Katalog for Jakob og Anne Weidemann's bo

Kaminur, forgylt støpt metall med blå glassinnfattning, 1800-tallet. (H:41cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag: 2.500 kr
To antikke albarelli (apotekkrukker), Italia, 16/1700-tallet. (H:27cm)
Vurdering: 1.500 kr
Tilslag: 1.900 kr
Stol, 1800-tallet.
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag: 3.000 kr
Mangletre med skåret dekor, eierinitaler og dat. 1863, Gudbrandsdalen. (L:77cm)
Vurdering: 5.000 kr
Tilslag: 6.000 kr
Underfat i porselen, gjennombrutt, Kina, ca 1820. (L:28cm)
Vurdering: 800 kr
Tilslag: 2.200 kr
Tumling i sølv, fullstemplet. (H:3/Ø:6cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag: 2.600 kr
Stol med skåret skjell i sarg, 1700-tallet.
Vurdering: 1.500 kr
Tilslag: 1.700 kr
Brynjekopp, 1800-tallet. (H:27cm)
Vurdering: 600 kr
Tilslag: 1.200 kr
Jakob WEIDEMANN
(1923-2001)
Olje på papir. "Komposisjon". Dedikasjon: Anne 10/9, sign. -96. (16,5x9,5cm)
Vurdering: 2.000 kr - 3.000 kr
Tilslag: 5.500 kr
5 ass. krutthorn, 1800-tallet.
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag: 2.000 kr
Bomme med rester av org. maling, 1800-tallet. (24x46x29cm)
Vurdering: 1.500 kr
Tilslag: 1.300 kr
Lot bestående av stettefat, liten sponeske, saltkar, skje, bolle og strøbøsse.
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 2.800 kr
Hushylle, Trøndelag, 1800-tallet. (93x63x16cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag: 5.500 kr
Åkle, tidl. 1800-tallet. (160x110cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag: 5.000 kr
Jakob WEIDEMANN
(1923-2001)
Olje på papir "Komposisjon". Dedikasjon: Til Anne 14/4-88, sign. -88. (16,5x22,5cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag: 9.500 kr
Krukke i fajanse, ant. Tyskland, 1700-tallet. (H:18cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag: 4.200 kr
Lokkefat, forsølvet. (L:34cm)
Vurdering: 1.500 kr
Tilslag: 1.800 kr
Stol, tidl. 1800-tallet.
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 5.500 kr
Jakob WEIDEMANN
(1923-2001)
Akvarell "Komposisjon". Dedikasjon:Til Kari og Knut, sign. Ringsveen 30/6-90. (23x16cm)
Vurdering: 1.500 kr
Tilslag: 2.000 kr
Skrin med skåret dekor, Vestlandet, 1800-tallet. (15x32x18cm)
Vurdering: 1.500 kr
Tilslag: 3.700 kr
Sponeske med org. maling og skåret dekor, dat. 1847. (Ø:35cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 2.600 kr
Lot med 3 ass. smørformer.
Vurdering: 1.500 kr
Tilslag: 1.700 kr
4+2 vinglass, klart glass med rød klokke. (H:14cm)
Vurdering: 600 kr - 800 kr
Tilslag: 1.600 kr
Pute etter skånsk forbilde fra ca 1800-tallet, 1900-tallet. (55x55cm)
Vurdering: 800 kr - 1.200 kr
Tilslag: 2.400 kr
Skautaskrin med org. malt dekor, Vestlandet, 1800-tallet, Aarekol. (15x31x16cm)
Vurdering: 3.000 kr - 4.000 kr
Tilslag: 6.000 kr
To alterstaker skåret i tre med rester av forgylling, Syd-Europa, 17/1800-tallet. (Den ene elektrisk montert) (H:64/87cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 4.000 kr
Jakob WEIDEMANN
(1923-2001)
Olje på papir. "Komposisjon". Dedikasjon: Til Anne 17/11-89, sign. -89. (20x28cm)
Tilslag: 7.000 kr
Lysekrone med 6 lysarmer, veneziansk type. (H:78cm)
Tilslag: 6.500 kr