Katalog for Høstauksjonen 2016

Kaminur i forgylt støpt metall, sent 1800-tallet. (H:53/L:66cm)
Vurdering: 2.000 kr
Konsollskap i mahogni med støpte bronsedetaljer, empire-stil.(77x69x49cm)
Vurdering: 2.000 kr - 3.000 kr
Tilslag: 2.200 kr
Framskap med malt dekor, 1900-tallet. (239x125x61cm)
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag: 5.500 kr
Sponeske med orig. malt dekor, 1800-tallet. (Ø:18,5cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag: 1.000 kr
Hankestaup med rester av orig. maling, Vestlandet 1800-tallet. (H:21/Ø:18cm)
Vurdering: 4.000 kr - 6.000 kr
Tilslag: 3.600 kr
Vugge med orig maling, dat. 1840. (67x84x48cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag: 2.700 kr
"Knife box" i mahogni med intarsia, Georgian. (H:36cm)
Vurdering: 1.500 kr
Tilslag: 2.300 kr
Speil, forgylt, 1700-tallet. (127x56cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag: 3.800 kr
Liten kiste med orig. maling, eiernavn og dat. 1863. (31x57x32cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 1.600 kr
Kubbestol, skåret og malt dekor med brudefølge og tekst, ant. Nils Moen, Hallingdal tidl. 1900-tallet. (H:84cm)
Tilslag: 14.000 kr
Jaeger-LeCoultre "Atmos" (Brevets J. L. Reutter. Made in France) kaminur med sort urkasse med forsølvet skive, Frankrike ca. 1930. (H:24cm) (uret går ikke)
Vurdering: 8.000 kr - 12.000 kr
Tilslag: 12.000 kr
Skap i valnøtt og ibenholt, barokk. (179x176x70cm)
Vurdering: 10.000 kr - 12.000 kr
Tilslag: 21.000 kr
Mangletre med malt og skåret dekor. (L:80cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 3.200 kr
Et par lysskjold i drevet messingblikk, sent 1800-tallet. (H:62cm)
Kommode i eik med 3 skuffer, Louis XVI, ca. 1780. (74x72x45cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag: 7.000 kr
Pagode skåret i elfenben, medfølgende orig. eske i tre. (H:44cm)
Vurdering: 3.000 kr - 4.000 kr
Tilslag: 3.000 kr
Urne med lokk, porselen, Kina 1800-tallet. (H:37cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag: 3.200 kr
Lommeflaske, trolig norsk. (H:16cm)
Vurdering: 3.000 kr
Potpurikrukke i blått glass med hvit munningsrand, Gjøvik. (H:31cm)
Tilslag: 4.800 kr
Englefigur i skåret og malt tre, rester av forgylling, barokk. (H:60cm)
Vurdering: 12.000 kr
Tilslag: 11.500 kr
Klaffebord med gråmalt understell, 1800-tallet. (77x114x26+2x70cm)
Vurdering: 4.000 kr
Crudité sett i porselen, rosentre eske med perlemor, Kina, Proveniens: Gustav Kristoffer Wilse, (nag). (11x33x33cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 1.600 kr
Staup i bjerkerot, 1700 talls-type. (H:10cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag: 2.600 kr
Krukke med lokk i sølv, filigransarbeide med insatte stener, lokk og håndtak med jade, Kina. (H:26cm)
Vurdering: 6.000 kr - 8.000 kr
Tilslag: 16.000 kr
Vinglass Schnecken Kerlchen, Nøstetangen med slepet dekor, eierinitialer OD MD og teksten "Gud med os". (H:14cm)
Vurdering: 8.000 kr - 10.000 kr
Tilslag: 17.000 kr
Vinglass med hvit spiral i stetten, England. (H:16,5cm)
Tilslag: 1.900 kr
Vinglass, Danziger Kerlchen, Nøstetangen. (H:17cm)
Tilslag: 5.000 kr
Karaffel, Nøstetangen/Hurdal. (H:17cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag: 4.000 kr