Katalog for Vårauksjonen 2015

Et par vegglysestaker i brennforgylt bronse, Louis XVI-stil, elektrisk montering. (H:64cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag: 4.200 kr
Sverre BRAT
(1925-2015)
Servise i keramikk bestående av 15 tallerkener (29cm), 24 dessertskåler (18cm), 3 ass. serveringsfat, 4 ass. boller, 3 sauskopper samt et par lysestaker.
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag: 6.500 kr
Et par alterstaker i skåret og forgylt tre, barokk. (H:68cm)
Vurdering: 2.000 kr - 3.000 kr
Tilslag: 3.200 kr
Tantalus i mahogni inneholdende et par karafler samt isbøtte med lokk i sølv, København 1917, mester Anton Michelsen. (L:30cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 4.200 kr
Kiste med orig. maling med eierinitialer og dat. 1764. (69x115x61cm)
Tilslag: 2.000 kr
Klaffebord med orig. maling på understell, trehvit plate, 1800-tallet. (79x90x62+2x65cm)
Vurdering: 3.000 kr - 4.000 kr
Tilslag: 5.200 kr
Gulvur i mahogni, messing skive med mekanisme med bevegelig seilskute, 1800-tallet. (H:220cm)
Vurdering: 3.000 kr
Bord med marmorering, skuff i sargen, eierinitialer og dat. 1858. (76x92x60cm)
Tilslag: 3.700 kr
Ramme montert som speil, rik skåret dekor med rester av forgylling, barokk. (70x63cm)
Tilslag: 3.200 kr
Salongbord, forgylt, sent 1800-tallet. (75x108x72cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag: 4.600 kr
Vase, sign. Ransfjord -67. (H:11cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag: 1.600 kr
Vase i orange glass med innlegg, monogr.-73. (H:20cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 4.800 kr
Bolle i kunstglass, monogr. BM -80. (H:9,5cm)
Vurdering: 1.500 kr
Tilslag: 1.200 kr
Vase i kunstglass, monogr. BM -72. (H:15,5cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 4.000 kr
Vase i kunstglass, sign. -63. (H:18,5cm)
Vurdering: 1.500 kr
Tilslag: 1.500 kr
Vase i kunstglass, monogr. -80. (H:16cm)
Vurdering: 1.500 kr
Tilslag: 3.200 kr
Severin BRØRBY
(1932-2001)
Vase i blått glass, mod. 7015, sign. (H:21cm)
Vurdering: 1.500 kr
Tilslag: 1.300 kr
Arne Jon JUTREM
(1929-2005)
Vase i rødt og blått glass, Hadeland, sign. (H:30,5cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 1.800 kr
Kelim, mørk blå grunnfarge. (150x100cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag: 2.400 kr
Skrivebord "Kneehole" i valnøtt, England. (74x139x53cm)
Vurdering: 8.000 kr
Tilslag: 10.500 kr
Et par stoler med skåret skjell i rygg og sarg, rokokko.
Vurdering: 5.000 kr
Tilslag: 4.000 kr
"Vanity mirror" i mahogni ca. 1800. (55x45x20cm)
Vurdering: 800 kr - 1.200 kr
Liten kiste med orig. malt dekor, 1800-tallet. (32x52x34cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 1.600 kr
Kommode med intarsia og messing detaljer, tidl. 1900-tallet. (H:83x79x45cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag: 3.600 kr
Kaminur i forgylt støpt metall, dekor med puttier og felter i malt porselen, mrk. Lay & Cher Fils, Paris, 1800-tallet. (H:37cm)
Tilslag: 2.600 kr
Platte i porselen "Famille Rose" med innramming i rosentre, sign. (37,5x24,5cm)
Tilslag: 6.500 kr
6 stoler, gustaviansk/gustaviansk stil.
Vurdering: 4.000 kr - 6.000 kr
Tilslag: 8.000 kr
Tebord, rokokko, sekundær maling. (77x102x60cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag: 6.500 kr