Katalog for Høstens kvalitetsauksjon 2017

Vinkjøler i porselen, "Flora Danica" ca. 1915, Royal Copenhagen. (H:18cm)
Vurdering: 10.000 kr - 12.000 kr
Speil, forgylt med fasettslepet glass, 1700-tallet. (85x45cm)
Vurdering: 2.000 kr - 3.000 kr
Dameskrivebord med intarsia, sign. Alphonse Giroux et Cie Paris. (72x60x40cm)
Tilslag: 5.500 kr
Et par vegglysestaker i forgylt bronse. (H:47cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 10.000 kr
Ølbolle med orig. malt dekor, innvendig drikkevers og dat. 1800. (Ø:16cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 2.600 kr
Et par lysestaker i forgylt bronse, ant. Frankrike 1800-tallet. (H:28cm)
Tilslag: 7.500 kr
Et par armstoler, gustavianske.
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag: 7.000 kr
Snusdåse i bjerkerot med skåret dekor, eierinitialer EGH, Louis XVI, ant. Drammens område ca. 1800. Jfr. Per Terje Norheim "Nytte og nytelse" s.102. (L:12,5cm)
Tilslag: 4.800 kr
Bondestol med rester av orig. maling, 1800-tallet.
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 10.000 kr
Et par peisryttere i forgylt bronse, empire. (H:37/L:56cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag: 6.200 kr
Kåpestake i messing, barokk. (H:20cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag: 7.500 kr
Et par lysestaker i messing, 1700-tallet. (H:13cm)
Tilslag: 3.500 kr
Kommode i mahogni, Louis XVI. (86x78x43cm)
Vurdering: 8.000 kr
Tilslag: 8.000 kr
Skap i eik, barokk. (180x163x68cm)
Vurdering: 4.000 kr - 6.000 kr
Tilslag: 3.200 kr
4 stoler med rester av orig. maling, skåret dekor, 1800-tallet.
Tilslag: 6.000 kr
Emile GALLÉ
(1846-1904)
Vase i overfangsglass. (H:19cm)
Vurdering: 5.000 kr - 7.000 kr
Tilslag: 4.000 kr
Emile-Francois CHATROUSSE
(1829-1896)
Skulptur i patinert bronse "Histoire inscrivant le centenaire 1889" på samtidig marmorsøyle, sign. Proveniens sjokoladefabrikant Otto Cloetta, Sveits. (H:122+60cm)
Vurdering: 15.000 kr - 18.000 kr
Tilslag: 15.000 kr
Et par lysskjold i messing med drevet dekor, 1700-tallet. (H:47cm)
Vurdering: 8.000 kr - 10.000 kr
Urne i blå og hvit porselen "Arrow-vase", Chien Lung-stil, Kina 1800-tallet. (H:56cm)
Vurdering: 15.000 kr
Tilslag: 36.000 kr
Kaminur i brennforgylt bronse "Les Georgiques, Leneide", Empire, Frankrike tidlig 1800-tallet. (H:78cm)
Vurdering: 15.000 kr
Kommode med intarsia og marmorplate, gustaviansk. (84x93x53cm)
Vurdering: 8.000 kr - 12.000 kr
Tilslag: 23.000 kr
"Hinterglassteknikk", "Bark Fredrikke af Drammen, Capt. A. Ullenberg 1868". (54x76cm) (skade)
Tilslag: 21.000 kr
Mangletre med skåret og malt akantusdekor, ant. Anders Tordsen Tassmyrhaugen, Vågå. (L:71cm)
Vurdering: 8.000 kr
Tilslag: 20.000 kr
Kjenge med orig. malt dekor, utvendig drikkevers, Vestlandet 1800-tallet. (H:21/L:33cm)
Vurdering: 12.000 kr
Tilslag: 20.000 kr
Prismelysekrone.
Vurdering: 20.000 kr
Tilslag: 25.000 kr
Drikkekanne med skåret dekor, 1700-tallet. (H:21cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag: 3.600 kr
Bondespeil med orig. maling, 1800-tallet. (29x15cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 3.800 kr
Kjenge med orig. rosemaling, utvendig drikkevers og dat. 1837. (L:30cm)
Vurdering: 10.000 kr
Tilslag: 19.000 kr