Katalog for Juleauksjonen 2015

Urne med lokk, Delft ant. 1700-tallet. (H:35cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag: 2.500 kr
Et par lysestaker i messing-blikk, drevet dekor, barokk-stil. (H:25cm)
Vurdering: 2.000 kr - 3.000 kr
Tilslag: 3.800 kr
Et par lysestaker i porselen, Meissen. (H:17,5cm)
Vurdering: 1.500 kr
Et par stoler med rik intarsia, Holland 1800-tallet.
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag: 5.500 kr
Svepeskaft med detaljer i messing. (L:86cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 1.800 kr
Hjørne/hengeskap med sprang, trehvit med skåret dekor, 1800-tallet. (H:179/D:45cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag: 4.800 kr
Dameskrivebord i mahogni med skinninnlegg i platen, England 1800-tallet. (70x106x63cm)
Vurdering: 3.000 kr
Maxim GEO (XX)
Skulptur i bronse, "Liggende kvinne". (L:45cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 2.000 kr
Stettefat med orig. maling, 1800-tallet. (H:134cm)
Vurdering: 1.500 kr - 2.000 kr
Tilslag: 2.700 kr
Et par "Bergere" Louis XVI-stil.
Vurdering: 5.000 kr
Tilslag: 5.000 kr
Fantestake. (H:27,5cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag: 1.500 kr
Karminur i bronse montert med Sevres porselen, 1800-tallet. (H:30cm)
Vurdering: 2.000 kr - 2.500 kr
Tilslag: 3.400 kr
Hengeskap med orig. maling, dat. 1847. (69x81x27cm)
Vurdering: 3.000 kr - 4.000 kr
Tilslag: 3.000 kr
Salongbord med klaffer, mahogni med intarsia, Norge 1810-1830. (77x76x103+2x23cm)
Vurdering: 6.000 kr - 7.000 kr
Tilslag: 6.500 kr
Drikkekanne i bjerk, 1800-tallet. (H:24cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag: 3.600 kr
Teservise i porselen bestående av kanne, sukkerkopp, melkemugge, bolle samt 6 kopper med underskåler , Meissen 1700-tallets siste halvdel. (Reparasjoner)
Vurdering: 4.000 kr - 6.000 kr
Tilslag: 6.500 kr
Giuseppe BESSIE
(1857-1922)
Byste i alabast/marmor, "Beatrice". (H:52cm)
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag: 9.000 kr
Fat i tinn, B. Grøningen, Bergen 1787-1799. (Ø:45cm)
Vurdering: 2.000 kr
5 stk. ass.nissefigurer, skåret og malt. Proveniens: Little Norway museum, Wisconsin USA. (Skade på 1 av nissene).
Vurdering: 4.000 kr - 5.000 kr
Tilslag: 9.000 kr
Lysekrone i brennforgylt bronse med prismer, tidl. 1900-tallet. (H:140cm)
Vurdering: 20.000 kr - 25.000 kr
Tilslag: 20.000 kr
Et par lysestaker, rådyrfot med montering i sølv, fullstemplet London. (H:28cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag: 3.000 kr
Kaminur i bronse, G. J. Lévy, Rue Sevigne 29, Paris. (H:62cm)
Tilslag: 7.000 kr
Åkle, Vestlandet 1700-tallet. (150x133cm)
Vurdering: 5.000 kr
Tilslag: 9.500 kr
Stol med skåret skjell i rygg og sarg, rokokko.
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 3.600 kr
Terrin med underfat, octonal form, blådekorert med blomster og landskap, Chien Lung, Kina 1736-95. (L:36cm)
Tilslag: 3.000 kr
Sponeseke/ask med orig. rosemaling, Telemark, 1800-tallet. (Ø:15cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 3.600 kr
Drikkekanne med skåret dekor, lagget, Gudbrandsdalen 1700-tallet. (H:25,5cm)
Tilslag: 11.000 kr
Et par 3-armede kandelabre, brennforgylt bronse, fotstykke med hvit marmor, ant. Russland 1800-tallet. (H:39cm)
Tilslag: 10.000 kr