Meny

Katalog for Vårauksjonen 2013

1
1
Kaminur i forgylt støpt metall, 1800-tallet. (H:59cm)
Vurdering: 2.000 kr - 3.000 kr
2
2
Et par urner i porselen med malt dekor og forgylte støpte metall detaljer, sent 1800-tallet. (H:50cm)
Vurdering: 2.000 kr - 3.000 kr
Tilslag: 1.900 kr
3
3
Drikkekrus i bjerk med eierinitialer og dat. 1771. (H:22cm)
Vurdering: 2.000 kr - 3.000 kr
Tilslag: 4.200 kr
4
4
Kanne og tedåse med kobberstikksdekor og luster. (H:27/17cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag: 1.800 kr
5
5
Teservise med lusterdekor bestående av kanne, sukkerkopp, fløtemugge samt 6 kopper med underskål.
Vurdering: 2.000 kr
6
6
Speillampett, sent 1700-tallet. (H:54cm)
Vurdering: 2.000 kr - 3.000 kr
Tilslag: 2.400 kr
7
7
Et par alterstaker i drevet messingplate, 17/1800-tallet.(H:82cm)
Vurdering: 5.000 kr
Tilslag: 7.000 kr
8
8
Skatoll med overskap, 1800-tallet. (219x117x54cm)
Vurdering: 4.000 kr - 6.000 kr
9
9
Margrethe von der LIPPE
(1913-1999)
Fat i keramikk, sign. (46x43cm)
Vurdering: 1.500 kr
10
10
Et par lysestaker messing, 4 lyspiper, barokk type. (H:56cm)
Vurdering: 2.000 kr - 3.000 kr
Tilslag: 2.600 kr
11
11
Et par urner i porselen med forgylte detaljer, malt polykrom dekor med forgylling, Sevres type. (H:37cm)
Vurdering: 2.000 kr - 3.000 kr
Tilslag: 2.400 kr
12
12
Ferdaskrin i jernbeslått eik, 1700-tallet. (31x60x48cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 2.800 kr
13
13
Kubbestol med skåret dekor, trehvit, 1700-tallet. (H:76cm)
Vurdering: 2.000 kr - 3.000 kr
Tilslag: 2.000 kr
14
14
Ølbolle med malt dekor, innvendig og utvendig tekst, eierinitialer og dat. 1823. (Ø:39cm)
Vurdering: 2.000 kr - 3.000 kr
Tilslag: 6.000 kr
15
15
Morter med støter, messing og jern, ant. tidl. 1800-tallet. (H:16,5cm)
Vurdering: 2.000 kr
16
16
2-armet lysestake i messing, renessanse type. (H:25cm)
Vurdering: 1.500 kr
Tilslag: 1.000 kr
17
17
Kaffekjeleheis med orig. rødmaling, 1800-tallet. (17x24x23cm)
Vurdering: 1.500 kr
Tilslag: 2.800 kr
18
18
Pipestativ i mahogni med innlagte striper, tidl. 1900-tallet, 2 langpiper medfølger. (H:53cm)
Vurdering: 1.500 kr
Tilslag: 1.900 kr
19
19
Junge i jern og messing. (L:8/16cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag: 2.600 kr
20
20
Junge i jern og messing, dat. 1854. (L:8/13,5cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag: 1.400 kr
21
21
Et par kåpestaker i messing, barokk type (H:13cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 1.700 kr
22
22
Ragnhild HVALSTAD
(1875-1962)
21 ass. deler keramikk, sign.
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag: 5.500 kr
23
23
Beger "Kroningsbeger 1906", Porgrund Porselensfabrik. (H:15cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag: 4.600 kr
24
24
Polyphon med 29 plater. (16x28x25cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 7.000 kr
25
25
Figur i skåret og malt tre "Maria med barnet", sign. R. Kubin, 1800-tallet. (H:31cm)
Vurdering: 1.500 kr
Tilslag: 3.600 kr
26
26
Kjenge, 1800-tallet. (L:21cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 4.200 kr
27
27
Banketre med skåret dekor, orig. maling, eierinitialer og dat. 1853. (L:32cm)
Vurdering: 1.500 kr
Tilslag: 2.900 kr
28
28
Prismelysekrone, tidl. 1900-tallet. (H:70cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag: 4.400 kr