Katalog for Jakob og Anne Weidemann's bo

Kaminur, forgylt støpt metall med blå glassinnfattning, 1800-tallet. (H:41cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag : 2.500 kr
To antikke albarelli (apotekkrukker), Italia, 16/1700-tallet. (H:27cm)
Vurdering: 1.500 kr
Tilslag : 1.900 kr
Stol, 1800-tallet.
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag : 3.000 kr
Mangletre med skåret dekor, eierinitaler og dat. 1863, Gudbrandsdalen. (L:77cm)
Vurdering: 5.000 kr
Tilslag : 6.000 kr
Underfat i porselen, gjennombrutt, Kina, ca 1820. (L:28cm)
Vurdering: 800 kr
Tilslag : 2.200 kr
Tumling i sølv, fullstemplet. (H:3/Ø:6cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag : 2.600 kr
Stol med skåret skjell i sarg, 1700-tallet.
Vurdering: 1.500 kr
Tilslag : 1.700 kr
Brynjekopp, 1800-tallet. (H:27cm)
Vurdering: 600 kr
Tilslag : 1.200 kr
Jakob WEIDEMANN
(1923-2001)
Olje på papir. "Komposisjon". Dedikasjon: Anne 10/9, sign. -96. (16,5x9,5cm)
Vurdering: 2.000 kr - 3.000 kr
Tilslag : 5.500 kr
5 ass. krutthorn, 1800-tallet.
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag : 2.000 kr
Bomme med rester av org. maling, 1800-tallet. (24x46x29cm)
Vurdering: 1.500 kr
Tilslag : 1.300 kr
Lot bestående av stettefat, liten sponeske, saltkar, skje, bolle og strøbøsse.
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 2.800 kr
Hushylle, Trøndelag, 1800-tallet. (93x63x16cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 5.500 kr
Åkle, tidl. 1800-tallet. (160x110cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 5.000 kr
Jakob WEIDEMANN
(1923-2001)
Olje på papir "Komposisjon". Dedikasjon: Til Anne 14/4-88, sign. -88. (16,5x22,5cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 9.500 kr
Krukke i fajanse, ant. Tyskland, 1700-tallet. (H:18cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag : 4.200 kr
Lokkefat, forsølvet. (L:34cm)
Vurdering: 1.500 kr
Tilslag : 1.800 kr
Stol, tidl. 1800-tallet.
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 5.500 kr
Jakob WEIDEMANN
(1923-2001)
Akvarell "Komposisjon". Dedikasjon:Til Kari og Knut, sign. Ringsveen 30/6-90. (23x16cm)
Vurdering: 1.500 kr
Tilslag : 2.000 kr
Skrin med skåret dekor, Vestlandet, 1800-tallet. (15x32x18cm)
Vurdering: 1.500 kr
Tilslag : 3.700 kr
Sponeske med org. maling og skåret dekor, dat. 1847. (Ø:35cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 2.600 kr
Lot med 3 ass. smørformer.
Vurdering: 1.500 kr
Tilslag : 1.700 kr
4+2 vinglass, klart glass med rød klokke. (H:14cm)
Vurdering: 600 kr - 800 kr
Tilslag : 1.600 kr
Pute etter skånsk forbilde fra ca 1800-tallet, 1900-tallet. (55x55cm)
Vurdering: 800 kr - 1.200 kr
Tilslag : 2.400 kr
Skautaskrin med org. malt dekor, Vestlandet, 1800-tallet, Aarekol. (15x31x16cm)
Vurdering: 3.000 kr - 4.000 kr
Tilslag : 6.000 kr
To alterstaker skåret i tre med rester av forgylling, Syd-Europa, 17/1800-tallet. (Den ene elektrisk montert) (H:64/87cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 4.000 kr
Jakob WEIDEMANN
(1923-2001)
Olje på papir. "Komposisjon". Dedikasjon: Til Anne 17/11-89, sign. -89. (20x28cm)
Tilslag : 7.000 kr
Lysekrone med 6 lysarmer, veneziansk type. (H:78cm)
Tilslag : 6.500 kr
Lite trau, 1800-tallet. (L:21cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag : 3.000 kr
Bolle i 830s, likeknekket form på fire ben, David Andersen. (L:27cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 4.200 kr
Liten kiste med karveskurd, eierinitialer og dat. 1829. (32x56x32cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 5.500 kr
Butt med lokk samt melkering, 1800-tallet. (Ø:33/Ø:39cm)
Vurdering: 1.500 kr
Tilslag : 1.900 kr
Jakob WEIDEMANN
(1923-2001)
Olje på kartong "Komposisjon". Dedikasjon: Til Anne 6/2, sign. -92. (24,5x11,5cm)
Tilslag : 6.500 kr
Stol med rester av org. maling, 1700-tallet.
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 2.600 kr
2 blakkerter i messing, 1800-tallet. (H:10cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag : 2.000 kr
Mangletre med skåret og malt dekor, dat. 1822. (L:64cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 3.000 kr
Banketre med org. malt dekor, 1800-tallet. (L:39cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag : 2.400 kr
Åkle. (220x100cm)
Vurdering: 1.000 kr
Tilslag : 3.400 kr
Lot bestående av serveringsbrett i jernblikk, knivskuff i teger samt bolle i tre, 1800-tallet.
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 1.500 kr
Ovalt klaffebord, 1700-tallet. (70x91x41+2x38cm)
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag : 13.500 kr
Jakob WEIDEMANN
(1923-2001)
Olje på kartong "Komposisjon". Dedikasjon: Til Anne 17/4, sign. (15x8cm)
Tilslag : 8.500 kr
Mellaup med skåret og malt akantusdekor, Gudbrandsdalen, 1800-tallet. (lokk mangler) (H:31cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 5.500 kr
Stol, ant. Røros, 1800-tallet.
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 8.000 kr
Hest skåret i tre, 1800-tallet. (H:15cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag : 3.200 kr
Sponeske med org. rosemaling, 1800-tallet. (Ø:40cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 3.200 kr
Krusifiksfragment. (H:24cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag : 5.500 kr
Jakob WEIDEMANN
(1923-2001)
Olje på kartong "Komposisjon", usign. (28,5x28,5cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 11.000 kr
Karott med sidehåndtak, 830s. (Ø:15,5cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag : 3.000 kr
Sendingskurv med org. malt dekor, dat. 1846. (Ø:50cm)
Tilslag : 3.200 kr
Kistestol med rester av org. maling, skårne norske løver i ryggbrett, Trøndelag 1800-tallet. (H:75cm)
Vurdering: 4.000 kr - 6.000 kr
Tilslag : 13.000 kr
Form i kobber, 1800-tallet. (L:48cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag : 1.500 kr
Kanne i porselen, "Stråmønstret", Kngl. Dansk. (H:25cm)
Vurdering: 500 kr
Tilslag : 1.100 kr
Tumling i 13 1/4 sølv, Bergen. (H:3/Ø:5,5cm)
Vurdering: 1.500 kr
Stol med rester av org. rødmaling, 1800-tallet.
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag : 1.500 kr
Jakob WEIDEMANN
(1923-2001)
Op. 3 stk, "Komposisjon", sign. -72. (Hver:14,5x9cm)
Vurdering: 6.000 kr - 8.000 kr
Tilslag : 18.000 kr
Slirekniv, Børre Herrannrud, 1855-1928, Toten. (L:20cm)
Tilslag : 4.600 kr
Amber med skåret og malt dekor, Gudbrandsdalen. (H:21/Ø:21cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 9.000 kr
Langbenk, 1800-tallet. (H:44/L:169cm)
Tilslag : 7.500 kr
Arne KORSMO
(1900-1968)
Rørepinne i sølv, J. Tostrup (L:30cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag : 1.700 kr
Grete PRYTZ KITTELSEN
(1917-2010)
Skål i sterling sølv, J. Tostrup. (Ø:15cm)
Vurdering: 1.500 kr
Tilslag : 4.000 kr
Fylling med org. malt dekor, 1800-tallet. (51x42cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 3.200 kr
Åkle, tidl. 1800-tallet. (163x120cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 3.400 kr
Bolle i tinn med "ball and claw ben", eierinitialer og dat. 1762, stemplet. (H:12/Ø:18cm)
Tilslag : 6.500 kr
Jakob WEIDEMANN
(1923-2001)
Olje på kartong "Komposisjon". Dedikasjon: Til Anne 13/8, sign. 91. (19x18cm)
Tilslag : 8.500 kr
Karott i sølv med sidehåndtak i sort tre, København, 1918. (L:27cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 4.400 kr
5 ass. antikke glass. (H:15/12/12/11/10cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 3.600 kr
Jakob WEIDEMANN
(1923-2001)
Olje på kartong "Komposisjon". Dedikasjon: Til Anne 14/2, sign. -92. (26x25,5cm)
Tilslag : 5.500 kr
Ferdaskrin, Gudbrandsdalen, barokk. (21x48x49cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 6.000 kr
Parafinlampe, el. montert, 1800-tallet. (H:28cm)
Vurdering: 800 kr - 1.200 kr
Tilslag : 2.000 kr
Hylle, Trøndelag, 1800-tallet. (49x38x22cm)
Vurdering: 1.500 kr
Tilslag : 2.600 kr
11 dessertskåler i blått glass med jordbærdekor. (H:6cm)
Vurdering: 500 kr
Tilslag : 2.800 kr
Lot bestående av 2 snellestoler, lite trau, stettefat, 2 tegerkurver samt 2 boller.
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 5.000 kr
Lysestake i tinn, rokokko. (H:23cm)
Vurdering: 800 kr - 1.200 kr
Tilslag : 2.600 kr
Et par lysestaker i messing, barokk stil. (H:15cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag : 3.400 kr
Jakob WEIDEMANN
(1923-2001)
Olje på kartong "Komposisjon". Dedikasjon: Til Anne 9/2, sign. -91. (19,5x12cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 7.500 kr
Teddybjørn mrk. Les Creations Anime. (H:79cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag : 3.200 kr
KONTINENTAL SKOLE Olje på treplate "Den hellige familie", usign. (37x24cm)
Tilslag : 21.000 kr
Tegerkurv. (L:60cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 4.800 kr
3 bunadsvesker hvorav 2 med messinglåser, den ene med eiernavn og dat. 1776. (L:29/28/20cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 3.400 kr
Hjørneskap, Vestlandet, 17/1800-tallet. (H:40/D:20cm)
Tilslag : 26.000 kr
2 små esker med org. malt dekor, 1800-tallet. (Ø:6/7cm)
Vurdering: 400 kr
Tilslag : 2.200 kr
2 stettefat i overfangsglass med fot i sølv, 1800-tallet. (H:16/Ø:20cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag : 4.400 kr
Fjøskrakk, 1800-tallet. (H:33cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag : 3.000 kr
Kommode med 3 skuffer, tidl. 1800-tallet. (84x80x43cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 7.500 kr
Jakob WEIDEMANN
(1923-2001)
3 stk. olje på plate i en ramme, "Komposisjoner", sign. -72. (Hver 14,5x9cm)
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag : 20.000 kr
Skriveskrin med org. maling, eierinitialer og dat. 1875. (23x42x30cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag : 1.700 kr
Mugge i 830s. (H:20cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 3.400 kr
"Værhane", mannsfigur skåret i tre. (H:40cm)
Vurdering: 500 kr
Tilslag : 2.000 kr
8 vinglass, med slepet dekor, urneformet, empire-stil. (H:13cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 10.500 kr
Langbord. (73x250x88cm)
Vurdering: 12.000 kr
Tilslag : 23.000 kr
Bomme, blåmalt med eiernavn og dat. 1876. (H:45/L:62cm)(markspist)
Vurdering: 1.500 kr - 2.000 kr
Tilslag : 4.000 kr
Lot bestående av 4 høvrer og 1 bogtre.
Tilslag : 4.600 kr
Butelje i mørk grønt glass, flattrykt, ant. Aas, 1750-60. (H:15cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 3.800 kr
Et par lysestaker i sølv, tidlig 1800-tallet, Dresden. (H:26cm)
Tilslag : 20.000 kr
Fuglefigur skåret i tre med org. maling, 1800-tallet. (L:31cm)
Tilslag : 4.200 kr
Ugle, skåret i tre. (H:32cm)
Vurdering: 500 kr
Tilslag : 6.400 kr
Jakob WEIDEMANN
(1923-2001)
Olje på papir. "Komposisjon". Dedikasjon: Lykke til! Til Anne 3/2-97, sign. -97. (47x36cm)
Vurdering: 12.000 kr
Tilslag : 41.000 kr
Kiste med org. rosemaling og eiernavn, dat. 1793. (58x118x51cm)
Tilslag : 3.600 kr
Stol med rester av org. rødmaling, tidl. 1800-tallet.
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 5.000 kr
Liten kiste med org. malt dekor, dat. 1852. (49x60x34cm)
Vurdering: 8.000 kr - 12.000 kr
Tilslag : 20.000 kr