Katalog for Juleauksjonen 2018

Lot sterling sølv bestående av pepperkvern, toastrack, skål samt krydderoppsats
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 3.400 kr
Gustav GAUDERNACK
(1865-1914)
Champagnekjøler i sølv, David-Andersen 1918. (H:20/816g)
Vurdering: 8.000 kr - 10.000 kr
Tilslag: 9.000 kr
Kaffeservise i 925s bestående av kanne, sukkerkopp og fløtemugge. (775g)
Vurdering: 3.000 kr - 4.000 kr
Tilslag: 3.000 kr
Et par ørepynt i 14k hvitt gull med Tanzanite.
Vurdering: 2.000 kr - 3.000 kr
Tilslag: 15.000 kr
Ring i 14k hvitt gull med smaragd ca. 1,70ct og 0,12ct diamanter. (Ø:17,75mm)
Tilslag: 4.400 kr
2 sammenfattede ferskvanns perlekjeder med låser i 14k gult gull, van Bergen.
Vurdering: 2.500 kr
Tilslag: 3.200 kr
Et par mansjettknapper i 18k gult gull med motiv fra antikken. (9,5g)
Tilslag: 5.000 kr
Tone VIGELAND
(1938-)
Et par ørepynt i 925s "Sling".
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 2.800 kr
Armlenke i 14k gult gull. (60g)
Vurdering: 12.000 kr
Tilslag: 10.500 kr
Ring i 14k, 18k og 23k gult gull med 1 blå safir, 1,56ct, 1 smaragd 0,58ct, 4 burma rubiner tils. 0,89ct samt 2 baguette slepne diamanter 0,13ct. Takst 2002 kr 38.000. (Ø:17,25mm).
Vurdering: 10.000 kr
Miniatyr akv./gouache, Ane Christine Bred, f. Gausdal 1768, d. Christiania 1797, gift Fjerdrum, samtidig ramme i forgylt bronse, montert anheng i forgylt sølv, filigran og rød sten, mesterstemplet CS, sent 1700-tallet. (H:5+5cm)
Vurdering: 2.000 kr - 2.500 kr
Tilslag: 5.000 kr
Art Deco brosje i platina fattet med 7 større og 108 mindre diamanter, tot. ca 6,00ct, lås og sikkerhetslenke, Wien stempel for platina, mesterstempel SK, ca 1920. (B:5cm/20g)
Vurdering: 25.000 kr - 30.000 kr
Tilslag: 41.000 kr
Tablett med skåret og malt dekor, eiernavn og dat. 1861, Trøndelag. (109x62cm)
Vurdering: 4.000 kr - 6.000 kr
Tilslag: 23.000 kr
Armstol med skåret skjell i rygg og sarg, rokokko.
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag: 9.000 kr
Speil, sent 1700-tallet. (123x39cm)
Tilslag: 1.800 kr
Drikkekanne/løvekrus 1800-tallet. (H:23cm)
Tilslag: 3.800 kr
Laup med skåret og malt dekor, 1800-tallet. (28x16x13cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 3.200 kr
Pengekiste i eik med jernbeslag, 1700-tallet. (46x65x41cm)
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag: 9.000 kr
Kjenge med orig. skåret og malt dekor, dat. 1849. (H:18/L:28cm)
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag: 11.000 kr
Sponeske med orig. rosemaling, merket på undersiden med eierinitialer og dat. 1741. (Ø:26cm/H:14cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 2.000 kr
Bondebord, 17/1800-tallet. (77x129x68cm)
Armstol med rester av orig. maling, 1700-tallet.
Vurdering: 8.000 kr
Tilslag: 9.000 kr
Taffelur av Abraham Pihl (1756-1821), Norge ca. 1800. Litteratur: Tilsvarende ur avbildet i boken Urmakerkunst i Norge, Olav Ingstad s. 126. (37x28,5cm)
Tilslag: 13.500 kr
Kanne, lagget, skåret dekor med malt dekor på lokket, eierinitialer og dat. 1764 på undersiden. (H:24cm)
Tilslag: 1.500 kr
Thomas LURAAS
(1799-1886)
Kiste med orig. malt dekor. (70x89x50cm)
Vurdering: 12.000 kr
Tilslag: 23.000 kr
Skrin med karveskur, Vestlandet 1800-tallet. (18x26x20cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 7.500 kr
Thomas LURAAS
(1799-1886)
Hengeskap med orig. rosemaling, eiernavn og dat. 1872. (105x84x33cm)
Vurdering: 40.000 kr
Tilslag: 36.000 kr
Senneh kelim, Iran, old. (202x133cm)
Tilslag: 7.000 kr