE
Mannsportrett
"Mannsportrett" Usignert. Olje på lerret, 43x34 cm. Uinnrammet.
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 3.200 kr
641
641
Hans FINNE-GRØNN
(1903-)
Kunstner og modell i atelier
"Kunstner og modell i atelier" Monogramsignert og datert oppe til høyre: HF -90. Signert og datert verso: Hans Finne-Grønn 1990. Olje på plate, 41x34 cm.
Vurdering: 1.500 kr
Tilslag : 1.000 kr
642
642
Roy BLOHM
(1922-2008)
Selvportrett
"Selvportrett" Signert og datert nede til høyre: Roy Blohm -50. Tusj på papir, lysmål 31x24 cm.
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag : 1.000 kr
643
643
Arne KAVLI
(1878-1970)
Mann med skyggelue
"Mann med skyggelue" Signert nede til høyre: A. Kavli Radering, 9,5x7,5 cm.
Vurdering: 1.500 kr
644
644
Rigmor HOLTER
(1906-)
Fra Tjøme
"Fra Tjøme" Signert og datert nede til høyre: Rigmor Holter 82 Olje på lerret, 33x45 cm.
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 1.500 kr
645
645
Roy BLOHM
(1922-2008)
Korttriks
"Korttriks" Usignert. Tusj på papir, 28x24,5 cm.
Vurdering: 800 kr
Tilslag : 600 kr
646
646
Kjell AUKRUST
(1920-2003)
Komponisten
"Komponisten" Signert nede til høyre: Aukrust, Serigrafi, 242/300, 26x26 cm.
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 3.200 kr
647
647
Johannes RIAN
(1891-1981)
Omfavnelse
"Omfavnelse" Signert med blyant oppe til venstre: J Rian Tresnitt, 42,5x28,5 cm.
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 2.400 kr
648
648
Ole JUUL
(1852-1927)
Fra Kabelvåg
"Fra Kabelvåg" Monogramsignert nede til høyre: OJ Signert, datert og titulert verso: Ole Juul Kabelvåg 1932 Olje på papir, 27x41 cm.
649
649
Johannes MÜLLER
(1863-1945)
Høstlandskap
"Høstlandskap" Signert nede til venstre: J. Müller. Olje på plate, 34x26 cm.
Vurdering: 1.500 kr
650
650
Kjell AUKRUST
(1920-2003)
Fjøsnisse Vestate
"Fjøsnisse Vestate" Signert nede til høyre: Aukrust. Litografi, 231/300, 32x24 cm.
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 3.400 kr
651
651
Roy BLOHM
(1922-2008)
Gammel kone
"Gammel kone" Signert og datert nede til høyre: Roy Blohm -50 Akvarell, 40x32 cm. Antagelig Roy Blohms bestemor.
Vurdering: 1.500 kr
652
652
Roy BLOHM
(1922-2008)
Allegro Spirituoso 4. sats
"Allegro Spirituoso 4. sats" Signert nede til venstre: Blohm Tusjtegning på papir, 24,5x18 cm.
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag : 900 kr
653
653
Roy BLOHM
(1922-2008)
Mann i skogen
"Mann i skogen" Signert og datert nede til høyre: Blohm -62 Tusjtegning på papir, 23x28 cm.
Vurdering: 1.200 kr
654
654
Roy BLOHM
(1922-2008)
På bestefars fang
"På bestefars fang" Signert Gouache på papir, 34,5x26 cm.
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag : 1.300 kr
655
655
Unn MAGNUSSEN
Tilstand II
"Tilstand II" Signert nede til høyre: Unn Magnussen Litografi, 49x50 cm.
Vurdering: 1.500 kr
Tilslag : 1.200 kr
656
656
Fredrik BORGEN
(1852-1907)
I sneløsningen
"I sneløsningen" Signert nede til venstre: Fr. Borgen. Olje på lerret, 60x51 cm.
Vurdering: 3.000 kr
657
657
Wilhelm Lauritz WETLESEN
(1871-1925)
Lyset spiller
"Lyset spiller" Signert og datert nede til høyre: W Wetlesen 1922 Olje på lerret, 65,5x56 cm.
Vurdering: 2.500 kr
Tilslag : 3.200 kr
658
658
Frede SCHILLING
(1928-2002)
Komposisjon
"Komposisjon" Signert og datert nede til høyre: Schilling 89 Litografi, 95/150, 67x47 cm. Knust glass.
Vurdering: 1.000 kr
659
659
Bjarne NESS
(1902-1927)
Selvportrett
"Selvportrett" Usignert. Påtegnet verso: "Bj. Ness. Selvportrett". Pastell på papir, 19x13 cm.
660
660
Erik Theodor WERENSKIOLD
(1855-1938)
Landskap med mennesker
"Landskap" Signert og datert nede til venstre: E.W.16. Olje på lerret, oppklebet på plate, 27,5x42,5 cm.
Tilslag : 4.200 kr
661
661
Carl Gabriel WADELL
(1865-1909)
Kong Oscar II
"Kong Oscar II" Signert C G Wadell, og noe utydelig datert 1895, Olje på lerret, 127x82 cm. Ramme toppet med kongekrone.
Tilslag : 15.000 kr
662
662
Wladyslaw FILIPIAK
(1908-1976)
Kvinneakt
"Kvinneakt" Signert nede til venstre: ... Eldre etikett limt bak på lerretet blant annet med kunstnernavn og årstall 1937. Olje på lerret, 87x80 cm.
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 5.500 kr
663
663
Johan LIE-GJEMRE
(1900-1991)
Ved havet
"Ved havet" Signert og datert nede til høyre: Lie-Gjemre 46 Signert og titulert verso: Lie Gjemre "Ved havet" Olje på lerret, 69x95 cm.
Tilslag : 3.000 kr
664
664
Norsk kunstnerleksikon
"Norsk kunstnerleksikon" bind 1-4. Universitetsforlaget, 1982-86.
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 1.400 kr
665
665
Per DEBERITZ
(1880-1945)
Kystlandskap
"Kystlandskap" Signert nede til høyre: P. Deberitz Olje på plate, 38x46 cm.
Tilslag : 6.000 kr
666
666
Per DEBERITZ
(1880-1945)
Kystlandskap med seilbåt
"Kystlandskap med seilbåt" Signert nede til høyre: P. Deberitz. Olje på plate, 37x46 cm.
Tilslag : 6.500 kr
667
667
Ragnar KRAUGERUD
(1909-1987)
Landskap
"Landskap" Signert nede til venstre: RK Titulert og datert verso: Landskap 1987 Olje på lerret, 85x100 cm.
Tilslag : 3.000 kr
668
668
Ragnar KRAUGERUD
(1909-1987)
Landskap
"Landskap" Signert nede til venstre: RK Titulert og datert verso: Landskap 1985 Olje på lerret, 65x81 cm.
669
669
Ragnar KRAUGERUD
(1909-1987)
Landskap
"Landskap" Signert nede til høyre: RK Titulert og datert verso: Landskap 1986 Olje på lerret, 88x105 cm.
Tilslag : 4.200 kr
670
670
Ragnar KRAUGERUD
(1909-1987)
Landskap
"Landskap" Signert nede til venstre: RK Titulert og datert verso: Landskap 1986 Olje på lerret, 81x99 cm.
Tilslag : 3.200 kr
671
671
Karl DØRNBERGER
(1864-1940)
Skissebøker
2 stk. skissebøker, inneholder blyanttegninger og tekst. Blant annet flere skisser av Hans Jæger. Den ene boken datert 1888.
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 7.500 kr
672
672
Carl von HANNO
(1901-1953)
Hummerteiner
"Hummerteiner" Signert og datert nede til høyre: Carl v Hanno 51. Olje på lerret, 80x65 cm. Utstillet: Kunstnernes Hus, Oslo 1951 #80.
Tilslag : 4.000 kr
673
673
Inge JENSEN
(1961-)
4 malerier selges samlet
4 stk. malerier selges samlet. Samtlige signert og datert verso: Inge Jensen 2001 Olje på lerret: "Mine", 52x52 cm. "Merkur", 50x50 cm. "Komposisjon", 52x52 cm. "Komposisjon", 50x50 cm.
Tilslag : 5.500 kr
674
674
Sven ERIXSON
(1899-1970)
Sommerdag
"Sommerdag" Signert og datert nede til høyre: Sven Erixon 48. Litografi, 332/360, 41x53 cm.
Vurdering: 1.500 kr
675
675
Einar Halvdan BERGER
(1890-1961)
Seilbåter i stille sjø
"Seilbåter i stille sjø" Signert nede til høyre: E. Berger Olje på lerret, 58x60 cm.
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 2.400 kr
676
676
Anne-Lise KNOFF
(1937-2005)
Kappen
"Kappen" Signert og datert nede til høyre: Anne Knoff 76 Olje på lerret, 85,5x70 cm. Utstillet: Kunstnerforbundet, Oslo, kat.nr. 20. - 16. april - 2. mai 1977.
Tilslag : 5.500 kr
677
677
Henrik SØRENSEN
(1882-1962)
Figurer
"Figurer" Signert nede til venstre: HS Olje på plate, 84x62,5 cm.
Tilslag : 6.500 kr
678
678
Gjeter
"Gjeter" Signert nede til høyre: G. Monetti. Oje på lerret, 51x70 cm.
Tilslag : 1.200 kr
679
679
Alfred HAGN
(1882-1958)
Bebyggelse
"Bebyggelse" Signert nede til venstre: Hagn Olje på lerret, 60x80 cm. Gammel utstillingslapp verso, fra Konstgalleriet, Stockholm.
Tilslag : 6.500 kr
680
680
Strandparti
"Strandparti" Signert og datert nede til høyre: Th Holmboe 1909 Olje på lerret, 53x86 cm.
Tilslag : 3.600 kr
681
681
Eilert MEHL
(1865-1941)
Hardangerjøkulen
"Hardangerjøkulen sett fra Finse" Signert, stedsbestemt og datert nede til venstre: Eilert Mehl. Finse 1916- Olje på lerret, 50x85 cm.
Tilslag : 1.900 kr
682
682
Eilert MEHL
(1865-1941)
Fuglehund
"Fuglehund" Signert nede til høyre: Eilert Mehl. Olje på lerret, 49x83,5 cm.
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 3.000 kr
683
683
Eilert MEHL
(1865-1941)
Stølsliv
"Stølsliv" Signert og datert nede til høyre: Eilert Mehl. 1916- Olje på lerret, 49,5x84,5 cm.
Vurdering: 1.000 kr - 1.500 kr
Tilslag : 1.900 kr
684
684
Willibald STORN
(1936-)
Dyret - Fri
"Dyret - Fri" Signert og datert nede til høyre: W. Storn 80 Litografi, 53/55, 60x80 cm.
Vurdering: 2.000 kr
685
685
Einar Halvdan BERGER
(1890-1961)
Frisk seilas
"Frisk seilas" Signert oppe til høyre: E. Berger 41 Olje på lerret, 77,5x78,5 cm.
Vurdering: 8.000 kr
686
686
Daniel ØSTVOLD
(1955-)
Hatter
"Hatter" Signert og datert nede til høyre: Østvold -91 Olje på lerret, 50x42 cm.
687
687
Tor HOFF
(1925-1976)
Dame
"Dame" Signert og datert nede til venstre: Tor Hoff 1957 Olje på lerret, 63x37 cm.
Tilslag : 3.400 kr
688
688
Sven JØRGENSEN
(1861-1940)
Slagentangen
"Slagentangen" Signert og stedsbestemt nede til venstre: S. Jörgensen Slagen Olje på lerret, 40x58 cm. Stor rift i lerretet nede på midten, 9 cm.
Tilslag : 9.000 kr
689
689
Bjarne ERIKSEN
(1882-1970)
Sommer
"Sommer" Signert og datert nede til høyre: Bjarne Eriksen 1924. Signert og titulert verso: Bjarne Eriksen "Sommer" Olje på lerret, 63,5x74 cm. Utstillet: Kunstnernes hus, Oslo 1934, #41.
Tilslag : 2.600 kr
690
690
General Yang's fange
Original filmplakat "General Yang's fange" etter William E. Barretts roman "Guds venstre hånd", (aka "The left Hand of God"), poster art, Lee J. Cobb (left), Gene Tierney (center), Humphrey Bogart (right). Lysmål 82x60 cm.
Vurdering: 3.000 kr
691
691
Gideon fra Scotland Yard
Original filmplakat Gaston "Gideon fra Scotland Yard" En John Ford produktion. Jack Hawkins, Dianne Foster, Columbia Film. Lysmål 82x60 cm.
Vurdering: 1.500 kr
692
692
Ludvig MUNTHE
(1841-1896)
Kvinne i eng
"Kvinne i eng" Signert nede til høyre L Munthe Olje på lerret, 48x77 cm.
693
693
Martin AAGAARD
(1863-1913)
Fjordarm i Sundmøre
"Fjordarm i Sundmøre" Signert nede til venstre: M. Aagaard Påtegnet med tittel og datert verso: Fjordarm i Sundmöre Malet Sommer 1904 kjöpt paa Aagaards atelier 1904 Olje på lerret, 56x90 cm.
Tilslag : 4.000 kr
695
695
NORSK SKOLE (1800-tallet)
Bondeinteriør med lekende pike
"Bondeinteriør med lekende pike" Usignert Olje på lerret, 43,5x51 cm.
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 2.000 kr
696
696
Nils Gustav WENTZEL
(1859-1927)
Vårløsning
"Vårløsning" Signert nede til høyre: Gustav Wentzel Olje på lerret, 43,5x73,5 cm.
Tilslag : 7.000 kr
697
697
Kristen HOLBØ
(1869-1953)
Fra Smestad
"Fra Smestad" Signert og datert nede til høyre: K Holbö. 24. Olje på plate, 31,5x41,5 cm.
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 3.800 kr
698
698
Hans FINNE-GRØNN
(1903-2001)
Mann, skisse malt Abelhaugen 1940
"Mann, skisse malt Abelhaugen 1940" Monogramsignert og datert nede til høyre: H F-G 17/5 1940 Påtegnet verso: Til Falk med tak fra Hans (F-G.) Skisse malt Abelhaugen 17/5 1940 Olje på lerret, 44x33,5 cm.
Vurdering: 3.500 kr
Tilslag : 3.200 kr
699
699
Unni ASKELAND
(1962-)
Sult - Gunnel Lindblom som Ylajali
"Sult - Gunnel Lindblom som Ylajali" Replikk til filmen "Svält" (Sult) fra 1966. Fra prosjektet "Hamsunfantasier" 2009, til minne av 150-årsjubileet for Hamsuns fødsel. Filmstills og olje på digitalprint, på lerret, 90x90 cm.
Vurdering: 20.000 kr - 30.000 kr
700
700
Skrin
Skrin i sølv, fullstemplet Sverige. Inneholdene spillbrikker i perlemor. L:21 cm.
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 1.600 kr