Meny

Katalog for Vårauksjon 2010

1
1
Parafinlampe, bordmodell i porselen og støpt metall, malt dekor, 1800-tallet. (H:43cm)
Vurdering: 800 kr - 1.200 kr
Tilslag : 900 kr
2
2
Et par lysskjold i messing blikk, ca. 1900. (H:30cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag : 1.000 kr
3
3
Tallerken i tre med malt dekor, eierinitialer og dat. 1870. (Ø:29cm)
Vurdering: 800 kr - 1.200 kr
Tilslag : 950 kr
6
6
WIINBLAD, BJØRN (1918-) Relieff i porselen, malt dekor med forgylling, Rosenthal, sign., mont. i monter. (39x44cm uten monter)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 4.600 kr
7
7
Stol med skåret skjell i rygg og sarg, sen-barokk.
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag : 1.900 kr
8
8
Mugge, Egersund Fayancefabrik. (H:18cm)
Vurdering: 600 kr - 800 kr
Tilslag : 750 kr
10
10
HUNDERTWASSER, FRIEDENREICH (1928-2000) "Casa Viva", Flower House 1983, 145/500, sign. (H:23cm)
Vurdering: 1.500 kr
Tilslag : 1.800 kr
11
11
Kaminur i sort sten og støpt metall. (H:58cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag : 1.100 kr
12
12
Parafinlampefot i forgylt bronse og jernblikk, sen-empire, Frankrike, el. montert. (H:63cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 3.600 kr
14
14
11 champagne glass, slepet dekor. (H:12cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag : 2.500 kr
15
15
Kaminur i griottomarmor med brennforgylte bronseornamenter, Napoleon III, signert Keiserlig Hoffurmaker G. Sandos, Paris, 1800-tallet. (H:42cm) (Uret er i god stand)
Vurdering: 6.000 kr - 8.000 kr
Tilslag : 6.000 kr
16
16
Barnekubbestol, 1800-tallet. (H:69cm)
Vurdering: 1.500 kr
Tilslag : 2.000 kr
18
18
2 fjøslykter i jern, 1800-tallet, el. montert. (H:47/46cm)
Vurdering: 1.200 kr - 1.500 kr
Tilslag : 1.500 kr
21
21
Skatoll med overskap, mahogni med intarsia, 1800-tallet. (205x109x60cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 4.800 kr
22
22
Speil i mahogni med intarsia, 1800-tallet. (87x34cm)
Vurdering: 1.500 kr - 2.000 kr
Tilslag : 1.200 kr
23
23
Fantestake, 1800-tallet. (23cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag : 1.600 kr
24
24
WIINBLAD, BJØRN (1918-) Oppsats i keramikk, sign. (H:127cm) (skade)
Vurdering: 2.000 kr - 3.000 kr
Tilslag : 7.000 kr
25
25
Et par dype tallerkener i porselen, "Flora Danica", Royal Copenhagen. (Ø:25cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 6.500 kr
26
26
7 ass. fat, 1 sukkerskål, 2 lysestaker, 2 kanner, "Stråmønstret", Kngl. Dansk Porselen.
Vurdering: 2.000 kr - 3.000 kr
Tilslag : 8.500 kr
27
27
Brett i jernblikk med sekundært understell. (81x62cm)
Vurdering: 1.500 kr
Tilslag : 3.400 kr
28
28
Puddingform i leirgods, "Form av løve". (L:26cm)
Vurdering: 800 kr
Tilslag : 650 kr
29
29
Morter med støter, støpejern, dat. 1795. (H:17cm)
Vurdering: 800 kr
Tilslag : 1.200 kr
31
31
Kaffekjele i kobber, 1800-tallet. (H:35cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag : 950 kr
32
32
Mangletre med skåret og malt karveskurd, 1800-tallet. (L:69cm)
Vurdering: 1.500 kr - 2.000 kr
Tilslag : 2.000 kr
33
33
Bondestol med rester av maling, 1800-tallet.
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 1.800 kr
34
34
Konsollbord med skuff i sarg og marmortopp, 1800-tallet. (62x57x41cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag : 1.600 kr
35
35
Drikkekrus, lagget med skåret dekor, 1800-tallet. (H:20cm)
Vurdering: 2.000 kr - 3.000 kr
Tilslag : 2.500 kr
36
36
Hamadan, Iran. (222x127cm) (Fra grossist opphør)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 2.400 kr
37
37
Khamseh, Iran. (198x110cm) (Fra grossist opphør)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 1.500 kr
38
38
Kelim. (420x130cm)
Vurdering: 4.000 kr - 5.000 kr
Tilslag : 3.400 kr
39
39
Lysekrone i rikt skåret forgylt tre. (H:100cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 1.800 kr
40
40
Prismelysekrone, tidl. 1900-tallet. (H:97cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 9.000 kr
41
41
8+5 vinglass, "Margarita", Venezia. (H:18/15,5cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag : 1.200 kr
42
42
Speil i mahogni, malt dekor på speilglasset i toppstykket, 1800-tallet. (148x49cm)
Vurdering: 2.000 kr - 3.000 kr
Tilslag : 2.400 kr
43
43
Møblement bestående av tebord, kanapè samt et par stoler hvorav den ene er 1700-tallet, rokokko/rokokko stil.
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 3.200 kr
44
44
Speil, forgylt, Gustaviansk stil. (110x52cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 4.000 kr
45
45
Gulvur, mahogni. Urskive merket William Flint, Charing. (1733-95) (H:218cm)
Vurdering: 4.000 kr - 6.000 kr
Tilslag : 6.500 kr
46
46
Et par alterstaker i forgylt messing, 1800-tallet. (H:70cm)
Vurdering: 2.000 kr - 3.000 kr
Tilslag : 2.200 kr
48
48
To lysskjold i messing, drevet dekor. (Ø:63/57cm) (skade)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 1.500 kr
49
49
Ovalt salongbord i mahogni, 1800-tallet. (74x96x65cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 1.500 kr
50
50
Klaffebord med trehvit plate og org. malt understell med eiernavn og dat. 1847. Skuff i sarg. (77x89x63+2x62cm)
Vurdering: 4.000 kr - 6.000 kr
Tilslag : 6.000 kr
51
51
Balusterbord i eik, 1700-tallet. (77x95x237+2x94cm)
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag : 13.000 kr
52
52
Servise i porselen bestående av 11 tallerkener, 6 kopper, 7 underskåler, sukkerkopp, fløtemugge og mugge, "Stråmønstret", Kngl. Dansk Porselen.
Vurdering: 2.000 kr - 3.000 kr
Tilslag : 9.000 kr
53
53
Hankestaup, Sogn, 1700-tallet. (H:18cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 2.000 kr
54
54
Skrivemøbel i mahogni med skinninnlegg i platen. (112x58cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 1.600 kr
55
55
JACOBSEN, ARNE (1902-1971) Syver`n kontorstol trukket i lilla skinn.
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 3.200 kr
56
56
Hamadan, Iran. (245x130cm) (Fra grossist opphør)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 2.000 kr
57
57
Belutch, Iran. (266x128cm) (Fra grossist opphør)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 1.700 kr
58
58
MOTZFELDT, BENNY ANETTE (1909-) Vase i kunstglass, monogr. BM -72. (H:12cm)
Vurdering: 1.500 kr
Tilslag : 1.100 kr
59
59
Kaffeservise bestående av kanne, sukkerkopp, fløtemugge, 6+1 kopp, 6 underskåler samt 5 asjetter, "Stråmønstret", PP-porselen.
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 1.700 kr
60
60
"Mystery clock" , sent 1800-talllet. (H:34cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 2.200 kr
61
61
Emaljeskilt, "British Vice - Consulat". (123x89cm)
Vurdering: 2.000 kr - 3.000 kr
Tilslag : 3.400 kr
62
62
Bestikkskrin i mahogni, Georgian. (39x31x22cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag : 3.000 kr
63
63
Speil i presset messing blikk, 1800-tallet. (63x37cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 1.600 kr
64
64
MYRDAM, LEIF (1938-) Fat og bolle i keramikk, sign. (Ø:47/H:24cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 2.600 kr
66
66
38 ass. glass, "Sigfrid", Hadeland; 12+11+9+7stk. (13/11,5/9,5/8,5cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 1.500 kr
67
67
Mellaup, Gudbrandsdalen, 1800-tallet. (H:35cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag : 3.000 kr
68
68
Grøtspann i kobber, 1800-tallet. (H:27cm)
Vurdering: 800 kr
Tilslag : 500 kr
71
71
Skrivestell samt et par lysestaker "Dresden, Palais im Kngl. Gr. Garten", Meissen porselen. (skade)
Vurdering: 1.500 kr
Tilslag : 1.000 kr
72
72
Skap i bonet eik, Frankrike 1700-tallet. (221x153x62cm)
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag : 7.600 kr
73
73
6 Gustavianske stoler.
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag : 6.000 kr
74
74
Servise betsående av 15 middags- 14 frokost-, 15 salat-, 14 suppetallerkener, 16 buljongkopper med lokk, 2 sausenebb samt 3 fat, Herrend porselen.
Vurdering: 10.000 kr - 12.000 kr
Tilslag : 10.000 kr
75
75
Parafin taklampe i messing og støpejern, 1800-tallet.
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 4.000 kr
76
76
Khorasan, Iran. (182x103cm) (Fra grossist opphør)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 1.300 kr
77
77
Belutsch, Iran. (175x95cm) (Fra grossist opphør)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 1.600 kr
78
78
Et par spillebord i mahogni med intarsia, skuff i sarg, tidl. 1900-tallet.
Vurdering: 3.000 kr - 4.000 kr
Tilslag : 5.000 kr
79
79
Langbord med org. rødmaling, 17/1800-tallet. (76x213x66cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 4.800 kr
80
80
Mangletre med orig. maling og karveskurd.
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 2.800 kr
81
81
Urne i porselen, Kina, 1800-tallet. (H:71cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 10.500 kr
82
82
Skrivebord i eik med rikt skåret dekor, historisme. (75x140x70cm)
Vurdering: 2.000 kr - 3.000 kr
Tilslag : 6.500 kr
83
83
Buffè malt i grått med marmorplate, tidl. 1900-tallet. (95x160x60cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 4.000 kr
84
84
Spisebord i mahogni,1 ileggsplate, 1800-tallet. (H:71,5/Ø:66 + 57cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 4.800 kr
85
85
ALBERIUS, OLLE (1926-) Vase i klart glass med orange kjerne og sort spiral, Orrefors, sign. (H13cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 4.400 kr
86
86
WHIST, EILIF (1903-74) 11 + 11tallerkener i keramikk, sign. (Ø:27/22cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 2.000 kr
87
87
6 kopper med underskål, "Gefle".
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag : 1.200 kr
89
89
Tallerken i porselen, "Flora Danica", Kongl. Dansk porselen. (Ø:27cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 2.600 kr
90
90
Et par lysestaker i støpt bronse med forgyllinger, empire-stil. (H:30cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 3.700 kr
91
91
Et par boller i leirgods med innvendig gul glasur. (Ø:29/28cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag : 900 kr
92
92
Et par asjetter i porselen, gjennombrutt, blå dekor, Meissen. (Ø:23cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag : 2.600 kr
93
93
Kaffekjeleheis, 1800-tallet. (34x26cm) (selges uten kaffekjele)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 4.000 kr
94
94
Flaskeforflaske med gravert dekor. (H:17cm)
Vurdering: 800 kr
Tilslag : 1.000 kr
95
95
WIINBLAD, BJØRN (1918-) Skulptur i bronse, "Rytter", merket LJ. sign. (H:41,5cm)
Vurdering: 2.000 kr - 3.000 kr
Tilslag : 3.400 kr
99
99
Kontrabass. (H:191cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 4.400 kr
100
100
Gulvur i mahogni, urskive merket "Wm. Dobbie, Falkirk, Clockmaker to the Queen". Pariser urverk. (H:208cm)
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag : 5.000 kr