Katalog for Høstauksjonen 2012

Smykkeskrin i porselen montert med forgylt metall, malt dekor, Sevrés type. (10x16x15cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag : 1.300 kr
Tallerken med slekten Ankers våpenskiold, Kngl. Dansk porselensfabrik. (Ø:23cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag : 4.200 kr
Veggur med forgylling, Jack Forberg - Stockholm, Gustaviansk. (H:86cm)
Vurdering: 6.000 kr - 8.000 kr
Tilslag : 4.900 kr
Stettefat, askebeger, skål samt et par lysestaker, "Red ornate dragon", Meissen porselen.
Vurdering: 1.500 kr - 2.000 kr
Tilslag : 2.800 kr
Kaffeservise i porselen med malt dekor bestående av 8 kaffekopper med underskål, sukkerkopp, fløtemugge og kaffekanne, 1800-tallet.
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 4.600 kr
Vase i klart og hvitt glass med innlagt jernnetting, mongr. -71. (H:19cm)
Vurdering: 1.500 kr
Tilslag : 5.500 kr
Minitatyrskatoll i alm, biedermeier. (32x36x19cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 3.200 kr
Konsollspeil med bord, forgylt med marmorplate, Louis seize-stil. (H:193+57/B:97cm)
Vurdering: 5.000 kr
Tilslag : 6.500 kr
Kommode i mahogni, 4 skuffer og utrekksplate, England tidl. 1800-tallet. (82x84x51cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 10.500 kr
To miniatyrer malt på elfenben, "Mann og kvinne portrett". (Ø:8/6,7x5,3cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 2.400 kr
Gulvur i eik. Urskive med malt dekor mrk. Richardson Bramton. (H:228cm)
Vurdering: 3.000 kr - 4.000 kr
Tilslag : 3.700 kr
Kiste med orig. rosemaling, eiernavn og dat. 1865, Hallingdal. (76x129x62cm)
Vurdering: 4.000 kr
Prismelysekrone, tidl. 1900-tallet. (H:105cm)
Vurdering: 8.000 kr
Tilslag : 6.000 kr
Hjørne/vitrineskap i mahogni, England 1700-tallet. (103x73cm)
Vurdering: 2.000 kr - 3.000 kr
Stettefat med orig. malt dekor, 1800-tallet. (H:12cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 5.000 kr
Kjenge med rester av orig. maling, Vestlandet 1700-tallet. (L:39cm)
Vurdering: 4.000 kr - 6.000 kr
Tilslag : 9.500 kr
Punsjebolle i creamware med tilhørende lokk og underfat. Innvendig dekorert med skuteportrett, skipper N.W. Heiss, sent 1700-tallet. (Ø:34cm)
Tilslag : 8.500 kr
3 sammenhørende krus, mandarin dekor med Famille Rose dekorerte felter, Chien Lung, Kina 1736-1795. (H:13/12/11cm)
Kanne i porselen, Famille Rose, Chien Lung, Kina 1736-95. (H:23cm)
Tilslag : 2.000 kr
Netsuke i elfenben "Kylling i egget", sign. (L:4,5cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag : 1.000 kr
2 netsuker i malt elfenben, sign. (H:5cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 2.000 kr
Et par lysestaker i forgylt bronse, 1800-tallet. (H:28cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 4.600 kr
Et par figurer i porselen, "Guden for langt liv", ant. Kina 1800-tallet. (H:31cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 4.400 kr
4 stoler, Norge ca. 1800.
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag : 7.000 kr
Et par salonglykter i messing komplett med brennere, England ca 1900. (H:48cm)
Vurdering: 5.000 kr
Tilslag : 7.500 kr
Detalj fra konsollbord, Sverige tidl. 1800-tallet. (H:77cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 3.200 kr
Figur i stengods "Stafforshire". (H:39cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag : 900 kr
Bokskap i mahogni, 1800-tallet. (239x114x37cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 5.000 kr
Josef EKBERG
(1877-1945)
Vase i glasert porselen, Gustavsberg, sign.1914. (H:40,5cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 2.600 kr
4 stk. tallerkener i porselen, Famille Rose, Chien Lung, Kina 1736-95. (Ø:23cm)
Tilslag : 2.200 kr
Gulvur med kineserier, messing skive merket Christopher Lund, Christiania. (H:224cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 6.000 kr
Morter i messing med støter. (H:18,5cm)
Vurdering: 1.500 kr
Tilslag : 1.900 kr
Liten kiste med orig. rosemaling, eierinitialer og datering 1854. Prov: Borlaug ved Borgund. (38x65x36cm)
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag : 7.000 kr
Hengeskap med orig. maling, eierinitialer og dat. 1849. (78x77x39cm)
Tilslag : 3.400 kr
Ølbolle med orig. dekor og tekst: "Her var godt øl sa såggen, og drak ut til sidste dåggen", Vestlandet. (Ø:22cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 4.600 kr
Turkmenisk teppe. (78x55cm)
Vurdering: 500 kr
Tilslag : 600 kr
Farahan. (256x197cm)(Fra grossist opphør)
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag : 6.000 kr
Ølbolle med orig. rosemaling, innvendig tekst og dat. 1838, Telemark. (Ø:22cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 3.200 kr
Lysestake i messing med senere lyspipe, gotisk/barokk. (H:17cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 3.200 kr
8 asjetter i porselen, "Flora Danica", Royal Copenhagen. (Ø:16,8cm)
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag : 7.000 kr
8 tallerkener i porselen, gjennombrutt "Flora Danica", Royal Copenhagen. 2 datert 1914. (Ø:22,2cm)
Vurdering: 8.000 kr - 10.000 kr
Tilslag : 8.200 kr
Speil i mahongi med forgylte detajer, 1800-tallet. (132x64cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 1.800 kr
Et par lampebord i mahogni med messing detaljer, mrk. Lysberg Hansen, København, 1900-tallet. (H:67cm).
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 6.000 kr
6 stoler i lys bjerk, 1800-tallet.
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 3.400 kr
Et par speil i mahongi med malt dekor på glass i øvre del, empire. (149x51cm)
Tilslag : 9.000 kr
Mangletre med skåret dekor og dat. 1752. (L:79cm)
Vurdering: 1.500 kr
Tilslag : 3.400 kr
Dameskrivebord i eik, 3 skuffer i sargen, England ca. 1760. (72x77x48cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 6.500 kr
8 vinglass, ant. Hurdal/Gjøvik 1790-1800. (H:13,5cm)
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag : 4.600 kr
Et par röhmerglass, Holland/Tyskland. (H:17cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 3.000 kr
5 vinglass med slepet dekor, 17/1800-tallet. (H:17cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 3.200 kr
Orientalsk skjermbrett, lakkarbeid med dekor av elfenben, perlemor og jade, tidl. 1900-tallet. (H:183/B:4x46cm)
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag : 10.000 kr
Tutkanne med malt dekor, eierinitialer og dat. 1748. (H:35cm)
Vurdering: 1.500 kr
Tilslag : 3.400 kr
Taklampe i forgylt metall, jugend. (H:106cm)
Tilslag : 4.200 kr
Lysekrone i forgylt metall med 12 lyspiper for stearinlys, 1800-tallet. (H:110cm)
Tilslag : 3.400 kr
Servisedeler bestående av terrin (L:38cm), lokkefat, sausebolle, 2 små ovale skåler, 3 middagstallerkener samt 4 dype tallerkener, "Svibel" blåstempl. Porsgrund porselensfabrik.
Tilslag : 5.600 kr
Afghan. (260x153cm)
Tilslag : 1.900 kr
Meschgin, Aserbadjan. (324x121cm)
Vurdering: 3.000 kr
Spillebord i lys bjerk, 1800-tallet.
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 2.200 kr
Løyebenk, barokk. (49x166x70cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 9.500 kr
Kåpestake i messing, dat. 1656. (H:27cm)
Vurdering: 5.000 kr
Tilslag : 10.000 kr
Flamsk veggur, 1700-tallet. (H:66cm)
Tilslag : 7.000 kr
Lokkhylle med rester av orig. maling, 1800-tallet. (208x129x39cm)
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag : 10.500 kr
Kiste med orig. rosemaling, eierinitialer og dat. 1854. (56x112x57cm)
Vurdering: 3.000 kr
Klaffebord i mahogni, skuff i sarg, 1800-tallet. (76x96x55+2x25cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 2.700 kr
Kommode i mahogni med marmor plate, 2 skuffer, 1700-tallet. (89x90x47cm)
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag : 12.500 kr
Bord med orig. rødmaling, skuff i sarg med eierinitialer og dat. 1855. (80x102x67cm)
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag : 10.500 kr
Kommode i nøttetre, 2 skuffer, Frankrike 1790/1810. (92x114x62cm)
Vurdering: 6.000 kr
Kommode i lys bjerk, 3 skuffer, 1800-tallet. (97x94x47cm)
Tilslag : 5.500 kr
Skap med skriveinnredning, mahongi med intarsia, bombè form. (149x52x36cm)
Tilslag : 8.000 kr
Speil i mahogni med skåret skjell i toppstykke, 1700-tallet. (117x48cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 5.500 kr
Prismeampel, tidl. 1900-tallet. (H:45cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 3.600 kr
Kommode i lys bjerk, 1800-tallet. (89x90x47cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 3.700 kr
Taburett med skåret dekor, louis-seize. (L:30cm)
Vurdering: 1.500 kr
Tilslag : 1.500 kr
Bord med skuff i sarg, rester av orig. rødmaling, 1800-tallet. (69x123x73cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 5.500 kr
Framskap i lutet furu. (230x129x70cm)
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag : 6.800 kr
Bocharra, old. (179x127cm)
Vurdering: 1.500 kr
Tilslag : 1.100 kr
Kazak. (128x106cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 3.400 kr
Hjørneskap med rosemaling og datering 1871, Tinn i Telemark, Thomas Luraas (1799-1886) (H:157/D:63cm)
Vurdering: 12.000 kr
Tilslag : 23.000 kr
Elfenbenstann med skåret dekor, montert på fot i skåret tre, ant. tidl. 1900-tallet. (H:30+20cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 10.500 kr
6 stoler med skåret skjell i rygg og sarg, rokokko. (Opprinnelig oppgitt å være 4 stk. 2 stoler er tilkommet under visning så totalt antall er nå 6 stk)
Vurdering: 8.000 kr - 12.000 kr
Tilslag : 32.000 kr
4 tallerkener i porselen, gjennombrutt "Flora Danica", Royal Copenhagen. Datert 1913, 1914 & 1915. (Ø:25,3cm)
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag : 6.500 kr
Potetfat i porselen, "Flora Danica", Royal Copenhagen. (22x22cm)
Tilslag : 3.500 kr
Sausnebb i porselen, "Flora Danica", Royal Copenhagen. (L:24cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 4.800 kr
Vinrelatert septer, skåret med orig. maling, (L:100cm) samt ordensbånd med vintønne, Frankrike.
Tilslag : 6.000 kr
Spisestuebord i mahongi bestående av 3 separate bord samt 2 ileggsplater. Etikett i messing på undersiden av platen med påskriften: Lincoln cars, tidl. 1900-tallet. (H:76/B:138/L:196+2x60+ ileggsplater 2x63cm)
Vurdering: 12.000 kr
Tilslag : 28.000 kr
Et par armstoler samt 6 enkle stoler i mahogni, George III-stil.
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag : 5.500 kr
Urne med polykrom dekor og gull, lokk med putti, Kongelig Dansk porselen, 1800-tallet, sign. (H:39cm)
Tilslag : 3.000 kr
Sybord i mahogni på søylefot med løveføtter, senempire. (H:78cm)
Vurdering: 1.000 kr - 2.000 kr
Tilslag : 3.400 kr
Kaffe og teservise i porselen med polykrom dekor bestående av kaffe og tekanne, spølkum, teskjefat samt 9 kopper med underskåler, Meissen ca 1745-50.
Vurdering: 10.000 kr - 15.000 kr
Et par 7-armede kandelabre i forgylt bronse og grå marmor, Frankrike 1800-tallet. (H:93cm)
Vurdering: 40.000 kr
Tilslag : 39.000 kr
Bokskap i mahogni med intarsia, England 1800-tallet. (218x102x42cm)
Vurdering: 8.000 kr
Tilslag : 18.000 kr
Armstol i mahogni, "Chippendale", England 1700-tallet.
Tilslag : 5.500 kr
6 stoler med orig. maling. Proveniens: Nordre Toverud Gård, Hadeland.
Vurdering: 4.000 kr
Dør med orig. dekor maling, Peder Aadnes eller hans skole. (162,5x98cm) (Hengsler medfølger)
Vurdering: 30.000 kr - 40.000 kr
Tilslag : 29.000 kr
Dør med orig. rosemaling, Telemark 1800-tallet. (155x94,5cm) (Hengsler medfølger)
Vurdering: 8.000 kr
Senneh. (148x126cm)
Tilslag : 5.500 kr
Lillihan. (450x350cm)
Vurdering: 15.000 kr
Speil i mahogni med forgylte detaljer, ca. 1790. (85x38cm)
Tilslag : 26.000 kr
Speil i valnøtt med skåret gjennombrutt dekor i toppstykke, forgylte detaljer, 1700-tallet. (117x45cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 7.500 kr
Hengeskap med orig. malt og skåret dekor, allegoriske motiv med kvinneskikkelser i landskap med hus i dørfyllingene. atribuert til Peder Kasterud. Innvendig innredet med nummererte skuffer. Siste del av 1700-tallet. (111x98x34cm)
Vurdering: 25.000 kr