Katalog for Vårauksjonen 2014

Kaminur i porselen, Frankrike 1800-tallet. (H:53cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 2.000 kr
Et par prydvaser i porselen med forgylt bronsemontering, mrk. Sevres. (H:49cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag: 12.000 kr
Ikon med rizza i sølv, Russland, 1800-tallet. (22,5x18cm)
Vurdering: 1.500 kr
Tilslag: 3.600 kr
Russisk festdagsikon, sent 1800-tallet. (31x26,5cm)
Vurdering: 1.500 kr - 2.000 kr
Tilslag: 3.800 kr
Vitaikon, "St. Nicolas liv", Russland ca 1900. (33x28cm)
Vurdering: 2.000 kr - 3.000 kr
Tilslag: 3.800 kr
Russisk Ikon med rizza i forgylt sølv, "Korsfestelsen", Rizza: mesterstemplet E.A., Andrey Antonovich Kovalsky, Moskva 1854. (33x26,5cm)
Vurdering: 5.000 kr - 7.000 kr
Tilslag: 33.000 kr
Speil i valnøtt med forgylte detaljer, Tykland sent 1700-tallet. (H:102cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag: 3.400 kr
Sidebord i mahogni med forgylte detaljer og stenplate, empire-stil. (H:83cm)
Vurdering: 3.000 kr - 4.000 kr
Tilslag: 8.000 kr
Lysekrone i forgylt messingblikk med prismer, 1800-tallet. (H:90cm)
Tilslag: 2.600 kr
Ampel med forgylte detaljer, empire-stil. (H:83cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag: 4.400 kr
Gulvur i lys bjerk, messing skive mrk. J. Waers (H:236cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag: 6.500 kr
Kaminur i brennforgylt bronse "Lesende kvinne" mrk. Bause, empire. (H:32,5cm)
Vurdering: 8.000 kr - 10.000 kr
Tilslag: 29.000 kr
Klaffebord i mahogni, skuff i sarg, 1800-tallet. (75x74x49+2x21cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag: 3.000 kr
Vase i glass, sign. BM-73. (H:17cm)
Vurdering: 2.000 kr
Vase i kunstglass, sign. BM-72. (H:15cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 2.200 kr
Kniv med sølvbeslag, slire med skåret akantusdekor, mrk. HD.
Tilslag: 5.000 kr
Fjøskrakk, 1800-tallet. (46cm)
Vurdering: 1.500 kr
Taburett i mahogni med intarsia, Holland ca. 1840. (H:58/B:70cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag: 5.000 kr
Skål i tre, 1800-tallet. (Ø:31cm)
Vurdering: 1.500 kr
Louis MAJORELLE
(1859-1926)
Bord i valnøtt med intarsia, Art Nouveau, sign. (73x73x73cm)
Vurdering: 5.000 kr
Tilslag: 7.000 kr
Drikke/løvekrus i bjerkerot. (H:23,5cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag: 4.000 kr
Vase i porselen "Isbjørner", Holmboe for Porsgrund Porselensfabrik. (H:31,5cm)
Vurdering: 12.000 kr
Tilslag: 12.000 kr
Kubbestol med skap, 1800-tallet. (H:76cm)
Lot ostindisk porselen bestående av terrin, 4 fat samt 10 tallerkener. (L:32/38/30/28/Ø:23cm)
Vurdering: 4.000 kr - 6.000 kr
Tilslag: 9.000 kr
Sendingskurv, Telemark, ant. Hans Glittenberg. (34x34cm)
Vurdering: 5.000 kr
Tilslag: 4.800 kr
Hengeskap med orig. rosemaling, 1800-tallet. (95x66x32cm)
Tilslag: 7.000 kr
Brennevinsskrin med skåret akantus dekor, inneholdende 4 karafler. (20x20x20cm)
Vurdering: 2.000 kr
Amber med rikt skåret akantusdekor, Ole Moene eller hans skole. (H:19,5cm)