Katalog for Vårauksjonen 2018

Speillampett, forgylt, 1700-tallet. (62x30cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 5.500 kr
Skrin med karveskurd og orig. maling, eierinitialer og dat. 1793. (L:40cm)
Vurdering: 3.000 kr - 4.000 kr
Tilslag: 6.000 kr
Kanne, lagget med orig. malt dekor, ant. Sata, Hallingdal. (H:39cm)
Vurdering: 4.000 kr - 6.000 kr
Tilslag: 9.500 kr
Tine med orig. malt dekor, dat. 1854, Vest-Agder. (16x26x20cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 6.000 kr
Vitrineskap med orig. maling, barokk. (118x66x32cm)
Tilslag: 6.000 kr
Staskniv montert med sølvbeslag, Magne Groven. (L:21cm)
Tilslag: 8.000 kr
Slirekniv med skåret gjennombrutt dekor, Louen, Vest-Agder. (L:26cm)
Vurdering: 10.000 kr - 15.000 kr
Tilslag: 36.000 kr
Speil med skåret og forgylt dekor, gustaviansk-stil. (84x57cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 3.600 kr
Kaffekanne i tinn, knekket form, barokk, stempl. (H:28cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 1.900 kr
Gulvur med orig. malt dekor, Flatbygdene 1800-tallet. (H:210cm)
Tilslag: 3.600 kr
Kjenge med orig. rosemaling, utvendig drikkevers: "For en Tørstig Mann er i en Maadelig Dram", Vestlandet 1800-tallet. (L:28cm)
Vurdering: 8.000 kr - 12.000 kr
Tilslag: 17.500 kr
Prismelysekrone, gustaviansk. (H:120cm)
Vurdering: 12.000 kr
Tilslag: 14.000 kr
Spillebord i eik, 1700-tallet. (H:77/B:80,5cm)
Tilslag: 4.400 kr
Fat i fajanse "Urbino" Italia 1500/1600-tallet. (Ø:40cm) Proveniens: Henrik Sørensen.
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag: 19.000 kr
Speil med skåret og malt dekor, 1700-tallet. (H:84cm)
Vurdering: 2.000 kr - 3.000 kr
Tilslag: 22.000 kr
Et par armstoler i mahogni med intarsia, tidl. 1900-tallet.
Tilslag: 3.200 kr
Kontorstake i jernblikk, tidl. 1800-tallet. (H:22cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 2.600 kr
Et par kåpestaker i messing, barokk, 1600/1700-tallet. (H:19,5cm)
Vurdering: 7.000 kr - 9.000 kr
Tilslag: 37.000 kr
Maud GJERULDSEN BUGGE
(1962-)
Bolle i farget glass, sign. Hadeland. (H:24/L:44cm)
Vurdering: 1.200 kr - 1.500 kr
Ingvild HAVREVOLD
(1942-1996)
Skulptur i keramikk, sign. (H:42cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 3.800 kr
Einar Barnes
(1908-1985)
Papirkurv i teak og plywood, Einar Barnes for P.S.Heggen 1950-tallet. (45x39x22cm)
Vurdering: 2.000 kr
Karen KLIM
(1951-)
Vase i glass, sign. 1995. (H:20cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag: 4.200 kr
Margrethe von der LIPPE
(1913-1999)
Veggfat i keramikk, sign (43x47cm)
Karaffel, Nøstetangen ca. 1760. (H:15cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag: 5.500 kr
Tebord med skåret dekor, rokokko. (77x65x54cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag: 10.500 kr
Løvekrus i bjerk, 1800-tallet. (H:21,5cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag: 4.400 kr
2 vinglass, kartusj med monogram, Lauenstein 1760/1770. (H:16cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag: 3.000 kr
Et par vinglass, kartusj med monogram, ant. Tyskland siste halvdel 1700-tallet. (H:17/16cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag: 3.000 kr