Meny

Katalog for Høstauksjonen 2015

1
1
Et par kandelabre med 8 lysarmer i forgylt metall og klart glass. (H:72cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag: 3.400 kr
2
2
Bolle i porselen “Rose Canton”, Kina 1800-tallet. (Ø:41cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 4.400 kr
3
3
Søylebord med rik intarsia, "Fyrstikkbord". (H:75/Ø:70cm)
Vurdering: 2.000 kr
4
4
Pidestallsøyle i mahogni med forgylte detaljer, tidl. 1900-tallet. (H:109cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 2.600 kr
5
5
Vase i porselen, jugend, Dresden. (H:40cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 7.000 kr
6
6
Et par lysestaker, forgylt bronse på fot i marmor, Frankrike 1800-tallets andre halvdel. (H:26cm)
Vurdering: 2.000 kr - 3.000 kr
Tilslag: 2.800 kr
7
7
Kommode i mahogni og frukttre med rik intarsia med bronsedetaljer, 1800-tallet. (88x76x37cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag: 5.500 kr
8
8
Skulptur i bronse "Mercur". (H:41cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 2.800 kr
9
9
Prismelysekrone med forgylt metall, tidl. 1900-tallet. (H:80cm)
Vurdering: 2.000 kr - 3.000 kr
Tilslag: 4.600 kr
10
10
Kaminur i brennforgylt bronse med cloisonné arbeid, 1800-tallet. (H:54cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag: 3.800 kr
11
11
Lotte CALM
(1897-)
Kvinnehode i glasert keramikk, Wiener Werkstatte. (H:22cm)
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag: 16.000 kr
12
12
Hengeskap, 1800-tallet. (102x80x26cm)
Vurdering: 2.000 kr - 3.000 kr
Tilslag: 4.700 kr
13
13
Brett i jernblikk med delvis forgylling og malt dekor, England 1800-tallet. (77x55cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag: 4.800 kr
14
14
Bomme med malt dekor, eiernavn og dat. 1851, sekundært understell. (29x42x36cm)
Vurdering: 2.000 kr - 3.000 kr
Tilslag: 5.500 kr
15
15
Et par armstoler i mahogni, Carl Johan-stil.
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag: 5.000 kr
16
16
Kommode i mahogni med plate i marmor, sent 1700-tallet. (87x129x60cm)
Vurdering: 6.000 kr - 8.000 kr
17
17
6 dype tallerkener "Famille Verte", Chien Lung, Kina (1736-95). (Ø:23cm)
Vurdering: 3.000 kr - 4.000 kr
Tilslag: 3.800 kr
18
18
Løve/drikkekanne i bjerk, 17/1800-tallet. (H:24cm)
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag: 7.500 kr
19
19
Suppeterrin med underfat, Dresden porselen. (L:46cm)
Vurdering: 2.000 kr - 3.000 kr
20
20
KONTINENTAL SKOLE
(1800-tallet) Skulptur i marmor, "Venus fra Milo", usign. (H:89cm)
Vurdering: 4.000 kr - 6.000 kr
Tilslag: 8.500 kr
21
21
Gulvur, Boulle-stil med messinginnlegg og forgylte bronser, Frankrike 1800-tallet. (H:239cm)
Vurdering: 3.000 kr - 5.000 kr
Tilslag: 6.000 kr
22
22
Et par vaser i porselen, Kina 1800-tallet. (H:61cm)
Vurdering: 2.000 kr - 3.000 kr
Tilslag: 5.500 kr
23
23
Mangletre med skåret dekor, eierinitaler og dat. 1766. (L:73cm)
Vurdering: 1.500 kr
Tilslag: 3.000 kr
24
24
Ølbolle med orig. rosemaling og utvendig drikkevers. (Ø:31cm)
Vurdering: 3.000 kr - 4.000 kr
Tilslag: 9.000 kr
25
25
Figur skåret i elfenben, "Amor og psyche", 1800-tallet. (H: 30cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag: 9.500 kr
26
26
Fat i tinn, Lorentz Schultz(e), Lübech 1670/80. (Ø:51,5cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 3.300 kr
27
27
Tebord med sekundært malt dekor, Trøndelag 1700-tallet. (70x101x65cm)
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag: 6.000 kr
28
28
Svalgangslykt i jernblikk, 16/1700-tallet. (H:41cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag: 4.000 kr