Katalog for Vårauksjonen 2016

Kaminur i brennforgylt og patinert bronse mrk. Douyon Paris, 1800-tallet. (H:45,5cm)
Vurdering: 2.000 kr - 3.000 kr
Prismelysekrone, tidl. 1900-tallet. (H:110cm)
Vurdering: 10.000 kr
Kommode i valnøtt med parketteri, 3 skuffer, sent 1700-tallet. (88x66x46cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag: 6.500 kr
Figurin i porselen, "Europa og oksen", ant. 1700-tallet. (gml. reparasjon). (H:30cm)
Tilslag: 2.000 kr
Morter med støter, messing, dat. 1640. (H:15cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag: 2.000 kr
Figur i porselen, Meissen. (L:30cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag: 3.200 kr
Et par lysestaker i messing, George III. (H:24cm)
Vurdering: 1.500 kr
Tilslag: 2.200 kr
Skål i porselen, "Flora Danica", Royal Copenhagen. (L:25cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 3.100 kr
Skål med hank, porselen, "Flora Danica", Royal Copenhagen. (L:21cm)
Tilslag: 2.800 kr
Skål med hank, porselen, oval form, "Flora Danica", Royal Copenhagen. (L:23cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag: 2.800 kr
Skål med hank, porselen, oval form, "Flora Danica", Royal Copenhagen. (L:24,5cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag: 3.200 kr
Oval skål i porselen, "Flora Danica", Royal Copenhagen. (L:24,6cm)
Tilslag: 4.200 kr
Vinkjøler i porselen, "Flora Danica", Royal Copenhagen. (H:17/L:27cm)
Vurdering: 12.000 kr
Tilslag: 22.000 kr
Vase i porselen, Ching Lung (1736-95). (H:38cm) Proveniens: Gustav Kristoffer Wilse, Wilse arbeidet i postvesenet og var Kai Feng under revolusjonen i 1912. Han arbeidet i Kina fra 1902-1929. Han var venn av Munthe.
Vurdering: 3.000 kr - 5.000 kr
Tilslag: 33.000 kr
Vase i porselen, sign. Porsgrunds Porselensfabrik. (H:30,5cm)
Tilslag: 4.600 kr
Et par veggskjold i messing, drevet og gravert dekor, ant. 1700-tallet. (Ø:52cm)
Tilslag: 2.200 kr
Speil med rester av forgylling, malte dekorfelter, Sverige ca. 1800. (72x34cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag: 8.000 kr
Waldemar LINDSTRÖM
(1875-1950)
Vase i porselen, sign., merket 12924, Rørstrand. (H:34cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag: 7.000 kr
Prismelysekrone, tidl. 1900-tallet. (H:80cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag: 2.800 kr
Lykt i forgylt bronse og glass, innv. oppheng for fire levende lys. (H:70cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag: 7.000 kr
Et par høyryggede stoler, skåret forgylte skjell i rygg og sarg, sen-barokk.
Vurdering: 8.000 kr - 10.000 kr
Kanapé, skåret forgylte skjell i rygg og sarg, sen-barokk. (L:172cm)
Vurdering: 6.000 kr
Skrin med rik intarsia, ant. Frisland ca. 1750. (29x34x28cm)
Tilslag: 2.800 kr
Biblioteksur i rosentre, Kinesisk arbeide, verk signert, forgylt med emaljert tallskive (51x32x14cm) Proveniens: Gustav Kristoffer Wilse. (Ref. katalog nr. 14)
Tilslag: 5.200 kr
"Sideboard" i mahogni med inlagte striper, George III, W. Williamson & Son, Guildford 1660-1840. (93x184x75cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag: 5.000 kr
Drikkekanne i bjerk, skåret dekor med løve. (H:22cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag: 8.000 kr
Form i kobber med tilhørende lokk, 1800-tall. (L:41,5cm)
Vurdering: 1.500 kr
Tilslag: 2.600 kr
Et par armstoler i rosentre med skåret gjennombrutt dekor i rygg og armparti. Proveniens: Gustav Kristoffer Wilse. (Ref. katalog nr. 14)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag: 16.500 kr