Katalog for Dekorativ Innbo-auksjon februar 2019

170
170
Ølbolle med orig. malt dekor, innvendig drikkevers og dat. 1763. (Ø.28cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag: 3.600 kr
171
171
3 ass. sponesker, 1800-tallet. (Ø:13/14/L:12cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag: 1.500 kr
172
172
Øland/ flyter. (L:16cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag: 1.700 kr
173
173
3 ass. boller samt sil, 1800-tallet.
Vurdering: 1.500 kr
Tilslag: 1.700 kr
174
174
Ølbolle med orig. malt dekor, utvendig drikkevers og dat. 1802. (Ø:31,5cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 2.000 kr
175
175
Stettebolle med rester av orig. malt dekor og utvendig tekst, dat. 1809. (Ø:23cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag: 1.500 kr
176
176
Smyrna, ca 1950. (328x273cm)
Vurdering: 8.000 kr - 10.000 kr
177
177
Mauri Afghan, ca 1920/30. (213x130cm)
Vurdering: 5.000 kr
Tilslag: 5.500 kr
178
178
Kaffe, tekanne, sausenebb og to skåler (et lokk med hairline) modell "Herrebøe", Egersund Fajansefabrik.
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag: 2.300 kr
179
179
Vase i flerfarget glass, sign. Charles Schneider. (H:31,5cm)
Vurdering: 1.500 kr
Tilslag: 1.800 kr
180
180
Et par alterstaker i messing. (H:45cm)
Vurdering: 1.500 kr
Tilslag: 2.200 kr
181
181
Leif MYRDAM
(1938-)
Fat i keramikk, sign. (Ø:52cm)
Vurdering: 1.200 kr - 1.500 kr
Tilslag: 2.400 kr
182
182
Kisteskap i eik, montert med deler fra 1600-tallet. (81x97x47cm)
Vurdering: 2.000 kr - 3.000 kr
Tilslag: 5.500 kr
183
183
Kommode i valnøtt Holland, barokk. (mangler) (79x85x50cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 1.300 kr
184
184
Detalj fra oksekjerre 1600-tallet Fransk eller Engelsk i følge kunstindustimuseet.
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag: 3.000 kr
185
185
Erik PLØEN
(1925-2004)
2 dype fat og bolle, keramikk, sign. (Ø:31/27/22cm)
Vurdering: 800 kr - 1.200 kr
Tilslag: 800 kr
186
186
Skulptur i bly "Hane". (H:69cm)
Vurdering: 1.500 kr
Tilslag: 2.800 kr
187
187
Osteklokke "Jasperware" Wedgewood. (H:20/Ø:28cm)
Vurdering: 1.500 kr - 2.000 kr
Tilslag: 3.200 kr
188
188
Fat i tinn med våpenskjold, 1700-tallet. (Ø:42,5cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag: 1.500 kr
189
189
Fat i porselen, Porsgrund Porselænsfabrik, sign. (Ø:39cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 2.600 kr
190
190
Kanne i tinn, 1700-tallet. (H:25.5cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag: 1.000 kr
191
191
Kaffeservise i 830s David-Andersen, bestående av kanne, fløtemugge og sukkerkopp (1108g)
Vurdering: 4.000 kr - 6.000 kr
Tilslag: 3.600 kr
192
192
Et par empire lysestaker, sølv på kobber, Frankrike ca 1820. (H:23,5cm)
Vurdering: 1.000 kr - 2.000 kr
Tilslag: 3.200 kr
193
193
Lokkefat forsølvet. (L:29cm)
Vurdering: 1.200 kr
194
194
Øse i sølv. (L:30cm/210g)
Vurdering: 1.500 kr
Tilslag: 1.400 kr
195
195
Grøtskje i sølv stemplet København 1902. (L:40cm/202g)
Vurdering: 1.500 kr
Tilslag: 1.400 kr
196
196
Øse i 830s stemplet J. Tostrup. (L:35cm/294g) Proveniens; von Tangen, Bergen.
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag: 1.600 kr
197
197
Fiskebestikk, forsølvet bestående av 18 kniver (21cm) og 18 gafler (19cm).