Katalog for Vårauksjon 2010

Parafinlampe, bordmodell i porselen og støpt metall, malt dekor, 1800-tallet. (H:43cm)
Vurdering: 800 kr - 1.200 kr
Tilslag: 900 kr
Et par lysskjold i messing blikk, ca. 1900. (H:30cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag: 1.000 kr
Tallerken i tre med malt dekor, eierinitialer og dat. 1870. (Ø:29cm)
Vurdering: 800 kr - 1.200 kr
Tilslag: 950 kr
WIINBLAD, BJØRN (1918-) Relieff i porselen, malt dekor med forgylling, Rosenthal, sign., mont. i monter. (39x44cm uten monter)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag: 4.600 kr
Stol med skåret skjell i rygg og sarg, sen-barokk.
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag: 1.900 kr
Mugge, Egersund Fayancefabrik. (H:18cm)
Vurdering: 600 kr - 800 kr
Tilslag: 750 kr
HUNDERTWASSER, FRIEDENREICH (1928-2000) "Casa Viva", Flower House 1983, 145/500, sign. (H:23cm)
Vurdering: 1.500 kr
Tilslag: 1.800 kr
Kaminur i sort sten og støpt metall. (H:58cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag: 1.100 kr
Parafinlampefot i forgylt bronse og jernblikk, sen-empire, Frankrike, el. montert. (H:63cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 3.600 kr
11 champagne glass, slepet dekor. (H:12cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag: 2.500 kr
Kaminur i griottomarmor med brennforgylte bronseornamenter, Napoleon III, signert Keiserlig Hoffurmaker G. Sandos, Paris, 1800-tallet. (H:42cm) (Uret er i god stand)
Vurdering: 6.000 kr - 8.000 kr
Tilslag: 6.000 kr
Barnekubbestol, 1800-tallet. (H:69cm)
Vurdering: 1.500 kr
Tilslag: 2.000 kr
2 fjøslykter i jern, 1800-tallet, el. montert. (H:47/46cm)
Vurdering: 1.200 kr - 1.500 kr
Tilslag: 1.500 kr
Skatoll med overskap, mahogni med intarsia, 1800-tallet. (205x109x60cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag: 4.800 kr
Speil i mahogni med intarsia, 1800-tallet. (87x34cm)
Vurdering: 1.500 kr - 2.000 kr
Tilslag: 1.200 kr
Fantestake, 1800-tallet. (23cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag: 1.600 kr
WIINBLAD, BJØRN (1918-) Oppsats i keramikk, sign. (H:127cm) (skade)
Vurdering: 2.000 kr - 3.000 kr
Tilslag: 7.000 kr
Et par dype tallerkener i porselen, "Flora Danica", Royal Copenhagen. (Ø:25cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag: 6.500 kr
7 ass. fat, 1 sukkerskål, 2 lysestaker, 2 kanner, "Stråmønstret", Kngl. Dansk Porselen.
Tilslag: 8.500 kr
Brett i jernblikk med sekundært understell. (81x62cm)
Vurdering: 1.500 kr
Tilslag: 3.400 kr
Puddingform i leirgods, "Form av løve". (L:26cm)
Vurdering: 800 kr
Tilslag: 650 kr
Morter med støter, støpejern, dat. 1795. (H:17cm)
Vurdering: 800 kr
Tilslag: 1.200 kr
Kaffekjele i kobber, 1800-tallet. (H:35cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag: 950 kr
Mangletre med skåret og malt karveskurd, 1800-tallet. (L:69cm)
Tilslag: 2.000 kr
Bondestol med rester av maling, 1800-tallet.
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 1.800 kr
Konsollbord med skuff i sarg og marmortopp, 1800-tallet. (62x57x41cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag: 1.600 kr
Drikkekrus, lagget med skåret dekor, 1800-tallet. (H:20cm)
Tilslag: 2.500 kr
Hamadan, Iran. (222x127cm) (Fra grossist opphør)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 2.400 kr