Menu

Catalog for Juleauksjonen 2018

Et par lysestaker i messingblikk med drevet dekor, barokk-stil. (H:27cm)
Estimate: 4,000 kr
Final bid: 8,000 kr
Ølbolle med orig. malt dekor, innvendig drikkevers: "Drik Ølet Saa at Du af Brødet Leve maae", dat. 1780. (Ø:28cm)
Estimate: 2,000 kr - 3,000 kr
Final bid: 2,000 kr
Stettefat med skåret dekor, rester av orig. maling, 1700-tallet. (Ø:25cm/H:9cm)
Estimate: 2,000 kr
Final bid: 9,000 kr
Sponeske med orig. malt dekor, eierinitialer og dat. 1830. (Ø:22,5/H:15cm)
Estimate: 1,200 kr
Final bid: 2,400 kr
Drikkekanne i tinn, C. Reincke 1747, Trondheim. (H:18,5cm)
Estimate: 2,000 kr
Final bid: 1,900 kr
Ambar med orig. rosemaling, eierinitialer og dat. 1890. (H:33cm)
Estimate: 3,000 kr
Final bid: 3,200 kr
Kaminur i brennforgylt bronse, empire. (H:36cm)
Estimate: 5,000 kr
Final bid: 5,000 kr
Et par lysestaker i forgylt jern, historisme. (H:65cm)
Estimate: 4,000 kr - 6,000 kr
Fat i fajanse, ant. Tyskland 1700-tallet. (Ø:34,5cm)
Estimate: 3,000 kr
Final bid: 2,600 kr
Kaminur mrk. Joh. Scherich in Mistlbach, Østerike sent 1700-tallet. (H:51cm)
Estimate: 4,000 kr - 5,000 kr
Final bid: 8,500 kr
Lensmannspisk med messing beslag, eiernavn: Arne Sen Østen, dat. 1844 Eikle. (L:49+104cm)
Estimate: 2,000 kr
Final bid: 4,600 kr
Drikkekanne i bjerk, baluster form 16/1700-tallet. (H:19,5cm)
Estimate: 4,000 kr
Final bid: 8,500 kr
Et par stoler, sent 1700-tallet.
Estimate: 3,000 kr
Final bid: 4,200 kr
Snusflaske i bjerkerot, beslag i sølv med gravert dekor. (Ø:9,5cm)
Estimate: 4,000 kr
Final bid: 7,500 kr
Ølbolle med malt dekor, innvendig tekst og dat. 1836. (H:19/Ø:41cm)
Estimate: 6,000 kr
Final bid: 4,400 kr
Hjørne/hengeskap med skåret dekor, rester av orig. maling, rennesanse-type, 1700-tallet. (94x82x56cm)
Estimate: 4,000 kr - 6,000 kr
Final bid: 7,500 kr
Gulvur, verk i messing mrk. William Kippling, London 1700-tallet, sortmalt kasse med kineserier. (H:240cm)
Estimate: 4,000 kr - 6,000 kr
Final bid: 28,000 kr
Speil i valnøtt med forgylte detaljer, ca. 1800. (132x52cm)
Estimate: 6,000 kr
Final bid: 12,000 kr
Barselskanne i tinn, D. Steeman, Bergen 1775. (H:14/L:19cm/1315g)
Estimate: 8,000 kr - 10,000 kr
Final bid: 9,000 kr
Kommode i valnøtt med forgylte detaljer, bombé form og plate i hvit marmor, 1700-tallet. (82x74x28cm)
Estimate: 20,000 kr
Final bid: 40,000 kr
Et par coasters, forsølvet. (Ø:11,5cm).
Estimate: 800 kr - 1,200 kr
Final bid: 2,000 kr
Bolle i glass og sølv mrk. Cartier. (H:11/Ø:23cm)
Estimate: 2,000 kr
Final bid: 5,500 kr
Sukkerdrysse i sterling sølv, Birmingham 1939. (H:22cm/230g)
Estimate: 1,500 kr
Final bid: 1,200 kr
Et par lysestaker i sterling sølv, Sheffield 1895. (H:16cm)
Estimate: 3,000 kr
Final bid: 3,000 kr
Kaffeservise i 830s bestående av kanne, sukkerskål og fløtemugge, Thune, dat. 1912. (726g)
Estimate: 4,000 kr - 6,000 kr
Final bid: 3,000 kr
Kammerstake med lysslukker, London 1839. (H:9cm/300g)
Estimate: 3,000 kr - 4,000 kr
Final bid: 3,600 kr
Drikkekanne i stengods "Sunderland" montert med sølvlokk. Innlagt mynt, fullstemplet Bergen 1791. (H:18cm)
Estimate: 12,000 kr
Final bid: 13,000 kr
Bonbonniere i 830s, J. Tostrup. (Ø:11cm)
Estimate: 1,500 kr
Final bid: 1,700 kr