Katalog for Dekorativ Innbo-auksjon februar 2019

Ring og ørepynt i 14k hvitt gull med diamanter og syntetisk korund, takst David-Andersen 2018 44.000. (Ø:16,5mm)
Vurdering: 5.000 kr - 7.000 kr
Tilslag: 7.000 kr
2 halskjeder i 14k gult gull. (80g/62cm/48cm)
Vurdering: 10.000 kr
Tilslag: 14.000 kr
Hjørneskap med rester av orig. maling, skåret og malt dekor med gjennombrutt krone, 1800-tallet. (147x67x40cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag: 4.800 kr
3 trehvite stoler med skåret dekor, 17/1800-tallet.
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 2.400 kr
Klaffebord trehvitt, 1800-tallet. (71x90x30+2x40cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag: 3.200 kr
Skulptur i bronse "Tiger", Japan, sign. (L:64cm)
Vurdering: 2.000 kr - 3.000 kr
Tilslag: 5.500 kr
Vase i porselen, Kina tidl. 1900-tallet. (H:44cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 800 kr
8 vinglass, kuppa gravert med bord, ant. tidl. 1800-tallet.. (H:12cm)
Vurdering: 4.000 kr
Et par pokaler i Böhmisk krystall. (H:44cm)
Vurdering: 2.000 kr
2 drikkekrus i leirgods montert med lokk i tinn, dat. 1770 og 1732. (H:19/24cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag: 2.400 kr
Koliai old. (276x146cm)
Vurdering: 4.000 kr - 5.000 kr
Tilslag: 2.000 kr
Lillihan, Iran. (312x228cm)
Vurdering: 5.000 kr
Tilslag: 4.000 kr
Spisestue i mahogni bestående av bord med to trepassføtter (75x225x120cm) og 5+2 ileggsplater (60+30cm), 6 armstoler og 10 sidestoler med sort hestehårstrekk samt anretningskap med intarsia (237x160x55cm), Sverige 1900-tallet.
Vurdering: 20.000 kr
Spillebord i rosentre med intarsia og bronsedetaljer. (72x72x44cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 1.500 kr
Hjørneskap med sprang, skåret og malt akantusdekor, Orkdal ca. 1900. (H:206/D:50cm)
Vurdering: 6.000 kr
Gedigen ølbolle med malt dekor. (Ø:54cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag: 6.500 kr
Stol med rik karveskurd, 1800-tallet.
Vurdering: 1.500 kr - 2.000 kr
Tilslag: 2.400 kr
Kiste i valnøtt, 16/1700-tallet. (48x81x35cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 8.000 kr
Hengeskap med sekundær maling. (64x80x23cm)
Vurdering: 1.500 kr
Tilslag: 1.300 kr
Nora GULBRANDSEN
(1894-1978)
Servise i porselen "Astra", Porsgrund Porselænsfabrik bestående av 8 ass. serveringsfat, 2 sausnebb, potetfat, 6 suppeskåler med underfat, 10 middagstallerkener, 12 frokost asjetter samt 8 dype tallerkener.
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag: 4.400 kr
Bondebord, 1800-tallet. (77x126x69cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 1.000 kr
Nahawan. (250x165cm)
Tilslag: 2.400 kr
Speil i mahogni, sent 1700-tallet. (124x36cm)
Tilslag: 9.000 kr
Måneskinnslampe i rosa glass, sent 1800-tallet.
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 2.100 kr
Sjakkbord. (74x82x64cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag: 3.000 kr
Trearmet lysestake i 830s. (H:27cm)
Tilslag: 2.600 kr
Et par toastracks i 925s, fullstemplet London. (8x8cm)
Vurdering: 1.500 kr
Tilslag: 1.600 kr
113
113
Grøtskje i sølv. (L:40cm)
Vurdering: 2.000 kr