Katalog for Juleauksjonen 2018

Hjørne/hengeskap, trehvit, Vestlandet 1700-tallet. (H:89/D:41cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag: 8.500 kr
Kirkefigur skåret i tre med rester av forgylling "St. Nicolas" trolig Tyskland 1600-tallet. (H:117cm)
Vurdering: 40.000 kr
Tilslag: 40.000 kr
Ikon "St. Nikolas", 1800-tallet. (40x32cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 5.000 kr
12 vinglass, stett med benhvit spiral, England 1700-tallet. (H:16-19cm)
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag: 8.000 kr
Hengeskap med sekundært understell. (54x56x24cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag: 7.500 kr
Speil med malt dekor. (56x34cm)
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag: 15.500 kr
Fat i fajanse, Holland 1690/1740. (Ø:35cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 2.200 kr
Klaffebord trehvitt, 1800-tallet. (71x90x30+2x40cm)
Vurdering: 2.000 kr
Bomme med orig. malt dekor, eierinitialer og dat. 1765. (Ø:43/H:22cm)
Vurdering: 3.000 kr - 4.000 kr
Tilslag: 3.800 kr
Løvekrus i bjerk, dat. 1802. (H:24cm)
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag: 4.800 kr
Eske, fugleformet med orig. malt dekor, Trøndelag. (L:22cm) (mangler)
Vurdering: 2.000 kr - 3.000 kr
Tilslag: 2.800 kr
Russisk Bochara. (257x164cm)
Vurdering: 8.000 kr
Sarouk, ca 100 år. (357x274cm)
Vurdering: 10.000 kr
Tilslag: 29.000 kr
Ambar med skåret og malt akantusdekor. (H:29cm) Proveniens: Jens Olav Walaas Selvaag (1912-2002)
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag: 8.700 kr
Skap med orig. maling, skåret dekor, eierinitialer og dat. 1802. (151x134x35cm)
Vurdering: 8.000 kr - 12.000 kr
Tilslag: 6.000 kr
Luchas Nielsen Gram
(1640-)
(Eliasmesteren) Kiste med skåret og malt dekor, "Bibelske scener", dat. 1703. (54x104x53cm) (Kompletteringer)
Vurdering: 20.000 kr
Tilslag: 39.000 kr
Øse i sølv, skjellformet blad, Johan Petter Olsen Rust, mester i Trondheim 1744-1793. (L:35cm)
Vurdering: 8.000 kr - 10.000 kr
Tilslag: 7.500 kr
Beger på 3 kuleføtter, punslet dekor, eiernavn og dat. 1674, utydl./ ukjent mesterstempel. (H:8,5cm/104g)
Vurdering: 10.000 kr
Tilslag: 10.000 kr
Bolle i sølv, regence, Jacob Nielsen, mester i Kristiania 1719-1741. (L:17,5cm/332g)
Vurdering: 15.000 kr
Tilslag: 20.000 kr
Rennesanse Hanseaterbeger i sølv, ca 1600-1620, Vikedalkalkens mester. (H:14,5cm/160g)
Vurdering: 100.000 kr
Tilslag: 240.000 kr
Kanne i sølv med opprinnelig trehåndtak, regence ca 1750, Jørgen Leman, mester i Trondheim 1733-80. (H:21cm)
Vurdering: 70.000 kr - 80.000 kr
Tilslag: 70.000 kr
Hansater beger i sølv, ca 1700, ustemplet. (H:13cm/178g)
Vurdering: 15.000 kr
Tilslag: 16.500 kr
Rokokko sukkerdrysse, Jacob Steen, mester i Oslo 1765-1804. (H:19cm/219g)
Vurdering: 15.000 kr - 20.000 kr
Tilslag: 15.000 kr
Barokk lokkbeger i sølv, dat. 1676, ukjent mester, muligens Trøndelag. (H:13cm/210g)
Tilslag: 17.000 kr
Barokk beger i sølv med drevet dekor, Berendt Lampe, mester i Bergen 1666-1696. (H:11,5cm/151g)
Vurdering: 40.000 kr - 50.000 kr
Tilslag: 40.000 kr
Drikkekanne i sølv, dat. 1669, Johannes Johannessen Reimers d.e., mester i Bergen 1667-1722 (H:24cm/1135g)
Vurdering: 170.000 kr
Tilslag: 155.000 kr
Beger med drevet dekor, eierinitialer og dat. 1680, Jacob Mathisen Abel, mester i Trondheim 1669-1676. (H:7,5cm/115g)
Vurdering: 25.000 kr - 30.000 kr
Tilslag: 22.000 kr
Regence beger med løv, Skien type, ca 1730-50. (H:14cm/158g)
Vurdering: 20.000 kr
Tilslag: 22.000 kr