Katalog for Vårauksjonen 2019

Kaminur, forgylt bronse, Frankrike 1800-tallet. (H:44cm)
Vurdering: 2.000 kr - 3.000 kr
Et par lysestaker med tilhørende stettefat i majolica, "Blackamoor" ant. Italia 1800-tallet. (H:43/34cm)
Vurdering: 8.000 kr - 10.000 kr
Tilslag: 8.000 kr
Lot stetteglass med malt dekor i emaljefarger, Venezia ca. 1920, bestående av 12 champagneglass, 11 rødvinsglass og 10 hvitvinsglass. Proveniens: Hilmar Reksten, Bergen, deretter i arv.
Vurdering: 4.000 kr - 6.000 kr
Tilslag: 11.500 kr
"Kneehole desk" i valnøtt, England 1700-tallet. (72x80x47cm)
Vurdering: 8.000 kr
Tilslag: 9.000 kr
Serveringsfat i porselen "Flora Danica" Royal Copenhagen. (Ø:33,5cm)
Vurdering: 5.000 kr
Tilslag: 7.500 kr
Serveringsfat i porselen "Flora Danica" Royal Copenhagen. (Ø:36cm)
Vurdering: 5.000 kr
Tilslag: 7.500 kr
12 tallerkener i porselen med gjennombrutt kant "Flora Danica" Royal Copenhagen. (Ø:27cm)
Vurdering: 20.000 kr - 25.000 kr
Tilslag: 27.000 kr
3 tallerkener i porselen "Flora Danica" Royal Copenhagen. (Ø:22cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 6.000 kr
Speil med forgylt og skåret dekor, medaljong i toppstytte med hinterglass dekor, sent 1700-tallet. (102x54cm)
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag: 8.000 kr
Et par alterstaker i bronse, barokk. (H:42cm)
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag: 4.000 kr
Ikon med forsølvet rizza "Maria, de lidendes hjelper", Russland 1800-tallet. (26x17cm)
Festdagsikon, Nord Russland 1800-tallet. (45x39cm)
Vurdering: 5.000 kr
Tilslag: 5.000 kr
Ikon med rizza i sølv, "St. Georg og dragen", Moskva, mesterstemplet AM 1854. (18x15cm)
Tilslag: 7.000 kr
Englefigur i skåret og malt tre, 1700-tallet. (H:36cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag: 4.200 kr
Detalj i eik med rester av maling, skåret relieffdekor, "Kristus i limbo". (22x20cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 2.200 kr
Et par armstoler i ibenholtfarget tre med forgylt dekor, George III.
Tilslag: 5.000 kr
Spillebord i valnøtt og mahogni med forgylte bronsedetaljer, nyrokokko. (76x79x47cm)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag: 6.500 kr
Prismelysekrone, forgylt bronse med 8 lysarmer, empire stil. (H:135cm)
Vurdering: 10.000 kr
Tilslag: 9.000 kr
Armstol, forgylt, gustaviansk, sign.
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag: 20.000 kr
Speil i valnøtt med skårne forgylte detaljer, 1700-tallet. (103x43cm)
Tilslag: 3.600 kr
Tedåse i blått glass med montering i 800s. (H:14,5cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag: 3.200 kr
Skål i 800s med blå glassinnsats. (H:7,5/L:15cm)
Vurdering: 1.200 kr
Tilslag: 3.600 kr
Kaffe-/sjokoladekanne i sterling sølv med sidehåndtak i tre, Carrington & Co, London, 1913. Proveniens: Hilmar Reksten, Bergen, deretter i arv. (H:25cm/805g)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag: 5.500 kr
Kaffe-/sjokoladekanne i sterling sølv med sidehåndtak i tre, Carrington & Co, London, 1913. Proveniens: Hilmar Reksten, Bergen, deretter i arv. (H:25cm/750g)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag: 5.500 kr
Et par 3-armede lysestaker i 830s. (H:32cm)
Vurdering: 10.000 kr
Tilslag: 9.000 kr
Sukkerskrin i sølv, mesterstemplet IL, rokokko. (L:18cm/369g)
Vurdering: 12.000 kr
Tilslag: 13.000 kr
Tekanne i sterling sølv, London, 1905. Proveniens: Hilmar Reksten, Bergen, deretter i arv. (H:11cm/420g)
Vurdering: 3.000 kr
Tilslag: 5.500 kr
Drikkekrus montert med sølvlokk. Fullstemplet, Oslo 1824. Mester: Jacob Andreas Morth, Oslo 1819-1839.(H:19,5cm) (reperasjoner)