Katalog for Høstauksjon 2014

3-armet lysestake i forgylt bronse, 1800-tallet. (H:33cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 3.400 kr
Figur i porselen, Kina. (H:40cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag: 6.000 kr
Prismelysekrone med forgylte detaljer, tidl. 1900-tallet. (H:88cm)
Vurdering: 6.000 kr - 8.000 kr
Tilslag: 10.000 kr
Et par lysskjold i drevet messingplate, 3 lysarmer, tidl. 1900-tallet. (H:64cm)
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag: 6.000 kr
Speil i mahogni med forgylte detaljer, England 1700-tallet. (130x59cm) Proveniens: Holst Halvorsen.
Vurdering: 8.000 kr
Tilslag: 14.000 kr
Armstol, rokokko, ant. 1800-tallet.
Vurdering: 2.000 kr - 3.000 kr
Tilslag: 3.200 kr
Vannstamp i kobber, 1800-tallet. (H:71cm)
Vurdering: 2.000 kr
Skulptur i marmor "Apollo and Daphne " med tilhørende sokkel i mahogni. (H:132cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag: 5.500 kr
Vinkanne i grønt glass med forsølvet montering i tinn, Württembergische Metallwarenfabrik, Jugend, Tyskland ca. 1900. (H:37cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 3.000 kr
Et par høyryggede stoler i eik med gyldenlær, regence.
Vurdering: 4.000 kr
Ølbolle med orig. malt dekor, 1800-tallet. (Ø:15cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 2.400 kr
Konrad Galaaen
(1923-2004)
Gulvvase i poselen dekorert med blader i relieff, Porsgrund Porselensfabrik, 1960. (H:60cm)
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag: 7.000 kr
Kjenge, trehvit, Vestlandet 17/1800-tallet. (H:21/L:23cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag: 4.600 kr
Vase i blått glass med innlagt netting, monogr. -85. (H:14,5cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 5.200 kr
Tantalus med innlagt perlemor, Frankrike 1800-tallet. (27x34x26cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag: 4.400 kr
Temaskin i sortlakkert jernblikk, empire. (H:50cm)
Tilslag: 2.000 kr
Hengeskap med orig. dekor, eierinitialer og dat. 1800. (96x71x37cm)
Vurdering: 8.000 kr
Tilslag: 8.000 kr
Vitrineskap i mahogni, empire. (157x101x46cm)
Vurdering: 5.000 kr
Barskap i palisander med utfellbar topplate i sort melamin. Design Torbjørn Afdal, Bruksbo Tegnekontor. (89x77x41cm) (mangler)
Tilslag: 6.000 kr
Byste skåret i tre, polykromt malt med delvis forgylling. (H:69cm)
Vurdering: 4.000 kr - 6.000 kr
Tilslag: 4.000 kr
"Cassone" i eik, rikt skåret dekor, rennesanse-type. (57x80x50cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag: 3.000 kr
Skap med orig. maling og eierinitialer, 1700-tallet. (195x97x42cm)
Miniatyr-prismelysekrone med forgylte detaljer, tidl. 1900-tallet. (H:35cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 3.000 kr
Gulvur mrk. Jos Grey, Durham, kasse med kinserier. (H:244cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag: 3.800 kr
Et par "Bergere" Louis XVI-stil.
Vurdering: 5.000 kr
Prismelysekrone med 4 lysarmer, empire-stil med eldre prismer. (H:51cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 4.000 kr
Vase i kunstglass, monogr. BM -68. (H:18,5cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 3.200 kr
Vinglass monogr. ADK, Perkelchen, Tyskland. (H:16cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 2.000 kr