Meny

Katalog for Juleauksjonen 2015

1
1
Urne med lokk, Delft ant. 1700-tallet. (H:35cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 2.500 kr
2
2
Et par lysestaker i messing-blikk, drevet dekor, barokk-stil. (H:25cm)
Vurdering: 2.000 kr - 3.000 kr
Tilslag : 3.800 kr
3
3
Et par lysestaker i porselen, Meissen. (H:17,5cm)
Vurdering: 1.500 kr
4
4
Et par stoler med rik intarsia, Holland 1800-tallet.
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 5.500 kr
5
5
Svepeskaft med detaljer i messing. (L:86cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 1.800 kr
6
6
Hjørne/hengeskap med sprang, trehvit med skåret dekor, 1800-tallet. (H:179/D:45cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 4.800 kr
7
7
Dameskrivebord i mahogni med skinninnlegg i platen, England 1800-tallet. (70x106x63cm)
Vurdering: 3.000 kr
8
8
Maxim GEO (XX)
Skulptur i bronse, "Liggende kvinne". (L:45cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 2.000 kr
9
9
Stettefat med orig. maling, 1800-tallet. (H:134cm)
Vurdering: 1.500 kr - 2.000 kr
Tilslag : 2.700 kr
10
10
Et par "Bergere" Louis XVI-stil.
Vurdering: 5.000 kr
Tilslag : 5.000 kr
11
11
Fantestake. (H:27,5cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag : 1.500 kr
12
12
Karminur i bronse montert med Sevres porselen, 1800-tallet. (H:30cm)
Vurdering: 2.000 kr - 2.500 kr
Tilslag : 3.400 kr
13
13
Hengeskap med orig. maling, dat. 1847. (69x81x27cm)
Vurdering: 3.000 kr - 4.000 kr
Tilslag : 3.000 kr
14
14
Salongbord med klaffer, mahogni med intarsia, Norge 1810-1830. (77x76x103+2x23cm)
Vurdering: 6.000 kr - 7.000 kr
Tilslag : 6.500 kr
15
15
Drikkekanne i bjerk, 1800-tallet. (H:24cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 3.600 kr
16
16
Teservise i porselen bestående av kanne, sukkerkopp, melkemugge, bolle samt 6 kopper med underskåler , Meissen 1700-tallets siste halvdel. (Reparasjoner)
Vurdering: 4.000 kr - 6.000 kr
Tilslag : 6.500 kr
17
17
Giuseppe BESSIE
(1857-1922)
Byste i alabast/marmor, "Beatrice". (H:52cm)
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag : 9.000 kr
18
18
Fat i tinn, B. Grøningen, Bergen 1787-1799. (Ø:45cm)
Vurdering: 2.000 kr
19
19
5 stk. ass.nissefigurer, skåret og malt. Proveniens: Little Norway museum, Wisconsin USA. (Skade på 1 av nissene).
Vurdering: 4.000 kr - 5.000 kr
Tilslag : 9.000 kr
20
20
Lysekrone i brennforgylt bronse med prismer, tidl. 1900-tallet. (H:140cm)
Vurdering: 20.000 kr - 25.000 kr
Tilslag : 20.000 kr
21
21
Et par lysestaker, rådyrfot med montering i sølv, fullstemplet London. (H:28cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 3.000 kr
22
22
Kaminur i bronse, G. J. Lévy, Rue Sevigne 29, Paris. (H:62cm)
Vurdering: 3.000 kr - 4.000 kr
Tilslag : 7.000 kr
23
23
Åkle, Vestlandet 1700-tallet. (150x133cm)
Vurdering: 5.000 kr
Tilslag : 9.500 kr
24
24
Stol med skåret skjell i rygg og sarg, rokokko.
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 3.600 kr
25
25
Terrin med underfat, octonal form, blådekorert med blomster og landskap, Chien Lung, Kina 1736-95. (L:36cm)
Vurdering: 2.000 kr - 3.000 kr
Tilslag : 3.000 kr
26
26
Sponeseke/ask med orig. rosemaling, Telemark, 1800-tallet. (Ø:15cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 3.600 kr
27
27
Drikkekanne med skåret dekor, lagget, Gudbrandsdalen 1700-tallet. (H:25,5cm)
Vurdering: 3.000 kr - 4.000 kr
Tilslag : 11.000 kr
28
28
Et par 3-armede kandelabre, brennforgylt bronse, fotstykke med hvit marmor, ant. Russland 1800-tallet. (H:39cm)
Vurdering: 4.000 kr - 5.000 kr
Tilslag : 10.000 kr
29
29
Benny Anette MOTZFELDT
(1909-1995)
Vase i glass, sign. BM -78. (H:20,5cm)
Vurdering: 2.000 kr - 3.000 kr
Tilslag : 7.500 kr
30
30
Hengeskap med orig. malt dekor, eierinitialer og dat. 1812, Telemark. (101x96x35cm)
Vurdering: 4.000 kr - 6.000 kr
Tilslag : 4.400 kr
31
31
Johannes ODDE
(1836-1899)
(ant.) Slirekniv i hvalross med skåret dekor mont. med beslag i 830s stempl. Martin August Larsen. (L:19cm)
Vurdering: 4.000 kr - 6.000 kr
Tilslag : 11.500 kr
32
32
Johannes ODDE
(1836-1899)
Slirekniv, sekundært knivblad/slire. (L:24cm)
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag : 9.500 kr
33
33
Slirekniv i ben med skåret akantusdekor, montert med sølvbeslag. (L:23cm)
Vurdering: 3.000 kr - 4.000 kr
Tilslag : 3.800 kr
34
34
Benny Anette MOTZFELDT
(1909-1995)
Vase i blått glass, sign. BM -87. (H:19,5cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag : 1.100 kr
35
35
Fat i porselen med blå dekor med dragemotiver, Kina medio 1800-tallet. (Ø:46cm)
Vurdering: 8.000 kr - 10.000 kr
Tilslag : 8.500 kr
36
36
Belutch taskefront, ca 1900. (80x79cm)
Vurdering: 2.000 kr - 3.000 kr
Tilslag : 1.600 kr
37
37
Kelim, ca. 1920. (312x150cm)
Vurdering: 4.000 kr - 6.000 kr
38
38
Langbord, 17/1800-tallet. (76x244x79cm)
Vurdering: 6.000 kr
39
39
3 stk. Ercol "Butterfly Chairs" med tilhørende bord. (H:73/Ø:98cm)
Vurdering: 18.000 kr
Tilslag : 12.000 kr
40
40
Et par speil med orig. forgylling, Nord Tyskland sent 1700-tallet. (138x49cm)
Vurdering: 40.000 kr
41
41
Et par armstoler med rotting i rygg,1700-tallet.
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag : 5.500 kr
42
42
Spinnestol med rester av orig. blåmaling, 1800-tallet. (H:72/B:63cm)
Vurdering: 2.000 kr - 3.000 kr
Tilslag : 2.000 kr
43
43
Grøtamber med orig. maling, eiernavn: Birgit Torjus datter, dat. 1834. (H:33/Ø:30cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 4.700 kr
44
44
Mangletre med orig. malt med karveskurd, eierinitaler og dat. 1810. (L:80cm)
Vurdering: 1.500 kr
Tilslag : 2.000 kr
45
45
Hengeskap med orig. malt rosemaling med mannsfigur på innsiden av døren, eierinitialer, skuffeinnredning og skjerekke, 1800-tallet, ant. Knut Olavson Mevassteul 1785-1862. (81x79x26cm)
Vurdering: 15.000 kr
46
46
Kubbestol, 17/1800-tallet. (H:67cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 1.600 kr
47
47
Karaffel med løkformet propp, blått glass med hvite striper, Gjøvik. (H:24cm)
Vurdering: 12.000 kr
Tilslag : 11.000 kr
48
48
Potpourikrukke, melkehvit med blå bånd, ant. Gjøvik. (H:18cm)
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag : 7.500 kr
49
49
Et par vinglass med hvit spiral, Tyskland 1700-tallet. (H:13cm)
Vurdering: 1.500 kr
50
50
To glass med firkantstett, Hurdal/ Gjøvik. (H:11,5/11cm)
Vurdering: 4.000 kr - 6.000 kr
Tilslag : 4.200 kr
51
51
Punsjkopp med hank, blått glass med hvit kant, Gjøvik. (H:7cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 5.000 kr
52
52
Stettefat i blått glass med hvit kant, ant. Gjøvik. (H:6/Ø:20cm)
Vurdering: 3.000 kr
53
53
Melkering i glass, ant. Biri, 17/1800-tallet. (H:9,5/Ø:29cm)
Vurdering: 3.000 kr
54
54
Karaffel, Nøstetangen/Hurdal. (H:17cm)
Vurdering: 4.000 kr
55
55
Eddik kanne med orig. propp, Nøstetangen, liten stekk ved hanken. (H:16,5cm)
Vurdering: 25.000 kr
Tilslag : 20.000 kr
56
56
Goatschan Soumah, ca 1900. (270x150cm)
Vurdering: 8.000 kr - 10.000 kr
Tilslag : 7.000 kr
57
57
Heriz, Iran ca 1930. (375x279cm)
Vurdering: 12.000 kr - 15.000 kr
Tilslag : 14.000 kr
58
58
Lysestake i tre med rester av orig. maling, 1700-tallet. (H:15,5cm)
Vurdering: 2.000 kr - 3.000 kr
Tilslag : 9.000 kr
59
59
Sponeske med orig. malt dekor, dat. 1853. (H:9/Ø:15cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 1.600 kr
60
60
Sponeske med orig. malt dekor, Gunnar Arnfinson Årekol (1783-1855). (H:11/Ø:15cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 4.000 kr
61
61
Balusterbord, trehvit, 1700-tallet. (76x106x71cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 4.400 kr
62
62
Ølbolle med orig. malt dekor, rester av utvendig tekst og dat. 1788?, Ola Hansson, Telemark. (Ø:17cm)
Vurdering: 5.000 kr
63
63
Tebord med sekundært malt dekor, Flatbygdene 1700-tallet. (Kompletteringer) (74x90x58cm)
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag : 6.000 kr
64
64
Munkepanne i kobber, 1800-tallet. (Ø:33cm)
Vurdering: 1.200 kr
65
65
Puddingform i kobber med tilhørende lokk, 1800-tallet. (L:53cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag : 2.400 kr
66
66
Kommode i mahogni, 5 skuffer, George III, 1700/1800-tallet. (97x92x47cm)
Vurdering: 3.000 kr - 4.000 kr
Tilslag : 6.000 kr
67
67
Stettefat med orig. malt dekor, 17/1800-tallet. (H:17,5/Ø:31cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 4.400 kr
68
68
Tutkanne med svidekor, 1800-tallet. (H:34cm)
Vurdering: 2.000 kr - 3.000 kr
Tilslag : 4.400 kr
69
69
Stol med skåret skjell i rygg og sarg, sen-barokk.
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 2.400 kr
70
70
Ølbolle med orig. malt dekor med innvendige folkelivscener. (Ø:22cm)
Vurdering: 8.000 kr
Tilslag : 32.000 kr
71
71
Balusterbord i eik, barokk. (82x126x73cm)
Vurdering: 3.000 kr
72
72
Hylle med orig. malt dekor, 1800-tallet. (37x108cm)
Vurdering: 2.000 kr - 3.000 kr
Tilslag : 3.200 kr
73
73
Hjørne/hengeskap med orig. malt dekor, eierinitialer og dat. 1855. (H:100/D:45cm)
Vurdering: 2.000 kr - 3.000 kr
74
74
Kiste med orig. malt dekor, eierinitialer og dat. 1861, ant. Nils Bæra. Hallingdal(41x61x39cm)
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag : 12.500 kr
75
75
Kjenge i bjerkerot med skåret dekor. (L:39cm)
Vurdering: 6.000 kr - 8.000 kr
Tilslag : 12.500 kr
76
76
Turkaman, ca 1930. (167x108cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 3.500 kr
77
77
Shirvan, Kaukasus 1880-1900, mindre restaureringer. (230x98cm)
Vurdering: 12.000 kr - 15.000 kr
Tilslag : 7.000 kr
78
78
Armstol, 1700-tallet.
Vurdering: 2.000 kr - 3.000 kr
Tilslag : 2.600 kr
79
79
Drikkekanne i bjerk, 1800-tallet. (H:18cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 4.800 kr
80
80
Amber med orig. malt dekor. (H:37/Ø:28cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 3.700 kr
81
81
Bord med trehvit plate og malt understell, skuff i sargen, dat. 1834. (78x87x59cm)
Vurdering: 2.000 kr - 3.000 kr
82
82
PidestalL/fuglebad i majolica, 1800-tallet. (H:88cm)
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag : 4.800 kr
83
83
Et par prydvaser, kalguvara marmor med forgylt bronsemontering, Russland 1800-tallet. (H:52cm)
Vurdering: 8.000 kr - 10.000 kr
84
84
Langbord, trehvitt, 1700-tallet. (80x235x85cm)
Vurdering: 10.000 kr - 12.000 kr
Tilslag : 9.000 kr
85
85
Speil forgylt, 1700-tallet. (129x60cm)
Vurdering: 8.000 kr
Tilslag : 7.000 kr
86
86
Vitrineskap i mahogni, tidl. 1900-tallet. (167x90x37cm)
Vurdering: 4.000 kr - 6.000 kr
Tilslag : 4.000 kr
87
87
Roberts David
(1947-)
Vase i keramikk, Raku, sign. (H:56cm)
Vurdering: 20.000 kr
88
88
Tekanne, lysestake samt 4 ass skåler/fat i porselen "Musselmalt", Kngl. Dansk Porselensfabrik.
Vurdering: 5.000 kr
89
89
Lot servise i porselen "Musselmalt", Kngl. Dansk porselensfabrik bestående av 12 dype tallerkener (Ø:23cm), 12 tallerkener (Ø:20,5cm), 6 asjetter, 8 tekopper med 7 underskåler.
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag : 7.000 kr
90
90
Klaffebord med orig. maling, plate med rester av orig. dekor, baluster ben med skuff i sargen. (74x89x96+2x70cm)
Vurdering: 4.000 kr - 6.000 kr
Tilslag : 7.500 kr
91
91
Kiste med orig. malt dekor, eiernavn: Anne Stensdatter Halland, malt av Ola Olsen Ødda Lien. (66x116x56cm)
Vurdering: 4.000 kr - 6.000 kr
Tilslag : 22.000 kr
92
92
Langbord, rødmalt understell med trehvit plate, 1800-tallet. (76x183x80cm)
Vurdering: 3.000 kr
93
93
Et par søyler. Proveniens: Restaurant "Liket" ved Ullevåll stadion. (H:244cm)
Vurdering: 6.000 kr
94
94
Kiste med orig. rosemaling, eierinitialer og dat. 1807, Kitil Haukjem. (60x104x53cm)
Vurdering: 8.000 kr
Tilslag : 5.500 kr
95
95
Lot vinglass "Brynhild"/Alexandra" Hadeland bestående av 5 glass (H:14cm), 11 glass (H:13cm), 10 glass (H:10cm) samt 11 glass (H:7,5/8cm)
Vurdering: 4.000 kr - 5.000 kr
Tilslag : 4.600 kr
96
96
Sarouk, Iran ca 1930. (142x91cm)
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag : 8.500 kr
97
97
Kasak bønneteppe Lambalo, ca 1900. (156x113cm)
Vurdering: 8.000 kr
Tilslag : 5.500 kr
98
98
Lot vinglass "Marie", Hadeland bestående av 12 rødvin (20cm), 6 champagne (18cm), 15 hvitvin (16,5cm), 11 hetvin (11cm), 6 dram (12cm) samt 11 farris (9,5cm)
Vurdering: 4.000 kr - 6.000 kr
Tilslag : 7.500 kr
99
99
9 Vinglass med slepet dekor. (H:16cm)
Vurdering: 1.500 kr - 2.000 kr
Tilslag : 2.200 kr
100
100
Kane, innvendig eiernavn K.K.D. Hegge 1811, ant. Kongsbergmaleren, Numedal. (H:25/L:47cm)
Vurdering: 120.000 kr
Tilslag : 135.000 kr
101
101
Et par stoler med rester av orig. maling, 1800-tallet.
Vurdering: 1.500 kr - 2.000 kr
Tilslag : 2.200 kr
102
102
Kammerstake i messing med lyseslukker og lyssaks, England 1800-tallet. (H:10,5cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 1.600 kr
103
103
2 fat i porselen, blå dekor med landskaper og blomster, Chien Lung, Kina 1736-95. (L:35/32cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 4.200 kr
104
104
Et par stekefat i porselen, blådekorert med profilert kant, Chien Lung, Kina 1736-95. (L:36cm)
Vurdering: 2.000 kr - 3.000 kr
Tilslag : 4.800 kr
105
105
Fat i porselen, famille Verte dekor, Khang Hsi, Kina 1666-1722. (Ø:39cm)
Vurdering: 4.000 kr - 6.000 kr
Tilslag : 6.000 kr
106
106
Vinglass med krone og initialene AHL, Hurdal. (H:14cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 4.000 kr
107
107
Potpurikrukke i blått glass, Gjøvik. (H:30cm)
Vurdering: 8.000 kr
Tilslag : 8.500 kr
108
108
Grevinne Stolbergs karaffel, Hurdal/Gjøvik. (H:22cm)
Vurdering: 3.000 kr
109
109
Stort vinglass, Nøgen Jomfru type, ant., Tyskland. (H:20,5cm)
Vurdering: 4.000 kr - 6.000 kr
110
110
Karaffel med hvit spiral, uten propp, Gjøvik. (H:20cm)
Vurdering: 5.000 kr
111
111
Saltkar i glass, Nøstetangen. (H:4,5/Ø:6,5cm)
Vurdering: 12.000 kr
Tilslag : 20.000 kr
112
112
Saltkar i glass, Nøstetangen. (Skade på foten). (H:4,5/Ø:6,5cm)
Vurdering: 10.000 kr
113
113
Lommeflaske i blått glass med hvite striper, Gjøvik. (H:19cm)
Vurdering: 10.000 kr
Tilslag : 7.000 kr
114
114
Lysform i glass, ca 1800. (H:30cm)
Vurdering: 2.000 kr
115
115
Karaffel Nøstetangen/Hurdal. (H:19cm)
Vurdering: 5.000 kr
116
116
Belutch, ca 1900/1920. (153x87cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 3.000 kr
117
117
Belutch bønneteppe. (167x99cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 1.500 kr
118
118
Kannestol med orig. malt malt dekor, eiernavn og dat. 1825. (228x160x56cm)
Vurdering: 12.000 kr - 15.000 kr
Tilslag : 14.000 kr
119
119
Hjørnehengeskap med orig. malt dekor datert 1843, Vestlandet. (H:119cm)
Vurdering: 10.000 kr
Tilslag : 9.500 kr
120
120
Fat i tinn, B. Grøningen, Bergen 1787-1799. (Ø:34,5cm)
Vurdering: 1.500 kr
Tilslag : 1.400 kr
121
121
Olpe (vinkanne) i keramikk, attisk, slutten av 6., begynnelsen av 5. århundre f.Kr. (H:18cm)
Vurdering: 5.000 kr - 7.000 kr
Tilslag : 9.000 kr
122
122
Etruskisk Buccherro (miniatyr-amfora), ca 7.-6. århundre f.Kr. (H:8,5cm)
Vurdering: 2.000 kr - 3.000 kr
Tilslag : 3.200 kr
123
123
Lekythos (oljemugge), attisk, første fjerdedel av 400-årene, retaurert. (H:18cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 4.400 kr
124
124
2 stk. etruskiske runde Lekythos (oljemugger), den største med tulipan-munning, ca 4. århundre f.Kr. (H:15/7cm)
Vurdering: 2.000 kr - 3.000 kr
Tilslag : 2.000 kr
125
125
Etruskisk Kyathos (kopp), ca 6. århundre før Kristus. (H:7,5cm)
Vurdering: 2.000 kr - 3.000 kr
Tilslag : 1.800 kr
126
126
Chous (kanne), apulisk, slutten av 4. århundre f.Kr. (H:12,5cm)
Vurdering: 2.000 kr - 3.000 kr
Tilslag : 3.200 kr
127
127
6 tallerkener i porselen, Chien Lung, Kina 1736-95. (Ø:23,5cm)
Vurdering: 1.500 kr
Tilslag : 3.400 kr
128
128
6 tallerkener i porselen, Chien Lung, Kina 1736-95. (Ø:23,5cm)
Vurdering: 1.500 kr
Tilslag : 2.800 kr
129
129
Eilif WHIST (1903-1974). Lot med 56 deler keramikk bestående av 6 ass. fat, 2 mugger, 1 suppeterrin med lokk, 5 ass. boller, 4 lysestaker, 1 vase, 9 tekopper med 13 underskåler, 10 frokostallerkener og 5 middagstallerkener, sign.
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag : 4.600 kr
130
130
Et par vaser, Delft ant. 1700-tallet. (H:28cm)
Vurdering: 3.000 kr - 4.000 kr
131
131
Et par lysestaker i messing, England 1800-tallet. (skade) (H:25cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag : 1.000 kr
132
132
Stempel i rød hardstone, Kina ca. 1920. (H:11cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 2.000 kr
133
133
Stempel i hardstone, formet med firgurer, Kina ca. 1900. (L:17cm)
Vurdering: 2.000 kr - 3.000 kr
Tilslag : 1.800 kr
134
134
Dokumentpresse i jade dekorert med to drager, Kina 1780/1820. (L:18cm)
Vurdering: 5.000 kr
Tilslag : 4.400 kr
135
135
Bordstol, Romsdalen 1700-tallet. (68x90x63cm)
Vurdering: 3.000 kr
136
136
Keshan fra Mirkolleksjonen, sign. og dat. (135x86cm)
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag : 7.500 kr
137
137
Pakistansk neo klassikker. (200x143cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 3.000 kr
138
138
Lokkhylle med orig. maling, Valdres 1800 tallet. (238x157x33cm)
Vurdering: 12.000 kr
139
139
Birger KAPIAINEN
(1915-)
Fat i keramikk, sign. BK for Arabia. (37x32cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 11.000 kr
140
140
Wedgwood servise i porselen innkludert bord med porselenstopp, bestående av 9 kaffekopper med underskåler, kaffekanne og tekanne med lokk samt et fat.
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 3.000 kr
141
141
Kannestol, dat. 1797, Sauherad, Telemark, sekundær maling. (178x102x35cm)
Vurdering: 4.000 kr - 6.000 kr
Tilslag : 10.000 kr
142
142
Kiste med orig. rosemaling, eiernavn Guro Ols Datter, dat. 1833, Thomas Luraas. (52x101x50cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 6.000 kr
143
143
Kiste med skåret dekor, dat. 1760, trehvit, ant. Setesdalen. (48x99x48cm)
Vurdering: 2.000 kr - 3.000 kr
Tilslag : 7.000 kr
144
144
Kommode, likeknekket front, overmalt med sekundær topplate, 1700-tallet. (86x66x37cm)
Vurdering: 2.000 kr - 3.000 kr
Tilslag : 7.500 kr
145
145
Skap i hardwood med 28+2 skuffer, Kina 1900-tallet. (191x97x43cm)
Vurdering: 3.000 kr
146
146
Kinesisk blåhvit fat med dekor av blomst innvendig og utvendig relieffdekor, Ming 1500-tallet. (Ø:27,5cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 2.800 kr
147
147
Kinesisk celadon skål med innrisset dekor, Song 960-1279. (Ø:16cm)
Vurdering: 1.500 kr
Tilslag : 1.800 kr
148
148
Kinesisk celadon skål fra Longquan med relieffdekor innvendig av to fisker, Yuan 12/1300-tallet. (Ø:12,5cm)
Vurdering: 2.500 kr
Tilslag : 2.000 kr
149
149
Kinesisk blåhvit fat med dekor av stein og krysantemum, Ming 14/1500-tallet. (Ø24cm)
Vurdering: 2.500 kr - 3.000 kr
Tilslag : 2.600 kr
150
150
"Dragon jar", krukke til oppbevaring og salg av tørket frukt, Kina ca 1880. (H:30cm)
Vurdering: 2.000 kr - 3.000 kr
Tilslag : 1.600 kr
151
151
Brunglassert krukke, Syd-Kina, ant. 1600/1700-tallet. (Ø:35/H:35cm)
Vurdering: 2.000 kr
152
152
Kanne med svidekor, lagget, 1700-tallet. (H:48cm)
Vurdering: 2.000 kr - 3.000 kr
Tilslag : 4.000 kr
153
153
Oval sponeske med orig. malt dekor, eierinitialer og dat. 1852. Agder. (H:13/L:35cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 1.600 kr
154
154
Ølbolle med orig. maling, utvendig tekst og dat. 1795. (H:11,5/Ø:28cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 2.200 kr
155
155
Ølbolle med orig. maling., 1800-tallet. (H:9/Ø:15cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag : 1.800 kr
156
156
Tyrkisk bønneteppe, ca 1920. (185x122cm)
Vurdering: 4.000 kr - 6.000 kr
157
157
Belutch, 1880/1900, slitasje, skader. (275x180cm)
Vurdering: 4.000 kr - 6.000 kr
158
158
Kubbestol med orig. maling og skåret dekor, Telemark. (H:73cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 4.000 kr
159
159
Bord i mahogni med marmorplate, 1800-tallet. (72x104x69cm)
Vurdering: 1.200 kr
160
160
Tebord i mahogni 1700-tallet. (72x80x57cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 7.500 kr
161
161
Bord, med skuff, trehvit plate med orig. rødmaling på understell, 1800-tallet. (60x125x72cm)
Vurdering: 2.000 kr - 3.000 kr
Tilslag : 1.900 kr
162
162
Konsollspeil med bord, forgylt med marmorplate, tidl. 1900-tallet. (218x40x89cm)
Vurdering: 3.000 kr - 4.000 kr
Tilslag : 5.500 kr
163
163
Spaserstokk i ben med skåret dekor. (L:87cm)
Vurdering: 1.500 kr
Tilslag : 1.500 kr
164
164
Kommode i mahogni med plate i marmor, sent 1700-tallet. (87x129x60cm)
Vurdering: 6.000 kr - 8.000 kr
Tilslag : 5.500 kr
165
165
Et par erotiske figurer skåret i elfenben. (H:4/L:4,5cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 2.400 kr
166
166
Et par erotiske figurer skåret i elfenben. (H:3/L:4,5cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 2.400 kr
167
167
Årekol. (8x17x10cm)
Vurdering: 1.500 kr
Tilslag : 2.700 kr
168
168
Spinnestol, 1800-tallet.
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 3.000 kr
169
169
Tutkanne med rester av orig. maling, 1800-talllet. (H:21cm)
Vurdering: 1.500 kr
Tilslag : 1.200 kr
170
170
Knut HAMSUN
(1859-1952)
"Redaktør Lynge", 1ste utgave orig. innbinding.
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 5.000 kr
171
171
Knut HAMSUN
(1859-1952)
"Børn av tiden", 1ste utgave orig. innbinding.
Vurdering: 1.500 kr
Tilslag : 2.500 kr
172
172
Knut HAMSUN
(1859-1952)
"Krat-skog", 1ste utgave, orig. innbinding.
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 4.000 kr
173
173
Knut HAMSUN
(1859-1952)
"Siesta", 1ste utgave, orig. innbinding.
Vurdering: 800 kr
Tilslag : 2.800 kr
174
174
Knut HAMSUN
(1859-1952)
"Ved rikets port", 1ste utgave, sekundær innbinding.
Vurdering: 600 kr
Tilslag : 500 kr
175
175
Knut HAMSUN
(1859-1952)
"Redaktør Lynge" 1ste utgave sekundær innbinding samt Harald Grieg, "Knut Hamsun En forleggers erindringer", 1954.
Vurdering: 1.200 kr
176
176
Knut HAMSUN
(1859-1952)
"Amerikas aandsliv", 1ste utgave, sekundær innbinding.
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 5.000 kr
177
177
Knut HAMSUN
(1859-1952)
"Lars Oftedal", 1ste utgave, sekundær innbinding.
Vurdering: 1.500 kr
Tilslag : 1.800 kr
178
178
Knut HAMSUN
(1859-1952)
"En vandrer spiller med Sordin", 1ste utgave, sekundær innbinding.
Vurdering: 1.500 kr
Tilslag : 1.200 kr
179
179
Knut HAMSUN
(1859-1952)
"Sult", 1ste utgave, sekundær innbinding.
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag : 11.000 kr
180
180
Henrik IBSEN
(1828-1906)
"Gengangere", 1ste utgave, sekundær innbinding.
Vurdering: 4.000 kr
181
181
Henrik IBSEN
(1828-1906)
"Et dukkehjem", 1ste utgave, København 1879. Orig. innbinding (18x12cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 6.000 kr
182
182
Henrik IBSEN
(1828-1906)
"Hedda Gabler", 1ste utgave København 1890. Orig. innbinding (18x12cm)
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag : 5.600 kr
183
183
Henrik IBSEN
(1828-1906)
"Hedda Gabler", 1ste utgave sekundær, innbinding.
Vurdering: 5.000 kr
184
184
Henrik IBSEN
(1828-1906)
"Når vi døde vågner", 1ste utgave, sekundær innbinding.
Vurdering: 4.000 kr
185
185
Kong Christian V Norske Lov 1757.
Vurdering: 2.000 kr
186
186
Knut HAMSUN
(1859-1952)
"Ny jord", 1ste utgave orig. innbinding.
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 3.600 kr
187
187
Knut HAMSUN
(1859-1952)
"Aftenrøde", 1ste utgave, orig.innbinding.
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag : 3.600 kr
188
188
Turkoman, ca 1930. (140x93cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag : 3.000 kr
201
201
Lett kavalerihjelm Frankrike, 18/1900-tallet.
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 3.200 kr
202
202
Marinesabel med balg, Tyskland 1800-tallet.(L:88cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 2.700 kr
203
203
Reserveoffssiersabel, mod. 1864. (L:91cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag : 500 kr
204
204
Hirschfänger med grep i ben, sent 1700-tallet. (L:77cm)
Vurdering: 2.500 kr
205
205
Svensk miltærgevær, ombygget. (L:148cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag : 1.500 kr
206
206
Norsk embedsmanns snutehatt i eske, 18/1900-tallet.
Vurdering: 1.500 kr - 2.000 kr
Tilslag : 1.800 kr
207
207
Perkusjonspistol, Kongsberg, mod. 1831. (L:42cm)
Vurdering: 5.000 kr
Tilslag : 9.000 kr
208
208
Hjelm for marine militærpoliti, Tyskland, 2vk.
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag : 5.000 kr
209
209
Kavalerikarabin merket Scharps, USA, 1852. (L:99cm)
Vurdering: 5.000 kr - 6.000 kr
Tilslag : 9.500 kr
210
210
Bondeøks, type B. (L:115cm)
Vurdering: 16.000 kr
Tilslag : 15.000 kr
211
211
Espangtong, ant. Tyskland 1600-tallet. (L:27,5cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 2.500 kr
212
212
6 par epåletter.
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag : 2.600 kr