Katalog for Juleauksjonen 2018

Et par lysestaker i messingblikk med drevet dekor, barokk-stil. (H:27cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag: 8.000 kr
Ølbolle med orig. malt dekor, innvendig drikkevers: "Drik Ølet Saa at Du af Brødet Leve maae", dat. 1780. (Ø:28cm)
Vurdering: 2.000 kr - 3.000 kr
Tilslag: 2.000 kr
Stettefat med skåret dekor, rester av orig. maling, 1700-tallet. (Ø:25cm/H:9cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 9.000 kr
Sponeske med orig. malt dekor, eierinitialer og dat. 1830. (Ø:22,5/H:15cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag: 2.400 kr
Drikkekanne i tinn, C. Reincke 1747, Trondheim. (H:18,5cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 1.900 kr
Ambar med orig. rosemaling, eierinitialer og dat. 1890. (H:33cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag: 3.200 kr
Kaminur i brennforgylt bronse, empire. (H:36cm)
Vurdering: 5.000 kr
Tilslag: 5.000 kr
Et par lysestaker i forgylt jern, historisme. (H:65cm)
Vurdering: 4.000 kr - 6.000 kr
Fat i fajanse, ant. Tyskland 1700-tallet. (Ø:34,5cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag: 2.600 kr
Kaminur mrk. Joh. Scherich in Mistlbach, Østerike sent 1700-tallet. (H:51cm)
Vurdering: 4.000 kr - 5.000 kr
Tilslag: 8.500 kr
Lensmannspisk med messing beslag, eiernavn: Arne Sen Østen, dat. 1844 Eikle. (L:49+104cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 4.600 kr
Drikkekanne i bjerk, baluster form 16/1700-tallet. (H:19,5cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag: 8.500 kr
Et par stoler, sent 1700-tallet.
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag: 4.200 kr
Snusflaske i bjerkerot, beslag i sølv med gravert dekor. (Ø:9,5cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag: 7.500 kr
Ølbolle med malt dekor, innvendig tekst og dat. 1836. (H:19/Ø:41cm)
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag: 4.400 kr
Hjørne/hengeskap med skåret dekor, rester av orig. maling, rennesanse-type, 1700-tallet. (94x82x56cm)
Tilslag: 7.500 kr
Gulvur, verk i messing mrk. William Kippling, London 1700-tallet, sortmalt kasse med kineserier. (H:240cm)
Tilslag: 28.000 kr
Speil i valnøtt med forgylte detaljer, ca. 1800. (132x52cm)
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag: 12.000 kr
Barselskanne i tinn, D. Steeman, Bergen 1775. (H:14/L:19cm/1315g)
Vurdering: 8.000 kr - 10.000 kr
Tilslag: 9.000 kr
Kommode i valnøtt med forgylte detaljer, bombé form og plate i hvit marmor, 1700-tallet. (82x74x28cm)
Vurdering: 20.000 kr
Tilslag: 40.000 kr
Et par coasters, forsølvet. (Ø:11,5cm).
Vurdering: 800 kr - 1.200 kr
Tilslag: 2.000 kr
Bolle i glass og sølv mrk. Cartier. (H:11/Ø:23cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 5.500 kr
Sukkerdrysse i sterling sølv, Birmingham 1939. (H:22cm/230g)
Vurdering: 1.500 kr
Tilslag: 1.200 kr
Et par lysestaker i sterling sølv, Sheffield 1895. (H:16cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag: 3.000 kr
Kaffeservise i 830s bestående av kanne, sukkerskål og fløtemugge, Thune, dat. 1912. (726g)
Tilslag: 3.000 kr
Kammerstake med lysslukker, London 1839. (H:9cm/300g)
Vurdering: 3.000 kr - 4.000 kr
Tilslag: 3.600 kr
Drikkekanne i stengods "Sunderland" montert med sølvlokk. Innlagt mynt, fullstemplet Bergen 1791. (H:18cm)
Vurdering: 12.000 kr
Tilslag: 13.000 kr
Bonbonniere i 830s, J. Tostrup. (Ø:11cm)
Vurdering: 1.500 kr
Tilslag: 1.700 kr