Katalog for Vårauksjonen 2015

Et par vegglysestaker i brennforgylt bronse, Louis XVI-stil, elektrisk montering. (H:64cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 4.200 kr
Sverre BRAT
(1925-2015)
Servise i keramikk bestående av 15 tallerkener (29cm), 24 dessertskåler (18cm), 3 ass. serveringsfat, 4 ass. boller, 3 sauskopper samt et par lysestaker.
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 6.500 kr
Et par alterstaker i skåret og forgylt tre, barokk. (H:68cm)
Vurdering: 2.000 kr - 3.000 kr
Tilslag : 3.200 kr
Tantalus i mahogni inneholdende et par karafler samt isbøtte med lokk i sølv, København 1917, mester Anton Michelsen. (L:30cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 4.200 kr
Kiste med orig. maling med eierinitialer og dat. 1764. (69x115x61cm)
Tilslag : 2.000 kr
Klaffebord med orig. maling på understell, trehvit plate, 1800-tallet. (79x90x62+2x65cm)
Vurdering: 3.000 kr - 4.000 kr
Tilslag : 5.200 kr
Gulvur i mahogni, messing skive med mekanisme med bevegelig seilskute, 1800-tallet. (H:220cm)
Vurdering: 3.000 kr
Bord med marmorering, skuff i sargen, eierinitialer og dat. 1858. (76x92x60cm)
Tilslag : 3.700 kr
Ramme montert som speil, rik skåret dekor med rester av forgylling, barokk. (70x63cm)
Tilslag : 3.200 kr
Salongbord, forgylt, sent 1800-tallet. (75x108x72cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 4.600 kr
Vase, sign. Ransfjord -67. (H:11cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag : 1.600 kr
Vase i orange glass med innlegg, monogr.-73. (H:20cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 4.800 kr
Bolle i kunstglass, monogr. BM -80. (H:9,5cm)
Vurdering: 1.500 kr
Tilslag : 1.200 kr
Vase i kunstglass, monogr. BM -72. (H:15,5cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 4.000 kr
Vase i kunstglass, sign. -63. (H:18,5cm)
Vurdering: 1.500 kr
Tilslag : 1.500 kr
Vase i kunstglass, monogr. -80. (H:16cm)
Vurdering: 1.500 kr
Tilslag : 3.200 kr
Severin BRØRBY
(1932-2001)
Vase i blått glass, mod. 7015, sign. (H:21cm)
Vurdering: 1.500 kr
Tilslag : 1.300 kr
Arne Jon JUTREM
(1929-2005)
Vase i rødt og blått glass, Hadeland, sign. (H:30,5cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 1.800 kr
Kelim, mørk blå grunnfarge. (150x100cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 2.400 kr
Skrivebord "Kneehole" i valnøtt, England. (74x139x53cm)
Vurdering: 8.000 kr
Tilslag : 10.500 kr
Et par stoler med skåret skjell i rygg og sarg, rokokko.
Vurdering: 5.000 kr
Tilslag : 4.000 kr
"Vanity mirror" i mahogni ca. 1800. (55x45x20cm)
Vurdering: 800 kr - 1.200 kr
Liten kiste med orig. malt dekor, 1800-tallet. (32x52x34cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 1.600 kr
Kommode med intarsia og messing detaljer, tidl. 1900-tallet. (H:83x79x45cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 3.600 kr
Kaminur i forgylt støpt metall, dekor med puttier og felter i malt porselen, mrk. Lay & Cher Fils, Paris, 1800-tallet. (H:37cm)
Tilslag : 2.600 kr
Platte i porselen "Famille Rose" med innramming i rosentre, sign. (37,5x24,5cm)
Tilslag : 6.500 kr
6 stoler, gustaviansk/gustaviansk stil.
Vurdering: 4.000 kr - 6.000 kr
Tilslag : 8.000 kr
Tebord, rokokko, sekundær maling. (77x102x60cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 6.500 kr
Prismelysekrone, tidl. 1900-tallet. (H:100cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 5.500 kr
Vase i porselen Ming, 1600-tallet. (H:28cm) (reperasjoner)
Tilslag : 8.000 kr
Servise "Henriette" bestående av 4 lave stettefat (Ø:23,5cm) fløtemugge, sukkerskål med lokk (skade), en kaffekanne med lokk, mindre kanne (mangler lokk), 12 mokkakopper med 11 underskåler, 1 kaffekopp med 11 underskåler, 5 askebegre (Ø:9,5cm), 3 ovale fat (24cm), 2 tallerkener (Ø,25.5cm), 1 ovalt fat (Ø:29cm), 1 stort fat (Ø:37cm), 1 sausenebb, 5 dype tallerkener (Ø:25cm), 3 dype tallerkener (Ø:21cm), 1 stettefat (Ø:24cm) Kngl. Dansk Porselensfabrik.
Vurdering: 8.000 kr - 10.000 kr
Tilslag : 7.000 kr
"Trumeau" forgylt med maleri, "Familieportrett med hund", Frankrike 1800-tallet. (162x77,5cm)
Tilslag : 4.000 kr
Pidestall, "Blackamoor", venetiansk, sent 1800-tallet. (H:88cm)
Vurdering: 8.000 kr
Rundt sidebord med malt dekor, 1800-tallet. (H:75/Ø:44cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 2.600 kr
Høyrygget stol med skåret dekor, trukket med gyldenlær, barokk.
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 1.600 kr
Mikrakk, Dagistan. (222x130cm)
Vurdering: 2.000 kr
Kashkai Shiraz teppe. (247x167cm)
Vurdering: 5.000 kr
Tilslag : 3.500 kr
Hjørneskap med skåret dekor, Telemark tidl. 1700-tallet. (179x72x45cm)
Vurdering: 6.000 kr - 8.000 kr
Tilslag : 15.500 kr
Hageurne i hugget stein, ant. tidl. 1900-tallet. (H:40cm Ø: 55cm)
Tilslag : 6.500 kr
Klaffebord med ovale klaffer og dreiede ben, 17/1800-tallet, lutet. (H:72x117x209cm)
Vurdering: 4.000 kr - 5.000 kr
Tilslag : 4.400 kr
Stabbursklokke i bronse, dat. 1844. (H:39cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 8.500 kr
Sidebord i eik med intarsia, barokk. (86x123x45cm)
Vurdering: 4.000 kr
Sofa i mahogni med forgylte griffer, empire-stil. (L:160cm)
Tilslag : 7.000 kr
Et par armstoler i mahogni med forgylte detaljer, Sverige 1800-tallet.
Tilslag : 2.500 kr
Vase med blomstermotiv, Porsgrund Porselensfabrik. (H:46cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 1.500 kr
Vase, "Hvalrosmotiv", Porsgrund Porselensfabrik. (H:28cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 2.800 kr
Per EINBU
2 figurer i skåret og malt tre, sign. (H:27cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 1.600 kr
Ølbolle med utvendig tekst og datering 1824. (Ø:23cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 3.200 kr
Elisabeth Lili SCHEEL
(1898-1990)
Fayanseservice med blomstermotiv, bestående av 9 tallerkener (Ø:26cm) 2 serveringsfat (26x20cm) 1 dypt fat (Ø:20cm) terrin med lokk. (Ø:17cm)
Tilslag : 4.700 kr
Et par urner "cloisonné", Kina montert med franske forgylte bronsedetaljer som kandelabre, 1800-tallet. (H:92cm)
Vurdering: 15.000 kr
Tilslag : 39.000 kr
Et par lysestaker i drevet messing, barokk-stil. (H:21cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 3.000 kr
Kantineflaske med gravert dekor, Carl XIV Johan monogram, 1800-tallet. (H:23cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 1.600 kr
Klunkeflaske, ant. Norge. (H:21,5cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 2.200 kr
Bord med rester av orig. maling på understell, 1800-tallet. (H:74x133x78cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 3.000 kr
Fat i tinn, mester Conrad Reincke, Trondhjem 1743. (Ø:38cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 4.000 kr
Baktiar teppe, Iran ca. 1920. (203x144cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 5.500 kr
Afgansk chowal teppe ca. 1900. (157x93cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 4.200 kr
Ingefærkrukke med lokk, blåhvit porselen, dekor med lykkesymboler, Kina, Guangxu (1875-1908) (Ø:21/H:24cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 1.500 kr
Løvekrus i bjerk, dat. 1814. (H:24,5cm)
Vurdering: 8.000 kr
Tilslag : 8.000 kr
Dragkiste med orig. malt dekor. (97x112x55cm)
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag : 6.500 kr
Figur i porselen "Apollo and Daphne", Meissen. (H:37cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 7.500 kr
Et par gustavianske stoler.
Tilslag : 7.500 kr
Munkepanne, 1800-tallet. (Ø:36cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag : 1.000 kr
Butelje i grønt glass, 1700-tallet. (H:18cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag : 1.200 kr
Armstake i jern, ant. 16/1700-tallet. (H:23cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 10.500 kr
Vedkjele i kobber, 1800 tallet. (Ø:74cm)
Vurdering: 2.500 kr - 3.000 kr
Tilslag : 2.600 kr
Vase i porselen, Kina tidlig 1900-tallet, Kangxi-stil. (H:65cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 10.000 kr
Speil forgylt med stiliserte figurer i relieff, empire, Sverige. (180x85cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 6.500 kr
Ølbolle med orig. rosemaling og innvendig tekst dat. 1834, ant. Gunnar Haugland, Aust-Agder. (Ø:45cm)
Tilslag : 7.500 kr
Et par høyryggede stoler med skåret dekor, barokk.
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 3.000 kr
Armstol med høy rygg og "Ball and Claw" ben, 1700-tallet.
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 6.500 kr
Et par stoler med høy rygg og "Ball and Claw" ben, 1700-tallet.
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 3.000 kr
Gulvur med kineserier, William Gourdain, London 1800-tallet. (H:253cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 2.500 kr
Figur skåret i tre, "Uranos, tidsguden", ant. 16/1700-tallet. Proveniens: Maria Quislings bo. (H:61cm)
Tilslag : 7.500 kr
Bordlighter mrk. Dunhill "Akvarium". (H:8/L:10cm)
Vurdering: 7.000 kr - 8.000 kr
Kuba Peredil teppe, ca. 1900-20. (219x137cm)
Afshar, Iran 1900-1910. (187x149cm)
Ferdaskrin med orig. malt dekor med eierinitialer. 1800-tallet. (24x47x43cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 9.000 kr
UTGÅR.
6 stoler i valnøtt, ant. England 1700-tallet, Proveniens: Rasmus Meyer.
Vurdering: 60.000 kr
Kjenge med orig. malt dekor, utvendig tekst og dat. 1834. (L:35,5cm)
Vurdering: 12.000 kr - 15.000 kr
Tilslag : 18.000 kr
Vannstamp i kobber, 1800-tallet. (H:58cm)
Tilslag : 2.000 kr
Et par armstoler, rokokko.
Kelim. (180x180cm)
Tilslag : 3.500 kr
Et par vanter med broderi, norsk folkedrakt.
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag : 2.200 kr
Fat "Flora Danica", Kongelig Dansk Porcelensfabrik. (Liten reparasjon) (L:48cm)
6 tallerkener "Flora Danica", Kongelig Dansk Porcelensfabrik. (Ø:26cm) (noen med nag)
Vurdering: 6.000 kr
Vurdering: 6.000 kr
Skål med sidehåndtak "Flora Danica -Pinguicula vulgaris", Kongelig Dansk Porcelensfabrik. (L:25cm)
Vurdering: 1.500 kr
Tilslag : 2.800 kr
"Silver table" i mahongi, George III, England 1700-tallet. (77x83x59cm)
Vurdering: 8.000 kr
Tilslag : 44.000 kr
Kanon i støpejern på lavett. (L:87cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 4.200 kr
Hengeskap med orig. malt dekor, dat. 1846, Sverige. (52,5x56x21cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 3.000 kr
Vinglass "Schneckenkelchen", Nøstetangen. (H:14,2cm)
Vurdering: 5.000 kr - 7.000 kr
Tilslag : 11.000 kr
Vinglass "Schneckenkelchen", Nøstetangen. (H:14cm)
Tilslag : 11.000 kr
Vinglass "Schneckenkelchen", Nøstetangen. (H:14cm) (lite nag på stett)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 4.200 kr
Persisk teppe. (205x155cm)
Vurdering: 1.000 kr
Tilslag : 2.800 kr
Persisk teppe. (211x154cm)
Vurdering: 1.000 kr
Tilslag : 2.200 kr
Kaffekvern med orig. rødmaling, 1800-tallet. (H:27cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag : 1.300 kr
Et par lysestaker i drevet messing, barokk type. (H:27cm)
Tilslag : 6.000 kr
Skatoll med overskap ca. 1780, Amund Larsen Besseberg. (220x110x53cm)
Vurdering: 40.000 kr
Tilslag : 39.000 kr