Katalog for Vårauksjonen 2019

377
377
Teppe, Ghom, silke på bomull. (180x120cm)
Vurdering: 10.000 kr
Tilslag: 6.500 kr
378
378
Edgar BÖCKMAN
(1890-1981)
Vase i keramikk, sign. (H:21cm)
Vurdering: 1.500 kr - 2.000 kr
Tilslag: 2.300 kr
379
379
Bolle i gult glass, sign. -68. (H:11/Ø:17cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 2.600 kr
380
380
Vase i kunstglass sign. -78. (H:21cm)
Vurdering: 2.000 kr - 3.000 kr
Tilslag: 6.000 kr
381
381
Torbjørn AFDAL (1917-1999) Barskap i palisander og sort melamin, 'Times'', Bruksbo Tegnekontor for Mellemstrands Trevareindustri. Ca. 1965. (90x77x42cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 7.500 kr
382
382
Vase i flerfarget glass, sign. Ramsfjord. (H:17cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 3.600 kr
383
383
Solveg og Eivind ROGNVED
Vase i keramikk med flerfarget glasur. (H:32/Ø:39cm)
Vurdering: 8.000 kr
384
384
Andreas SCHNEIDER
(1861-1931)
Stor vase, dekor med brun, gul og grønn renneglasur over innrisset mønster. Sign. 1895. (H:36cm) Utstillet: Crist & Schneider, Blomqvist 2018 # 2.
Vurdering: 12.000 kr
Tilslag: 14.000 kr
385
385
Andreas SCHNEIDER
(1861-1931)
Krukke med brun og grå glasur med ripet dekor, sign. 1898 (H:21cm) Utstillet: Crist & Schneider, Blomqvist 2018 # 15
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag: 4.000 kr
386
386
Andreas SCHNEIDER
(1861-1931)
Prydfat med blomsterbord. sign. 1905. (Ø:41cm) samt akv. av Schneider (52x40cm) Utstillet: Crist & Schneider, Blomqvist 2018 # 19.
Vurdering: 8.000 kr
387
387
Andreas SCHNEIDER
(1861-1931)
Vase med dekor i brun glasur med hvite spetter, merket Kløverstempel og Kristiania. (H:24,5cm)
Vurdering: 4.000 kr
Tilslag: 11.500 kr
388
388
Vicke LINDSTRAND
(1904-1983)
Vase, gul kjerne med klart overfangsglass, sign. L.S. 563-HD, Kosta. (H:30,5cm)
Vurdering: 1.500 kr
389
389
Margrethe von der LIPPE
(1913-1999)
16 + 4 tallerkner i keramikk, sign. (Ø:27/21cm)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 4.000 kr
390
390
Drikkekanne i 830s med drevet dekor, J. Tostrup. (H:23cm/1264g)
Vurdering: 8.000 kr
Tilslag: 7.000 kr
391
391
Jardiniere i 830s, Tostrup, 1920. (L:36cm/1095g)
Vurdering: 3.000 kr - 4.000 kr
Tilslag: 6.500 kr
392
392
Tesil i forgylt sølv og grubeemalje og vindusemalje, stemplet 84. (L:17cm)
Vurdering: 4.000 kr
393
393
Urne med lokk og vase, sølv og emalje. (H:20/15cm)
Tilslag: 3.400 kr
394
394
12 dessertskjeer i forgylt 925s og emalje, Th. Marthinsen. (L:15,5cm)
Vurdering: 1.200 kr - 1.500 kr
Tilslag: 3.200 kr
395
395
Ballkortetui i 18k gult gull og emalje, tilhørende ballkort i elfenben og blyant i gull. Mester: Esaias Fernau, Hanau, 1761-1795. (H:8,5cm/94g)
Vurdering: 15.000 kr - 20.000 kr
396
396
Beger i sølv, barokk, Frankrike. (H:9cm/90g)
Vurdering: 2.500 kr
Tilslag: 2.000 kr
397
397
Brett i 830s, David Andersen, 1919. (61x46cm/2000g)
Vurdering: 6.000 kr - 8.000 kr
Tilslag: 8.000 kr
398
398
Bordoppsats (drueklase oppheng) i sølv formet som tre montert med løse blad og fugl, Tostrup, 1862. (H:59cm/1250g)
Vurdering: 6.000 kr
Tilslag: 6.000 kr
399
399
2 øreskåler, i sølv Norge, ca 1750, ustemplet. (L:10,5cm/56g)
Vurdering: 2.000 kr
Tilslag: 2.600 kr
400
400
Barokk drikkekanne i sølv, ca 1680, Michel Olsen, mester i Bergen, 1676-1699. (H:17cm/594g)
Vurdering: 120.000 kr
Tilslag: 110.000 kr
401
401
Ring i 18k gult gull fattet i platina med 14 roseslepne diamanter (1 diamant mangler), ca 1900. (Ø:16,5mm)
402
402
Armlenke i 14k gult gull. (L:29cm/79g)
Vurdering: 10.000 kr
Tilslag: 13.000 kr
403
403
Anheng med kjede, hvitt gull med ca 0,25ct "chocolate diamond", sign. Le Vain. (L:47,5cm)
Vurdering: 10.000 kr - 12.000 kr
Tilslag: 20.000 kr
404
404
Brosje i 14k gull med ca 9,00ct uslepen safir, 7 rubiner og 4 diamanter, mester og kontrollstemplet. (L:3,2cm)
Vurdering: 8.000 kr - 10.000 kr
Tilslag: 8.000 kr