Katalog for Høstens kvalitetsauksjon 2018

Bartmannskrukke, 1700-tallet. (H:23cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 1.800 kr
Barberfat i porselen, Chien Lung (1736-1796). (L:32cm)
Vurdering: 10.000 kr
Et par potpurikrukker,Motiv etter Francios Boucher; musikken og astronomien, Kongelig Dansk porselensfabrik, ca. 1780. (H:36cm) (reperasjoner)
Vurdering: 12.000 kr
Tilslag: 10.000 kr
Et par lysestaker i forgylt bronse, 1800-tallet. (H:31cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 11.000 kr
Spilledåse med kasse i valnøtt, mekanisme med bjeller og tromme, 1800-tallet. (26x72x34cm)
Vurdering: 12.000 kr
Tilslag: 22.000 kr
Stettefat fajanse, Braunschweig, Tyskland ca. 1730 sign. Van Hantelmann. (H:6,5/Ø:13cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 2.000 kr
Fat i fajanse, Holland 1690/1740. (Ø:31,5cm)
Vurdering: 3.000 kr - 4.000 kr
Tilslag: 4.600 kr
Et par amphora-formede vaser i porselen med malte motiver, mattert og polert forgylling, ant. Brussel ca. 1815-1830. (H:27cm)
Vurdering: 8.000 kr
Tilslag: 8.000 kr
Veggur i forgylt bronse, Raingo Frères, Paris. Regence. Raingo Frères laget ur for Napoleon III og Hertugene av Orleans. (H:141cm)
Vurdering: 12.000 kr - 15.000 kr
Tilslag: 74.000 kr
Armstake i messing, sengotisk ca. 1600, sannsynligvis med kompletteringer. (H:28cm)
Vurdering: 12.000 kr
Tilslag: 21.000 kr
Figur i porselen "4 musikanter", Meissen. (H:27cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag: 3.800 kr
2 figurer i porselen, Meissen. (H:16/14cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 2.600 kr
2 stk sausenebb sausenebb Kina Chieng-Lung 1736-1795 (L: 22.5/21cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag: 3.000 kr
Konsollspeil, forgylt, empire. (89+192x93cm)
Vurdering: 15.000 kr
Tilslag: 13.000 kr
Prismekrone, jugend ca. 1910. (nyrestaurert) (H:110cm)
Vurdering: 12.000 kr
Tilslag: 12.000 kr
Peder NØTTESTAD
(1693-1763)
Gulvur, kasse med kineserier og kobberstikksdekor, urverk i messing, skive mrk. Peder Nøttestad - Christiania. (mangler verkets spillemekanisme) (H:239cm)
Vurdering: 12.000 kr
Tilslag: 17.000 kr
Liten butelje i grønt glass. (H:10cm)
Tilslag: 2.000 kr
Form i kobber, skjellformet, 1700-tallet. (L:50cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag: 3.400 kr
Stabbursklokke i bronse med påskriften: Iens Rvrad 1706 Margrete Rosen Feldt. (H:26cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag: 2.900 kr
Kobberstikk til Flora Danica 1.ste hefte 1761. Flora Danica er et bokverk med kobberstikk av Danmark-Norges viltvoksende flora. Lederen for redaksjonen var Georg Christian Oeder som hadde ideen. Kobberstikkeren Michael Rössler og sønnen Martin Rössler som var tegner ble hentet fra Nürnberg for å utføre illustrasjonene.
Vurdering: 10.000 kr - 12.000 kr
Tilslag: 5.500 kr
3 tallerkener i porselen "Flora Danica", Royal Copenhagen. (Ø:25,5cm)
Vurdering: 2.000 kr - 3.000 kr
Tilslag: 8.000 kr
Morter med støter i messing, ant. 1700-tallet. (H:20/Ø:18cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 2.000 kr
Ølbolle med orig. malt dekor med utvendig drikkevers, 1800-tallet. (H:10/Ø:28cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 2.200 kr
Ølbolle med orig. malt dekor, 1800-tallet. (Ø:12cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag: 1.900 kr
Laup med skåret dekor, orig. maling, eierinitialer og dat. 1815, Gudbrandsdalen. (H:14,5cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 5.500 kr
Stettefat med svidekor og rester av orig. maling, 1700-tallet. (H:9/Ø:28cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag: 3.200 kr
Skrin med orig. malt dekor med eiernavn og dat. 1833. (20x28x19cm)
Vurdering: 1.500 kr
Tilslag: 1.600 kr
Grøtamber med orig. maling, eiernavn og dat. 1845. (H:30cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag: 3.000 kr
Øse med skåret og malt dekor, 1800-tallet. (L:29cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag: 5.500 kr
Lekehest med orig. maling, Telemark 1800-tallet. (H:20cm)
Vurdering: 8.000 kr
Tilslag: 11.500 kr
Ikon "Guds Mor med Kristus-barnet, med utvalgte helgener", ant. Russland sent 1700-tallet. (48x35cm)
Tilslag: 10.000 kr
Helgenfigur skåret i tre, "St. Patrick", polykromt malt med rester av forgylling, 1700-tallet. (H:118cm)
Vurdering: 12.000 kr
Tilslag: 12.000 kr
Kanapé med skåret skjell i rygg og sarg, rokokko. (L:171cm)
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag: 12.000 kr
Butelje i grønt glass. (H:16cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag: 1.500 kr
Vitrineskap med orig. malt dekor eiernavn og dat. 1847, Vestlandet. (96x89x30cm)
Vurdering: 8.000 kr
Tilslag: 8.000 kr
Belutch, ca 1940. (190x105cm)
Vurdering: 3.000 kr
Teppe, Bidjar løper. (82x298cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag: 4.200 kr
Lanterne-ur i messing, 16/1700-tallet. (H:38cm)
Vurdering: 4.000 kr - 6.000 kr
Tilslag: 3.200 kr
Mangletre, skåret dekor med Christian VII´s monogram, 1700-tallet. (L:68cm)
Tilslag: 2.600 kr
Gotisk lysestake i messing, Spania 1500-tallet. (H:13cm)
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag: 17.000 kr
Bordstol, 17/1800-tallet. (70x108x70cm)
Vurdering: 3.000 kr
Mangletre med karveskurd og rester av orig. maling, eierinitialer og dat. 1742. (L:70cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag: 3.000 kr
Hengeskap med orig. malt dekor, 1700-tallet. (64x58x63cm)
Vurdering: 8.000 kr
Tilslag: 14.000 kr
Hylle med orig. maling, Vest-Agder 1800-tallet. (65x66x14cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 3.600 kr
Drikkekanne/løvekrus i bjerk, 1700-tallet. (H:22cm)
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag: 8.500 kr
Trøys med orig. malt dekor, innvendig drikkevers og dat. 1790. (H:13/L:39cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag: 7.000 kr
Ølbolle, orig.malt dekor med brudefølge, Agder 1700-tallet. (H:16/Ø:40cm)
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag: 6.000 kr
Speil med skåret dekor, originalt speilglass, siste del 1700-tallet, Storelvdal/ Koppang. (H:105cm)
Vurdering: 12.000 kr
Spann i mahogni med innsats og bånd i messing, England sent 1700-tallet. (H:30cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag: 4.000 kr
Primelysekrone, Louis XVI, Nord Tyskland/Danmark. (H:100cm)
Vurdering: 20.000 kr
Sekretær i mahogni med forgylte bronsedetaljer, plate i sort sten, Frankrike sent 1700-tallet. (139x91x37cm)
Tilslag: 12.500 kr
Et par stoler i bøk laget av snekkermester Andreas Krågn (Kragerø) for Heinrich O. Bjørn, Berg gård nå Kragerø Museum. Proveniens: Gave fra Jeja Homan til Agnes Mürer 1938 deretter i arv.
Vurdering: 6.000 kr - 8.000 kr
Tilslag: 12.000 kr
Kubbestol med orig. maling, 1800-tallet. (H:71cm)
Tilslag: 2.000 kr
Sofa, Louis XVI. (L:174cm)
Vurdering: 3.000 kr - 5.000 kr
Fat i fajanse, Holland 1690/1740. (Ø:30,5cm)
Tilslag: 5.000 kr
Moud. (200x152cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag: 3.600 kr
Teppe, Isfahan, kourk på silkerenning, sign. ca 1950. (163x111cm)
Vurdering: 8.000 kr
Tilslag: 6.000 kr
Kaminur med mahogny kasse, mrk. Geo. Flote - Islington. (H:54cm)
Vurdering: 8.000 kr - 12.000 kr
Tilslag: 18.000 kr
Et par stoler, rokokko, 1700-tallet.
Vurdering: 3.000 kr
Lensmannsskap med orig. malt dekor, dat. 1780, Hedemark/ Østerdalen. (90x96x35cm)
Vurdering: 15.000 kr
Bord, sort lakk, Kina ca. 1800. (87x97x48cm)
Vurdering: 8.000 kr
Vurdering: 8.000 kr
Et par klappstoler, Kina ca. 1800.
Vurdering: 12.000 kr
Stol, Kina ca 1880,Ming type.
Vurdering: 4.000 kr - 5.000 kr
Stekefat i porselen, Kang Hsi (1662-1723). (L:31,2cm)
Vurdering: 5.000 kr
Tilslag: 4.600 kr
Ingefærkrukke i porselen, Kina 1800-tallet. (H:22cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 4.800 kr
Skål i porselen, Kina 1700/1800-tallet. (H:5/Ø:12cm)
Vurdering: 4.000 kr
Fløtemugge i blå hvit porselen, Kina Chieng Lung 1736-1795). (H:12cm) nag
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 1.000 kr
Urne i porselen, Kina. (H:22cm)
Vurdering: 2.000 kr
Skjenkekanne med orig. maling, Hallingdal 1600-tallet. (H:20cm)
Tilslag: 14.500 kr
Kjenge med orig. malt dekor, utvendig drikkevers og dat. 1861. (L:29cm)
Tilslag: 27.000 kr
Helgenfigur, ant. 1700-tallet. (H:22cm)
Vurdering: 1.500 kr
Tilslag: 4.400 kr
Stol med skåret dekor, rokokko, Trøndelag 1700-tallet
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag: 4.600 kr
Laup med orig. malt dekor, 1800-tallet. (H:16,5cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 7.000 kr
Hengeskap med orig. maling og eierinitialer 1843, Numedal. (88x71x21cm) (markhull)
Vurdering: 60.000 kr
Tilslag: 48.000 kr
Teppe, Kelim. (342x252cm)
Vurdering: 8.000 kr - 10.000 kr
Kayseri bønneteppe, silke på bomull, ca 100 år. (182x122cm)
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag: 11.000 kr
Øse, ant. Hardanger 16/1700-tallet. (L:36cm)
Vurdering: 20.000 kr
Tilslag: 18.000 kr
Renessanse laugskanne/tankard med rester av orig. maling. (H:31cm)
Tilslag: 26.000 kr
Ølhøne med rester av orig. maling, 1700-tallet. (L:27cm)
Tilslag: 14.000 kr
Gulvur i mahongi med intarsia, urverk med spilleverk, mrk. Geo. Hay, London. (George Hay startet i faget i 1705) (H:230cm)
Vurdering: 20.000 kr - 30.000 kr
Tilslag: 35.000 kr
Gulvur mrk. Allan Honre, Irvin. Messingskive og kasse i mahogni. (H:238cm)
Urverk med skive i messing, mrk. Joseph Windmills (c1640-1724).
Vurdering: 6.000 kr
Armstol med gyldenlær, barokk 1700-tallet.
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 4.600 kr
Et par kronede utskårne tre-ornamenter med Kong Fredrik V og Dronning Louises monogram. (100x95x30cm) Litteratur: Hjemmets Forlag,100 Nye Gamle Storgårder illustrert s. 178.
Vurdering: 25.000 kr
Tilslag: 38.000 kr
Hengeskap med orig. malt dekor, innvendig nummerert skuffeinnredning, Nedre Gudbrandsdalen. (129x98x29cm)
Vurdering: 15.000 kr - 20.000 kr
Tilslag: 17.000 kr
Kjenge med skåret og malt dekor, innvendig dekorert og utvendig drikkevers, 1800-tallet. (L:34cm)
Vurdering: 12.000 kr
Tilslag: 18.500 kr
Kommode med intarsia og forgylte bronsedetaljer, Frankrike transisjon Louis XV/XVI. (84x80x44cm)
Vurdering: 12.000 kr
Tilslag: 12.500 kr
Kaminur i hvit marmor med brennforgylte bronse-detaljer, merket Muggelin, Luzern, 1800-tallet. (H:50cm)
Tilslag: 6.500 kr
Et par kandelabrer med puttier, brennforgylt bronse og marmor, Frankrike ca. 1780-90. (H:52cm)
Vurdering: 20.000 kr - 25.000 kr
Grøtamber med skåret og malt dekor, Gudbrandsdalen 1800-tallet. (H:29cm)
Tilslag: 4.000 kr
3 ass. tumlinger i tre med rester av orig. maling, 17/1800-tallet. (Ø:8,5/8/7cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 6.000 kr
Langbenk, trehvit, 1800-tallet. (45x34x230cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 1.500 kr
Langbord, trehvit 17/1800-tallet. (78x220x74cm)
Vurdering: 8.000 kr
Tilslag: 10.500 kr
Drikkekrus i bjerk, ant. sent 1600-tallet, skisse av lignende i Gjerde s.397. (H:16cm)
Vurdering: 6.000 kr
Teppe, Nain. (258x171cm)
Tilslag: 6.300 kr
Teppe, Isfahan, kourk, ca 1950. (241x154cm)
Vurdering: 20.000 kr
Tilslag: 20.000 kr
Ølbolle med orig. malt dekor, innvendig tekst, eierinitaler og dat. 1783. (Ø:27cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 2.800 kr
Båndvev med orig maling, eierinitialer og dat. 1849. (H:24cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag: 2.200 kr
Johann GUTENBERG
(1400-1468)
Gabriel Wells kjøpte en Gutenberg-bibel fra Joseph Sabin, som hadde kjøpt den på auksjon i 1920. Det to binds (en av de 41 som eksisterte) var ikke i perfekt stand - den manglet 50 av sine 643 blader og noen av de som ble igjen hadde sine dekorasjoner kuttet ut. Wells valgte å bryte opp Bibelen og selge bladene individuelt og dermed nå et bredere marked. Hvert blad ble elegant slått i en "svart eller mørk blå marokko geiteskinn porteføljemappe" med ordene "Et blad i Gutenberg Bibelen (1450-1455)" preget på forsiden i forgylte bokstaver.
Vurdering: 300.000 kr
Tilslag: 270.000 kr
Seng med malt dekor med madonna-portrett i hodegavl datert 1835 Tyskland. (Innvendig 174x113cm)
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag: 4.000 kr
Tutkanne, lagget med maling og svidekor. (H:42cm)
Vurdering: 1.500 kr
Tilslag: 6.000 kr
Langbord. (Platen er noe skjev) (77x320x73cm)
Vurdering: 8.000 kr
Tilslag: 7.500 kr
Amber med. orig. rosemaling, eierinitialer og datering 1828. (Ø:27cm)
Vurdering: 1.200 kr
Plat-de-menage/oppsats i fajanse, ant. Heinrich Lorentzen Bech/Peter Hoffnagel, virket for Herrebøe fayanse fabrique og senere ved Østebrofabrikken. (H:47cm)
Potpurrikrukke i fajanse, Østerbrofabrikken, 1700-tallet. (H:45cm)
Vurdering: 4.000 kr
Vendebenk med rester av orig. maling, Gudbrandsdalen 1700-tallet. (L:201cm)
Vurdering: 12.000 kr
Tilslag: 12.000 kr
Skatoll med orig. malt dekor, eiernavn: Syve Alusen Listad, og dat. 1822, Valdres. (228x113x54cm)
Vurdering: 20.000 kr
Tilslag: 33.000 kr
Figuroppsats, Meissen. (H:34/L:35cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag: 22.000 kr
Hengeskap med orig. malt dekor, eiernavn Lars Olssen, dat. 1833. Påskrift over døren: "Et og to kom døden i hu". (90x98x35cm)
Vurdering: 40.000 kr - 60.000 kr
Vinglass Chrystal Desert, monogram og datering 1771, Nøstetangen. (H:17,5cm)
Tilslag: 15.300 kr
Sukkerskål i gråling glass, Nøstetangen. (H:6/Ø:10,5cm)
Vurdering: 18.000 kr - 20.000 kr
113
113
Vinglass med hvit spiral, forgylt monogram og dat. 1794, Hurdal. (H:15cm)
Vurdering: 14.000 kr - 16.000 kr
Tilslag: 13.000 kr
114
114
3 vinglass "Chrystal desert" med monogram, alle med forskjellige drikkevers, Nøstetangen. (H:14,5cm)
Vurdering: 45.000 kr - 50.000 kr
Tilslag: 34.000 kr
115
115
Vinglass, "Bruns modell", Nøstetangen. (H:16,5cm)
Vurdering: 12.000 kr
116
116
Teppe, Bidjar. (169x117cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag: 4.200 kr
117
117
Teppe, Aserbadjansk løper, ca. 1920/30. (450x97cm)
Vurdering: 5.000 kr
Tilslag: 3.000 kr
118
118
Mangletre med orig. skåret og malt akantusdekor, 1800-tallet. (L:76cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 2.000 kr
119
119
Bunad med kappe, skjorte, veske og tilhørende sølv, Vestfold.
Vurdering: 8.000 kr
Tilslag: 11.000 kr
120
120
Sengeinnredning, blå bunnfarge med rosemalte fyllinger, Numedal, første del 1800-tallet. (215x183x109cm)
Vurdering: 100.000 kr - 120.000 kr
Tilslag: 120.000 kr
121
121
Karaffel
Karaffel med initial på forsiden og teksten "Lit drue saft" på baksiden, Nøstetangen/Hurdal. (H:20cm)
Vurdering: 3.000 kr
122
122
Kronograf i mahogni kasse mrk. A. Hohwü, No. 506 - Amsterdam". (17x16x16cm)
Tilslag: 70.000 kr
123
123
Verftsmodell "SS Kitty - Wood, Skinner & Co Ship Builders, Newcastle on Tyne". (26x173cm)
Vurdering: 12.000 kr
Tilslag: 10.000 kr
124
124
Natthus i messing på sokkel i mahogni, mrk. James Morton, Sunderland & Shields, 1800-tallet. (H:135cm)
Vurdering: 12.000 kr
Tilslag: 12.000 kr
125
125
"Course Corrector", messing i mahogni kasse Bains & Ainsky's. (21x27x26cm)
Vurdering: 1.200 kr - 1.500 kr
Tilslag: 1.900 kr
126
126
Diorama med halvmodell av fullrigger, 1800-tallet. (19,5x27cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 3.800 kr
127
127
Skipskanon i støpejern på lavett, 1800-tallet. (L:70cm)
Tilslag: 3.600 kr
128
128
Hengeskap med rester av orig. maling, 1800-tallet. (65x46x13cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag: 5.000 kr
129
129
Tutkanne, lagget med orig. maling, eiernavn og dat. 1843. (H:52cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 2.200 kr
130
130
Stol med skåret dekor, rester av orig. maling, 1700-tallet.
Tilslag: 5.500 kr
131
131
Bondebord med orig. maling, eierinitialer og dat. 1813. (79x139x84cm)
Tilslag: 4.800 kr
132
132
Hans O. GLITTENBERG
(1788-1873)
Skivju med original rosemaling, eierinitialer og dat. 1855. (120x77cm)
Tilslag: 9.000 kr
133
133
Hjørneskap med rester av orig. maling, skåret og malt dekor med gjennombrutt krone, 1800-tallet. (147x67x40cm)
Vurdering: 3.000 kr
134
134
Frimurerdolk i støpejern, skjefte med bl.a. knokler, timeglass og ugle, slire med håbrann skinn. (L:30cm)
135
135
Krusifiks i malt tre "Inri", 1800-tallet. (H:90cm)
Vurdering: 1.500 kr - 2.000 kr
Tilslag: 2.500 kr
136
136
Teppe, Chowal, Turkmenistan, ca 1910. (153x81cm)
Vurdering: 5.000 kr - 6.000 kr
137
137
Teppe, Hamadan. (254x143cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 2.200 kr
138
138
Grøtamber med svidekor, eierinitialer og dat. 1820 på undersiden. (H:32cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 3.400 kr
139
139
Øse i bjerk med skåret dekor, 1800-tallet. (L:32cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 2.400 kr
140
140
Hengeskap med orig. malt dekor, eierinitialer og dat. 1786. (84x68x22cm)
Tilslag: 37.000 kr
141
141
Et par lysestaker i messing, eierinitialer og dat. 1846, barokk. (H:24,5cm)
Tilslag: 6.000 kr
142
142
Bord i eik med to skuffer, ant. Italia, renessanse.(78x56x123cm)
Tilslag: 4.200 kr
143
143
Servise bestående av 13 ass. serveringsfat, 2 terriner, potetfat med lokk, sausnebb, stettefat, mugge, 11 eggelass, 10 kaffekopper med underskål, 4 tekopper med underskål, 37 tallerkener (Ø:24cm), 11 tallerkener (Ø:22cm), 22 asjetter (Ø:17cm) samt 24 dype tallerkener (Ø22cm) Porsgrund Porselænsfabrik, ca 1890.
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag: 4.600 kr
144
144
Kabinettskap med skriveklaff og oppheng, malt dekor, trolig Hovel C. Gaarder eller hans skole, 17/1800-tallet. (33/48.5/312cm)
Vurdering: 8.000 kr
145
145
Fiolin, O.P. Jacobsen Trondhjem 1943 og 1958 med tilhørende kasse. (Sprekk)
Vurdering: 8.000 kr
146
146
UTGÅR.
147
147
Karaffel, Hurdal. (H:19,5cm)
148
148
Vinglass Formet Knapp med Christian VII's monogram. (H:16cm)
Tilslag: 3.700 kr
149
149
Vinglass, "Kreppige Dessert", Nøstetangen. (H:15,5cm)
Vurdering: 6.000 kr
150
150
Bolle i blå hvit porselen Kina tidlig 1800-tallet. (Ø:29cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag: 2.000 kr
151
151
Stort fat i porselen, Kang Hsi (1662-1723) (Ø:40cm)
Tilslag: 9.000 kr
152
152
Stort fat med blå glasur, Kina 1800-tallet. (Ø:40,5cm)
Vurdering: 4.000 kr
153
153
Bolle i porselen med blå/hvit månehare dekor dekor, Kanxi (1662-1722). (Ø:15cm)
154
154
Et par lokkefat i porselen, Tao Kuang (1821-1850). (23,5x20,5cm)
Vurdering: 3.000 kr
155
155
3 Kantonboller i ass. størrelser, stor første del 1800-tallet, mellomste ca. 1850/60, minste datert 1891. (Ø:29/20,5/15cm)
Vurdering: 6.000 kr
156
156
Teppe. Nahawand. (216x145cm)
Vurdering: 2.000 kr
157
157
Shireki Afshar. (243x148cm)
Vurdering: 6.000 kr
158
158
5 asjetter i porselen, Famille Rose, Kina ca 1760-80. (Ø:16,3cm)
Vurdering: 5.000 kr
Tilslag: 4.000 kr
159
159
Servise i porselen "Stråmønstret" bestående av 24 tallerkener (24cm), 12 tallerkener (20cm), 12 asjetter (16,5cm), 12 dype tallerkener (24.5cm), 11 dype tallerkener (20,5cm), 3 terriner, 8 ass. ovale serveringsfat, 10 ass. fat/boller, 12 mokkakopper med underskål, 11 tekopper med underskål, 6 krus, 2 kanner, mugge, sukkerkopp samt 2 fløtemugger. Porsgrund Porselænsfabrik / Royal Copenhagen.
Tilslag: 17.000 kr
160
160
Lintøypresse, barokk type. (H:190cm)
161
161
Vippebord i mahogni, England 1700-tallet. (H:73/Ø:80cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag: 3.200 kr
162
162
Tråbil, tidl. 1900-tallet. (L:150cm)
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag: 10.000 kr
163
163
Speillampett, rikt skåret dekor med orig. maling, 1700-tallet. (H:42cm)
Vurdering: 8.000 kr
164
164
Fatskap med orig malt dekor, Etnedal i Valdres.(195x105x49cm)
Vurdering: 15.000 kr
Tilslag: 15.500 kr
165
165
Stol med gjennomskåret rygg, trehvit, 1700-tallet med sekundær dat. 1823. Hallingdal.
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 1.700 kr
166
166
Slirekniv i skåret hvalrosstann med beslag i sølv, Tromsø ca 1900. (L:23cm)
Vurdering: 5.000 kr
Tilslag: 4.500 kr
167
167
Tore NODELAND
Slirekniv med sølv beslag, skåret skaft og slire, ca 1989, sign. (L:21cm)
Tilslag: 7.000 kr
168
168
Tore NODELAND
Slirekniv med sølv beslag, skåret slire, ca 1985, sign. (L:20,5cm)
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag: 6.000 kr
169
169
Slirekniv med sølv beslag, skaft i ringlønn, skåret slire, Rune Eriksen, Vestfold, sign. (L:20,5cm)
Vurdering: 5.000 kr
170
170
Vase i flerfarget glass med innlagt netting, sign.-81. (H:18cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 2.800 kr
171
171
Vase i glass, sign. BM-78, II. (H:19cm)
Vurdering: 1.500 kr
Tilslag: 4.800 kr
172
172
Erik PLØEN
(1925-2004)
Bolle i keramikk, sign. (H:12,5cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 2.400 kr
173
173
Erik PLØEN
(1925-2004)
Vase i keramikk, sign. (H:21cm)
Tilslag: 3.400 kr
174
174
SALOME
(1954-)
Figur i porselen 19/100 "Tänzer. Auf einem Knie mit ausgebreiteten Armen." Rosenthal (H: 42cm)
Tilslag: 4.800 kr
175
175
Fredrik A. KAYSER
(1924-1968)
Et par lenestoler, Modell 965, sort skinn.
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag: 12.500 kr
176
176
Fredrik A. KAYSER
(1924-1968)
3-seter sofa i sort skinn, (L:180cm)
Tilslag: 9.500 kr
177
177
Fredrik A. KAYSER
(1924-1968)
Ørelappstol i sort skinn med tilhørende taburett.
Tilslag: 5.500 kr
178
178
Torbjørn AFDAL
(1917-1999)
Et par armstoler "Elton" , palisander og sort skinn.
Tilslag: 4.000 kr
179
179
Torbjørn AFDAL
(1917-1999)
Barskap i teak. (100x110x46cm)
Tilslag: 2.400 kr
180
180
Torbjørn AFDAL
(1917-1999)
Sofabord "Bellis". (H:51/Ø:105cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 1.500 kr
181
181
Eero SAARINEN
(1910-1961)
4 stoler "Tulip chair", formgitt i 1957.
Tilslag: 9.000 kr
182
182
Torbjørn AFDAL
(1917-1999)
Benk i teak. (34x151cm)
Tilslag: 3.000 kr
183
183
Arne JACOBSEN
(1902-1971)
14 stoler, "Myren".
Vurdering: 10.000 kr
Tilslag: 10.000 kr
184
184
Verner PANTON
(1926-1998)
Hvilestol i system 123, trukket med blått ullstoff. Montert på trompetfot av støpt aluminium. Utført hos Fritz Hansen ca. 1976 4stk.
Vurdering: 8.000 kr
Tilslag: 8.000 kr
185
185
Kaare KLINT
(1888-1954)
Et par armstoler "SAFARI" med to taburetter og to tilhørende puter i rødfarvet skinn. Tegnet 1933. Produsert hos Rud Rasmussen, København.
Vurdering: 10.000 kr
Tilslag: 15.000 kr
186
186
Keshan, ca 1940. (215x129cm)
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag: 5.000 kr
301
301
Et par sukkerskåler i 800s med blå glassinnsats, utydl. stemplet. (L:15cm)
Tilslag: 2.200 kr
302
302
Et par lysestaker i sølv, fullstemplet Sverige, Vera Ferngren. (Inskripsjon) (H:23cm)
303
303
Stetteskål på velvet rund fot med ben i stammen, O.B. Sjögren, Stockholm 1925. (H:16,5/Ø:22cm/312g)
304
304
Stettefat i 830s med innvendig forgylling, Thune 1880. (H:22cm/484g)
Vurdering: 2.500 kr
Tilslag: 2.200 kr
305
305
Barokk tedåse i sølv, lokk med kongleknopp, monogramert B., Jens Kahrs, mester i Bergen 1738-1781, guardein Jens Kahrs, månedstempel for april. (H:10,5cm/101g)
306
306
Rokokko luktevannshus, lokk med fugl, delvis forgylt, fot med balsamgemme, Niels Larsen Haugaard, mester i Christiania 1752-1773. (H:8,5cm)
Vurdering: 5.000 kr
Tilslag: 10.500 kr
307
307
Skål i 925s og emalje, David-Andersen. (Ø:7,8cm)
Tilslag: 4.000 kr
308
308
Skrin i 830s. (9,5x13x8cm/362g)
Tilslag: 2.000 kr
309
309
Bolle i 830s på 3 ben, Thune. (Ø:24cm/486g)
Tilslag: 1.800 kr
310
310
Drikkekrus i porselen , Fam. Rose, Chien Lung, Kina 1735-1796, lokk i sølv med medalje "Ora et Labora / Gud hjelper", Lars Nagel Møller, mester i Oslo 1765-1785, guardein Peter Petersen 1782-99, bystempel 1783. (H:19,5cm) Proveniens: Kaptein Johan Christian Rode (1725-1801)
Tilslag: 14.500 kr
311
311
Ring i 18k gult gull med 5 briljanter, 14 diamantroser og 10 carré slepne smaragder, 1920-tallet. (Ø:17mm)
Tilslag: 3.200 kr
312
312
Armlenke i 19k gult gull. (L:21cm/58g)
Vurdering: 15.000 kr - 16.000 kr
Tilslag: 15.000 kr
313
313
Et par ørepynt i 14k hvitt gull med diamanter.
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag: 4.200 kr
314
314
Et par forlovelsesringer i 14k gull med forglemmegei i emalje og sammenholdene hender, begge med innleggning av hårflett, eier monogr. dat 1808, en med stempel, Niels Delphin, Christiania 1801-1829, samtidig dobbeltetui. (Proveniens Losby Gods. (Ø:18,5/17,25mm)
Tilslag: 5.000 kr